Mladší přípravka B U-8 2011 / 2012

Hlavní trenér:Jan Skopec
Trenér:Jana Danielová
Vedoucí týmu: Jana Danielová
Kateřina Vondrová
607 848 027 danielova.jana@seznam.cz
   http://www.admira2004.estranky.cz
9.5.2012

ABC BRANÍK (BENEŠOV) - ADMIRA 10:18

K tomuto utkání tým nastoupil v sestavě Tobi, Adam, Aneta, Jára, Otík, Aleš, Míša, Duby, Christian, Dan Š., Dan H. a Fido.

Opět se nám nezačínalo lehce, jelikož několik kluků dorazilo pozdě. Fotbalové utkání nezačíná hvizdem rozhodčího, ale již náladou, pohodou po probuzení a následné přípravě na utkání (snídaně, motivace rodičů aj.). Proto nedokážeme pochopit, že i přes veškeré úsilí, které tomuto týmu věnujeme, jsou po několikaleté spolupráci v týmu lidi, kteří nechápou, jak je důležité dorazit na utkání včas. Kluci si velice dobře uvědomují situaci v týmu, a pokud některý hráč není v šatně včas, nervozita u nich stoupá.

V dnešním utkání byl individuální výkon jednotlivců na velmi dobré úrovni. Nedocházelo téměř k žádným chybám. Kluci dokázali využít celé šířky hřiště, posouvali hru ze strany na stranu, dokázali se střelecky prosadit. Připravovali šance, které následně proměňovali. Hru našeho týmu pozdvihlo obráncovo čtení hry a následné rozehrávání do stran. Makalo se na všech postech a bylo to vidět. Do hry se úspěšně zapojil i nový hráč.

U druhého týmu se na výkonu podepsala únava. Někteří nemohli za celý zápas vystřídat. I tak se s danou situací vypořádali skvěle. Prohráli sice o dva góly, ale dle mého názoru hráli se silnějším jádrem Benešova. Opět tým nedokázal využít všechny střelecké šance, ale bojovnost nám nechyběla. Docházelo ke krásným kombinacím. Je vidět, že kluci mají fotbal v hlavách. Jsme rádi,ž e nám pomohl Fido, který měl již v nohou dopolední turnaj za svůj tým.

Týmu chybí síly v podobě našich marodů.

Příští týden přivítáme na domácí půdě tým ČAFC.

Jan Skopec a Jana Danielová

7.5.2012

Motorlet-Admira 8:22

Admira-Tempo 19:11

Sparta-Admira 26:11

Admira-Dukla 10:10

Bohemians-Admira 26:11

Admira-Aritma 25:6

Podle čínského horoskopu je rok 2012 rokem DRAKA. A my jsme DRACI :o).

První zápas jarní části kluci zvládli vítězně. Hráli s Motorletem na hřišti soupeře. Bylo úmorné vedro, na střídačce ani jeden hráč. Náš výkon nebyl tak přesvědčivý jako konečný výsledek. Šancí na zakončení bylo mnohem víc. První zápas, první vítězství a šatnou se zaslouženě nesl náš nový popěvek PRAŽSKÁ ADMIRA JSME MY, TO JSME MY, TO JSME MYYYY.

