Staré aktuality

aktuality z období od prosince 2004 do května 2005

I. finále Poháru PFS: Vydřená výhra
A/S - FC Zličín 3:2 (0:1)

S jednobrankovým náskokem nastoupí naše mužstvo 8. června k odvetě finále Poháru Pražského fotbalového svazu na zličínský trávník. Vyhráli jsme utkání, které se pro nás nevyvíjelo zrovna nejlépe. Zato raketový závěr našeho zraněními sužovaného týmu přinesl naopak kompletnímu Zličínu nečekaný knokaut - ještě v 90. minutě jsme prohrávali 1:2, ale dvě přesné trefy našich nejlepších střelců výsledek otočily. Důležité minuty: 14. Hajner trefil hlavičkou pravou tyč zličínské branky; 21. Marek "namazal" chybnou rozehrávkou hostujícímu Svobodovi, ten ale přestřelil břevno; 35. Svoboda už pálil přesněji a střelou k pravé tyči překonal Vránu - 0:1; 42. Nevěčný orazítkoval pro změnu levou tyč branky hostí; 48. střídající Bořek Jehlička vypálil po zemi k pravé tyči a jinak výborný brankář hostí Bašta byl krátký - 1:1; 54. nejistý Marek znovu chyboval a hosté po následném závaru před Vránou opět strhli vedení na svou stranu, když se hlavičkou prosadil nevysoký Siva - 1:2; 64. Hajner našel přihrávkou Houzara a jeho nebezpečnou pumelici vyrazil Bašta na roh; 87. hlavičkoval po Hajnerově rohu Jehlička, ale Bašta míč skvěle vyrazil na roh; 90. Martinic se trefil zblízka přesně po zemi a Bašta byl bezmocný - 2:2; 90. + 2. Hajner osvědčil svůj čich na gólové situace, naběhl si na centrovaný míč, lehce jej "lízl" čelem a Bašta se jen smutně ohlédl - 3:2!
Pískal sudí Mencl, sledovalo 80 diváků.
A/S: Vrána - Novák, Margolius, Vopat, Vojt. Strnad (25. B. Jehlička) - Davídek, Martinic, Marek (62. Nikodim), Houzar - Nevěčný, Hajner.

Hurikán El Cholupico nás nesfoukl
A/S - Sokol Cholupice 3:1 (1:0)

Velkolepé podzimní tažení Cholupic, které vedly přeborovou tabulku, nazýval autor jejich webových stránek Hurikán El Cholupico. Na jaře se ale hurikán proměnil spíš ve vánek, neboť Sokol začal prohrávat jak venku, tak i doma. V Kobylisích nehráli hosté špatně, zejména v první půli zlobili a hodně byli vidět Burda s Čejkou. Ale našemu týmu vyšel skvěle úvod utkání i druhý poločas. A když hosté snížili na 2:1, za dvě minuty dostali třetí úder a z toho se už nevzpamatovali. Nakonec mohli odjet se čtyřbrankovým přídělem, brankář Hofta si však dobře "postavil" břevno. Důležité minuty: 3. Martinic obral o balón hostujícího obránce a z téměř nulového úhlu od brankové čáry propálil brankáře Hoftu pod břevno - 1:0; 10. Hofta vyrazil Margoliův přímý kop na roh; 22. hostujícímu Čejkovi v jasné šanci ukopl míč Davídek na roh; 24. Margolius po akci Houzara pálil vedle pravé tyče; 34. krásnou akci rozehrál Hajner a Nevěčného bomba možná pálí Hoftu na dlaních ještě teď; 40. Martinic těsně minul levou "šibenici"; 41. Davídek našel Houzara a ten střílel vedle levé tyče; 43. Hofta srazil ve "vápně" Martinice, ale sudí Rod penaltový faul neviděl; 44. pohledná kombinace hostí a Burda ji zakončil střelou vedle levé tyče; 59. po Nevěčného jedovce dorážel zblízka ve stoprocentní šanci Hajner - míč skončil vedle levé tyče, 60. opět Hajner a opět jeho střela do stejného místa, zase vedle tyčky; 65. Nevěčný viděl Houzara, nacentroval na něj a Houzarova bomba z voleje málem potrhala pletivo vedle Hoftovy levé tyče; 68. závar před cholupickou brankou vyřešil napotřetí přesnou střelou Houzar - 2:0; 69. z protiútoku se prosadil po pohledné kombinaci hostí střídající Mareček a Vrána neměl šanci - 2:1; 71. krátkou cholupickou radost rychle uhasil Hajner, konečně se trefil k levé tyči, kam se předtím několikrát zastřeloval - 3:1; 89. Martinic vypálil z 20 metrů pumelici, po níž se Hofta jen ohlédl, jenže do břevna, skóre už se neměnilo. Pískal sudí Rod, sledovalo 110 diváků. A/S: Vrána - Novák, Margolius, Vopat, Marek (77. Vojt. Strnad) - Davídek, Martinic, Paulín, Houzar - Nevěčný (86. Mráz), Hajner.

