Staré aktuality

aktuality z 26.8.2003

Tatran Kadaň – A/S 2:2 (2:1)

Než se naše mužstvo ve sněhobílých dresech na kadaňském trávníku rozkoukalo, prohrávalo 2:0 – v 5. minutě poslal domácí Hendrych Klímovi pozdrav přímo do levé „šibenice“, o dvě minuty později týž hráč zblízka zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Zelená Kadaň byla dál při chuti a její útok zle motal hlavy našim zadákům. Klímovi se poté několikrát podařilo chytit střely, při nichž už domácí obecenstvo jásalo nad třetím gólem! Naštěstí ve 33. minutě po našem rohovém kopu míč v závaru poskakoval tak dlouho od břevna po malém čtverci Kadaně, až jej Doležal „uklidil“ také do levé „šibenice“ – 2:1. Po přestávce jsme už hráli solidní fotbal a v 73. minutě našel v pokutovém území Pejša Vondru, který pod padajícím brankářem srovnal k levé tyči na 2:2. V hektickém závěru se rodily šance na obou stranách, ale gól už nepadl. Před 250 diváky (možná lehce nadsazený údaj domácích) pískal dobře sudí Štěrba z Ostrova nad Ohří.
Admira: Klíma - Martinic, Doležal, Margolius, Vondra - Kubice, Musil, Majer, Soukup (46. Kahoun) - Pejša (75. Šilhán), Šimek (65. Tlustý).
„Jeli jsme do Kadaně vyhrát a potvrdit tak domácí výhru nad Rakovníkem i pohodu, která v mužstvu v posledních dnech vládla. Jenže všechny naše plány se zhatily po sedmi minutách,“ konstatoval trenér Josef Hloušek. „Vážím si toho, že to mužstvo nezabalilo a dokázalo zápas zremizovat. Nechci hodnotit individuální výkony hráčů, výsledek byl kolektivní záležitostí, každý odehrál zápas podle svých možností. Mladý tým ukázal, že má svou vnitřní sílu,“ dodal.

16.  US Praha 	3 0 1 2 4:7  1

Náš příští soupeř: FC Chemopetrol Litvínov (sobota 30. 8. v 17 hodin)

Oddíl vznikl v roce 1945 jako SK SZ Horní Litvínov a poté vystupoval i pod dalšími názvy, jako DSO Jiskra, TJ Jiskra či TJ CHZ. Do poloviny 60. let se v Litvínově hrály jen regionální soutěže, pak přišel postup a účast v divizi. Na přelomu 60. a 70. let a v 80. letech minulého století startoval Litvínov dokonce ve třetí nejvyšší soutěži naší kopané. Historickým úspěchem bylo 7. místo v ročníku 1982-1983 tehdejší II. NL.
Naše mužstvo se s Litvínovem v divizní soutěži občas potkávalo, ale na vzájemné zápasy dnes vzpomínají už jen pamětníci – v novodobé historii české kopané jsme se Severočechy ještě nehráli. Před časem došlo ke sloučení Litvínova se sousedním Lomem, na jehož stadionu našel nový klub FK Chemopetrol Litvínov domácí prostředí.
V uplynulém divizním ročníku se Litvínov vyšvihl na konečné 6. místo ve skupině B se ziskem 44 bodů. Jeho bilance vyhlížela takto: 12-8-10 při skóre 37:29.
V nové sezóně tým vede trenér Pavel Chaloupka, odchovanec zdejšího klubu a před časem opora ligových Bohemians. Jeho hrajícím asistentem je exligový Zdenko Frťala, který do Litvínova přišel z Teplic.
FK Chemopetrol hraje svoje domácí divizní utkání opět v Lomu, a to vždy v sobotu odpoledne podle úředního času.
V letošním ročníku divize podlehl 0:6 v Braňanech s Mostem B, ale zdolal doma Kadaň 3:2 a vyhrál 2:1 v Neratovicích nad Kladnem B. Branky Severočechů dosud stříleli Jouza (3) a Burda, Šimáček (oba 1).