Na apríla naši hoši nastoupili ke druhému utkání jarní části. Hrálo se doma a hostili jsme Tempo. Tempáky známe již dlouho a mnohokrát nám dali na frak. Zápas hodnotit nebudu. Vyhráli jsme, máme body, ale jednoduché to nebylo. V tomto utkání mě velice překvapil výkon Adama. Nechápu, Áďo, proč takto nehraješ pořád. Překvapení mě čekalo i u Andrejky, která výborně chytala a i ve hře se snažila zapojovat. Trénuje chvilku, registračku má ještě horkou, odehrála první mistrák a myslím, že se nemá za co stydět. Pokaždé mě dokáže nadchnout, potěšit, překvapit i udivit Otík. Chybí mu sice důraz (zatím), ale ta jeho bojovnost. Jde proti jakkoliv vysokému balonu a nezavře oči, neuhne. Troufne si na každého, bojuje a nevzdává se. Naopak kdo mě vůbec nepřekvapil, byl Christian. Přijel včas, tím pádem v pohodě a navíc s úsměvem. A už v tuto chvíli bylo jasné, že bude důležitou oporou našeho týmu. Výborné zpracování, skvělé vedení míče, sem tam i nějaká klička a střela z jakékoliv pozice. Samozřejmostí je vysoké nasazení. U mě veliká spokojenost. Pokud budu hodnotit Míšu, musím již předem říci, že když stojí v brance, jsem klidná. Vím, že udělá vše, co bude v jeho silách. V žádném případě se na to nevykašle. Na rozehrávce intenzivně pracujeme, na tatínkovi bude muset zapracovat maminka. Rodiče mají fandit, ne radit. Stejný klid mi přináší obrana obsazená Alešem. Aleš je výborný hráč. Vždy maká naplno a to nejen při utkání, ale i při tréninku. Je neuvěřitelně zodpovědný. Dan odehrál jeden ze svých lepších zápasů, ale v tomto chlapákovi dřímá mnohem větší potenciál. A na nás je, dostat to z něj. Neboj, Dane, my to z tebe dostaneme. Tobiho výkon hodnotit nebudu, každý ví, že umí víc. V šatně ovšem perlil. Když jsem vyzvala holky, ať si vezmou věci a jdou se mnou do jiné sprchy, hned reagoval slovy - jé to je škoda, mohli jsme něco vidět. Tak proto se nesoustředil na zápas, on už se viděl v šatně. Jen by mě zajímalo, kde se viděl Duby. Na hřišti byl zmatený. Hrál jinde než měl. Od Dubyho se očekává mnohem víc. Jára byl ze začátku malinko nervózní. Možná i duchem nepřítomný, což se projevilo například tím, že než došel po střídání na svůj post, zapomněl, že má hrát v obraně, a vesele běhal v útoku, zatímco nám obrana hořela. Pak se najednou probral a hrál. Bojoval, odebíral balony, střílel. Járo, Járo, ty jsi pro mě záhadou. Dalším nováčkem v našem týmu je Jirka. Pro Jirku mám pouze vzkaz: Nevzdávej to. Pokud se chceš dostat na úroveň kluků, musíš makat i mimo trénink. Každý začátek je těžký. A ty jsi nedávno začal. Nováčkem je i Marek Bína, který přišel z Bohemky. Je malý, drobný, ale bojovný. Nová je i Aneta, náš nejdůraznější hráč. Byla tvrdě faulovaná. Skácela se k zemi a nemohla dýchat. Docela mě vylekala. Po 5 vteřinách na střídačce se začala ptát, kdy už půjde hrát. Má energie na rozdávání.

Sparta-Admira 26:11

Nechci a nebudu hodnotit. Kluci přijeli a odevzdali body.

O týden později naopak kluci zabojovali a získali alespoň jeden bod. Přijela Dukla a naši hoši šli na hřiště a mysleli, že už to mají vyhrané. Dukláci je rázem vyvedli z omylu. Ačkoliv se hrálo většinu času na polovině soupeře, po hvizdu kluci prohrávali. Nejen po první třetině, ale i po druhé, a to už o 4 branky. V poslední části utkání kluci zabojovali a vyrovnali na konečných 10:10. Šancí bylo minimálně na dalších 20 gólů, ale například Duby se 10krát netrefil do míče. A když se trefil, přestřelil. Ale to vůbec nevadí. Duby se dokáže dostávat do šancí. Zatím je neproměňuje, ale až to přijde, to bude kanonáda.

Bohemians 1905-Admira 26:11

K tomuto utkání pouze krátce. První zápas kdy za nás hráli hoši ročníku 2005 Kuba a Fido. Oba se s touto výzvou poprali skvěle a byli nám platnou oporou. Kluci, děkujeme za ochotu pomoci nám. Domu se nám nejelo lehce, ale takový je fotbal.

Následovalo domácí utkání proti Aritmě. Za Aritmu nastupují na střídavý start hráči z Dukly. A jak již víte Dukla nás pěkně potrápila. Konečný výsledek 25:6 by měl vypovídat o naší převaze. Hra tomu zcela jednoznačně neodpovídala. Je pravdou, že sestavy byly zpřeházené, ale to by nemělo mít vliv. Gólů mělo padnout jednou tolik, ale Duby ještě neproměňuje. Christi dorazil, i když prozvracel skoro celou noc a na jeho výkonu to nebylo vůbec znát. Výborně hrál Škraboš. I tentokrát za nás hrál Fido. Byl s kluky víc sehraný. Možná to bylo tím, že už byl uvolněnější. Předvedl ještě lepší výkon než v prvním utkání. Fido, díky. Dík patří samozřejmě i Denisovi, který měl již jeden zápas v nohou.

Příští týden nás čeká ABC Braník, za který hrají borci z Benešova. Máme velkou marodku. O to víc budeme muset bojovat.