Spláchli nás liják a střížkovští junioři
FC Střížkov B - A/S 3:1 (1:1)

V Březiněvsi jsme začali bez D. Jehličky, Kubiceho, Mušky a Hajnera vlažně. Nadšení domácí střížkovští junioři dvakrát trefili břevno a ve 4. minutě otevřeli skóre Mandíkem - 1:0. Ve 33. minutě pálil Davídek, brankář Beke míč vyrazil před Nevěčného a ten se za Admiru trefil vůbec poprvé - 1:1. Ve 37. minutě Houzar protáhl Bekeho povedenou střelou, ale byl z toho jen roh. Ve druhé půli se spustil liják a v něm nám střídající Novák vstřelil dvě branky - v 71. na 2:1 a v 88. minutě na 3:1. Výhra domácích byla zasloužená, ve druhé půli působili fotbalověji. Pískal sudí Vojtěch, sledovalo cca 50 promoklých diváků.
A/S: Macho - Novák, Margolius, Paulín (81. Nikodím), Vopat - Mamurov, Martinic, Davídek, Marek (81. B. Jehlička) - Nevěčný, Houzar.

Výborný výkon i výsledek!
A/S - FC Přední Kopanina 4:1 (3:0)

Favorit z Prahy 6, který měl před utkáním v Kobylisích nejlepší obranu v celé soutěži a na jaře prohrál jen jednou, se před stovkou diváků nestačil divit - odvezl si čtyřku. A to mohla být červenomodrá jedenáctka ráda, že se Hajner v neděli nepotkal se střeleckou muškou a že kopaninský brankář Pavelka navzdory přídělu ještě vychytal tři admirácké gólové střely. A/S podala skutečně kvalitní výkon.
Důležité minuty: v 7. min. přihrál Kubice do šance Hajnerovi, ale Pavelka zázračně kryl, v 18. min. přihrál Hajnerovi Martinic, ovšem následná střela šla metr vedle levé tyče, ve 21. min. ukopl hostující Sekerka Martinicovu přihrávku na Hajnera tak smolně, že balón s podporou větru doplachtil obloukem za Pavelkova záda - 1:0, ve 27. min. po Hajnerově akci zprava přiťukl Davídek na Kubiceho a ten se nemýlil - 2:0, ve 34. min. hostující kanonýr Strnadel minul o půl metru pravou "šibenici" Vránovy branky, ve 36. min. centroval Nedvěd opět na Strnadela, ale ten hlavičkoval nad břevno, ve 37. minutě našel Hajner zleva Davídka, ovšem toho vychytal Pavelka, ve 39. min. našel Houzra Hajnera, leč ten z dost těžké pozice přestřelil, ve 44. minutě náš Marek nechtěně "nabil" na střelu Zahradníčkovi, ale ten pálil tři metry nad břevno, hned z protiútoku se s pomocí gólmana Pavelky trefil Martinic - 3:0.
Ve 47. minutě Hajner zleva vybídl ke skórování Davídka a ten nepohrdl - 4:0, v 72. minutě vytáhl Pavelka Martinicovu krásnou střelu z dvaceti metrů zpod břevna na roh, v 92., už nastavené minutě, se po zaváhání Paulína dostal zcela sám před Vránu střídající kopaninský Truhlář a korigoval na 4:1. Ihned poté sudí Formánek utkání ukončil.
A/S: Vrána - Novák, Margolius, Paulín, Marek - Kubice (33. Nevěčný), Martinic, Davídek (67. Strnad), Vopat - Houzar (82. Nikodím), Hajner.
V tabulce jsme si upevnili 7. místo se ziskem 34 bodů.

