Mladší dorost A U-17

Kontakty:
Trenér: Jan Kostrba 606 847 754, 724 670 854
honzakos@volny.cz
Asistent: Martin Gröschl 733 229 839
Vedoucí: Miloslav Hrabě 602 460 096
10_spolecna_ml_dor.gif, 16kB

Fotografie k zápasům Mladšíhp dorostu A

28.5.2012

Union Vršovice - ADMIRA
1 : 2 (0 : 2)

V dnešní utkání sice hrajeme doma ale jsme v pozici hostů. Na podzim po uzavření Hovorčovické a dohodě s Vršovicemi (za což jim dodatečně děkujeme)sehráváme utkání ve Vršovicích. Unionu se na jaře nedaří stejně jako na podzim ale stále se drží na předních místech tabulky, a tak očekáváme vyrovnané utkání. To se také naplňuje neboť náš dnešní soupeř přijíždí s týmem hráčů převážně ročníku 95. Od začátku utkání jdeme do tlaku a vytváříme si několik gólových příležitostí ale branku se nám nedaří dát. Smůlu se nám daří překonat ne zrovna povedenou brankou, kdy se míč po rohu odráží od nabíhajícího Hamříka do branky Vršovic. Já bych řekl že to byl klasický „gól z půlky“. Náš náskok zvyšuje Šabacký v probíhající 33 minutě zápasu. Do půle se již nic zásadního nestalo a tak odcházíme do kabiny s náskokem dvou branek.
Do druhého poločasu nastupujeme bez obou krajních záložníků (Soukup a Hrabě – nevolnost) a je to na naší hře znát. I soupeř se začíná osmělovat a v 56 minutě se mu po chybě v obraně daří snížit na rozdíl jedné branky. V závěru utkání přicházíme i o Syrového, který po zahrání rukou dostává druhou žlutou kartu a jde předčasně do kabiny. Tady soupeř vycítil ještě větší příležitost a tlačil se před naší branku. O výhodu přesilovky se ale soupeř připravil sám, když hráč po hanlivém výroku dostává červenou kartu, a tak jsou síly obou mužstev opět vyrovnány. Ke konci utkání máme ještě několik příležitostí………………ale to zakončení. Takže další branka již nepadla a my si držíme jarní neporanitelnost.
V držení míče a vytváření brankových příležitostí jsme byli aktivnější a tak jsme po zásluze zvítězili. Po snížení náskoku na jednu branku jsme již nehráli v takové pohodě a je škoda, že několikráte jsme řešili gólové situace ukvapeně. Kolikrát přihrávka na lépe postaveného spoluhráče by byla lepším řešením než střela do hradby obránců. Ale kdo přišel v nedělní odpoledne na fotbal musel být potěšen, neboť oba týmy předváděly pěknou hru.

Důležité okamžiky:

Na začátku utkání máme mírnou převahu ale nedaří se nám gólově.

1 minuta – hned v první akci se až do šestnáctky domácích dostává Káninský, po slalomu mezi obránci, ale jeho střela nemá dostatečnou rasanci a tak jí brankář v pohodě likviduje.

12 minuta – po narážečce s Káninským prudkou střelu k brance domácích posílá Hrabě. Tato rána ale orazítkovala jen břevno branky.

24 minuta – k odraženému míči z obrany domácích se dostává Hrabě. Střela na zadní tyč ale končí těsně vedle.

25 minuta – po rohu dotlačil míč do branky Hamřík 0:1

33 minuta – Káninský u brankové čáry dobíhá již skoro ztracený míč obchází obránce a přihrávkou nachází před brankou Šabackého. Ten se nemýlí a tak se můžeme radovat podruhé 0:2.


Tak tedy končí první poločas. Trenér je s naší hrou vcelku spokojený a tak kluci dostávají jen drobné pokyny co by se dalo ještě zlepšit. Jak jsem psal do druhého poločasu nastupujeme bez dvou stálých hráčů (Soukup,Hrabě) ale aktivita je stále na naší straně.


41 minuta – Rzounek hlavičkuje těsně nad po centru od Michka

51 minuta – v šanci se ocitá opět Rzounek a šajtlí usměrňuje míč do protipohybu brankáře. Ten ale zázračně chytá tuto střelu.

56 minuta – dlouhý výkop domácího gólmana nachází útočníka a ten ač je tísněn dvěma hráči, přehazuje Prokopa a je to rázem 1:2

63 minuta – trestný kop ze vzdálenosti 25 metrů zahrává Zolotuchin. Jeho levačka točí míč k pravé tyči ale bohužel končí opět na břevně branky. Velká škoda, protože to byl parádní trestňák.

70 minuta – v šanci se ocitá Rzounek a jeho povedenou střelu vyráží brankář na roh.

73 minuta – roh zprava jde na Bendu ale ten hlavičkuje v záklonu a tak míč končí nad domácí brankou.

75 minuta – Standardka ze třiceti metrů. Hamřík přes zeď vysílá prudkou střelu ale ta jde těsně nad pravou šibenici.

82 minuta – Rzounek posílá centr do vápna, který zakončuje hlavou Benda. Brankář ale opět podržel domácí tým a vyráží hlavičku na roh.

MiHra

22.5.2012

ADMIRA - Zličín
2 : 0 (0 : 0)

Další utkání mělo být z kategorie těch lehčích ale naše vítězství se nerodilo až tak lehce. Postavení týmů na opačných pólech tabulky nás stavělo do role jednoznačného favorita ale ne vždy se dokážeme náležitě „vyhecovat“ a přesvědčivě vyhrát. Zličín, vědom si že hraje s vedoucím týmem svojí hru založil na hlubokém obraném bloku, ze kterého vyrážel jen do brejků. Ty ale většinou končili na naší obraně, a jen dvě šance hostí v druhém poločase jsou gólové. Náš nápor v začátku utkání hosté eliminují dobrou obranou hrou a naše zakončení je v prvním poločase bezzubé. Bohužel z množství brankových šancí se nám nedaří dostat míč do branky hostí. Ve druhém poločase zpřesňujeme hru a to se projevuje i v brankách. Po faulu před šestnáctkou hostí zahráváme přímý kop ze vzdálenosti 25 metrů. Chytrou střelou kolem zdi posílá Hamřík a vymetá šibenici branky hostí 1:0. Pak si vybíráme slabší chvilku a toho využívají hosté a mají dvě velké šance, které likviduje Prokop. Tato výstraha nás opět nakopává a tak přidáváme na obrátkách a hned se dostáváme do slibných šancí. Ty ale končí většinou mimo branku hostí. Až v 80 minutě nás uklidňuje Šabacký, když po společném úniku s Nebeským doráží odražený míč od tyče do prázdné branky 2:0. Po rozehrání ukončuje rozhodčí utkání a my si připisujeme další jarní výhru.

Důležité okamžiky zápasu:

1 minuta – Soukup odvážným sólem proniká až do šestnáctky hostí ale střela k levé tyči se mu již tak nevyvedla a tak brankář v pohodě likviduje.

2 minuta – Šabacký se ocitá ve slibné šanci, ale centr který posílá zprava Hrabě, posílá hlavou těsně nad branku

8 minuta – Po naší chybě v obraně se k první střele směrem k naší brance dostává také Zličín. Střela jde ale mimo tři tyče

25 minuta – Načechraný centr zprava tentokráte posílá Rzounek a nachází Káninského. Ten zakončuje hlavou těsně nad

27 minuta – Dvojitá šance – první střelu Káninského brankář jen vyráží ale do míst kde je Soukup, ale i ten není úspěšný a jeho střelu pak chytá brankář.

29 minuta – Jedovatou dalekonosnou střelu ze středu pole posílá Nebeský a tento pokus gólman konečky prstů vytahuje nad branku. Krásná střela jen škoda že neskončila v síti.

46 minuta – Hamřík přihrávkou mezi beky posílá vpřed Hraběte. Ten z ůhlu střílí na přední tyč ale míč končí jen na tyči.

47 minuta – Standardka z 25 metrů, kterou zahrává Hamřík. Střelou kolem zdi nachází šibenici branky a hned je to veselejší 1:0

63 minuta – Do brejku se dostává rychlý útočník hostí a jeho střelu vytahuje Prokop jen na roh

67 minuta – Opět brejk Zličína, který opět likviduje až Prokop. Tyto dva zákroky Prokopa a pár peprných slov z jeho úst nás opět nastartovali ke zlepšenému výkonu.

73 minuta – Hamřík po přihrávce od Michka střílí těsně vedle levé tyče.

76 minuta – Po přihrávce do leva od Zolotuchin jde do šance Michek. Proti vybíhajícímu brankáři volí technickou střelu na zadní tyč, která ale končí těsně nad zadní šibenicí.

80 minuta – Do brejku se dostává Nebeský se Šabacký. Po vyšachování soupeřova stopera se ke střele napřahuje Nebeský ale jeho střela končí na tyči. K odraženému míči se dostává Šabacký a posílá míč do odkryté branky.

MiHra

15.5.2012

Junior - ADMIRA
1 : 2 (0 : 0)

Protože Bohemka v sobotním zápase porazil Braník, nám nezbývalo než naplno bodovat na Junioru, pokud jsme si chtěli udržet náskok na čele tabulky. Že nás nečeká lehké utkání nám bylo jasné hned od začátku zápasu. Junior, který se nachází v dolní polovině tabulky se na nás dobře připravil a to i včetně hlavního rozhodčího (Jan Suchan). Tomu zdatně pomáhal pomezní laik od Junioru, který mával praporkem jak posunovač na hlavním nádraží a zastavil několik našich slibných šancí. Kdo mne zná tak ví že u mládeže působím již nějaký ten pátek ale takto odpískané utkání ve prospěch domácích jsem ještě nezažil. Otáčené fauly a 5 žlutých karet (+ jedna červená) na naší straně ostatně hovoří za vše.
Teď ale k samotnému utkání. Junior nastoupil v sestavě kompletně složené z hráčů ročníku 95 a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Než kombinační fotbal jsme ale na hřišti sledovali hru plnou osobních soubojů a pěkných fotbalových akcí bylo pomálu. První poločas je celkem vyrovnaný na šance ale ani jednomu týmu se nedaří dát branku. V úvodu druhého poločasu se po standardní situaci prosazuje hlavou Benda a dává první branku utkání. I domácí v druhém poločase několikrát zahrozili, ale naštěstí mezi tři tyče se trefují jen jednou a to v 52 minutě když srovnávají skóre na 1:1. Za pět minut se nám ale daří opět strhnout vedení na naší stranu a je u toho opět Benda. To se asi nelíbilo hlavnímu rozhodčímu a tak po jeho průniku do vápna, v probíhající 72 minutě, je zkosen hráčem domácích. K našemu údivu ale žlutou kartu dostává Benda za simulování a jelikož je to už druhá karta tak jde ze hřiště. Po skončení utkání nám říkají chlapi, kteří přišli hrát po nás, že to byla jasná penalta a minimálně žlutá pro domácího hráče. No takže nás čekala těžká desetiminutovka do konce zápasu. V závěru máme ještě jednu tutovku a několik rohů. Soupeře jsme udrželi daleko od naší branky a zásluhu na tom měli všichni hráči svojí bojovností. Za zmínku stojí i taktická hra Soukupa, kterému se podařilo v soupeřově rohu udržet míč skoro dvě minuty a potom jsme měli ještě aut. Tam dostává další žlutou kartu Hrabě za to že nešel do zámezí dost rychle pro zakopnutý míč. Opravdu skvělá práce hlavního arbitra, nezbývá než zatleskat. Ač je řečeno že zápas bude nastaven o dvě minuty koncový hvizd se ozývá až v 86 minutě utkání. Opravdu hodně vybojované vítězství nás všechny potěšilo.

Důležité okamžiky zápasu:

10 minuta – Po přihrávce od Rzounka se na středu šestnáctky ocitá Benda ale jeho střela končí vedle levé tyčky domácí branky.

19 minuta – Šabacký posílá ze středu mezi beky přihrávku na Hraběte ale ten střílí jen do boční sítě

28 minuta – Velká šance domácích kdy míč na poslední chvíli před brankovou čárou vykopává Hamřík.

32 minuta – Rzounek posílá přihrávku do malého vápna na Bendu ale jeho střela, kterou se snaží dát k tyči končí mimo branku.

36 minuta – centr do vápna z naší levé strany a tam zakončuje hlavou útočník domácích ale jen těsně nad. Opět slibná šance Junioru.

V poločase si říkáme že je ještě dost času s vývojem utkání něco udělat a abychom nebyli v naší hře příliš zbrklí. Z toho pramenili chyby v rozehrávce a vázla nám i předfinální přihrávka. Vstup do druhého poločasu se ale povedl náramně.

41 minuta – Trestný kop do šestnáctky posílá Káninský k tomu se dostává Zolotuchin a posílá míč k zadní tyči kde je Benda. Ten má již lehkou práci a posílá hlavou míč do branky 0:1

43 minuta – Po naší chybě v obraně se do šance dostávají domácí. Útočník domácích ale vysoko přestřeluje naší prázdnou branku. To jsme si opravdu oddechli.

