Staré aktuality

aktuality z 7.6.2004

Ani Jedličkův hattrick na výhru nestačil
Sokol Ovčáry - A/S 4:4 (1:2)

Zápas dvou sestupem ohrožených mužstev zahájili lépe sokolové. Ve 14. minutě uklouzl náš obránce Tvrdý a náhle volný domácí tvůrce hry Fiala měl dost času zamířit přesně do pravého horního růžku Caudrovy branky - 1:0. Ve 20. minutě ovšem týž Fiala udeřil přímo před tribunou loktem Tvrdého do tváře a sudí Polák byl nekompromisní - červená karta. Od té chvíle až do 90. minuty mu většina z 280 neobjektivních domácích diváků trvale hrubě spílala a stejně tak neslušnými výrazy častovala i jeho asistenty na pomezí. Tak vulgární publikum jsme v divizi nikde nezažili. Ve 37. minutě se trefil po zemi k pravé tyči Bejrovy branky Jehlička a srovnal na 1:1. Už o tři minuty později se prosadil Kahoun, snaha domácí obrany byla marná - 1:2. Když po změně stran v 55. minutě brankář Bejr lajdáckým odkopem nastřelil Jehličku a ten do prázdné branky zvýšil na 1:3, věřili jsme v kýženou výhru. Pak ale přišla neuvěřitelná dvacetiminutovka, kdy si naše pasivní, bojácná a nedůrazná jedenáctka nechala nastřílet tři branky! V 68. minutě střídající Voljanskij hlavou upravil na 2:3. V 77. minutě stoper Ondrák po signálu z rohového kopu opět hlavou vyrovnal na 3:3 a v 81. přišel na hřiště střídající Socha, aby svůj první dotyk s míčem přetavil ve vedoucí gól Ovčár na 4:3. Jak jinak, než opět hlavou… Naštěstí v 84. minutě prošel Jedličkův míč z dalekonosného přímého kopu za Bejrova záda - 4:4. Remíza se při popsaném vývoji utkání zdá být málo, ale mohli jsme i prohrát.
Admira: Caudr - Paulín, Martinic, Margolius, Tvrdý - Mamurov, Musil, Hrodek, Kubice (58. Houzar) - Kahoun (83. Hajner), Jehlička.
„Jsem zklamaný. Vést venku 1:3, hrát proti oslabenému soupeři a nakonec se třást aspoň o remízu, to se nesmí stávat! Po naší třetí brance se mužstvo nepochopitelně zatáhlo, na dvacet minut přestalo hrát aktivně a dovolilo soupeři skóre otočit. Zvedli jsme se až v poslední desetiminutovce, vyrovnali jsme, ale s remízou a jedním kladným bodem z cizího hřiště tentokrát nemohu být spokojen,“ konstatoval trenér Jiří Mamurov.
V neděli 13. června hrajeme od 10.15 hodin další utkání divize B. Na domácím hřišti hostíme nováčka SK Havran Kryry, který po ročním působení v soutěži sestupuje zpět do přeboru Ústeckého kraje. Severočechům máme oplácet těžkou podzimní prohru 0:4. Situace je o to komplikovanější, že vzhledem k sestupu Xaverova z II. ligy opustí tři české divizní skupiny letos deset mužstev. Tedy všechna na 14.-16. místech a ještě jedno z 13. místa. Výhra nad Kryry by nás měla posunout v tabulce výše právě z 13. místa, na němž zatím figurujeme.