Jsme ve finále Poháru Pražského fotbalového svazu!
Admira/Slavoj - FSC Libuš 3:1 (2:1)

Semifinále Poháru Pražského fotbalového svazu přineslo pěkný fotbal a hlavně - naši výhru nad kvalitním týmem z jižního okraje metropole, který trénuje náš někdejší útočník Jan Vlček. Potěšilo nás, že i bez nemocných Mušky, Jehličky a Davídka mužstvo semifinále zvládlo a mohlo vyprovodit soupeře klidně i s půltuctem branek! Mile překvapil Marek a dobře hráli i střídající Strnad a dorostenci Nikodím a Štochl.
Důležité minuty: v 1. min. Kubice z penalty za ruku Janů - 1:0, ve 4. minutě neprostřelil Martinic v šanci brankáře Havránka, v 18. min. Kubice hlavou zvýšil na 2:0, ve 35. min. trefil hostující Pilík břevno, ve 42. min. snížil Pilík po kombinaci na 2:1, v 58. min. spálil Kubice stoprocentní šanci - střílel vedle levé tyče, v 70. min. přehodil Nikodím mazácky Havránka - 3:1, v 79. min. spálil dvě šance po sobě Houzar, v 83. min. Martinic přes vybíhajícího brankáře střílel vedle levé tyče, v 87. minutě chytil Vrána v pádu gólovou střelu Pilíka, v 90. min. nastřelil Strnad tyč - možná měl přihrát lépe postavenému Hajnerovi.
Přes Šeberov, Štěrboholy, Vršovice a Libuš jsme se tak probojovali do finále proti obhájci prvenství Zličínu, který postoupil výhrou 0:2 v Radotíně. Hraje se dvoukolově - 25. května na Admiře a 8. června na trávě soupeře. Věřme, že tažení soutěží zakončíme finálovým úspěchem a že Pohár PFS ozdobí naši klubovnu!

Od desáté minuty v deseti...
SK Ďáblice - A/S 3:1 (1:0)

Sousedské derby vyhráli domácí a vrátili nám tak naprosto stejný výsledek, kterým jsme je zdolali na umělé trávě v zimní přestávce. Nutno říci, že jim k tomu hodně napomohl zřejmě nepoučitelný Mamurov. Ve 10. minutě nesmyslně oplatil po odpískání soupeři faul, "ohodnocený" žlutou kartou, a sám poprávu odkvačil s červenou kartou (pokolikáté už?) do sprch. To byla první rána. Druhou jsme si zasadili o dvě minuty později nepokrytím Siváka při přímém kopu zleva - domácí hráč střelou pod břevno otevřel skóre. V první půli pak ještě Ďáblice nastřelily tyč, naopak v poslední minutě přehodil Jehlička jak exadmiráka Volejníka v domácí brance, tak i břevno. Po přestávce jsme i v deseti útočili, jenže góly stříleli nadále ďábličtí soupeři, v jejichž dresu hrál velmi dobře další exadmirák Kabrna. V 60. minutě propasíroval jiný exadmirák O. Novák balón pod Machem do sítě na 2:0 a v 81. minutě se trefil proti osamocenému Machovi Pokorný - 3:0. To už jsme pili z kalichu hořkosti... Dvě minuty před koncem Hajner uvolnil Martinice a ten korigoval na 3:1. V očekávaném derby jsme opravdu čekali mnohem víc. Rozdíl byl v tom, že viditelně motivované Ďáblice své šance proměňovaly, kdežto Jehlička a Martinic (až na samotný závěr) vyšli naprázdno. Před 150 diváky pískal v pěkném slunečném dopoledni Váša. Oceňme, že až na Mamurovův exces se prestižní utkání hrálo gentlemansky a fair.
A/S: Vrána - Novák, Margolius, Paulín, Davídek - Kubice, Martinic, Houzar (65. Nevěčný), Mamurov - Jehlička (75. Vopat), Hajner.

