Staré aktuality

aktuality z 14.10.2003

Tři branky, tři zranění…!
SIAD Most B - A/S 3:2 (1:1)

Domácí leader divize B na nás „vlétl“ ve velkém stylu a už po pěti minutách vedl brankou Langera. Pak domácí na trávníku v Braňanech, kde je Most B doma, zahodili několik dalších šancí, a za to je potrestal před poločasem ve 42. minutě Kubice - 1:1. Šok Severočechům připravil v 58. minutě dorostenec Kramer, který první divizní brankou v kategorii dospělých v životě strhl vedení na naší stranu - 1:2. Ovšem oslabené mužstvo A/S (postupně museli pro zranění odstoupit Kahoun, Majer a Margolius) nakonec tlak domácích, posílených pětii hráči z kádru A-týmu, bohužel nevydrželo. V 69. minutě vyrovnal Doksanský a v 77. minutě rozhodl Jedinák. Oba mostecké góly se zrodily poté, co domácí přehráli našeho obránce Soukupa… Před 260 diváky pískal sudí Hajšman.
A/S: Klíma - Doležal, Margolius (72. Vladyka), Martinic, Tvrdý - Kahoun (15. Pejša), Musil, Soukup, Vondra - Kubice, Majer (27. Kramer).
„Domácí hráli velmi tvrdě, ne však zákeřně. Doplatili na to zraněními hned tři naši hráči,“ uvedl po zápase asistent trenéra Petr Roubík, který spolu s manažerem Jiřím Kubicem st. mužstvo v Braňanech vedl. „Předvedli jsme velmi solidní hru. Dokonce i trenér Mostu B, známý internacionál Přemysl Bičovský, vyslovil podiv nad tím, že naše mužstvo, hrající tímto způsobem, nemá na svém kontě více bodů. Škoda, že jsme vedení 1:2 nedokázali zvýšit, šance na to byly. Pak by to domácí měli hodně složité,“ dodal Roubík.

Tabulka

1.  Most B	  10 7 2 1 23:6  23 (+ 5)
2.  Litvínov	  10 7 2 1 19:13 23 (+ 8)
3.  Libiš	  10 6 3 1 16:12 21 (+ 9)
4.  Čelákovice	  10 5 4 1 26:11 19 (+ 4)
5.  Ovčáry	  10 4 5 1 15:8  17 (- 1)
6.  Kladno B	  10 5 1 4 17:18 16 (- 2)
7.  Vyšehrad	  10 2 7 1 10:7  13 (- 2)
8.  Libuš	  10 3 4 3 10:11 13 (+ 1)
9.  Cheb	  10 3 3 4 13:22 12 (- 3)
10. Admira/Slavoj 10 2 3 5 14:21 9  (- 3)
11. N. Bor	  10 2 3 5  8:15 9  (- 3)
12. Uh. sklady	  10 2 3 5 14:23 9  (- 6)
13. Roudnice	  10 1 5 4 13:18 8 (- 10)
14. Rakovník	  10 2 2 6  9:15 8  (- 7)
15. Kadaň	  10 2 2 6 14:21 8  (- 4)
16. Kryry	  10 2 1 7 19:19 7 (- 11)
Admira pro trenéra nevyhrála

Bez hlavního trenéra Josefa Hlouška, který ležel v nemocnici, bojovali v sobotu fotbalisté divizní Admiry na hřišti Mostu B. Kouč Hloušek v pátek cestou na trénink havaroval na dálnici. "Znovu jsem se narodil," říkal otřesený trenér, který utrpěl vnitřní zranění, ale podle posledních vyšetření by měl být v pořádku. Už byl také propuštěn do domácího ošetřování. Sobotní utkání, ve kterém Admira prohrála 3: 2, vedli asistent Petr Roubík a manažer Jiří Kubice. "Nálada v týmu před zápasem nebyla moc veselá, ale řekli jsme si, že budeme bojovat za trenéra," popisoval Kubice. Most byl posílen o pět hráčů z kádru druholigového A-mužstva, ale na hřišti to nebylo znát, i když museli hosté během úvodních třiceti minut pro zranění střídat dva hráče. "Měli jsme na vítězství," posteskl si Kubice. Trenér Hloušek byl s týmem v telefonickém kontaktu, chuť na fotbal neztratil ani po nepříjemné události. "Až nebudu mít chuť na fotbal, tak už budu mrtvý. Kluci mají smůlu, žiju," přidal trochu černého humoru. Hloušek by se do přípravy mužstva rád zapojil už v tomto týdnu. "Nejlepší léčba by pro mě byl trénink. Už si dělám přípravu."
(Převzato z MfD dne 13. října)

Náš příští soupeř - SK Kladno B (neděle 19. října v 10.15 hod.)

Do divize vstoupil pod tímto názvem vlastně někdejší celek Spolany Neratovice, který hrál ještě na jaře II. ligu. Z ekonomických důvodů ale přenechal práva na tuto soutěž SK Kladno a v nynějším ročníku hraje roli kladenské rezervy.
Pokud budeme hovořit o neratovické kopané, jejíž tradice sahají až do roku 1919, kdy vznikl SK Neratovice, pak s tímto týmem jsme se utkávali o body poměrně často. Naposledy před pěti lety, kdy Neratovice vyhrály ČFL a naše mužstvo skončilo právě za nimi na druhém místě. Není tajemstvím, že v Neratovicích by v budoucnu zase rádi viděli samostatný místní tým na divizní, nebo i na třetiligové úrovni. Vše je otázkou času a jednání.
Pro srovnání uveďme divizní bilanci SK Kladno v uplynulém ročníku. Kladno hrálo také v B-skupině, obsadilo 4. místo s 55 body a s bilancí 16-7-7 při skóre 65:37.
SK Kladno B hraje pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Dozorce své domácí zápasy na stadionu Spolany Neratovice vždy v neděli odpoledne podle úředního času.
Dosavadní výsledky: Kladno B-US Praha 3:1, Most B-Kladno B 3:0, Kladno B-Litvínov 1:2, Kladno B-Roudnice 3:2, Ovčáry-Kladno B 0:0, Kladno B-Kryry 3:2, Cheb-Kladno B 3:2, Kladno B-Vyšehrad 1:4, Rakovník-Kladno B 0:2, Kladno B-Kadaň 2:1.
Branky kladenské rezervy dosud vstřelili: 5-Zachariáš, 3-Fingerhut, Müller, Žežulka, 1-Veselý, Janeček, Jindřich.