Staré aktuality

aktuality z 10.5.2004

Fotbalový pánbůh odvrátil tvář…
US Praha - A/S 2:2 (1:1)

Nastřelili jsme dvě břevna, tyč, stoprocentní šance neproměnili Kubice, Martinic, Hajner, Zikmund, v poslední minutě přestřelil Margolius z přímého kopu branku domácích o půl metru. A tak jsme v derby na Uhelných skladech uhráli jen remízu. Fotbalový pánbůh nám výhru zřejmě nepřál… Je pravda, že také domácí měli několik střeleckých příležitostí, vychytal je však náš brankář Caudr. „Vaše šance byly ve srovnání s našimi vyloženější a nebezpečnější,“ připustil trenér US F. Mysliveček.
V první půlhodině byli domácí viditelně lepší. Už v 7. minutě skončila hlavička Hurycha po rohovém kopu v naší síti – 1:0. Závěr úvodního poločasu ale patřil nám a ve 44. minutě Hrodek výstavní pumelicí z 30 metrů k pravé tyči srovnal na 1:1. Druhý poločas už měli ve své moci naši hráči, jenže v 60. minutě se z ojedinělé akce US trefil L. Kučera (známe ho i z našeho dresu) a domácí opět vedli – 2:1. V 82. minutě se svým důrazem prosadil Martinic a doslova dotlačil míč do sítě – 2:2. Závěr patřil jasně nám, „uhlíři“ jen urputně bránili remízu a podařilo se jim to. Škoda, měli jsme na víc…
„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. První patřil domácím, druhý nám. Získali jsme sice jeden kladný bod, ale vzhledem k průběhu a našim střeleckým příležitostem je to málo. Měli jsme vyhrát,“ konstatoval trenér A/S Jiří Mamurov.
Admira: Caudr - Mamurov (62. Strnad), Zikmund, Margolius, Tvrdý - Kubice, Martinic, Hrodek, Houzar (80. Mir. Novák) - Kahoun, Hajner (65. Jehlička). Před 100 diváky řídil sudí Janoch. Ocenění zaslouží pětice našich věrných vlajkonošů, kteří po celou dobu kobyliský tým vytrvale hlasitě a slušně povzbuzovali.
V neděli 16. května od 10.15 hodin hrajeme doma s leaderem divize B, týmem SIAD Most B. Čeká nás zřejmě nejtěžší utkání jara.