Rychlé probuzení z iluzí
A/S - SK Horní Měcholupy 0:3 (0:3)

Předchozí tři soutěžní utkání, z toho jedno pohárové, jsme vyhráli a věřili jsme si i na Měcholupy. Jenže soupeř, bojující o první místo v tabulce, nás rychle probudil z iluzí. Ačkoli hrál bez exligových Vrabce, Kočího a také bez Novosada a zraněného Stratila, nastřílel nám za půlhodinu tři branky a bylo vymalováno. Nutno říci, že výhru hostím naše mužstvo svým bezkrevným, vlažným výkonem usnadnilo. Vzadu výrazně chyběl vykartovaný Paulín, gólman Vrána nebyl ve své kůži. O mnohém vypovídá sled nejdůležitějších minut, z něhož je zřejmé, že ve druhé půli jsme brankáře Měcholup Černého vážněji vůbec neohrozili. Ve 3. min. hostující Čáp po krásné kombinaci minul o metr Vránovu pravou tyč, v 8. min. Jehlička narazil Martinicovi a ten v nadějné šanci přestřelil, ve 12. minutě Čáp hlavičkou po rohovém kopu otevřel skóre - 0:1, v 17. min. Habart po nedorozumění naší obrany překonal Vránu zblízka - 0:2, ve 30. min. po dalekonosném přímém kopu Hádka hlavičkoval nikým neobsazený (!) Musil - 0:3, ve 45. min. Jehlička přihrál do šance Martinicovi, ale ten opět přestřelil, v 87. min. Vrána kryl hostujícímu Hádkovi přímý kop z 20 metrů, v 88. min. postupoval měcholupský Šmíd zcela sám na našeho brankáře, ale Vrána jeho sólo zlikvidoval. Před 200 diváky pískal v pěkném, slunečném dopoledni Kořínek.
A/S: Vrána - Novák, Margolius, Vopat, Muška - Mamurov, Kubice, Martinic, Houzar - Jehlička (69. Nevěčný), Hajner (46. Davídek).
V tabulce jsme se ziskem 31 bodů zůstali na 7. místě. Na utkání bychom měli rychle zapomenout, vždyť už v sobotu 30. dubna nás čeká derby v sousedních Ďáblicích, které bojují o záchranu a nepochybně udělají vše pro vítězství. Nám půjde hlavně o prestiž a o dobré jméno klubu - půjde o souboj sousedů "přes kopec", kteří se velmi dobře znají. Ďáblický dres oblékají například exadmiráci Kabrna, O. Novák, u nás zase hrají bývalí ďábličtí fotbalisté Vrána, Davídek či Muška.

Začátek snů a vylepšené skóre
TJ Kyje - A/S 1:5 (1:3)

Lepší úvod nedělního podvečerního utkání jsme si nemohli přát! Hned první střela na branku domácího gólmana Maye se ujala. Hajner se mazácky natlačil do šance a trefil neomylně k pravé tyči - 0:1. Oslavil tak své pondělní dvacáté narozeniny. Ve 13. min. hlavičkoval Margolius a May se jen smutně díval - 0:2. Ve 22. min. ovšem jinak výborný Paulín zbytečně ztratil míč a kyjský Hložek, posila z Xaverova, snížil nechytatelnou bombou do levé "šibenice" Vrány - 1:2. Pak ještě Vrána vykopl nebezpečnou střelu, odvrátil tím vyrovnání a ve 39. minutě naopak hlavičkoval přesně k levé tyči domácí branky Vopat - 1:3. Do kabin tak mohlo mužstvo jít v klidu a pohodě. Ve druhé půli se sice domácí do poslední vteřiny sympaticky pokoušeli aspoň snížit, ale skórovali jsme už jen my. V 57. min. chyboval brankář May a zmatku před brankou využil přesnou střelou k pravé tyči Martinic - 1:4. V 60. min. si opět Martinic naběhl na přímý kop Kubiceho a protlačil balón houštinou hráčů před Mayem mezi tyče - 1:5. V závěru mohli přidat branku ještě Hajner, Jehlička i Nevěčný, ale skóre už se nezměnilo. Hráli jsme v rudých tílkách, které jsme si vypůjčili od domácích, protože pruhované dresy domácích a našeho týmu by se pletly. Za vstřícnost patří vedení TJ Kyje poděkování.
Před 150 diváky za mírného deště pískal Dobrý.
A/S: Vrána - Novák, Margolius, Paulín, Vopat (68. Davídek) - Mamurov (71. Nevěčný), Kubice, Martinic (80. Marek), Muška - Jehlička, Hajner.
V tabulce jsme si se ziskem 31 bodů upevnili 7. místo.

