Staré aktuality

aktuality z 23.9.2003

Tvrdý trest za kopec zahozených šancí…
A/S - FSC Libuš 2:2 (1:0)

Divizní pražské derby jsme začali v nádherném babím létě doslova ohňostrojem zahozených šancí. Kahoun střílel těsně vedle, pak nad branku, Majer zblízka nepřekonal brankáře hostí Steinera, Steiner nohou vykopl Tlustého střelu po trávníku na roh, hlavičku téhož hráče vytáhl Steiner na roh… Až ve 44. minutě se konečně trefil Majer z dálky - 1:0. Po přestávce vyrazil Steiner přímý kop Pejši na roh, Šilhan nastřelil tyč, až v 66. minutě Majer předložil po kombinaci na dva doteky balón Tlustému před prázdnou branku a ten nemohl nedat - 2:0. Zdálo se, že hosté jsou na lopatkách, jenže Libuš v 73. minutě po zaváhání naší obrany i brankáře Klímy snížila hlavičkou střídajícího Ivanča na 2:1 a začaly nervy. V nastaveném čase (4 minuty) šel brankář hostí Steiner do útoku, Libuš hrála doslova hokejovou power play a nakonec se dočkala. Kubec po zemi k levé tyči srovnal na 2:2. Prožili jsme hodně trpké nedělní dopoledne. Podle průběhu utkání by spravedlivý byl výsledek řekněme 4:1, ale nakonec si hosté odvezli bod.

A/S: Klíma - Doležal, Martinic, Margolius, Soukup - Tlustý (81. Kubice), Musil, Majer, Pejša (88. Vladyka) - Kahoun (55. Šilhan), Vondra.
Před 200 diváky pískal sudí Hofmann.

„Po utkání jsem hráčům řekl, aby nevěšeli hlavu, že se nemají za co stydět,“ hodnotil trenér Josef Hloušek. „O výsledku utkání rozhodli naše zahozené šance a brankář Libuše Steiner. Jednak vychytal celou řadu našich gólových střel, jednak se v závěru postaral o zmatek v naší obraně a hosté vyrovnali. Kdo sledoval naše domácí zápasy s Rakovníkem, Novým Borem a nyní s Libuší, ten viděl, že se naše výkony zlepšují. Mužstvo, které se fakticky sešlo až těsně před startem divize, hraje náročný kombinační fotbal v pohybu, jenže mu zatím v závěru ještě stále chybějí síly. Derby bylo divácky atraktivní, bohužel jsme ztratili dva body. Ale tomuhle týmu věřím, o jeho budoucnost nemám obavy, určitě půjde výkonnostně dál nahoru,“ podotkl Hloušek.

16. Kadaň 	 7 0 2 5  8:17 2

Náš příští soupeř: SK Union Čelákovice (sobota 26. září v 16:30)

Modrobílý Union, sídlící na okraji Čelákovic, kde má U hájku svůj útulný stadiónek, žil dlouhá léta ve stínu slavnějšího městského rivala Spartaku. Vlivem různých faktorů však došlo před časem ke sloučení obou klubů a z kdysi druholigového Spartaku se stalo béčko Unionu.
Union se s naším týmem sešel v loňském ročníku ČFL, kde jsme doma vyhráli 1:0 a v Čelákovicích remizovali 0:0. Účast v divizi byla také doposud nejvýraznějším úspěchem středočeského klubu, byť trvala pouze jeden rok. Nejznámější osobností mužstva byl Libor Koller, někdejší obránce Slavie Praha a dalších týmů.
Po sestupu hrály Čelákovice divizní skupinu C, kde skončily na 7. místě se ziskem 46 bodů. Ten si Union připsal díky bilanci 13-7-10 při skóre 38:35.
Union Čelákovice hraje svoje domácí divizní zápasy ve skupině B hrát vždy v sobotu odpoledne podle úředního času. Tým vede náš bývalý trenér Beznoska a pod jeho taktovkou hrají exadmiráci Beznoska ml., Müller, Zelenka a Smejkal.
Dosavadní výsledky Unionu v divizi B: Roudnice-Union 4:1 (branka Galovič), Union-Ovčáry 1:1 (Maruška), Kryry-Union 0:1 (Maruška), Union-Cheb 7:0 (Douděra 3, Maruška 2, Galovič, Vyroubal), Vyšehrad-Union 1:1 (Douděra), Union-Rakovník 4:1 (Lindenthal, Maruška, Galovič, Matějka), Kadaň-Union 0:4 (Douděra, Maruška, Smejkal, Galovič). V Polabí nás tedy čeká nadmíru těžký soupeř…