Jana Danielová

26.3.2012

Skvělé ZLAATOOOÓ z Tempa; 11.3.2012

12. 3. 2012

V neděli naši draci vyrazili na velmi dobře obsazený turnaj v Modřanech organizovaný Tempem. Turnaje se účastnilo šest týmů a jejich složení slibovalo velmi zajímavou konfrontaci jednak nám velmi dobře známých pražských týmů Tempa, Dukly a Meteoru tak i s týmy z fotbalových bašt Plzně a Hradce Králové. Jak je již na Tempu zvykem, hrálo se systémem nikoliv bodovým, ale na největší počet vstřelených branek.

Náš tým: Míša, Dan, Tobi, Christián, Mára B, Áďa, Ríša, Andrea, Jirka a Aleš.

1. Meteor 1:1

Hned na úvod težké derby Prahy 8, opepřené navíc nedávnými transfery hráčů (i když myslím že víc než samotní hráči to někdy prožívají rodiče smiles.gif, 1,1kB). Jelikož jsem první zápas zmeškal (návrat z turnaje Leoše se trošku protáhnul), mohu jen stručně konstatovat, že dle mých informací zápas skončil remízou 1:1, když na náš gól Tobiho odpověděl v závěru zápasu Meteor vyrovnáním prostřednictvím Marka Chalupeckého - který je novému týmu velkou střeleckou oporou. Snad oboustranně přijatelná remíza (škoda že ne s výraznějším skóre).

2. Viktorie Plzeň 4:1

Nejprve velmi aktivně hrající Christián po individuálním úniku zleva ještě nedává, o chvíli později ale stejný hráč už neomylně proměňuje – skvěle, 1:0. Jirka v ložence bohužel nedává. Následuje další skvělá akce Christiána, ale brankář Viktorky chytá. Na náš rohový signál už ale stačit nemohl - Tobi z rohu přesně na Aleše a ten neomylně zavěšuje, 2:0. Zanedlouho mohl soupeř snížit, ale Míša pohlednou robinsonádou šanci likviduje. Pak přišly chvíle střelce Tobiho. Nejprve sám vybojoval míč a individuální akcí zvyšuje na 3:0, o chvíli později už je to 4:0, když Tobi nekompromisně trestá nahrávku od soupeřova brankáře. Trochu nešťastný gól v závěru a tedy snížení Viktorky už nám radost pokazit nemůže. Porážíme mládežnický tým mistra české ligy 4:1 a zcela zaslouženě ... juppíííí.

3. Tempo 2:1

Na úvod opět aktivní Christián - nejprve je jeho střela zblokovaná soupeřem, pak jeho padáček končí vedle. Pohledně a kombinačně hrající Tempo nás pak dostalo trochu pod tlak, ale v naší síti skončila (naštěstí těsně vedle hlavy Míše) jen kopačka, nikoliv míč. Z tlaku se pak vymaníme a přichází několik zahozených šancí našich draků: Christián těsně vedle, Álův padáček (levačkou) končí stejně tak, Mára přes půl do prázdné a opět vedle. Až Tobi smůlu prolomí a z dálky nás posílá do vedení 1:0. Na dva nula navyšuje rovněž Tobi - po nepřímém kopu Aleše. Aleš o chvíli později plní i úkoly obranné a zachraňuje před snížením, když vykopává z prázdné brány střelu tempáků. Čisté skóre nám ale v závěru (opět) uniká. V posledních sekundách Tempo upravuje na 2:1. Nevadí.

4. Dukla 4:3

Další bitva proti kvalitnímu soupeři z naší pražské ligy (pozn. Duklu do boje vedl muž nadmíru povolaný a fotbalově zdatný, Tomáš Hunal). Na úvod vzájemná přetahovaná, děj se odehrává většinou ve středu hřiště. Nerozhodné skóre mění Christián poté, co míč vybojoval Tobi. Tobi o chvíli později sám navyšuje přenádhernou střelou z dálky na 2:0, navíc jeho další střela končí na tyči. Dukla se ale v žádném případě nevzdává a na 2:1 snižuje Eric Hunal (jojo - fotbalové geny se dědí). O chvíli později je to už 2:2 - gól nám dává Dukla po našem vlastním rohu, kdy se Míša vydal podpořit útok. Přetahovaná pokračuje a vedení nám vrací Dan po nevídaném sólu, když si dvakrát narazil o manťák a pak krásně zavěsil, 3:2! Dukla pak opět vyrovnává, ale poslední slovo máme my: Tobi kope roh a poté sám doráží vyražený balón do sítě soupeře. Hezký zápas, čtyři vstřelené góly a cenná výhra 4:3!