V neděli jedeme na hřiště posledního týmu

TJ Kyje - A/S, to bude utkání, které sehrajeme v neděli 17. dubna v 17 hodin na hřišti týmu, který je v přeborové tabulce zatím poslední. Čeká nás ovšem velmi těžký zápas, protože Kyje na jaře ožily, hrají dobře a svůj cíl zachránit se v přeboru berou velmi vážně. Jarní výsledky našeho soupeře budí respekt - s Cholupicemi a na Aritmě remizovaly Kyje vždy 1:1, porazily Královice 2:1, na Dukle sice prohrály 0:3, zato přivezly bod za remízu 0:0 z Radotína. Jakýkoli bodový zisk v Kyjích bereme! Pro věrné příznivce: autobus číslo 181 jede v neděli z Kobylis od vozovny v 16:03 a v Kyjích poblíž hřiště bude v 16:35.

V Poháru PFS postupujeme do semifinále
SK Actherm Vršovice - A/S 2:3 (1:2)

Čtvrtfinále Poháru Pražského fotbalového svazu na hrbolatém vršovickém trávníku zvládli lépe naši hráči, i když z různých důvodů chyběli Muška, Davídek, Martinic a Mamurov. Přiznejme však, že soupeř, hrající o třídu níže, nás zlobil víc, než jsme si byli ochotni připustit. Naše branky vstřelili Houzar, Margolius z přímého kopu a dorostenec Valenta.
V semifinále nás čeká tým FSC Libuš, který vyřadil SK Ďáblice hladkou výhrou 0:3 na ďáblickém hřišti.

Už jsme to moc potřebovali!
A/S - ČAFC Praha 2:0 (1:0)

Po neuvěřitelné sérii šesti utkání bez výhry v mistrovských utkáních přeboru mužstvo konečně zabralo a porazilo Čafku. Už v 10. minutě se z dobrých 20 metrů trefil přesně k pravé tyči po zemi Jehlička a otevřel skóre - 1:0. Těsně před půlí vytáhl brankář hostí Svoboda Paulínovu střelu skvěle nad břevno, a tak se do kabin šlo za našeho nejtěsnějšího vedení.
Ihned na začátku druhé půle vytlačil Svoboda nad břevno přímý kop Margolia. V 52. minutě se pro změnu zaskvěl náš brankář Vrána, když bravurně zlikvidoval hostujícímu Šindelářovi stoprocentní šanci. O čtyři minuty později se do té chvíle poněkud nevýrazný Hajner znamenitě prosadil, ukázal, v čem je jeho kvalita, a střelou po zemi nedal šanci Svobodovi ani obraně hostí - 2:0! V 71. minutě se střídající Davídek ocitl Svobodovi tváří v tvář, ale jeho střela skončila snad půl metru vedle pravé tyče. A už v nastaveném čase mohl výsledek korigovat ze sóla hostující Stumpf, ale Vrána byl proti - skvěle zasáhl a udržel tak čisté konto. Před 180 diváky pískal sudí Chytil.
A/S: A/S: Vrána - Novák, Margolius, Paulín, Vopat - Kubice (39. Davídek), Martinic, Muška, Houzar - Jehlička (79. Nevěčný), Hajner.
V tabulce jsme se vrátili na 7. místo před béčko Xaverova, celkem jsme zatím získali 28 bodů. Na vedoucí Cholupice ztrácíme 16 bodů.
V neděli 17. dubna od 17 hodin nastoupíme v Kyjích proti domácímu týmu, který zatím figuruje na poslední příčce přeborové tabulky. Rozhodně nás tam nečeká nic jednoduchého...

