Staré aktuality

aktuality z 9.9.2003

A/S - Jiskra Nový Bor 4:1 (1:0)

Po čtyřech kolech divizní soutěže neporažený nováček z Českolipska přijel do Kobylis se svou největší hvězdou. Černý útočník Ali Osumanu z Ghany, kamarád libereckého útočníka Baffoura Gyana, vsítil tři branky a měl být hlavním trumfem Severočechů. Ty ale před 210 diváky zmrazil už ve 13. minutě Jirka Kahoun, když hlavičkou trefil balón pod břevno a vsítil tak svůj první mistrovský divizní gól v životě - 1:0. Po přestávce si v 51. minutě Honza Šimek chytře došel pro faul do „vápna“. Nařízenou penaltu sám proměnil - 2:0. V 65. minutě ukázal Osumanu, že je opravdovým střelcem. Trefil se „šouráčkem“ naprosto přesně k pravé tyči a snížil na 2:1. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby se právě Osmanu nedopustil klukoviny, za kterou uviděl v ruce rozhodčí Martiny Bláhové druhou ŽK a tedy ČK. V 73. minutě se vrhl rybičkou za centrovaným míčem, který ale nezasáhl hlavou, nýbrž úmyslně rukou. Oslabení hosté sice dál bojovali a zlobili, jenže branky už jsme stříleli jen my. V 79. minutě vnesl klid na hřiště, na co chvíli protestující lavičku hostí i do hlediště Honza Vondra - 3:1. A v 83. minutě přišel na trávník Jaromír Šilhan za potleskem odměněného Kahouna a svůj první dotyk s míčem proměnil ve čtvrtý gól - 4:1. Závěr už se odehrál v poklidu.

Sestava: Klíma - Doležal, Martinic, Margolius, Soukup - Tlustý, Musil, Majer ( 85. Vladyka), Vondra - Kahoun ( 83. Šilhan), Šimek ( 67. Pejša).

„Vyhráli jsme proti dobrému soupeři. Naše hra měla v první půli slušnou úroveň a kdybychom proměnili všechny šance, bylo by rozhodnuto už o přestávce. Hráli jsme náročný pohybový fotbal, jenže tento způsob hry nás vyčerpal a kolem 60. minuty jsme odpadli. V závěru se ale mužstvo znovu zvedlo a strhlo vítězství zaslouženě na svou stranu. Nasazení, agresivita, využívání prostoru v první půli snesly vysoké měřítko,“ mínil trenér Josef Hloušek. „Z pohledu hráčů bude tento výsledek důležitý kvůli sebevědomí. Byli jsme aktivní, šli jsme brzy do vedení, utkání se vyvíjelo příznivě. Napomohly tomu i určité posuny hráčů - Doležal hrál pravého obránce, Martinic stopera, Soukup levého obránce, Tlustý a Kahoun nastoupili od začátku. Zejména pro Kahouna je vstřelený gól velkým povzbuzením. Šimek zvládl důležitý penaltový moment, což asi zápas rozhodlo. Šilhan byl delší dobu zraněný a nemá natrénováno, ale důležitou roli střelce jako střídající hráč také splnil. Velice kvalitní výkon podal Margolius,“ uvedl tentokrát spokojený trenér Hloušek.

16. Kadaň 	5 0 1 4  8:13  1
Náš příští soupeř: Sokol Libiš (sobota 13. září v 17 hodin)

Fotbalový Sokol vstoupil na naši fotbalovou scénu v roce 1932, kdy jej hráči a příznivci kopané v Libiši s nadšením ustavili. Do vínku mu tehdy dali modrou a bílou barvu. Časem klub nosil názvy Dynamo a Tatran, od roku 1968 se klub opět jmenuje Sokol Libiš.
V předminulé sezóně byl Sokol Libiš, tým z předměstské části Neratovic, nováčkem divize, kam se probojoval ze středočeského přeboru. Přitom teprve v sezóně 1998-1999 postoupil z I.A třídy. Účast v divizi je historickým úspěchem klubu.
Naše mužstvo se s Libiší o body dosud nikdy neutkalo.
Pod vedením trenéra Jiřího Kabyla, bývalého hráče Sparty, Chebu a fotbalového rozhodčího, vybojoval Sokol Libiš v nedávno skončeném ročníku divize ve skupině B 8. místo, takže se ziskem 40 bodů skončil v první polovině tabulky. Libišská bilance byla až neuvěřitelně vyrovnaná: 10-10-10 při skóre 36:36.
Sokol Libiš hraje svá domácí divizní utkání hrát vždy v sobotu odpoledne podle úředního času. Podzimní sezónu odstartovali sokolové drtivým debaklem 1:7 v Kryrech, jenže od té doby hrají znamenitě a po remíze 2:2 s Chebem doma, výhře 1:0 na Vyšehradě, 1:0 doma s Rakovníkem a dokonce 2:1 v Kadani už jsou na třetím místě tabulky! Jejich branky zatím stříleli 3-Turek, 2- Válek, 1-Zuskin a Pochman.