Staré aktuality

aktuality z 31.5.2004

Zápas roku jsme zvládli!
A/S - SK Roudnice 3:0 (1:0)

Souboj s Roudnicí nad Labem jsme označili za utkání roku. Právem, kdyby totiž naše mužstvo nevyhrálo, mimořádně by si zkomplikovalo cestu za udržením divizní příslušnosti. Naštěstí admiráci zabrali a porazili Severočechy o tři branky. Něco podobného se jim povedlo jen jednou na podzim, kdy zdolali Nový Bor 4:1.
V úvodu utkání prověřili Zikmund a Kahoun hostujícího brankáře Lásku - ten se ale překonat nenechal. Ve 34. minutě skončil míč z Martinicovy kopačky pár centimetrů za Láskovou brankovou čárou a sudí Jelínek nejprve uznal gól. Po konzultaci s asistentem Pospíšilem jej ale odvolal pro předcházející hru rukou. O chvíli později nás vystrašil roudnický Čížek hlavičkou těsně vedle Caudrovy „pravé šibenice“. Hosté začali zlobit, ale paradoxně sami inkasovali. Už v nastaveném čase první půle utekl po křídle Kahoun, předložil míč Jehličkovi a ten si s Láskou doslova pohrál - 1:0. Po změně stran zlikvidoval Láska Martinicovi stoprocentní šanci, o chvíli později vychytal Kahouna, který ale v 66. minutě zařídil penaltu, když jej srazil Lexa. Margolius z ní trefou do levého horního rohu branky zvýšil na 2:0. V 77. minutě „lízl“ míč z přímého kopu, který střílel už zmíněný Lexa, lehce břevno Caudrovy branky a o tři minuty později Kahoun definitivně jistil jasnou výhru. Excelentně utekl z vlastní půle, hostující zadáci jeho rychlosti nestačili a Kahoun po čtyřicetimetrovém sprintu prostřelil Lásku potřetí - 3:0. Pět minut před koncem si roudnický Lexa vykoledoval červenou kartu, čímž vzal svému týmu poslední naděje na korigování výsledku a 230 diváků mohlo vyprovodit domácí tým do kabin potleskem.
Admira: Caudr - Zikmund (39. Paulín), Martinic, Margolius, Tvrdý - Mamurov (56. Hajner), Musil, Hrodek, Kubice (72. Chaloupka) - Kahoun, Jehlička.
„Byli jsme lepší. Hosty nalomil gól do šatny v nastaveném čase prvního poločasu a ve druhé půli jsme zaslouženě přidali další dvě branky. Konečně jsme si mohli na lavičce vychutnat pohodový závěr utkání,“ konstatoval trenér Jiří Mamurov.
V sobotu 5. června hrajeme od 17 hodin další utkání divize B na hřišti Sokola Ovčáry, jemuž máme oplácet podzimní krutou porážku 0:3.