Stadion mění tvář k lepšímu

Nová klubovna, nová podoba šaten, nový plot, odstraněná křoviska v areálu stadionu, opravené dveře a okna v rozhlasové kabině - to všechno se letos na jaře změnilo k lepšímu.
V pátek 8. dubna se v 15 hodin uskutečnila brigáda hráčů A-týmu, funkcionářů klubu a příznivců A/S, věnovaná další přípravě stadionu na mistrovské zápasy. Ač pršelo udělal se kus práce!

Kdo neviděl, neuvěří!
Radotínský SK - A/S 3:2 (2:0)

Domácí se za devadesát minut hry pouze třikrát ocitli v nebezpečné blízkosti brankáře Macha - a vstřelili tři branky... To byla stoprocentní produktivita! My jsme skórovali jen dvakrát, třebaže Paulín šel zcela sám na brankáře Chadimu, ale ten jeho "blafák" chytil, Jehlička střílel po přesném centru Hajnera k tyči, ale Chadima robinzonádou kryl, Houzar přestřelil v jasné šanci branku, Hajnera opět vychytal Chadima, Margoliovu penaltu zastavila tyč... Od 57. minuty jsme měli převahu jednoho muže v poli, na šance jsme vyhráli 3:6, a přesto jsme z jihozápadní čtvrti metropole odjížděli smutně...
Branky: v 15. minutě J. Petr nachytal Macha na hruškách střelou z "vápna" - 1:0, ve 29. minutě chyboval Davídek a Sikora jeho hrubku okamžitě zužitkoval - 2:0. V 54. minutě snížil tečovanou střelou pod břevno Margolius - 2:1. V 57. minutě střílel Hajner už do prázdné branky a domácí stoper Kasík míč vyrazil rukou - přišla červená karta a penalta. Z ní ale Margolius bohužel trefil jen tyč. Tam se lámal chleba... V 68. minutě školácky chyboval Macho, míč mu vypadl a náš brankář musel hasit požár faulem. Přišla žlutá karta a z penalty J. Petr upravil na 3:1. V 90. minutě sice Hajner prostřelil Chadimu a snížil na 3:2, ale na vyrovnání už bylo minimum času... Pískal sudí Procházka. Překvapilo nás, jak málo lidí v Radotíně na fotbal chodí. Nebýt návštěvy věrných diváků z Kobylis, přihlíželo by snad jen 15 nejvěrnějších radotínských fandů.
A/S: Macho - Novák, Margolius, Vopat, Paulín - Davídek, Kubice, Martinic, Houzar - Jehlička (61. Nevěčný) , Hajner.
V tabulce jsme stále na 8. místě. Jarní bilance je varující - ze čtyř utkání pouze jediný bod!

Xaverovští mladíci nás zaskočili
A/S - Xaverov B 1:2 (1:2)

Na béčko Xaverova jsme si věřili, ale hostující junioři nás dokonale zaskočili. Už ve 13. minutě vedli 0:2. Přes veškerou snahu jsme dokázali jen snížit na 1:2. V 65. minutě byl vyloučen Mamurov za zcela zbytečný faul (disciplinární komise ho potrestala zastavením činnosti na tři utkání) a v deseti jsme bohužel na zvrat v utkání už neměli. Musíme přiznat, že i na střelecké šance byli hosté lepší... Dvě naše příležitosti neproměnili Jehlička, kterého vychytal brankář Domlátil, a Hajner, jenž přestřelil. Před 90 diváky pískal Michálek. Branky: v 9. minutě Švec zblízka po přímém kopu - 0:1, ve 13. minutě Fekete hlavou - 0:2, ve 41. minutě po Hajnerově průniku a centru Kubice zblízka - 1:2.
A/S: Macho - Vopat, Margolius, Vopat, Davídek - Mamurov, Kubice, Martinic, Hajner - Jehlička, Nevěčný (28. Houzar).
V tabulce nás Xaverov B přeskočil - nyní nám patří 8. místo.
V týdnu po utkání odvolal výkonný výbor od mužstva trenéra Jiřího Mamurova a pověřil jeho vedením dosavadního asistenta Petra Roubíka.