52 minuta – Domácí předvedli pěknou akci po naší levé straně a jdou ve třech na naší branku. Přihrávka jde zleva na hráče nabíhajícího na zadní tyč. Ten napoprvé trefuje jen tyč ale míč se odráží opět k němu a druhý pokus už je úspěšný. Tak je teda srovnáno na 1:1 a začíná se zase od začátku.

57 minuta – Velmi aktivně hrající Rzounek obchází ve vápně tři hráče a od brankové čáry přihrává zpět na Bendu. Přízemní střela podruhé končí v domácí brance a opět se ujímáme vedení 2:1.

66 minuta – Michek posílá z obrany křížný centr na Bendu ale ten hlavou usměrňuje míč jen vedle levé tyče.

79 minuta – Opět Rzounek posílá do vyložené šance Zolotuchin. Ten sám před prázdnou brankou přestřeluje.

Po vyloučení Bendy hrajeme jen na jednoho útočníka a snažíme se nepustit domácí do hry. To se nám daří a tak po šestiminutovém nastavení končí zápas naším vítězstvím o jednu branku.

MiHra


Aritma - Admira
1 : 2 (0 : 1)

K dalšímu utkání jedeme na Aritmu do Vokovic. Dle zápisu se má utkání sehrát na UMT ale ve skoro letní počasí rádi přijímáme nabídku domácích a utkání sehrajeme na trávě. Vzhledem k tomu že oba mladší dorosty hrají ve stejnou dobu horko těžko dáváme dohromady obě sestavy a tak lavička zeje prázdnotou. Ale i domácí na tom nejsou o mnoho lépe. Na podzim jsme sehráli s Aritou velmi pěkné utkání a tak se dal čekat opět dobrý fotbal. My jsem v jarní části zatím neprohráli jediné utkání a Aritma v posledních zápasech měla vzrůstající formu. To se také potvrdilo a k vidění byl pěkný fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Nám se podařilo před přestávkou otevřít skóre, když naší úvodní branku dal Benda. I vstup do druhého poločasu se vyvedl lépe nám a ve 49 minutě rozvlnil síť domácí branky povedenou střelou opět Benda. Pak následuje několik šancí na obou stranách ale tečku v dnešním zápase mají na kopačkách domácí a tak minutu před koncem hrací doby snižují na 1:2. Po rozehrání rozhodčí ukončuje zápas a tak stejně jako na podzim vyhráváme o jednu branku. Emoce k utkání patří ale tentokráte jich bylo na hřišti hodně a je škoda této nepěkné tečky za jinak velmi pěkným utkáním.

Důležité okamžiky zápasu:

3 minuta – Trestný kop zahrává Hrabě ze vzdálenosti asi 25 metrů. Brankář míč jen vyráží před sebe a je jen škoda že naši nabíhající hráči se k němu nedostávají. Brankář se skokem vrhá ne míč a napodruhé tak šanci likviduje.

8 minuta – Opět trestný kop, který tentokráte zahrává Káninský. Střela z 25 metrů končí nad soupeřovou brankou.

20 minuta – Do šance se dostávají domácí, když předvedou rychlou akci po naší pravé straně ale Prokop střelu vytahuje nad branku.

21 minuta – Kombinace po naší pravé straně kdy u míče je Hrabě a posílá centr do vápna. Na ten si naběhne Šabacký ale zakončení má na dlouhou nohu a tak slabá střela končí v rukou brankáře.

31 minuta – V šanci se ocitá dvojice Káninský a Benda ale brankář náš pokus likviduje

36 minuta – Zahráváme roh zprava kde je Hrabě. Ten posílá míč do vápna a tam Benda hlavičkou odrazem od zemně do břevna následně končí v brance 0:1

43 minuta – Centr do vápna tam velká „hlavičkovaná“ ale míč nakonec končí nad.

46 minuta – Rychlá akce po levé straně naposled je u míče Soukup, který si míč postrčí do středu a povedenou střelu posílá k levé tyči domácí branky. Brankář tuto povedenou střelu vytahuje na roh

47 minuta – Roh z levé strany zahrává Soukup a do šance se hlavou dostává opět Benda a překonává brankáře. Domácím se daří vykopnout míč až z prázdné branky.

49 minuta – Centr do šestnáctky posílá Michek na Bendu. Ten si pokryje míč, otočí se a přízemní střelou překonává brankáře domácích 0:2

51 minuta – Další roh opět zprava končí na hlavě Bendy ale jeho výstavní hlavička končí těsně vedle levé tyče.

71 minuta – Velká šance domácích. Po ztrátě míče při přechodu do útočné fáze jdou domácí do naší otevřené obrany. Naštěstí zakončující hráč posílá míč v této vyložené šanci vysoko nad naší branku.

79 minuta – Po rychlé akci přes střed hřiště se domácí dostávají až před naší branku a tam útočník domácích, po přihrávce zleva hlavičkou překonává Prokopa a snižuje na konečných 1:2

Po rozehrání hlavní rozhodčí ukončuje zápas a my tak odvážíme z horké půdy Aritmy cenné tři body. Škoda jen strkanice při odchodu do šaten kdy jsme museli chladit horké hlavy hráčů. Škoda této černé tečky na závěr jinak pěkného utkání.

MH

4.5.2012

ADMIRA - ČAFC
8 : 0 (3 : 0)

V podzimním utkání jsme se štěstím vyhráli 4:3 a tak jsme nechtěli v tomto zápase nic podcenit. V úvodu utkání má velkou šanci Benda ale jeho střelu brankář chytá. V dalších minutách se valí jeden útok za druhým na branku hostí ale ten se učinně brání, a tak na první branku čekáme až do 24 minuty. To naší úvodní branku zařídil stejně jako v minulém zápase Hrabě. Hned za tři minuty přidává další branku Šabacký po přihrávce od Bendy. Do poločasu přidává ještě jednu branku Soukup po individuální akci na hranici šestnáctky a tak jsme si v první půli vytvořili slušný náskok.
V druhé půli zaznamenává hattrik Benda když dává na 4, 5 a 6:0. Sedmou branku přidává ještě Šabacký a skóre uzavírá Hrdlička na konečných 8:0. Soupeř byl již ve druhém poločase hodně odevzdaný a po vstřelení tří branek jsme si s chutí zahrálí a i kombinačně se nám dařilo. Za předvedený výkon jsme zaslouženě zvítězili a všem k tomuto vítězství blahopřeji.

Důležité okamžiky zápasu:

1 minuta – dlouhý centr z obrany od Hamříka zpracovává Šabacký, který kolmicí mezi obránce nachází Bendu. Ten tísněn obráncem vysílá střelu na branku ale tu likviduje brankář hostí.

24 minuta – úvodní branku utkání dává Hrabě po samostatné akci, kdy obchází dva hráče a postupuje do šestnáctky. Střela podle brankáře jde k pravé tyči branky hostí 1:0

27 minuta – po přihrávce od Bendy se do šance dostává Šabacký a prudkou střelou zvyšuje naše vedení na 2:0

34 minuta – Soukup po pěkné individuální akci kdy na hranici šestnáctky obchází obránce hostí a přízemní střelou k tyči přidává další branku 3:0

36 minuta – jedna z nejhezčích akcí utkání. Na levé straně v souboji získává míč Soukup a přihrává do středu na Nebeského. Ten posílá pas mezi obránce na nabíhajícího Hraběte. Ten si míč předkopává a zakončení má již na dlouhou nohu a tak střela končí v boční síti. Škoda že tato pěkná akce nebyla zakončena gólem.

40 minuta – v poslední minutě prvního poločasu se do šance dostává opět Šabacký ale jeho slabou střelu brankář v klidu likviduje.

50 minuta – trestný kop zprava zahrává Hamřík a centr nachází Bendu. Jeho hlavička jde těsně nad.

54 minuta – dlouhý míč z obrany si zpracovává Benda otáčí se kolem stopera a střelou na zadní tyč přidává další gól do sítě hostí 4:0

55 minuta – z pravé strany se do šestnáctky dostává Vrána a snaží se přelobovat brankáře. Ten ale jeho pokus chytá.

57 minuta – ze středu pole jde centr za obranu hostí na který nabíhá Benda. Míč se snaží získat i vyběhnuvší brankář ale tentokráte je lob úspěšný a tak je to už 5:0

59 minuta – ze středu pole od Šabackého jde přihrávka doprava na Vránu, který jde do šestnáctky a zpětnou přihrávkou od brankové čáry nachází Bendu. Ten nemá se zakončením žádný probléma a tak završuje svůj hattrick 6:0

66 minuta – po přihrávce od Bendy se dostává do šance Hrdlička ale jeho střela na zadní tyč končí těsně vedle

68 minuta – Soukup přihrává na Šabackého a ten průnikem do vápna a střelou k tyči navyšuje skóre na 7:0

72 minuta – Michek v pádu u brankové čáry ještě přihrává zpět do malého vápna. Tam Hrdlička má střelu na dlouhou nohu ale daří se mu jí poslat na zadní tyč. Odrazem od tyče do branky to je už 8:0

74 minuta – po přečíslení jdeme ve třech do otevřené obrany hostí. Šabacký se rozhoduje pro střelu ale ta jde nad branku hostí.

MH

29.4.2012

TEMPO - ADMIRA
2 : 3 (1 : 2)

Naším dalším soupeřem je Tempo, tým který se v současnosti nachází ve středu tabulky. Na podzim u nás zvítězili když dvě branky dali po standardkách a třetí branku po brejku, kdy my jsme za stavu 1:2 ještě více otevřeli hru a snažili se alespoň vyrovnat. Proto před začátkem utkání byl kladen důraz na to abychom se vyvarovali faulů hlavně v okolí šestnáctky. Toto se nám dařilo a ještě více se povedl vstup do utkání. Vedení se ujímáme hned v první minutě utkání. Domácí zastavují náš útok jen odkoprm do autu. Dlouhý aut ptopadá až do malého vápna a tam nikým neatakován dává úvodní branku utkání Hrabě. V páté minutě dává centr do šestnáctky Hrabě a tento centr posouvá Rzounek na ještě lépe postaveného Bendu, který nemá problém se zakončením, a to už vedeme o dvě branky. Do poločasu máme ještě několik šancí ale bez gólového zakončení. Ukolébani dvoubrankovým vedením snižujeme obrátky. Toho využívá soupeř a hra se začíná vyrovnávat. Po rychlém úniku domácích po naší pravé straně se hráč dostává do vápna a ač tísněn naším stoperem střílí do boční sítě. Po skončení této akce všichni koukáme a nevěříme svým očím, když hlavní arbitr nařizuje penaltu. I kouč domácích konstatoval, že to byl hodně přísný verdikt ale co odpíská rozhodčí to platí. A tak těsně před poločasem domácí snižují na 1:2
Po poločasové přestávce je vidět na obou soupeřích snaha s vývojem utkání něco udělat. Domácí přidávají ještě na důrazu a daří se jím zdramatizovat utkání, když ve 46 minutě vyrovnávají na 2:2. Tentokráte jsme nechtěli připustit vývoj utkání jako na podzim. Přidáváme na obrátkách a Tempu se daří zastavovat naše útoky jen za cenu množství faulů. Náš tlak je odměněn další brankou. Po průniku Michka do vápna je tento faulován a tak i my se dostáváme k penaltě. Tu kope Hamřík a bez problémů prudkou střelou nedává gólmanovi domácích šanci 2:3. Do konce utkání máme ještě několik šancí, které se nám ale nedaří gólově zakončit i když některé šance byly z kategorie „tutovka“. Ale i tak víceméně kontrolujeme hru a s koncem zápasu si připisujeme další vítězství.
Co napsat závěrem? Za největší chybu považuji, že za stavu 0:2, kdy soupeř je na kolenou, nedokážeme ještě více zapnout a dorazit ho dalšími brankami. Naopak dovolíme soupeři vrátit se do utkání a opět musíme hodně zabrat abychom zvítězili. Naopak po obdržené druhé brance si zaslouží pochvalu za bojovnost celé mužstvo, které po vyrovnání mělo velkou snahu po vítězství, což se nakonec povedlo.

Důležité okamžiky utkání:

1 minuta – Dlouhý aut zleva od Michka propadává až do vápna a po odrazu od země se dostává před Hraběte a ten hlavou dává úvodní branku utkání 0:1

3 minuta – Ve velké šanci se v šestnáctce ocitá Benda ale jeho střela jde do míst, kde je brankář domácích a ten střelu chytá

5 minuta – Zprava jde centr od Hraběte do šestnáctky na Rzounka, který krátkou přihrávkou nachází lépe postaveného Bendu a ten střelou k pravé tyči zvyšuje naše vedení na 0:2

22 minuta – Standardka před šestnáctkou domácích. Střela však jde mimo tři tyče.

24 minuta – Šabacký se neohroženě probíjí do vápna ale v poslední chvíli je zastaven stoperem domácích.

