Mladší žáci U-12

FK Admira Praha
Česká liga žáků U 12 C, ročník 2013-2014
Hlavní trenér:Milan Másílko603 472 744
trener@admira2002.cz
Vedoucí družstva:Michaela Nekvasilová 603 746 080
vedouci@admira2002.cz
U-12.gif, 18kB

Webové stránky: www.admira2002.cz/


Los ČLŽ, sk. C

10.9.2013

4.kolo ČLMŽ RMSK Cidlina Nový Bydžov – FK Admira Praha U-12 2:12
(1:1,0:5 – 0:4,1:2)

Ve 4. kole české ligy žáků jsme vyrazili na tradiční výlet autobusem, již v 6.45 hodin, do Nového Bydžova. Čekal nás zápas s místní Cidlinou. Po povinné zastávce u benzinky, jsme na místo dorazili v pořádku, až na jednoho nejmenovaného hráče Admiry, který zapomněl, že má dnes mistrák a do Nového Bydžova putoval po vlastní ose. Dnešní utkání jsme potřebovali, ba přímo museli vyhrát, protože po prohře s Viktorkou Žižkov, jsme se trošku propadli tabulkou a tak povinnost velela, vyhrát a přivézt do Prahy 3 body. 1. poločas jsme měli plně pod kontrolou a téměř nepouštěli soupeře na naši půlku až na ojedinělé výjimky. Naší nemohoucností v zakončení a v koncovce, co my jsme neproměnili, končí poločas 1:1. Trošku nás uklidňoval pohled na světelnou tabuli, kde na vedlejším hřišti kluci vedli 4:0 a celkově tedy 5:1. V druhé půli jsme už trochu lépe kombinovali , ale neustále nám vázla finální přihrávka. Postupem času se kluci zlepšili, zpřesnili přihrávky a začali se zastřelovat. Druhou půlku vyhráli 5:0. Mohlo to být ale mnohem více. Všichni zápas „odjezdili“ a zaslouží si pochvalu. Na druhém hřišti, po druhém poločase, byl výsledek 2:1 a celkově tedy 2 x 6:1. Z Nového Bydžova si odvážíme zasloužené 3 body a výhru 12:2.

Za Admiru nastoupili

Zima Jan, Englich Martin(1), Másílko Tomáš, Glogas Michal(1), Terentjev Martin(2), Šnajdr Dominik, Drtina Matěj, Pfeifer Martin(1), Šleger Jakub, Kalvas Jakub, Galič Filip, Šemro Štěpán(1)


24.8.2013

Jablonec - FK Admira Praha 13 : 10

Druhý mistrovský zápas nás čekal v Jablonci nad Nisou. Ráno odjezd od Admiry v 7 hodin. První benzínka na dálnici – pauza na ranní kávu a pak hurá směr sever. V Jablonci nás čekal krásný sportovní areál s perfektně připraveným travnatým hřištěm. Na Baumit Jablonec jsme si věřili, vždyť v rámci přáteláku na soustředění jsme je celkem jasně přehráli. První polovina zápasu se odehrávala na naší půlce (tým Admira A) v naší režii. Prakticky soupeř se do ohrožení naší brány ani nedostával, bylo to jen sporadicky a pokud něco hořelo, tak Honza v bráně byl výborný. V polovině zápasu jsme vyhrávali 3:0 díky kombinační hře a bojovnosti na balónu. Bohužel v tu dobu na druhém hřišti tým Admiry B prohrával 6:3. Z toho co jsem viděl, chyboval hlavně brankář a obrana. Poločas 6:6. A mohlo se začít od začátku.

Tým A předváděl stejný fotbal jako v první půli. Bojovnost a celkem pohodová hra bez větších chyb. Jenže v tu dobu na druhém hřišti Jablonec zabral a rozdíl branek se zvětšoval. Nezbývalo nic jiného než jít do rizika a vrhnout se hlavně do útoku a zkusit změnit pro Admiru nepříznivý stav. Bohužel se to nepovedlo. Do konce utkání zbývalo už málo času. Nakonec v součtu Admira prohrála o 3 góly (10:13). Je to škoda, protože začátek hry byl nadějný. Nic se nedá dělat, prostě druhý tým si vybral svůj černý den. Nutno dodat, že u týmu B chytal hráč z pole a né trénovaný brankář. Doufejme, že v příští zápas už to bude o něčem jiném. Pochvalu si rozhodně zaslouží hráči Admiry A, kteří na svém hřišti vyhráli 5:3. Velké díky Adamovi Fouskovi, že doplnil tým B a velkou jedničku si zaslouží Honza Zima (brankář), který předváděl neuvěřitelné věci a doháněl soupeře k šílenství.

Ještě jedna poznámečka ze zápasu: Buldoci, sami jste viděli, že základem úspěšného zápasu je kombinační hra (vy máte balón na noze a soupeř běhá bez balónu), komunikace a stoprocentní obrana a brankář. Jedna malá chybička v obraně a je z toho gól ve vaší síti. Zvedneme hlavu a v dalším zápase zabojujeme s Viktorií Žižkov.

Másílko Milan

23.8.2013

FKADMIRA PRAHA - Slovan Liberec 6 : 6

Tak jsme se dočkali. Nová sezóna 7+1, 2x30 minut a Česká žákovská liga skupina C. Budeme trochu cestovat (i autobusem), ale to zvládneme. Hrajeme vždy po Tygrech 2001. A ještě máme jednu změnu, na druhém hřiště nám vypomáhají kluci z ČAFC pod vedením Davida Kopce. No a na obou hřištích jsou certifikovaní rozhodčí.

Je to peklo, řekla vedoucí, protože o tom ten celý zápis je Piškvorky jsem naposledy hrála na škole. Jeho vyplnění zabere cca 20 minut domácím a dalších 20 minut soupeři. Naštěstí rozhodčí byli velmi shovívaví a posečkali, než jsme tu slávu odevzdali.

Před zápasem zazněl náš nový pokřik pod vedením kapitána Engloše. Trvalo nám, než jsme se rozkoukali a na našem hřišti nemohli stále dát gól, i když jsme se dostávali do šancí. Liberec nás na začátku zápasu přehrával. Postupem času jsem začali tlačit my. Na vedlejším hřišti to byla trochu větší přestřelka.

Ve druhém poločase jsme začali soupeře tlačit a vytvářet si jednu šanci za druhou a konečně jsem tak dosáhli kýženého gólu – trefil se Glogas. Druhý gól přidává Terentjev. Přibližně 2 minuty před koncem vedeme o jeden gól, ale bohužel inkasujeme. Zápas končí remízou 2:2 a celkovou remízou 6:6.

Kluci tentokrát zvládli se soupeřem běhat (asi kvalitní příprava na soustředění) a bojovat o balón. Bohužel, někteří stále zaostávají v řešení situace 1 na 1, kdy se točíme s balónem na noze do hráčů a přicházíme úplně zbytečně o balóny.