Po přestávce jsme na lepší Duklu nestačili
Dukla Praha - A/S 5:2 (1:1)

Dukla na strahovské umělé trávě před týdnem nastřílela Královicím osm branek. Dopadli jsme tam sice o něco lépe, ale přesto jsme odjeli s těžkou porážkou. Skóre otevřel hlavičkou domácí Sedláček, nejlepší kanonýr soutěže - 1:0. Za dvě minuty Martinic využil chybného vyběhnutí brankáře Dukly Nigoše , přehodil ho a srovnal na 1:1. Po přestávce už byla Dukla viditelně lepší, trenér Berger disponuje velmi kvalitním mužstvem a rychlost jeho hráčů spolu s důrazem dělaly našemu mužstvu velké problémy. Bouška brzy prostřelil Macha z úhlu - 2:1. Po chvíli Sokol hlavou upravil na 3:1. Z protiútoku sice Hajner snížil na 3:2, ale závěr se už hrál v režii domácích. Malý pronikl naší nekompaktní obranou - 4:2. A totéž snadno zopakoval i Sedláček - 5:2. Utkání řídil sudí Kubr.
A/S: Macho - Davídek, Margolius, Paulín, Vopat - Mamurov (65. Židlický), Kubice, Martinic, Muška, Hajner - Nevěčný (75. Bumbálek).
Varující zajímavostí je, že jsme už čtyři mistrovské zápasy nevyhráli. Na Aritmě jsme prohráli 2:3, s Tempem i se Zličínem jsme na umělé trávě v roli "domácích" vždy jen remizovali 2:2 a Dukle jsme podlehli 2:5. Pokaždé jsme vsítili dvě branky, ale ani jednou to nestačilo na výhru. A co víc - v těchto čtyřech utkáních jsme ani jednou (!) nevedli, vždy jsme jen dotahovali vedení soupeřů!
V sobotu 26. března v 10.15 sehrajeme další utkání Pražského přeboru s Xaverovem B, a to konečně doma. Věřme, že tentokrát se už potěšíme z výhry!

Propůjčená umělá tráva nám nesvědčí...
A/S - FC Zličín 2:2 (1:2)

Podzim jsme končili kvůli mizernému počasí na propůjčené umělé trávě v Kyjích a s Tempem jsme jen remizovali 2:2. Naprosto stejně skončilo první jarní utkání, které jsme sehráli se Zličínem opět na propůjčené umělé trávě - tentokrát v Xaverově... Zličín si na nás věřil, v zimě dosahoval solidních výsledků a vedoucí mužstva hostí Lubor Mírek už před časem říkal našemu sekretáři Josefu Vavruškovi, že si hosté přijedou pro tři body. Nakonec si odvezli jeden.
Zápas začal šokem. Mamurovův kiks využil Čížek střelou do tyče a "angličanem" poslal Zličín do vedení - 0:1. A bylo ještě hůř. Martinic si smolně nastřelil před brankou vlastní ruku a z penalty zvýšil Šimoníček na 0:2. Naštěstí sudí Ochotnický odpískal vražení do Houzara zezadu a také z penalty snížil Margolius na 1:2.
Do druhé půle vystřídal lehce zraněného brankáře Vránu Macho. O vyrovnání se postaral Kubice z přímého kopu, když jeho střelu ve zdi tečoval zličínský obránce hlavou a brankář Bašta byl krátký - 2:2. Víc jsme ale nedokázali. Branku ze hry jsme nevstřelili, a tak utkání skončilo remízou, se kterou byli zjevně spokojenější hosté. Umně a zkušeně zdržovali hru a získávali čas.
A/S: Vrána (46. Macho) - Vopat, Margolius, Paulín, Davídek - Martinic - Mamurov, Muška, Kubice, Houzar - Nevěčný.
"Měli jsme sice optickou převahu, ale bohužel jsme si z ní nevytvářeli střelecké šance," zhodnotil utkání trenér Jiří Mamurov.

Důležité sdělení pro všechny fanoušky!

První utkání jarní části Pražského přeboru s FC Zličín nesehrajeme na domácí půdě, ale již v sobotu 12. března v 16.30 hodin na umělé trávě SC Xaverov v Horních Počernicích. Přijeďte naše mužstvo v hojném počtu povzbudit! Spojení: konečná metra B Černý Most, odtud busy 223, 261 do stanice Na Chvalce.