32 minuta – Náš roh z pravé strany nachází Šabackého ale jeho hlavička jde těsně vedle

37 minuta – Opět roh zprava, hlavičkuje Hamřík ale jeho povedený pokus likviduje brankář

39 minuta – po přísně nařízené penaltě snižují domácí na 1:2

41 minuta – Benda je tísněn ve vápně ale přesto se dostává ke střele která však končí mimo branku

46 minuta – Taková „trma vrma“ ve vápně ale úspěšnější jsou domácí a střelou pod padajícího Prokopa procedili míč do naší branky 2:2

50 minuta – Po průniku do vápna je faulován Michek a z nařízené penalty se opět ujímáme vedení. Kop provedl Hamřík 2:3

52 minuta – centr zprava od Hraběte nachází Bendu, který jde do vápna ale jeho střelu likviduje brankář domácích

57 minuta – Hamřík zahrává standardku zleva, do které naskakuje Soukup ale tento těžký kop končí mimo branku

69 minuta – Šabacký středem vápna po kolmici od Nebeského. Střela jde těsně mimo branku.

MH

18.4.2012

ADMIRA – Horní Měcholupy
3 : 1 (2 : 0)

V dnešním odloženém utkání jsme nepředvedli nijak oslnivý výkon, a to hlavně ve druhém poločase, ale přesto jsme zvítězili. I když se hrálo víceméně na polovině hostů předvedl náš soupeř velmi sympatický výkon a toto mladé mužstvo má jistě na víc. Nakonec se ale projevila větší zkušenost a fyzická převaha našich hráčů, a vítězství a s ním body zůstaly doma. Pro vývoj utkání byl rozhodující první poločas kdy se do branky hostí trefujeme dvakrát a to ve 14 a 22 minutě. Ve druhém poločase se nám již tak nedaří ale přesto dáváme pojišťovací gól na 3:0 v 63 minutě. Za okamžik ale soupeř po naší chybě v útočné fázi přechází do rychlého brejku, který se naším zadákům nedaří zastavit a tak si soupeř připisuje brankový úspěch. Ke konci utkání máme ještě dvě šance ale bez gólového zakončení.

Důležité okamžiky utkání:

14 minuta – Soukup posílá kolmici mezi obránce do které se neohroženě vrhá Šabacký. Jeho střela levou nohou na zadní tyč branky je úspěšná a tak se ujímáme vedení 1:0

16 minuta – v šanci se ocitá Benda ale i když je tísněn obráncem daří se mu otočit k brance hostí ale jeho střela z otočky jde do míst kde stojí brankář

22 minuta – Odkop od naší branky prodlužuje dopředu Šabacký na Bendu, který jde sám na brankáře a bez problémů skóruje 2:0

28 minuta – Benda přihrává patičkou na Rzounka, který se blíží k brance hostí. Brankář mu vyběhnutím zmenšuje úhel a tak se snaží zakončit na bližší tyč. Bohužel míč končí těsně vedle branky

51 minuta – snad nejhezčí akce utkání. Zolotuchin z jedné nahrává na Michka, který hned posílá pas na Bendu. Ten jde sám na brankáře ale v poslední chvíli si míč dává na dlouhou nohu a zakončení tak není dostatečně rasantní a brankář s přehledem likviduje i tuto šanci.

64 minuta – Dlouhý aut propadává až do šestnáctky hostí, kde se k míči nejrychleji dostává Káninský a pohotovou střelou pod padajícím brankářem navyšuje naše vedení už na 3:0

65 minuta – Po naší chybě kdy přicházíme o míč při přechodu do útoku jde do rychlého brejku trojice hráčů Měcholupy. Vyšachují naše dva stopery a zakončující hráč nedává našemu gólmanovi šanci. A tak i soupeř zaznamenává čestný úspěch a snižuje na 3:1

MH

12.4.2012

STŘEŠOVICE 1911 - ADMIRA
1 : 2 (1 : 1)

V dalším jarním zápase se střetli dva zatím neporažené celky a tak se dal očekávat kvalitní zápas. A to se také naplnilo. Byl vidět rychlý kombinační fotbal a oba celky se ze začátku utkání snažili vsítit rychlou branku. V tomto snažení jsme ale byli úspěšnější my a ujímáme se vedení hlavičkou Soukupa v probíhající třetí minutě a je to 0:1. V další části hry se dostáváme do několika slibných šancí ale bez gólového zakončení. Ale ani soupeř se nechtěl smířit s vývojem utkání a hrozil hlavně z rychlých brejků. Ve 14 minutě po naší dvojnásobné obranné chybě se daří domácím vyrovnat 1:1. V probíhající 24 minutě utkání je po faulu na Nebeského vyloučen hráč domácích a od této chvíle tedy hrají Střešovičtí o deseti. Do půle máme ještě několik šancí ale v poslední minutě prvního poločasu zahrozili domácí a jen zázračný zákrok Prokopa nás uchránil od inkasování branky. Takže první půle končí nerozhodným výsledkem 1:1.
V šatně si říkáme, že jen trpělivost a zodpovědný výkon na všech postech nám může přinést vítězství. S tím nastupujeme do druhé poloviny utkání a víme že to nebude ještě lehké. To se také vyplňuje a tempo utkání je stále vysoké. Dá se ale říci že obrany vítězily nad útočnou snahou obou soupeřů. Proto se boj odehrává převážně ve středu hřiště kde oba celky podstupují mnoho osobních soubojů. Ve 49 minutě se nám daří dát další branku do sítě domácích. Úspěšný je Opět hlavou Benda po centru od Šabackého 1:2. Bohužel konec utkání nezvládáme moc takticky, když několikrát faulujeme v okolí vápna a musíme čelit standardkám domácích. Z těch jsou i v deseti hráčích hodně nebezpeční a před naší brankou je několikráte hodně horko. Do konce utkání se nám ale daří hubený náskok ubránit a tak vyhráváme i toto utkání.
Oba týmy předvedly kombinační a rychlou hru a řekl bych že to bylo zatím nejhezčí utkání, které jsme sehráli. Dále bych ocenil výkon rozhodčího, který měl cit pro hru a za fauly neváhal rozdávat žluté karty, což se u jiných rozhodčích v této soutěži moc nevidí. To mu ale zjednalo na hřišti respekt a já bych si přál aby bylo více takových arbitrů.
Závěrem bych rád ocenil kolektivní výkon celého mužstva, které zodpovědnou hrou dokráčelo k tomuto důležitému vítězství.

Důležité okamžiky utkán:

3 minuta- Hamřík zahrává trestný kop ze vzdálenosti okolo 30 metrů. Jeho prudkou střelu brankář domácích vyráží jen před sebe. K míči se dostává Soukup a hlivičkou pod nohy brankáře otevírá skóre zápasu 0:1.

4 minuta- zprava centruje Hrabě a jeho centr nachází Šabackého a ten prudkou ranou opět prověřuje pozornost brankáře. Ten jeho pokus vytahuje nad branku.

8 minuta- Ze středu jde centr do pravé strany ny Hraběte a ten zkouší střelu na zadní tyč. Střela však končí mimo branku

11 minuta- po rychle rozehraném autu se do šance dostává Soukup a jeho povedenou střelu na zadní tyč brankář likviduje.

14 minuta – chyba v obraně a následná chyba brankáře (špatné vyběhnutí) centr od postraní čáry před branku a domácí hráč zakončuje do prázdné branky. A je vyrovnáno 1:1

18 minuta – Z obrany posílá dlouhý odkop za obranu Střešovic Hamřík. Benda tento centr usměrňuje do domácí branky ale brankář chytá

24 minuta – Po faulu na Nebeského je vyloučen hráč domácích

25 minuta – Rzounek zakončuje hlavou po centru Nebeského ale hlavička končí těsně vedle branky

29 minuta – rychlá kombinace mezi Káninským a Rzounkem v šestnáctce domácích. Posledně jmenovaný vysílá na branku ale brankář zázračným zákrokem střelu vytahuje mimo branku. Škoda této velké šance.

39 minuta – Tentokráte náš brankář chytá tutovku domácích, kdy míč po centru do našeho pokutového území je usměrněn do protipohybu našeho brankáře.

49 minuta – Benda se prosazuje hlavou po centru od Šabackého za obranu Střešovic 1:2.

MH

2.4.2012

ADMIRA - Braník
6 : 2 (4 : 1)

V podzimním zápase jsme na Braníku prohráli a tak jsme vše chtěli odčinit na domácím hřišti. To se nám povedlo a soupeře jsme přehráli tenisovým výsledkem 6:2. Zápas se hrál ve vysokém tempu a diváci se měli celý zápas na co dívat. Dá se říci, že to byl zápas obran, ve kterém jsme byli my o něco lepší. Ze začátku utkání se oba týmy snaží vstřelit úvodní branku utkání ale na tu se čeká až do 17 minuty. K našemu potěšení se do vedení dostáváme my, když otevíráme skóre z nařízené penalty. Hned v další minutě trestáme chybu brankáře hostí a přidáváme další branku na 2:0. Do poločasu se trefujeme ještě dvakrát ale také jednou inkasujeme. Po faulu Hamříka v pokutovém území zahrávají pokutový kop i hosté a korigují tak výsledek prvního poločasu na 4:1.
Ve druhém poločase ubíráme trochu na obrátkách ale hru víceméně máme pod kontrolou. Ve 43 a 56 minutě přidáváme ještě dvě branky a navyšujeme skóre na 6:1. Soupeře do vyložených šancí moc nepouštíme a tak nás trestá jen ze standardních situací. Po faulu před naším pokutovým územím dostáváme druhou branku po nešťastné teči našeho hráče.

Důležité okamžiky utkání:

17 minuta – při svém úniku do vápna hostí je faulován Marek Benda a z nařízené penalty se ujímáme vedení 1:0. Pokutový kop zahrává Hamřík.

18 minuta – dlouhý odkop Hamříka od naší branky přelétá obranu hostí. Míč se odráží od země a míří na brankáře.Tomu se ale míč nedaří chytit a po odrazu od kolene se k němu dostává Šabacký a střelou podle brankáře zvyšuje naše vedení na 2:0

24 minuta – pěkná fotbalová akce po ose Nebeský-Hamřík-Rzounek se k míči dostává opět Nebeský ale jeho střela končí nad brankou Braníka.

27 minuta – Benda dává přihrávku do ulice na Rzounka a ten se nemýlí a přidává další branku 3:0

33 minuta – po trojnásobné chybě naší obrany zastavujeme útok hostí faulem v pokutovém území a rozhodčí nařizuje penaltu. Tu hosté proměňují a snižují na 3:1

36 minuta – Zolotuchin posílá křížný pas z levé zálohy na nabíhajícího Soukupa. Ten se nerozpakuje a z voleje střílí na branku. Jeho povedená střela nedává brankáři nejmenší šanci a zajišťuje nám navýšení skóre na 4:1.

43 minuta - zahráváme přímý kop po faulu na Bendu ze vzdálenosti okol 22 metrů. Trestný kop zahrává Hamřík a zatočenou střelou okolo zdi rozvlnil síť branky hostí 5:1

56 minuta – Soukup se dostává k míči u pravé postraní čáry. Obchází dva hráče a postupuje na střed vápna. Odtud střelou k levé tyči náš náskok zvyšuje na 6:1.

62 minuta – Ve středu pole po naší chybě se soupeř dostává k míči a postupuje k naší brance. Útok hostí se nám daří zastavit jen za cenu faulu před naší šestnáctkou. Trestný kop, který jde vedle zdi nešťastně tečujeme do protipohybu brankáře, a tak závěrečná tečka v dnešním zápase patří soupeři. V konci utkání tak snižuje na konečných 6:2.

MH a JKPřední Kopanina - ADMIRA
0 : 1 (0 : 0)

Vstup do jarní části soutěže se nám moc nepoved ale při pohledu na tabulku a výsledky ostatních soupeřů, můžeme být spokojeni i s touto hubenou výhrou. Nutno podotknout, že to byl po zimně náš první zápas na trávě. Terén na hřišti Kopaniny byl hodně tvrdý a míč měl nečekané odskoky, s čímž jsme se potýkali celý zápas.
Soupeř po půlročním působení v přeboru udělal taky velký pokrok a ze začátku nás zaskočil svou důraznou hrou. Nám se nedařilo v koncovce a tak naděje domácích na nerozhodný výsledek stále žila i v druhém poločase. Náš jediný a vítězný gól dává Hamřík v 65 minutě zápasu.
V tomto zápase nám poněkud vázla kombinace ale doufáme, že se nám v příštích zápasech bude dařit lépe.

Důležité okamžiky zápasu:

8 minuta – Benda se dostává do první šance zápasu ale jeho střela končí v náručí brankáře

17 minuta – V šanci se opět ocitá Benda ale opět míč končí v rukou domácího brankáře

28 minuta – Káninský dává krásný centr do vápna na který naskakuje Kryštof Rzounek ale jeho hlavička končí na břevnu domácí branky

45 minuta – do šance jde opět Benda ale nedaří se mu gólovou situaci správně vyřešit a míč končí mimo branku kopaniny

58 minuta – když to nejde zblízka zkouší to z dálky Michek. Jeho střela na branku je ale zblokována obráncem

60 - minuta – po centru Soukupa to zkouší odrazem o zem Hamřík ale míč přeskakuje prázdnou branku

65 minuta – Klasická „trma vrma“ v pokutovém území domácích. Třikrát se snažíme prostřelit přehuštěný prostor před brankou ale míč se nám nedaří dostat do sítě. K míči se dostává domácí hráč a chce míč prudkou ranou dostat do bezpečí. Do střely mu ale vběhne Hamřík a od něj se míč šťastným odrazem konečně dostává do branky. Ujímáme se tedy vedení 0:1

Do konce zápasu se dostáváme ještě do několika šancí ale v zakončení nejsme úspěšní.

