Staré aktuality

aktuality z 19.8.2003

Trávník pokřtěný výhrou: A/S – SK Rakovník 1:0 (1:0)

Naposledy jsme se radovali ze skutečně domácí výhry na vlastním hřišti na jaře loňského roku, kdy jsme ještě v ČFL porazili K. Vary 4:0. Po více než roční pauze jsme na rekonstruovaném trávníku, tentokrát v divizi, zdolali Rakovník 1:0. Gól vsítil před 200 věrnými diváky už ve 4. minutě Honza Šimek. Další naše slibné šance neproměnili postupně Kubice, Šimek, Majer, Tlustý a Kahoun. Hosté dost zlobili – zkušený Asník dvakrát orazítkoval břevno naší branky, jejíž strážce Klíma v 77. minutě vytáhl P. Kuklovi na roh nebezpečnou gólovou hlavičku. Výkon našeho mladého, zcela nového týmu nebyl špatný, výhru jsme si za snahu zasloužili. ŽK Kubice, Musil, Martinic – Stárek, Křivánek. Pískal sudí Mudra.
Do hlediště se vrátili naši věrní mladí fandové, kteří se nechávali po celých devadesát minut náležitě slyšet. Za to jim patří dík, který hned po utkání vyjádřili i sami hráči. Otázkou ale je, nakolik se delegátovi ČMFS zamlouvala pyroshow na začátku druhé půle. Fandové navíc v ochozech popíjeli lahvové pivo a tak není vyloučeno, že tato skutečnost může mít ještě dohru.
Sestava A/S: Klíma – Martinic, Margolius, Doležal, Soukup – Kubice (80. Vladyka), Majer, Musil, Vondra – Pejša (73. Kahoun), Šimek (46. Tlustý).
„Hráči pokřtili nový trávník vítězstvím, což je důležité. Budou teď nové ploše věřit, tři body do týmu vnesou potřebné sebevědomí pro další utkání,“ konstatoval trenér Josef Hloušek. „Sestava byla stejná jako na Vyšehradě, s jediným posunem. Musíme nyní mužstvo stabilizovat. Od porážky v prvním kole jsme měli týden čas, abychom zapracovali na herním systému a na kondici. Určitý výkonnostní posun byl, myslím, vidět. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě, od 30. minuty nás totiž Rakovník ohrožoval vlastně jen brejkovými situacemi, které vznikaly po našich chybách. Mohli jsme vstřelit i více branek, ale Majer i Kahoun řešili své jasné šance dost naivně. Pozitivní je, že se kluci do šancí dostávají. Šimkův gól byl velmi důležitý. Střídal jsem jej kvůli bolestem v kotníku. Tlustý, který ho nahradil, sice nebyl vidět tolik, jako na Vyšehradě, ale ani on nehrál špatně. Nyní nás čekají dvě utkání venku, v Kadani a v Litvínově. Soupeře neznám, všichni se ostatně s divizí teprve seznamujeme. Hru v těchto utkáních zřejmě založíme více na obraně a rychlých brejcích.“

16.  Kadaň 		2 0 0 2 4:6 0

Náš příští soupeř: FK Tatran Kadaň (neděle 24. srpna v 17 hodin)

Severočeský klub byl založen v roce 1923. Od roku 1945 hrál pod názvem Český klub Kadaň, v roce 1951 došlo k přejmenování na Závodní sportovní jednotu Krystal Kadaň. Od roku 1965 klub vystupoval jako TJ Sokol Kadaň. V roce 1991 došlo k osamostatnění oddílu pod názvem FK Kadaň. Od roku 1994 se v Kadani hraje divize, nejvyšší soutěž v historii klubu. V roce 1995 si fotbalisté zvolili současný název FK Tatran Kadaň.
V uplynulé sezóně oblékal dres Kadaně nám dobře známý dlouhán, útočník Martin Boček. Tatran v minulém ročníku obsadil úctyhodné 4. místo se ziskem 54 bodů, když zaznamenala bilanci 14-12-4 při skóre 49:34.
V novém ročníku zatím Kadaň nebodovala, kdy dvakrát za sebou venku prohrála shodně 3:2 v Rakovníku a v Lomu, kde sídlí tým Litvínova.
Svoje domácí zápasy hraje Tatran, který vede žatecký trenér Jan Lím, vždy v neděli odpoledne podle úředního času.