Staré aktuality

aktuality z 12.8.2003

Nepovedená premiéra: Vyšehrad – A/S 1:0 (1:0)

V první půli byli domácí lepší a v 17. minutě se „angličanem“ Pleyera o pravou tyč ujali vedení. Po změně stran jsme byli aktivnější, po vyloučení vyšehradských Dereho a Pleyera jsme měli znatelně víc ze hry, ale branku domácích jsme vážněji neohrozili. Šimkův gól neplatil pro ofsajd. Před 500 diváky pískal Kocourek z Malšic. Sestava: Klíma – Martinic, Doležal, Margolius, Soukup (46. Tlustý) – Kubice, Majer, Musil, Vondra – Pejša (80. Vladyka), Šimek.
„Plně se projevilo, že naše mužstvo nastoupilo v tomto složení vůbec poprvé,“ hodnotil trenér J. Hloušek. „Řada mladíků získávala první zkušenost s divizní soutěží. Proto úvodní poločas vyzněl v náš neprospěch. Na inkasované brance nesou podíl nedůsledností Soukup, Doležal i brankář Klíma. Po půli jsme začali hrát na tři obránce, příchod Tlustého hru oživil, ale vyrovnat se nám ani proti devíti nepodařilo. Například Majer řešil svou šanci špatně a branka, kterou jsme vstřelili, neplatila. Proti Rakovníku nás doma čeká velmi těžké utkání. Ukazuje se, že mužstvo bude ještě potřeba posílit ve všech řadách.“

Náš další soupeř, klub se slavnou tradicí: SK Rakovník

Tradice rakovnického fotbalu sahá až do roku 1903, kdy místní vyznavači této hry založili Sportovní kroužek. Rakovník tedy letos vzpomíná 100 let vzniku organizované kopané. Znalci vědí, že za SK Rakovník před 2. světovou válkou hrával Oldřich Nejedlý, který se později stal pátým nejlepším hráčem v historii AC Sparty. Svou kariéru v Rakovníku pro změnu končil o čtyři desetiletí později jiný sparťanský útočník, reprezentační pravé křídlo Bohumil Veselý.
Klub vystupoval pod různými názvy – SK, Sokol, Spartak, Lokomotiva, ČKZ. V předválečném období i těsně po válce patřil Rakovník k účastníkům 1. ligy, později hrával i druhou a třetí nejvyšší soutěž.
Naše mužstvo se s Rakovníkem občas utkávalo. Naposledy v ročníku 1996/97, kdy sice Středočeši obsadili v ČFL 8. místo, ale z ekonomických důvodů se napříště přihlásili do divize, kterou hrají dodnes.
Pod vedením trenéra Jana Vlčka, našeho bývalého hráče, obsadil Rakovník v uplynulém ročníku divize ve skupině B 7. místo se 47 body, čehož dosáhl díky bilanci 13-4-13 při skóre 47:50.
Svá domácí utkání hraje Rakovník vždy v neděli odpoledne podle úředního času. V 1. kole zdolal na vlastním hřišti Tatran Kadaň 3:2 (2:0) brankami Šambergera (2) a Křivánka. Přihlíželo 335 diváků.