MH

26.3.2012

Přední Kopanina – Admira 0:1

Čekala se naše výrazná výhra. Nakonec jsme rádi za tři body. Podrobnosti připravuje trenér Jan Kostrba.

21.3.2012

Admira - Aritma 6 : 1 (3:1)

V posledním utkání Zimního turnaje Motorletu hraného s Aritmou v neděli 18. 3. odpoledne jsme opět inkasovali jako první. Po chybě v obranné fázi jsme prohrávali 0:1, ale po dalších 10 min. utách jsme se oklepali, předvedli svou důraznou nátlakovou hru, nutili jsme soupeře k chybám a ještě do poločasu jsme zápas otočili na 3:1 v náš prospěch.

Ve druhé půli už i díky střídáním byla hra rozháranější, na obou stranách docházelo ke zbytečné nervozitě i přesto, že zápas byl víceméně již rozhodnutý. Ale ještě v závěru jsme po pěkných akcích přidali další tři branky. Výsledek zavání tak trochu debaklem, ale Aritma nebyla lehký soupeř, je to kvalitní družstvo a rozhodlo lepší proměňování našich šancí.

Rozhodující okamžiky:

18. min. - centr z pravé strany na Bendu, ten sám před brankářem, levou nohou však o 2 metry míjí branku;

28. min. - naše chyba na pravé straně obrany, následuje křižná střela,po které se Prokop v brance natahuje marně -prohráváme 0:1;

30. min. - náš pokus o odpověď, Benda trochu nepovedeně centruje, míč však končí na břevnu, odráží se k neobsazenému K. Rzounkovi, ale jeho střela jde také vedle;

34. min. - ztráta míče Aritmy. K. Rzounek jde z levé strany do vápna, obchází obránce a připravuje Bendovi míč před prázdnou branku, 1:1;

37. min. - standardka zleva, míč prochází až na zadní tyč, kde M. Rzounek míč na prsou donáší neohrožován až do branky, 2:1;

40. min. - K.Rzounek centruje zleva míč, u kterého je Benda o chloupek dřív než brankář Aritmy, a po hlavičkovém souboji s ním vítězí, 3:1;

57. min. - první pořádná akce 2. poločasu, střídající Jehlička zatahuje míč po pravé straně, jeho centr-střela proskakuje až k úplně volnému Hyklovi, který však překvapen ve skluzu levou nohou ze tří metrů míjí odkrytou branku;

67. min. - Kánický jde zprostředka sám na brankáře, dostává se však příliš blízko a nastřeluje pouze jeho nohy;

72. min. - klasické nedorozumění vlastního obránce a brankáře Aritmy. Dezorientovaný a do země hledící obránce si nevšimne brankáře vybíhajícího si pro volný míč a suverénně podle něj si šoupne vlastňáka jako víno, 4:1;

75. min. - po ose Nebeský, Kánický na jeden dotyk se míč dostává až k Šabackému a ten se tvrdou střelou nemýlí, 5:1;

79. min. - "trma-vrma" před brankou hostí, míč se dostává na levou stranu, odkud ho Soukup vrací do středu na desítku na nabíhajícího Kánického a ten poslední střelou uzavírá skóre zápasu na 6:1.

Branky: Benda 2, Rzounek M., Šabacký, Kánický a vlastní.

Tímto vítězstvím bychom si měli zajistit celkové prvenství v Zimním turnaji. Jediné tři body jsme ztratili hned v prvním zápase v lednu se Střešovicemi, a to ještě dost nešťastně v poslední minutě z trestného kopu, podporovaného vichřicí, za které se celé utkání hrálo. Tak doufejme, že nám střelecká pohoda a vítězná vlna vydrží i do mistrovských utkání, protože již příští týden nás čeká první mistrovský zápas venku na Přední Kopanině v sobotu 24. 3. od 15.00 hodin. Věříme, že se do té doby uzdraví ještě někdo z marodů, ale spíše to vypadá, že se náš "lazaret" ještě rozšíří, než ztenčí.

Ale přesto, kdo máte zájem, přijeďte nás povzbudit v zápasu o první mistrovské body na jaře.

Jan Kostrba

10.3.2012

K výhře nad šampiony Ukrajiny chybělo dvacet vteřin!
Admira Praha U-17 – Karpaty Lvov U-15 2:2 (2:1)

Mistrovský tým Ukrajiny v kategorii U-15, Karpaty Lvov, se představil v sobotu 10. března na naší UMT. Tým mladšího dorostu Admiry s mladými Ukrajinci odehrál zcela vyrovnaný zápas a lze říci, že k vítězství jsme měli blíže.

Je třeba podotknout, že podle informací od trenéra hostí chyběli v jeho týmu čtyři hráči – reprezentanti Ukrajiny v kategorii U-15.

Naší devízou byla fyzická a výšková převaha. Hosty zdobilo kolektivní pojetí hry, taktická vyzrálost a zpracování míče, v němž viditelně naše hráče převyšovali.

Důležité minuty:

V 5. se Marek Benda prodral přes obránce hostí a ostrou střelou pod břevno otevřel skóre – 1:0.

V 15. se po chytré zpětné přihrávce od brankové čáry na vápno přesně k tyči trefil Roman Lebeď – 1:1.

Ve 28. po rychlém brejku Admiry se opět Marek Benda ocitl v sólovém „nájezdu“ tváří v tvář brankáři Ukrajinců a nezklamal – 2:1.

Ve 30. se po faulu na Honzu Hraběte kopala penalta, ale Marek Benda odmítl čistý hattrick, pálil vedle. Tato minela nás asi stála výhru…

Už minutu po uplynutí řádné hrací doby nařídil sudí přímý kop proti naší brance a Ukrajinci po chytré rozehrávce nacvičeného signálu převezli naši nekoncentrovanou a nedůraznou obranu – na konečných 2:2 srovnal Dmytro Sautin. Škoda, k výhře chybělo snad dvacet vteřin, protože prakticky hned poté byl odpískán konec.

Na adresu některých našich hráčů krátká poznámka: Borci, kritickými řečmi na adresu rozhodčího mužstvu během zápasu si rozhodně nepomůžete. Naopak ho proti Admiře popudíte. Popřemýšlejte o tom před prvním mistrákem na Kopanině!

Jak to viděl trenér Jan Kostrba: „Utkání velmi dobré úrovně z obou stran. Byli jsme fyzicky vyspělejší a důraznější, ale zbytečně jsme ztratili výhru v nastaveném čase. To by se nám nemělo stávat. Kdybychom proměnili za stavu 2:1 penaltu, mohl výsledek vypadat jinak.“

27.2.2012

ADMIRA – Sokol Stodůlky
7 : 1 (1 : 1)

K tomuto zápasu nastupujeme ve velmi kombinované sestavě složené z hraáčů A i B ml. Dorostu. Vzhledem k tomu, že náš soupeř nezískal ani bod z dosavadních zápasů, předpokládali jsme snadné vítězství. Sopeř nás ale zaskočil důrazmou hrou a v prvním poločase nám byl více než zdatným soupeřem.
Po naší chybě se i ujímá vedení a z této situace se chvíli vzpamatováváme. V krátké době se nám ale daří srovnat skóre a do konce poločasu se dostáváme ještě do několika šancí ale bez změny skóre. A tak končí první poločas celkem spravedlivou remízou 1:1.
Od začátku druhého poločasu přidáváme na obrátkách a začíná se nám dařit i gólově. Po faulu hostí v pokutovém území se ujímáme po penaltě vedení a od tété chvíle se dostává soupeř do defenzivy, a nám se daří navyšovat skóre na konečných 7:1. Nebýt špatného řešení v koncovce a dobrých zákroků brankářů Stodůlek mohlo utkání skončit větším rozdílem. V druhé půli se určitě projevila větší zkušenost našich hráčů hrajících Pražský přebor a i dobrý výkon hráčů B mladšího dorostu, kterým děkujeme za pomoc.

Důležité okamžiky:

17 minuta – Po špatně zahrané malé domů se daří hostům přehodit našeho brankáře a ujímá se vedení 0:1
23 minuta – Hrabě střelou na zadní tyč vyrovnává na 1:1. Přihrávku do levé strany posílá Rzounek.
53 minuta – Benda z pokutového kopu zvyšuje na 2:1
56 minuta – Rzounek navyšuje skóre na 3:1 po standardce kopnuté od Kašubjaka.
58 minuta – Skóre navyšuje opět Benda na 4:1.
63 minuta – Po rychlém rozehrání rohu na krátko mezi Rzounkem a Hrabětem, ten dává centr do vápna který si zpracovává Nebeský a skrytou střelou rozvlnil síť Stodůlek 5:1.
71 minuta – Šonský Jan se prosazuje hlavou po rohu který zahrává Benda 6:1.
74 minuta – Benda se prosazuje po přihrávce od Šonského a uzavírá skóre zápasu na konečných 7:1.

Na závěr bych za bojovný výkon hlavně ve druhém poločase pochválil celý tým včetně náhradníků. Toto utkání jsme zvládli lépe než soupeř a za to nám náleží toto vysoké vítězství.

MH

14.2.2012

Admira – Bohemians Praha 5 : 2 (2:1)

V sobotu 11. 2. za slunečného počasí, ale třeskutého mrazu, jsme sehráli čtvrtý zápas Zimního turnaje se sousedským družstvem ze Střížkova. Na motorletské UMT (snad poprvé, co pamatuji) nefoukalo, hrál se na tuto část přípravy velmi kvalitní fotbal, někdy až moc vyhecovaný, ale tou sousedů v Praze i ve fotbalové tabulce asi ani jinak nejde.

Začali jsme dobře, kombinovali jsme, soupeře jsme za půli moc nepouštěli, ale hned z prvního nebezpečného útoku v 15. min. jsme inkasovali. To byla sprcha, z které jsme se další čtvrthodinu vzpamatovávali. Soupeř nám naštěstí pomohl zpět do zápasu chybou brankáře, který si nazdařbůh nakopnutý balon směrem k brance (spíše to měl být centr) sám srazil za brankovou čáru. Od této chvíle jsme se opět zlepšili a to nám již vydrželo až do konce zápasu. Nutno říci, že soupeř přispěl i k dalším dvěma našim brankám svými individuálními chybami, ale i to se počítá a dobré je, že jsme šance využili.

Ve druhé půli jsme měli utkání již pod kontrolou.

Naše branky: Kašubjak, Benda, Soukup, Šabacký a Kašík.


Teď ve středu 15. 2. bychom měli hrát od 17.30 hod ve strahovském sparťanském centru s juniorkami Sparty a další zápas Zimního turnaje je naplánován na sobotní poledne 18. 2. s družstvem Motorletu. Snad bude již menší mráz.

Celý minulý týden jsme absolvovali náhradní improvizované soustředění v Praze. Pro přípravu by bylo o hodně lepší vyjet někam mimo Prahu, ale bohužel část rodičů vůbec nereagovala na naše žádosti o vyjádření k účasti a jet s polovinou družstva, jehož rodiče byli ochotni kluky poslat a „soustředko“ i zaplatit, je nesmysl. Doufám, že pro léto i další ročník se i v tomto podstatně zlepšíme a apeluji tímto na všechny rodiče.

Soustředění bylo ztíženo i velikánskými mrazy, které komplikovaly přípravu, ale přesto jsme absolvovali takřka vše a doufejme, že se to v další fázi přípravy a hlavně v mistrovských utkáních kladně projeví. Účast byla tak na dvou třetinách, většina poctivě docházela, ale u ostatních to mohlo být lepší a někteří to vzali jako dobrou příležitost k dalším prázdninám navíc. Je třeba víc a intenzivněji trénovat, přece jen je to dorost a zde už pouze jedno proběhnutí týdně k fotbalovým úspěchům nevede.

V rámci třetího kola Zimního turnaje jsme se 29. ledna utkali na Motorletu s družstvem Meteoru a vcelku v pohodě, po slušném výkonu, i když nás opět trápily přesné přihrávky a včasné zbavení se míče přihrávkou a naběhnutím, na úkor další zbytečné kličky a ztráty míče, jsme zvítězili 4 : 0 po poločasu 2:0.

Naše branky vstřelili: 2x Benda, po jedné Hrabě a Nebeský.

Jan Kostrba

31.1.2012

První krátké zprávy v novém roce

Tak, jak jsme si předsevzali, zimní přípravu jsme začali prvním tréninkem již 3. 1. 2012. Již 7. 1. jsme sehráli první utkání Zimního turnaje na Motorletu s družstvem Střešovic. Utkání to bylo velmi vzácně vyrovnané, vinou silného vichru téměř neregulérní, a v samém konci, v 81. min. jsme po zbytečné chybě dostali z trestného kopu po větru gól. A tak jsme vcelku nezaslouženě prohráli první utkání v sezoně 1:2, po poločasovém vedení 1:0, když 1. půli (po větru) jsme mohutně útočili a 2. půli (proti větru) zoufale bránili, protože ve vichřici se moc fotbal hrát nedá. Naši branku vstřelil Kryštof Rzounek.

