Staré aktuality

aktuality z 1.9.2003

Chemopetrol Litvínov - A/S 2:0 (2:0)

Na trávníku v Lomu u Litvínova, kde je FK Chemopetrol doma, nás stihl podobný osud, jako v nedaleké Kadani před týdnem. Do půl hodiny jsme prohrávali 2:0, když ve 20. minutě nám vstřelil gól z penalty Jouza a v 29. minutě zvýšil Collins na 2:0. Ve 37. minutě musel ze hřiště Margolius po druhé ŽK. Trenér Hloušek potom přeskupil sestavu, v obraně se prosazoval Martinic, Tlustý po změně stran trefil břevno a pak ještě střelou těsně vedle vyděsil domácího zkušeného brankáře Nováka, ale gólu jsme se už nedočkali. Před ohlášenými 250 diváky (Litvínov zřejmě podobně jako Kadaň návštěvu lehce nadsadil) jsme odehráli druhou půli v oslabení důstojně, leč k zisku bodu to nevedlo. Pískal sudí Bureš.
Pikantní bylo setkání trenérů na obou stranách - náš Josef Hloušek před lety vedl v Bohemians jako hráče domácího Pavla Chaloupku!

Sestava A/S: Klíma - Martinic, Margolius, Doležal ( 46. Vladyka), Vondra - Kubice (2. Tlustý), Majer, Musil, Soukup - Pejša (70. Šebetka), Šimek.

„Nezvládli jsme první poločas, na čemž se podepsalo i zranění Kubiceho hned ve druhé minutě, jakož i dvě individuální chyby Doležala, penalta a vyloučení Margolia. Domácí nás zaskočili důrazem na hranici povolené agresivity, někteří naši hráči se s tím nedokázali vyrovnat, stejně jako s úzkým hřištěm,“ konstatoval trenér Hloušek. „Po důrazné domluvě a změně v sestavě jsme ve druhé půli už byli více v pohybu, Tlustý mohl dvěma akcemi skóre srovnat - bohužel jednou trefil břevno, na druhou střelu zkušený brankář Novák vůbec nereagoval, jenže mířila těsně vedle. Sportovně musím přiznat, že domácí, hrající v sestavě s ostřílenými Frťalou a Kotlíkem, byli lepší a za první půli si výhru zasloužili. Druhý poločas už ukázal, že naše velmi mladé mužstvo dokáže konkurovat podstatně zkušenějším soupeřům. Proti dosud neporaženému Novému Boru nás v neděli doma čeká klíčové utkání. Netajím, že bychom chtěli mužstvo během týdne ještě posílit,“ podotkl Hloušek.

16. US Praha 	0 1 3  4:12 1
Náš příští soupeř: Jiskra Nový Bor (neděle 7. září v 10.15 hodin)

Historie fotbalu se ve sklářském městě začala psát už ve 20. letech minulého století, ale na vyšší úrovni až od roku 1945, kdy vznikl SK Nový Bor. Tamní mužstvo se pod názvy Sokol, Spoje či Borokrystal zúčastňovalo soutěží na krajské úrovni. Doposud nejvyšší soutěží, kterou Jiskra hrála, byla divize, z níž ale Nový Bor posléze sestoupil. Do divize se letos na jaře mužstvo opět probojovalo, když jasně vyhrálo přebor Libereckého kraje. Získalo v něm 57 bodů a do kronik se zapsalo touto bilancí: 17-6-3 při skóre 57:22. Smůlu měli na novoborském trávníku fotbalisté z Nové Vsi u Liberce - Jiskra proti nim dosáhla nejvyššího vítězství v uplynulém ročníku, a sice 7:2.
"Máme radost hlavně z toho, že jsme byli zařazeni do divize B, která je pro nás i z hlediska ekonomického určitě výhodnější," uvedl manažer Roman Hejna. Podle něj je favoritem skupiny rezerva Mostu. Cíl novoborského mužstva, jehož předsedou je ing. Jiří Jakoubek a které vede trenér Radek Durdil, je pro nadcházející sezonu jednoznačný - udržení. "Nechceme hrát ale jenom o záchranu, spíše se pokusíme pohybovat se v klidném středu tabulky," říká Durdil.
Nováček divizní skupiny B Jiskra Nový Bor, sponzorovaný hlavně sklářskou firmou Crystalex, svoje domácí utkání hraje na vlastním hřišti vždy v sobotu odpoledne podle úředního času. Zatím Severočeši vyhráli 1:0 v Chebu, remizovali s Vyšehradem a v Rakovníku vždy 0:0. Doma s Kadaní zvítězili 3:1. Dvě divizní branky dosud vsítil Osumanu (hráč z Ghany, kamarád libereckého Gyana), po jedné Neuman a Bláha.