O týden později jsme sehráli další zápas ZT s družstvem Brandýsa. Vítr, který fouká na Motorletu snad pořád, byl tentokráte slabší, dalo se myslit na fotbal a snad i díky tomu jsme utkání zvládli a zvítězili zaslouženě celkově 5:2, po poločasu 2:1. O naše branky se postarali 2x Soukup, po jedné Kryštof Rzounek, Matěj Rzounek a Benda.

Na třetí utkání, tentokráte přátelské, jsme si na naši UMT pozvali dorostence Hájů a děkujeme jim, že operativně přijeli a nebylo třeba dlouhé domlouvání termínu předem. Jako hostitelé jsme se jim ale moc neodvděčili a odjížděli s porážkou 3:1 a po poločasu 0:0. Branky vstřelili Hamřík z pokutového kopu, Benda a Kryštof Rzounek.

Tento týdenní kolotoč tréninků a přípravných utkání bychom chtěli zachovat až do mistrovských zápasů, s jedinou výjimkou. A tou je soustředění, pro všechny hráče mladšího dorostu velmi důležité a nezbytné, které se bude konat v termínu 4. - 8. 2. 2012 a pro všechny hráče A i B je povinné!!!

O dalších utkáních a událostech v týmu MD U-17 vás budeme informovat průběžně.

Jan Kostrba

12.12.2011

Poslední letošní zpráva

V sobotu 10. 12. jsme sehráli poslední letošní přátelák s družstvem Viktorie Žižkov na UMT na Xaverově. Bylo znát, že už se blíží Vánoce, nečekaných omluvenek a zranění bylo dost, a tak jsme se sešli pouze ve 12 hráčích. Přesto jsme sehráli velmi vydařené utkání, kdy jsme se zcela vyrovnali Viktorce, která hraje o soutěž výše. I s trochou štěstí, které jsme měli v koncovce, které Viktorka naopak moc neměla, protože nastřelila dvě tyče a břevno, jsme výrazně zvítězili. Zdobila nás bojovnost, důraz v osobních soubojích a tentokrát jsme také udělali méně chyb v obranné fázi.
Prostě dobře jsme si zahráli a skvělý výsledek je pro nás povzbuzením do jarní fáze soutěže a zimní přípravy.
Branky: vlastní, Michek, Hamřík z penalty a Hutař.

Protože tímto zápasem jsme ukončili podzimní sezónu a už se do Nového roku asi neuvidíme, přejeme, my trenéři, všem našim hráčům i jejich rodičům hezké a bezproblémové prožití vánočních svátků a do nového roku 2012 hodně úspěchů.

A pro kluky - 3. ledna začínáme zimní přípravu, tak všichni, i ti, které jsme ještě neviděli, nástup v 17 hodin na Admiře!!!

Jan Kostrba, Martin Gröschl, Míla Hrabě

9.12.2011

Novinky v mladším dorostu A

Od 15. 11. jsme převzali po trenéru Rambouskovi družstvo dorostu A (ročník 95 a 96). Protože ne se všemi rodiči hráčů jsme zatím měli možnost se vidět a seznámit se (v což stále doufáme), tak nejprve naše malé představení. Trénujeme ve složení Jan Kostrba - hl. trenér, Martin Gröschl -asistent trenéra, a jsme rádi, že s námi pokračuje jako vedoucí družstva i Míla Hrabě, který tým zná a v začátcích, ale nejen v nich nám velmi pomůže.
Jsme zkušení trenéři, v různých kategoriích mládeže, převážně dorostu, se pohybujeme a trénujeme cca16 let, kromě jiného jsme trénovali i st. a ml. dorost, se kterým jsme na Admiře v roce 1998 z divize postoupili do České dorostenecké ligy, což byl ojedinělý úspěch v Admiře a za celé působení Admiry se to povedlo jen dvakrát v historii. V této soutěži jsme pak vcelku úspěšně působili 3 roky.
V posledním období jsme nejprve zkonsolidovali a pak trénovali nově se tvořící a založené muže B, mužstvo, které začínalo v 1.B třídě. Za 2,5 roku trénování jsme nejprve skončili čtvrtí, následující sezonu jsme postoupili do 1. A třídy a teď v polovině soutěže jsme nečekaně obsadili 2. místo s výhledem na případný postup do Pražského přeboru.
Ale to je již minulost. Po dohod.ě došlo ke vzájemné výměně trenérských postů s Robertem Rambouskem, který měl také nemalé úspěchy s mladším dorostem (skončil v polovině soutěže na 2. místě Pražského přeboru) a vrátili jsme se k dorostu.
A teď již k současné situaci.
Po převzetí dorostu bychom rádi více komunikovali nejenom s kluky, ale i s rodiči, protože zvláště jejich podpora pro ně je velmi důležitá (a to nejen finanční) a od ní se do značné míry bude odvíjet jejich další fotbalový růst. Abychom se s kluky navzájem lépe poznali, prodloužili jsme jim sezónu ještě o tři přáteláky (dva jsou již odehrané - viz níže) a zúčastnili jsme se i rozlučky se sezónou, kterou organizoval ještě p. Rambousek s p. Hrabětem. Byli samozřejmě pozváni i všichni rodiče a my jsme zde, kromě seznámení se s nimi, chtěli probrat i další organizační záležitosti spojené s dalším působením ve zbytku sezóny a nutností je okamžitě řešit.
Musím nejprve poděkovat za vstřícnost těm rodičům, kteří si na schůzku udělali volný čas a přišli, ale zároveň konstatovat, že čas na rozlučku si jich udělalo málo a čekal jsem, že nás bude daleko více. Tak snad po Novém roce to bude lepší! Jinak v záhlaví stránek jsou naše mobily, popř. mail, a kdyby se cokoliv dělo, je možnost kdykoliv zavolat nebo mailovat.

Teď bych chtěl zmínit alespoň písemně o konkrétních věcech, jak by měl probíhat konec roku, zimní příprava a zbytek jarní sezóny mladšího dorostu A.
Tréninky do konce roku (už jich moc nezbývá) budou probíhat v intervalu Út a Čt od 17 hod. na UMT na Admiře s tím, že v sobotu 10. 12. ve 12 hod. oficiálně ukončíme podzimní sezónu přátelským zápasem s Viktorkou Žižkov na její UMT v Xaverově.

Zimní přípravu odstartujeme již 3. 1. 2012 od 17 hod.. na Admiře, tak brzy proto, že již 7. 1. nás čeká 1. zápas Zimního turnaje na Motorletu (o finančních podmínkách bude Vás informovat Míla Hrabě).
Trénovat budeme nejméně třikrát týdně, dle možností a kapacity na Admiře. V termínu od 4. 2. by mělo proběhnout důležité zimní soustředění zaměřené na 2-3 fázovou fyzickou přípravu, cca 5 dní, které je nezbytné pro další přípravu a úspěchy ml. dorostu v další sezóně. Utužíme partu, lépe se poznáme a dá se natrénovat víc. Nebude to zadarmo, ale pro další úspěch je nutné se ho zúčastnit !!
V tomto bodu potřebuji spolupráci všech rodičů!

Začátkem března končí Zimní turnaj a zhruba v polovině března se již rozjíždí jarní část soutěže Přeboru ml. dorostu, ve které bychom chtěli uspět nejméně tak, nebo ještě lépe než na podzim p. Rambousek, který odvedl kus dobré trenérské práce a předával dorost na druhém místě tabulky.

ORIENTAČNÍ TERMÍNY ZIMNÍ PŘÍPRAVY:

So 7. 1. 16.oo hod. Střešovice ZT na Motorletu
So 14. 1. 16.oo hod. Brandýs ZT na Motorletu
So 21. 1. přátelský zápas - bude ještě upřesněno
Ne 29. 1. 10.30 hod. Meteor ZT na Motorletu
So 4. 2.-10. 2. ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - ÚČAST NUTNÁ !!!
So 11. 2. 12.oo hod. Bohemians ZT na Motorletu
So 18. 2. 12.oo hod. Motorlet ZT na Motorletu
So 25. 2. 14.oo hod. Stodůlky ZT na Motorletu
So 3. 3. 14.oo hod. Braník -ženy ZT na Motorletu
So 10. 3. přátelský zápas - bude ještě upřesněno
a pak již MISTRÁKY !!!

O všech organizačních i finančních záležitostech Vás bude ještě blíže informovat Míla Hrabě, náš staronový vedoucí a pokladník zároveň, a jsme moc rádi, že nám se vším pomůže.
Já, i Martin Gröschl doufáme, že spolupráce bude vzájemná a klukům to, i s Vaší spoluprací, na hřišti půjde lépe a budou se fotbalově i lidsky zlepšovat.

Jan Kostrba

Krátce o přátelských zápasech:

26. 11. jsme od 14 hod. u nás na Admiře hráli na UMT s družstvem Ďáblic. Utkání nás moc neprověřilo, ale všichni zdraví si zahráli, více jsme se poznali, což byl i jeden z cílů zápasu a výsledek 10:3 (góly jsme dostali až v závěru, který jsme již trochu odflákli) svědčí o tom, že v utkání jsme byli jasně lepší.
Branky: Benda 3, Rzounek Kryštof 2, Hrabě, Hutař, Jehlička, Michek a Šabacký po jedné.

3.12. jsme sehráli př. zápas se Slavií Praha na jejich UMT ve Vršovicích, a i když soupeř měl kombinovanou sestavu, byla to už trochu jiná káva. Zápas jsme nakonec čestně prohráli 7:4, když se projevily bolístky, na kterých musíme ještě hodně pracovat. Nejméně tři góly byly zbytečné, ale to je fotbal. Přesto jsme, my trenéři, byli spokojeni s nasazením, důrazem v osobních soubojích a s některými částmi zápasu, kdy jsme se soupeři vyrovnali.Naše branky
vstřelili: Benda, Hrabě, Michek, Šabacký.

Čěká nás ještě poslední přátelák v sobotu 10. 12. od 12 hod. s družstvem Viktorie Žižkov na jeho UMT v Xaverově, a tím skončí podzim.
Tak rodiče, neváhejte a přijeďte se ještě na kluky podívat a povzbudit je!

15.11.2011

Bohemians Praha - ADMIRA
0 : 5 (0 : 2)

V posledním podzimním kole je naším soupeřem vedoucí tým přeboru Bohemians Praha. Jde také o malé sousedské derby dvou blízkých klubů a většinou i kamarádů ze školních lavic. Oba týmy jsou tedy správně nabuzeny na tento zápas. Do utkání vstupují oba celky aktivně a tak je vidět rychlý fotbal ale jen od vápna k vápnu. Po první vyrovnané desetiminutovce začínáme mít mírně navrch. V 8 minutě se radujeme poprvé ale předčasně. Míč sice po naší akci středem hřiště končí v domácí brance ale rozhodčí nám zapískal útočný faul. Nu co musíme se snažit dál. V 10 minutě je ve vápně domácích faulován Benda a je nařízena penalta. Na tu jde náš kapitán Šabi. Zkušeně si počkal na pohyb brankáře a nekompromisní střelou dává úvodní branku utkání 0:1. Tento úvodní gól nás uklidňuje a nám se začíná více dařit. 12 minuta a standardka ze zajímavé vzdálenosti. Prudkou střelu vysílá Hamřík ale ta je tečována zdí a brankář jí pohodlně chytá. Ve 14 minutě se do gólové šance dostává Martin Kašík když u levé lajny obchází domácího obránce a přehazuje brankáře. Jeho lob se otírá o břevno domácí branky a končí v zámezí. 17 minuta a opět standardka z pravé strany. Míč do pokutového území posílá Hrabě a ten opět končí v brance po hlavičce Bendy. Ale dle asistenta na pomezí byl hráč v ofsajdové pozici a tak zase nic. Velkou šanci v probíhající 21 minutě tentokráte spálil Šabi, když se dostává k centru od Matěje Rzouna. Před prázdnou brankou se snaží zakončit prudkou střelou ale míč končí nad. 23 minuta a naše standardka přibližně z 25 metrů. Náš obvyklý exekutor těchto kopů Hamřík posílá míč na branku domácích ale jeho pokus bezpečně likviduje gólman. No a konečně další branka ve 25 minutě. Centr do vápna posílá Hrabě na Bendu ten zpětnou přihrávkou nachází Matěje Rzouna a ten střelou k tyči navyšuje naše vedení na 0:2. Do poločasu stojí za zmínku ještě jedna akce po ose Hrabě – Kašík a zakončující Benda jehož střela končí těsně nad domácí brankou.
Druhý poločas začínáme aktivněji a náš tlak se pomalu zvyšuje. Ve 47 minutě se po chybě domácí obrany dostává do šance Kašík. Postupuje sám na brankáře ale míč mu v poslední chvíli poskočí a tak střela nemá náležitou rasanci, a brankář chytá. Standardku v 60 minutě zápasu tentokráte zahrává Kurčík. Dlouhý pas do vápna nejlépe vystihuje Benda a hlavičkou zvyšuje už na 0:3. Ve 70 minutě rychle rozehrává aut Hrabě na Honzu Šonského, který centruje do pokutového území na Bendu. Ten si míč zpracovává a střelou podle brankáře navyšuje skóre na 0:4. V závěru utkání (78min) se hlavou prosazuje opět Benda tentokráte po centru zprava od Kryštofa Rzounka 0:5.
Výsledek vypadá jako jednoznačný zápas ale zdání klame. Narazily na sebe dva útočně laděné týmy a dle mého názoru se bylo na co dívat po celý zápas. Dá se s nadsázkou říci že zápas tentokráte rozhodly obrany, přičemž ta naše byla pevnější a domácí nepustila do výraznějších šancí. I přes toto vítězství patří první příčka Bohemians na kterou ztrácíme na druhém místě jeden bod.

MH

14.11.2011

Libuš - ADMIRA
0 : 2 (0 : 1)

Na začátek bych se chtěl omluvit všem příznivcům a sledovatelům těchto stránek že jsem nenapsal zprávu dříve, ale pracovní zaneprázdnění mi to nedovolilo.
Ale teď již k samotnému zápasu. Libuš s postavením ve středu tabulky pro nás měl být hratelný soupeř. Vývoj utkání byl ale tentokráte proti nám. Klouzavá Libuňská tráva nám dělala velké problémy a tak to na chvílemi vypadalo že jsem na hokeji. Domácí se s tímto vyrovnali lépe a od začátku nám byli víc než rovnocenným soupeřem. Pokud jsme se dostali k domácí brance nedařilo se nám v zakončení a to po celou dobu zápasu. Hrál se rychlý fotbal od branky k brance ale obrany obou celků byly dostatečně pevné a nepouštěly soupeře k zakončení. Po sérii rohů domácích, těsně před poločasem se prosadil domácí hráč a hlavou skóruje. Takže první poločas prohráváme 1:0. V kabině si říkáme že nic není ztraceno a že zápas zkusíme otočit. V druhé půli získáváme mírnou převahu ale z té nedokážeme nic vytěžit. A tak po standardce domácích v 64 minutě opět inkasujeme další branku 2:0. Domácí si již pohlídali utkání a tak body zůstaly domácím.
Ač jsme se snažili o zvrat utkání celý zápas se nám nedařilo v koncovce, pokud jsme se do nějaké dostali. Z mého pohledu jsme měli dvě nepovedená utkání a to s Tempem a teď s Libuší. Ale každý tým si v soutěži vybere nějakou slabší chvilku a jde jen o to aby jich napříště bylo co nejméně.

MH


Slavoj Podolí - ADMIRA
1 : 3 (0 : 2)

Po minulé prohře v Libuši jsme chtěli vše napravit v utkání s Podolím, ale bylo jasné, že nás nečeká snadné utkání, protože Podolí se pohybuje v sestupovém pásmu.
Do utkání vstupujeme aktivněji my a po rohu ve druhé minutě se ujímáme vedení 0:1. Hned z následné akce domácích nám je hodně horko a střelu z pravé strany vytahuje Huty jen tak tak na břevno. To bylo pro nás varování a tak ještě zvyšujeme obrátky ve snaze zvýšit brankový náskok. Po několika slibných šancích se prosazuje Marek Benda a střelou do šibenice zvyšuje naše vedení na 0:2. Ve 30minutě se do šance dostává také Šabi ale jeho střelu ze střední vzdálenosti likviduje gólman domácích. Ve 40 minutě ještě kopeme standardku těsně před vápnem. Hamřík vysílá k brance podolí přízemní střelu kolem zdi ale také vedle branky. První poločas tedy končí naším vedením 0:2.
Druhý poločas je obrazem prvního. Bojuje se převážně mezi vápny a k zakončení dochází sporadicky. Až v 50 minutě jde akce po pravé straně a centr do vápna posílá Hrabě. Tam nikým neatakován dává naší třetí branku opět Benda 0:3. Po této brance polevujeme v ostražitosti a to se nám nevyplácí. Domácí předvedli rychlou akci po naší levé straně a zakončující hráč prudkou střelou rozvlnil síť v naší brance. Tak tedy 7 minut před koncem utkání domácí snižují na 1:3. Od této chvíle Podolí sází vše na útok a v závěru utkání nám připravilo několik horkých chvil. Všechny akce jsme ale ubránili a tak vezeme z Podolí vítězství.

MH

25.10.2011

ADMIRA – Union Vršovice
3 : 2 (3 : 1)

Souboj obou týmů z čela tabulky sliboval kvalitní zápas a to se také vyplnilo. Boj o druhé mnísto v přeboru měl patřičný náboj až do konce utkání. Hra obou týmů byla hodně ofenzivní a tak se bylo celý zápas na co dívat. Nám se dařilo hlavně v prvním poločase, kdy se nám podařilo v krátkém časovém úseku vstřelit tři branky. Naopak náš soupeř přidal na důrazu a byl více aktivní hlavně v druhém poločase. V závěru utkání jeho tlak ještě sílí a naše obrana zastavuje několikráte útok hostí jen za cenu taktických faulů. Naštěstí v dostatečné vzdálenosti od naší branky. I my se dostáváme v druhém poločase do několika slibných šancí ale nedaří se nám je proměnit v branky. Dle nasazení obou týmů by zápasu slušela remíza ale nakonec se nám daří přečkat tlak Vršovic a tak vítězíme v tomto utkání 3:2.

Důležité okamžiky:

Začátek utkání se oba týmy snaží přehrát soupeře ale útočné pokusy většinou končí v dostatečné vzdálenosti od obou branek. Hra se odehrává ve středu pole a je plná osobních soubojů a ani jednomu z týmů se nedaří gólově prosadit.

18 minuta - Zahráváme roh z levé strany. Míč se daří Vršovicím dostat mimo pokutové území ale k tomu se na hranici vápna dostává Hrabě. Jeho střela podél obránce ještě poskočí na trávníku a končí u pravé tyče soupeřovy branky 1:0.
22 minuta - Šabacký se prosazuje důrazem v pokutovém území a střelou pod padajícím brankářem zvyšuje na 2:0.
24 minuta - Opět se v pokutovém území prosazuje důraznou hrou Kryštof Rzounek a zaznamenává náší další branku 3:0
39 minuta – Těsně před poločasovou přestávkou se daří soupeři snížit z rohu na 3:1.

První poločas tedy vyhráváme 3:1 ale do konce utkání je ještě daleko a že to nebude lehké muselo být každému jasné. Jdeme tedy do druhého poločasu s důvěrou že se nám podaří dovést do utkání do vítězného konce.

42 minuta – Do první šance se dostává Rzounek když hlavičkou dává těsně vedle po centru od Michka
43 minuta – Soupeř rozehrává rychle aut na naší polovině a míč se dostává až k volnému hráči na zadní tyči naší branky a bezpečně zakončuje 3:2. Tím získává utkání na dramatičnosti a soupeř se této příležitosti chápe a jde cílevědomě za touto možností.
58 minuta – Ač soupeř zvyšuje svůj tlak ani my nejsme bez šancí. Zahráváme standardní situaci a míč se dostává do pokutového území tam se snaží usměrnit míč Rzounek ale bohužel míč netrefuje.
59 minuta – Šabi nachází kolmicí Bendu na hranici šestnáctky ale jeho povedenou střelu chytá soupeřův brankář
67 minuta – trestný kop do šestnáctky prodlužuje hlavou Hrabě. Míč se snaží usměrnit Rzounek ale jeho střela jde těsně mimo.
78 minuta – ještě jedna šance před koncem utkání je na naší straně když míč po rohu padá do vápna ale míč se daří soupeři dostat do bezpečné vzdálenosti.

Na závěr bych za bojovný výkon pochválil celý tým včetně náhradníků. Toto utkání jsme zvládli o něco lépe než soupeř a za to nám náleží vítězství i když jsme se v závěru o výsledek museli strachovat. Ale důležité body v boji o čelo tabulky zůstaly u nás a udržely nás na druhé příčce.

MH


17.10.2011

Zličín - ADMIRA
1 : 3 (0 : 2)

V krásném, pro fotbal příznivém nedělním odpoledni jsme sehráli další mistrovské utkání a to na Zličíně. Náš soupeř se pohybuje na dolním konci tabulky a tak jsme věřili v lehké vítězství. Již v začátku utkání se ujímáme vedení 2:0. Od této chvíle, snad ukolébání snadným vedením, se náš nápor ze začátku utkání začíná vytrácet a hra se vyrovnává. Poločas sice vyhráváme 2:0 ale šancí ke vstřelení další branky je žalostně málo.
Na obrátkách přidáváme až tehdy, když nám soupeř z ojedinělé akce dává gól a snižuje na rozdíl jedné branky. Pak začínáme být aktivnější, ale bez brankového zakončení. Několik slibných šancí sice máme ale klid se nám vrací až před koncem zápasu, když Rzounek opět navyšuje naše vedení na dvě branky. To je již těsně před koncem zápasu a domácí na to již nestačí nijak reagovat. Ze Zličana sice přivážíme vítězství ale s předvedenou hrou nemůžeme být až tak moc spokojeni. Místo abychom využili naší převahu ze začátku utkání a nastříleli více branek, spokojíme se s dvoubrankovým vedením a přizpůsobíme se hře soupeře. Tento přístup by se nám se silnějším protivníkem zle vymstil. To se ostatně uvidí již v příštím zápase kdy nastoupíme proti silnému Unionu Vršovice a doufám že se nám povede lépe než v tomto utkání.

Důležité okamžiky zápasu:

4 minuta – Rzounek rychle rozehrává aut na polovině soupeře a míč se snáší do pokutového území k Šabimu. Ten ve slibné pozici střílí nad domácí branku.

7 minuta – Šabi ve středu vybojoval míč a přihrává k lajně na Michka. Ten si míč posune a načechraným centrem nachází ve vápně Bendu, který tento centr umisťuje do branky domácích 0:1

11 minuta – Syrový vyváží míč z obrany a přesnou kolmici posílá na Soukupa. Ten postupuje k brance Zličana a střelou pod břevno zvyšuje naše vedení na 0:2

22 minuta – Soukup schovanou střelou obstřeluje obránce domácích ale střela jde těsně vedle levé tyče.

51 minuta – dlouhý odkop domácích propadá naší obranou a zabíhající hráč přehazuje našeho brankáře a snižuje na 1:2

67 minuta – standardní situace zprava, kterou zahrává Hamřík. K jeho centru se dostává Rzounek ale jeho zakončení hlavou jde těsně nad branku.

76 minuta – opět standardka tentokráte zleva. Tu zahrává Soukup a míč propadává do vápna, kam si nabíhá Rzounek a střelou k přední tyči nedává domácímu brankáři šanci 1:3

MH

11.10.2011

ADMIRA – Junior
3 : 1 (1 : 0)

Pokud jsme si chtěli udržet kontakt s čelem tabulky nezbývalo nám než toto utkání vyhrát. Bodový rozdíl obou mužstev nebyl veliký a body z Admiry by se Junioru také hodily. To jsme ale nechtěli připustit a na domácím hřišti jsme chtěli naplno bodovat.
Junior vstoupil do utkání aktivněji a první čtvrthodinu zápasu měl ze hry více. Naštěstí pro nás neproměnil své šance ze začátku utkání a nám se postupně dařilo srovnat krok se soupeřem. Do poločasu dáváme první branku a máme ještě několik gólových šancí. V začátku druhého poločasu dáváme další branku a začínáme hru více kontrolovat. V 53 minutě zvyšujeme naše vedení už na 3:0. Od této chvíle již plně kontrolujeme hru a nebýt naší chyby v závěru utkání dohráli bychom již v poklidu. V 78 minutě po nepřímém kopu se daří Junioru snížit na 3:1 a odevzdaný soupeř opět ožívá. Do konce utkání se ale již nic podstatného nestalo a tak body zůstávají na Admiře.

Důležité okamžiky zápasu:

5 minuta – Hosté zahrávají rohový kop z naší levé strany. Míč propadává do pokutového území a nastává klasická „trma vrma“ kdy míč se snaží hosté dostat do naší branky a nám se nedaří míč odkopnout. To se povede až na třetí pokus a tak odvracíme velkou šanci hostí.

15 minuta – Opět podobná situace jako v 5 minutě. Naštěstí jsme se opět ubránili.

21 minuta – Rzounek u levé lajny vykličkoval dva hráče soupeře a dává centr do šestnáctky. Tam se prosazuje hlavou Benda a dává úvodní branku utkání 1:0

25 minuta – Co šance se dostává Rzounek a lobem se snaží přehodit vyběhnuvšího brankáře. Bohužel lob je o půl metru delší a končí na horní síti branky.

30 minuta – Velmi aktivní Rzounek posílá centr z boku do vápna na Šabackého. Ten je úplně sám ale nedaří se mu trefit správně míč a ten končí nad brankou hostí.

36 minuta – Tentokráte centr z levé strany posílá do pokutového území Michek. K zakončení hlavou se dostává opět Benda, když jeho povedená hlavička jen orazítkovala břevno branky.

O poločasové přestávce jsme si řekli, že nemůžeme polevit v aktivitě a dovolit soupeři zdramatizovat utkání. Bylo potřeba udržet koncentraci hned od začátku poločasu a nejlépe dát další branku.

46 minuta – Nejhezčí akce utkání z naší strany. Láďa Syrový získává míč a dává přesnou přihrávku napravo na Hraběte. Ten z první vrací do středu na Šabiho. Nám se z lavičky zdá že měl střílet na branku ale on nachází přesnou kolmicí Bendu který nekompromisní střelou rozvlnil síť branky hostů 2:0

49 minuta – Ve velké šanci opět Šabi, když si pěkně zpracuje přihrávku od Rzouna ale jeho střelu likviduje brankář.

53 minuta – Zahráváme rohový kop který posílá do šestnáctky Michek. Junioru se daří míč dostat z vápna ale jen k Nebeskému. Ten přízemní střelou k tyči dává na 3:0.

78 minuta – po naší chybě v obraně (špatně pokrytá standardní situace) se odražený míč dostává k soupeři a ten zaznamenává čestný úspěch 3:1

MH

4.10.2011

ADMIRA – Aritma
4 : 3 (3 : 2)

Bodový zisk obou soupeřů byl před tímto utkáním stejný a tak jsme předpokládali, že utkání bude vyrovnané. To se také ukázalo i když jsme k tomu přispěli hlavně my, svými chybami. Soupeř hrozil hlavně z brejků a rohových kopů. V teplém skoro letním odpoledni byl k vidění pěkný fotbal s množstvím šancí a i bohatý na góly. Hra se v určitých okamžicích přelévala z jedné strany hřiště na druhou a jen nepřesné zakončení na obou stranách nepřineslo další branky. V dramatickém závěru ale udržujeme náskok o jednu branku a tak vítězíme v dalším utkání.

Důležité okamžiky zápasu:

17 minuta – Začátek zápasu je z obou stran opatrný a první gólovou šanci má hostující tým v probíhající 17 minutě. Pěknou střelu hostí vytahuje Prokop na roh

20 minuta – Ujímáme se vedení po rohu z pravé strany. Míč posílá do vápna Hrabě a jeho centr na zadní tyči uklízí do branky hostí Šabi, když brankář jeho střelu ještě mírně tečuje 1:0

21 minuta – hned z další akce můžeme zvýšit skóre když jde akce po pravé straně a centr, který posílá do šestnáctky Hrabě, hlavou dává Benda jen těsně nad branku

25 minuta – Dlouhý výkop od naší branky si zpracovává Rzounek a lobem přehazuje vybíhajícího gólmana hostí. Bohužel lob končí na horní síti branky

29 minuta – Hrabě dává přihrávku do středu na Šabiho a ten ještě dobře načasovanou kolmici na Bendu. Ten přízemní střelou podle brankáře navyšuje skóre na 2:0

30 minuta – naše nekoncentrovanost po vstřelené brance umožňuje hostům hned z následného útoku snížit na 2:1

35 minuta – naše standardní situace po faulu ve středu hřiště v blízkosti šestnáctky. Míč si staví Hamřík a střelou kolem zdi hostů uklízí míč k levé tyči a opět vedeme o dvě branky 3:1

40 minuta – v poslední minutě před poločasem rozehráváme další standardu. Dlouhou přihrávku po zemi mezi obránci zachycují hosté a postupují na naší branku ve třech hráčích a se zakončením nemají problém 3:2

Tak tedy končí první poločas a je tu přestávka. Do druhého poločasu jdeme s tím, že ještě navýšíme skóre a nepřipustíme zdramatizování zápasu. Vývoj utkání byl ale trochu jiný. Na začátku druhého poločasu jdeme do tlaku jak je patrno z dalšího ale nedaří se nám gólově prosadit

42 minuta – Rzounek si nabíhá na dlouhý míč za obranu hostí ale jeho střela končí na tyči

43 minuta – Šabiho hlavičku po rohu likviduje brankář hostí

44 minuta – další velká šance po našem rohu, když hlavičku Hamříka opět zázračně likviduje brankář hostí

46 minuta – Michek dostává těžký centr do vápna a snaží se ho zakončit. Střela končí těsně nad brankou a tak končí šestiminutovka neproměněných šancí. V této chvíli jsme soupeře přehrávali a měli jsme se gólově prosadit.

Pak se hra vyrovnává ale jsme to opět my kdo dává další branku. Tentokráte se prosazuje v 56 minutě náš sváteční střelec Vláďa Syrový, když se štěstím kolenem uklízí do branky roh z pravé strany od Hraběte 4:2

Hosté se vrhají do závěrečného náporu a chvílemi nám pěkně zatápí.

56 minuta – se k centru dostává hostující hráč na zadní tyči ale jeho kop jde nad naší branku

59 minuta – velká šance hostů, proti útočníkovi vybíhá náš brankář a míč odkopává, ten se ale odráží k dalšímu hráči hostí který ale netrefuje naší prázdnou branku

63 minuta – Aritma zahrává rohový kop a střelu na přední tyči uklízí do naší branky naběhnuvší hráč, který nebyl nikým atakován. Pěkně zahraný roh, kterým hosté snižují na rozdíl jedné branky 4:3

76 minuta – ještě naše velká šance kdy míč chytá brankář hostí až na brankové čáře.

MH

30.9.2011

ČAFC - ADMIRA
3 : 4 (1 : 2)

V pozdním nedělní odpoledni jedeme k dalšímu utkání na stadion ČAFC. Postavení obou týmů v tabulce nebylo až tak veliké a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Naši „borci“ nám ale připravili přímo ifarktové utkání. I když vedeme již 3:1 domácím se daří srovnat skóre až na 3:3. Nám se povedlo přiklonit skóre na naší stranu až ke konci utkání, i když při jedné situaci domácích u nás stojí všichni svatí. Opět náme problémy s pokrytím standardních situací, ze kterých inkasujeme laciné góly. Štěstí tentokráte stálo u nás a tak vezeme ze Záběhlic body domů. Pokud ale náš soupeř bude hrát stejně jako proti nám, nebude snadné na Čafce zíkávat body.

Důležité okamžiky zápasu:

3 minuta – Pěkný centr mezi beky posílá doprava Benda do míst kam nabíhá Hrabě. Jeho střela mířící na zadní tyč a jde jen těsně vedle.

14 minuta – Do šance se dostává Rzounek, když sán prochází středem hřiště. Jeho střelecký pokus bohužel likviduje brankář domácích.

11 minuta – domácí zahrávají rohový kop a hlavičku domácích směrem k naší barance likviduje Hutař

21 mninuta – po rohu jsme zahrozili i my, když střela Soukupa končí jen těsně vedle.

22 minuta – Šabi dává opět přihrávku doprava mezi beky na kterou si nabíhá Hrabě. Tentokráte volí střelu k bližší tyči a je tam první gól 0:1.

27 minuta – po rohu nakrátko se k zakončení dostává Soukup ale jeho střela jde těsně nad branku domácích.

29 minuta – po standardní situaci se domácí prosazují hlavičkou k tyči a je srovnáno 1:1

31 minuta – i my můžeme skórovat ze standardky ale hlavička Rzounka jde nad branku.

34 minuta – tentokráte naší standardku zakončuje Michek ale jeho střela končí opět nad brankou.

38 minuta – po rohu se míč dostává až k Šabimu a jeho nebezpečnou střelu likviduje gólman domácích

39 minuta – dlouhý míč až z obrany od Hamříka nachází Michka. Jeho první střelu brankář ještě vyráží ale na dorážku je už krátký a tak se opět ujímáme vedení 1:2

43 minuta – po zpětné přihrávce od Hrabětě od autové čáry se opět prosazuje Michek a pod padajícím brankářem navyšuje skóre na 1:3.

46 minuta – opět po standardce hlavou domácí snižují na 2:3

50 minuta – Soukup po přihrávce od Rzounka v dobré pozici přestřeluje branku.

56 minuta – Hamřík na poslední chvíli zastavuje útok domácích po naší levé straně.

57 minuta – domácí srovnávají skóre po rohu hlavou na 3:3

58 minuta – na branku domácích skoro od postraní čáry vysílá Hrabě a vymetá zadní šibenici 3:4.

62 minuta – Hamřík posílá dlouhý pas do vápna po standardní situaci, na který vyskakuje Benda ale jeho hlavička těsně míjí branku.

67 minuta – po pěkné kombinaci ve středu hřiště se do zakončení dostává Michek ale jeho zakončení směřuje nad domácí branku

74 minuta – v tomto okamžiku čelíme velké šanci domácích. Po rohu nastává před naší brankou klasická „trma vrma“. Míč se mele v našem malém vápně jde i do tyče ale v poslední chvíli se nám daří odkop a odvracíme tak nebezpečnou brankovou situaci.

Do konce zápasu již kontrolujeme hru a domácí již do žádné nebezpečné akce nepouštíme a tak vítězíme v tomto utkání 3:4.

MH


ADMIRA – TEMPO
1 : 3 (0 : 1)

V úvodu se omlouvám všem kteří sledují tento web ale v minulém týdnu jsem měl dovolenou a tak se dostávám ke článku až teď. Co napast k tomuto utkání..... snad jen to, že jsme se porazili vlastně sami. Neproměnění několika šancí v úvodu utkání pomohlo hostům ke srovnání hry. Dva góly jsme dostali po standardních situacích, s čímž jsme měli velké potíže. V 62 minutě je ve vápně při svém úniku faulován Hrabě ale z nařízené penalty se nám nedaří skórovat. Hned v 65 minutě se po dlouhém odkopu prosazuje Soukup a zakončuje střelou do branky na zadní tyč. To se nám daří snížit na 2:1. Ve té chvíli jsme vrhli všechno do útoku. I když jsme dostali ke konci utkání soupeře pod tlak nedaří se nám skóre srovnat. Naopak po ojedinělé útočné akci hostí dostáváme před koncem utkání třetí branku. Tak tedy končí utkání naší prohrou 3:1. V tomto utkání se nám nepodařilo proměňovat šance do kterých jsme se dostali a to výrazně ovlivnilo vývoj utkání. Soupeři se nedá upřít, že v obraně byli náležitě důrazní a nám se nedařilo překonat obranou řadu hostí. Hlavně míče vzduchem obrana hostí s přehkedem odvracela a nám se nedařila hra po zemi, kterou by se obrana dala snáze překonat. Snad se v příštím zápase povede lépe.

MH

13.9.2011

Měcholupy - ADMIRA
1 : 3 (0 : 2)

Další utkání v Měcholupech hrajeme na umělce v poledne za úmorného vedra. Předpoklad, že to bude lehké utkání se vůbec nenaplnil. Naše nemohoucnost v koncovce byla až trestuhodná. Na začátku zápasu dostáváme domácí pod mírný tlak ale jejich pozorná obrana nás k žádné gólové šanci nepouští. První braku tedy dáváme až v 11 minutě. Rzounek z velké dálky posílá na branku polocentr polostřelu a ta k překvapení všech končí v šibenici domácí branky 0:1. Ve 14 minutě zahrávají domácí roh z levé strany. Na přední tyči šikovně tečuje míč hráč domácích a ten jen těsně míjí naší branku. Další branku dáváme v probíhající 32 minutě. Dlouhý centr do vápna dává Hrabě a po srážce domácího brankáře s obráncem míč jen lehce tečuje, a ten zapadá do branky. A tak šťastně navyšujeme skóre na 0:2. Tak také končí první poločas.
Na začátku druhého poločasu začínáme opět aktivně a ve 43 minutě se do velké šance dostává Rzounek. Přihrávku mezi obránce posílá Michek na nabíhajícího Rzounka ale ten v dobré pozici střílí jen vedle. Ve 46 minutě zahrává domácí obránce rukou v pokutovém území a následuje tedy penalta. Na ní jde Rzounek ale jeho polovysokou střelu brankář vystihuje a míč chytá. V 58 minutě se ke slovu dostává také soupeř když útočník domácích chytře přehodil vybíhajícího Prokopa 1:2. Domácí po vstřelené brance ožili a hra se hodně vyrovnala. Jejich šance jsme někdy hasili až na poslední chvíli. Pak se ale ke slovu dostáváme opět my. Napřed napřahuje z dálky Hamřík a jeho povedená střela končí na tyčce domácí branky v probíhající 67 minutě. O minutu později střílí Michek ale jeho střela končí opět na tyči. Ale v 76 minutě po závaru ve vápně se svým důrazem prosazuje Šabi a doráží míč do branky domácích 1:3. Tímto skóre končí i utkání.
Tento zápas bych nepovažoval za moc povedený. V horku se nám nechtělo moc běhat a chyběl nám i dostatečný klid v zakončení. Body jsme sice přivezli ale se svým výkonem nemůžeme být až tak moc spokojeni. Příště nás nečeká opět lehké utkání neboť na našem hřišti přivítáme TEMPO.

MH

7.9.2011

ADMIRA – STŘEŠOVICE 1911
8 : 2 (5 : 1)

Opět za pěkného slunečného počasí nastupujeme k dalšímu utkání a to se Střešovicemi což je dosavadní vedoucí tým pražského přeboru. I když se nám je podařilo v přátelském utkání porazit, věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Soupeř po dvou výhrách a my po prohře v minulém kole s Braníkem. Tak byly „rozdány karty“ před začátkem utkání.
Soupeř na nás nastoupil z ostra a hned z první akce se ujímá vedení 1:0. To kluky asi hodně nakoplo a nám se hned z další akce daří srovnat na 1:1, v probíhající 2. minutě utkání. Autorem vyrovnávací branky byl Soukup po přihrávce od Michka. Ve 3 minutě dostává přihrávku Šabi od Soukupa a jeho střela rozvlnila síť v brance hostí 2:0.Další naše šance je ve 4 minutě. Dlouhý výkop si zpracovává Rzounek ale jeho střela jde mimo branku. V 6 minutě se k míči dostává opět Šabi a dalekonosnou střelou až skoro z poloviny hřiště nachytal brankáře hostí a opět skóruje 3:1. Ve 20 minutě se do šance opět dostává Rzounek ale jeho střelu z dálky brankář hostí likviduje. O tři minuty později se do šance dostává Žeňa Stepanov a navyšuje naše skóre na 4:1. Po několika nepodařených střelách se tentokráte prosazuje i Rzounek. Ač je tísněn obráncem obstřeluje brankáře a zvyšuje v probíhající 25 minutě naše vedení na 5:1. Za zmínku stojí i velká šance Šabiho ke konci prvního poločasu, který se ocitnul sám před gólmanem ale bohužel přestřeluje branku.
Na začátek druhého poločasu jsme čelili náporu hostů, kteří se nechtěli smířit s dosavadním vývojem utkání. Naštěstí jsme jejich tlak přečkali a jsme to opět my kdo dává další branku. Nebeský dává centr za obranu na který si nabíhá Soukup a prudkou střelou nedává gólmanovi šanci 6:1 (45 minuta). V horkém nedělním odpoledni oběma mužstvům rychle ubývají síly a tak se tempo hry poněkud zvolňuje. Po faulu v našem pokutovém území je nařízena penalta. Ač náš brankář Petr Prokop vystihuje stranu stačí míč jen lehce tečovat a ten končí v naší síti 6:2. Jednu z nejhezčích akcí utkání si kluci schovali až na závěr utkání. V 70 minutě jde rychlá akce po ose Soukup – Nebeský, který ještě posílá kolmici na Žeňu Stepanova a ten opět skóruje 7:2. V konci zápasu se prosazuje opět Stepanov, když doráží střelu, kterou na branku hostí vyslal Hutař. Jeho střelu brankář s obtížemi vyráží ale na dorážku Stepanova je už krátký a tak v 79 minutě navyšujeme skóre na 8:2.
Co dodat na závěr? Po infarktovém začátku se nám daří ovládnout hru a během celého zápasu postupně navyšujeme skóre. Je potěšující, že po minulém zápase se celý tým semknul a předvedl kolektivní hru, kdy na celém úspěchu se podíleli všichni hráči stejnou měrou, ano takto hraje tým s touhou po vitězství. Dále bych okomentoval výkon Ženi Stepanova, našeho nového hráče, který se hned v prvním utkání blýsknul Hattrikem. AŤ se ti daří i dalších zápasech.
Na závěr bych rád vyzdvihnul i výkon soupeře, který se i za rozhodnutého stavu snaží hrát útočný fotbal a do konce utkání neskládá zbraně. Takto se hraje fotbal a za to patří našim soupeřům uznání. Ne to samé se dá řící o chování rodičů. Doufám, že si tyto řádky přečtou a nad vším se zamyslí. Fotbal je přeci pěkná hra, která by se měla rozhodovat jen na hřišti.

MH

6.9.2011

Braník - ADMIRA
4 : 2 (0 : 1)

Ve slunném nedělním popoledni nás čekal další náš soupeř v pražském přeboru. Čekali jsme vyrovnaný zápas ale vývoj utkání byl bohužel trochu jiný. V úvodu utkání jsme nevyužili několik slibných šancí a tak první kdo skóroval byl náš soupeř. Ve 27 minutě zahrávají domácí standardku z levé strany. Dobře kopnutý centr jde za naší obranou řadu kam nabíhá hráč domácích a na zadní tyči bez problémů zakončuje. V prvním poločase se již nic zvláštního nedějě a tak končí první poločas ve kterém prohráváme o jednu branku.
Do druhého poločasu jdeme s přesvědčením že se soupeřem se dá hrát a výsledek se dá také korigovat, To se nám daří hned v úvodu druhého poločasu. Po malé domů domácích je nařízen nepřímý kop. K tomu se staví Marek Benda a přízemní střelou propálí vše co mu stojí v cestě a rozvlnil síť branky domácích.
Je tu tedy vyrovnání a dost času na zvrat zápasu. Bohužel hned za dvě minuty v probíhající 47 minutě chybujeme v obraně a zakončující hráč domácích nedává Vaškovi šanci a opět strhává vedení na stranu domácích 2:1. Opět nškolik neproměněných šancí z naší strany. Dostáváme soupeře pod tlak ale bez gólového zakončení. Jsou to ale opět domácí kdo dává další branku v 59 minutě. Útočník nabíhá za naší obranu na přesně načasovaný pas a jde sám na branku. Vašek proti němu vybíhá ale je přehozen cytrýn lobem 3:1. Obrana je stažena na tři hráče a náš tlak dopředu se ještě zvětšuje. Ale opět jsme potrestáni po rychlém brejku domácích 4:1. Ke konci utkání se nám jen saří korigovat výsledek na 4:2. Centr zprava posílá Rzounek a jeho centr uklízí hlavou do branky Nebi. To je z naší strany již vše a tak své druhé utkání prohráváme.
Dnes jsme neprokázali větší klid v zakončení a ani naše hra v poli nebyla ideální. Některé utkání se holt nepovede ale že to bude hned druhé utkání jsme nečekali. Nezbývá než vše hodit za hlavu a soustředit se na dalčí zápas se Střešovicemi.

MH

24.8.2011

ADMIRA – Přední Kopanina
15 : 1 (6 : 1)

Vstup do nové sezóny se povedl náramně. V poklidném tempu za pěkného počasí jsme dokráčeli k jednoznačnému vítězství. Soupeř nám hlavně svými chybami dovolil zvítězit takovýmto rozdílem. Nechci ale nijak snižovat výkon hráčů Kopaniny. Dobře si vzpomínám na naše působení v Pražském přeboru v kategorii Starších žáků. Než jsme si zvykli na nový styl hry tak se nám také zpočátku nedařilo a až do posledních kol jsme bojovali o záchranu v soutěži. Nezbývá než našemu soupeři popřát ať se mu daří v příštích zápasech a nepocítí tlak boje o záchranu (není to opravdu nic příjemného).

Důležité okamžiky zápasu:

5 minuta – Hrabě zahrává roh zprava a na jeho centr si nabíhá Šabi a hlavou střílí úvodní branku zápasu 1:0

12 minuta – Se prosazuje naše nová posila Martin Kašík po zpětné přihrávce od Soukupa tvrdou střelou 2:0

13 minuta – Rohový kop rozehraný od Soukupa nakrátko se Rzounem ten mu míč vrací a Filipův centr směřuje na zadní tyč branky hostí. Tam si ještě naběhne Šabi a krásnou rybičkou umísťuje míč vedle brankáře 3:0

27 minuta – Dlouhý výkop od Vondráška si za půlkou zpracovává Kašík prochází středem obrany hostí a přidává další branku 4:0

28 minuta – to si slabší chvilku vybírá naše obrana a soupeři se podařilo snížit 4:1

35 minuta – po faulu ve vápně na pronikajícího Soukupa je nařízena penalta. Tu bezpečně proměňuje Rzounek 5:1

37 minuta – Přihrávku zprava posílá do vápna Hrabě. Jeho centr zakončuje Šabi střelou k pravé tyči 6:1

55 minuta – Po standardce, kterou rozehrává Soukup se ve vápně hostí prosazuje Kašubjak a zvyšuje na 7:1

Po této brance je soupeř již značně odevzdaný a nám se daří akce gólově zakončovat. Já už ani nestíhám vše zapisovat a tak dále jsou uvedeni jen střelci branek.

57 minuta – Michek přihrává Soukup 8:1
61 minuta – Šabi přihrává Michek 9:1
Šabi přihrává Hrabě 10:1
Šabi přihrává Nebský 11:1
Rzounek po rohu 12:1
Michek přihrávka Kašík 13:1
Michek přihrává Rzounek 14:1
Michek přihrává Soukup 15:1

MH

22.8.2011

Admira – Přední Kopanina 15:1 (6:1)

„Výsledek mluví za všechny komentáře,“ podotkl trenér Admiry Robert Rambousek.

Ostatní výsledky:

http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&kraj=1&okres=0&vek=4&typ=1


20.7.2011

Před startem nového soutěžního ročníku budou údaje aktualizovány.

7.6.2011

ADMIRA - ČAFC
3 : 0 (1 : 0)

Jen vítězství v tomto zápase nám dávalo jistotu třetího místa v přeboru. V úvodu utkání je hra celkem vyrovnaná a není poznat že oba týmy jsou na opačných stranách tabulky. Hosté se snaží prosadit brejky a nám se naopak moc nedaří kombinační hra. S přibývajícími minutami se ale naše hra zlepšuje a začínáme se nám dařit i gólově. V 18 minutě se ujímáme po hezké fotbalové akci vedení 1:0, když náš první gól dává Šabi. Několik jasných šancí se nám nedaří zakončit gólově a tak půle končí hubeným vedením 1:0. V druhé půli jdeme opět do tlaku ale na další branku čekáme až do 63 minuty. To po centru zprava se prosazuje Jarda Skalický 2:0. Další branku dáváme před koncem a jejím autorem je po krásné přihrávce od Šabiho Bár a stanovuje tak výsledek utkání na 3:0. V horkém nedělním odpoledni stojí oba týmy zápas hodně sil a ani rozhodčí nechce zápas protahovat a tak jeho hvizd ukončuje utkání v předepsaném čase. Poslední zápas tedy skončil podle předpokladu naším vítězstvím ale s předvedenou hrou nemůžeme být až tak moc spokojeni, a promarněné šance by nás se silnější soupeřem asi hodně mrzely.

Důležité okamžiky zápasu:

11 minuta-Skalický dává centr od autové čáry do pokutového území na kterou si nabíhá Bartošek. Jeho střelu z prázdné branky na poslední chvíli vykopává hráč hostí

13 minuta-Šabi v dobré pozici na hranici malého vápna přestřeluje branku

18 minuta-opět Šabi ale už gólově. Rychlé přihrávky po ose Berger Benda, ten ještě posouvá na lépe postaveného Šabiho a ten přízemní střelou k pravé tyči rozvlnil síť v brance hostí 1:0

25 minuta-velká šance. Skalický centruje z pravé strany do vápna na nabíhajícího Soukupa, který tento centr bohužel netrefuje

27 minuta-Vašek Vondrášek likviduje šanci hostí po naší levé straně, když nabíhající hráč se dostává ke střele. Jeho střelecký pokus Vašek s přehledem likviduje.

35 minuta-opět zahrozili hosté, když jde centr do našeho pokutového území ale hráč hostí dává hlavou těsně nad naší branku

37 minuta-brankář hostí vyběhnutím a odkopem přerušuje naší útočnou šanci. Míč jde ale na Patrika Bergera a ten se chytře snaží přehodit brankáře. Míč ale končí na horní síti branky.

41 minuta-Hned v úvodu druhého poločasu máme další šanci. Skalický hlavičkou mezi obránce posílá Šabiho ten jde středem na branku a volí střelu. Rána mu ale nesedla a tak míč míří mimo branku.

42 minuta – Trestný kop po faulu na Skalického ze vzdálenosti 20 metrů ve středu hřiště. Hamřík střelou přes zeď orazítkoval břevno branky.

44 minuta-Hamřík přihrává na Bergera a ten to zkouší opět lobem přes brankáře. A opět břevno branky hostí.

56 minuta-Šabi vysílá do úniku Bára u pravé strany. Ten dává zpět na Bergera. Ten bohužel ve 100% šanci před prázdnou brankou dává nad.

63 minuta – Benda dává přihrávku doprava za obranu, kam nabíhá Bár. Zpětnou přihrávkou do vápna vybízí ke skórování Skalického, který se šikovně dostává před obránce a tečuje míč do odkryté části branky 2:0

70 minuta-Bár si pohrál se třemi obránci na hranici velkého vápna a střelou z otočky zakončuje svoji individuální šanci. Bohužel střela mu nesedla jak by potřeboval a končí nad brankou hostí.

72 minuta-Šabi krásnou přihrávkou mezi otevřenou obranu hostí vysílá do brejku Bára ten postupuje k brance a střelou podle brankáře zvyšuje na 3:0

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony. Třetí místo v Pražském přeboru je myslím více než jsme čekali ( já osobně jsem před začátkem soutěže tipoval tak páté místo). Někdy se dařilo více jindy méně ale vcelku můžeme být spokojeni. Před námi se umístilo jen Tempo a Podolí, které jsou složeny převážně z ročníků 94 a rok věku je stále ještě znatelný.
Dále bych poděkoval hráčům ročníku 94, jejichž účinkování v mladším dorostu končí a postupují do staršího dorostu, aby se jim dařilo stejně tak jako u nás nebo ještě lépe. Předpokládám že s většinou se opět za rok shledáme. Tak ať se daří.

MH