5. Hradec Králové 4:2

Hradec se prezentoval (zejména v jejich úvodním zápase s Viktorkou) pohledným fotbalem a tak jsme byli zvědavi, jak se našim Drakům proti nim povede. Na úvod dvě šance Tobiho, po hezkých přihrávkách Aleše. Náš tlak stupňuje Christián - nejprve střílí z dálky a pak sám dorážkou posílá draky do vedení. Tobi zprava navyšuje na 2:0. Pak přichází obdobná komplikace jako s Duklou. Po trochu nepodařené rozehrávce jinak skvěle chytajícího Míši Hradec snižuje, pak po nešťastné teči (prudká střela trefila Andy a od ní za záda bezmocného Míše) dokonce srovnává. Potom se opět předvádí naše útočná síla. Tobiho střelu brankář soupeře vyráží, na jeho dorážku už ale nestačí. Dan utěšenou střelou z dálky vedle, těsně vedle končí i střela Andy po přihrávce Máry. Na závěr ale přece jen skóre navyšujeme - opět Tobi dává na konečných 4:2! Další vítězství a opět čtyři góly v síti našeho soupeře.

Do konce turnaje ještě zbývají dva zápasy, ale jelikož byl Hradec jediný, kdo nás mohl reálně v posledním kole přestřílet, je jasné že budeme slavit opět (po namlsání z Jaroměře) medaile zlaté. Ve srovnání s Jaroměří je ale kvalita soupeřů jednoznačně vyšší, a tak toto zlato hřeje ještě víc. Navíc nás může těšit i fakt, že bychom brali zlato, i kdyby se hrál turnaj klasicky na body. Klukům a Andy se tak patří poděkovat za skvělý týmový a bojovný výkon, který v závěru ocenili i rodiče děkovačkou a tradičním popěvkem "PRAŽSKÁ ADMIRA JSME MYYY, TO JSME MYYY ...". Takže velká pochvala i pro rodiče! A ještě jedna pikantérie a gratulace na závěr: titul nejlepší fotbalové maminky si odnesla Zuzka Bačinská ruce.gif, 1,2kB.

19.3.2012

Naše (opět) ZLATAÁÁÁ Jaroměř;

Po nějakém čase jsme minulou neděli opět zavítali do Jaroměře. Čekal nás turnaj r. 04, kterého se účastnilo 7 týmů a hrálo se tedy systémem každý s každým. Při naší předchozí návštěvě v tomto městečku jsme se namlsali zlatem, a tak jsme všichni byli zvědavi, jak nám to půjde tentokrát.

Náš tým: Áďa, Anet, Dan, Aleš, Oťas, Christián a nová posila Marek B.

1. Jiskra Jaroměř – 1:0

Áďa v brance. Od začátku jsme proti domácím aktivnější a dostáváme se do šancí. Nejdřív Dan posílá pas na Anet, v zápětí se do šance dostává Christián, ale prozatím nic. Po ojedinělé šanci soupeře přichází naše další akce - Anet hezky pas zprava na Christiána a ten otvírá náš dnešní účet 1:0. Pak následuje pleáda našich neproměněných šancí: Marek - velká šance, ale vedle; Marek pěkná klička, přihrávka na Oťase ale střela vedle; Dan pěkný pas na Marka, ale jeho střelu chytá brankař; brankář likviduje i následnou střelu Oťase; Dan promáchne po hezké nahrávce Aleše zleva; atd. Suma sumárum - šancí tak na deset gólů - nicméně skóre už se nemění. Brankář soupeře dost podržel a v kombinaci s naší střeleckou nemohoucností to stačí jen na těsnou výhru; tři body se ale počítají.

2. Chrudim – 1:1

Tohoto soupeře si pamatujeme z předchozího turnaje a tušíme, že nás nečeká nic lehkého. To se potvrzuje - v úvodu zápasu nás soupeř zatlačí do defenzívy a za nedlouho se po individuální akci soupeřova hráče č. 10 (později vyhlášen coby nejlepší střelec turnaje) dostává do vedení. Po čase se osmělujeme i my. Bojovnice Anet vydoluje míč a pěkně přenese na Christiana - ten střílí těsně vedle. Záhy to zkouší sama Anet - ale dopadne stejně tak, vedle. Na druhé straně velká šance soupeře po zaváhání Ádě - z prázdné brány vykopává Aleš, ufff. Začínáme točit brankáře - Anet si bere rozlišovák a jde chytat - ani se nestačí rozkoukat a už likviduje loženou šanci Chrudimi po samostatném nájezdu. Za nedlouho nás zachraňuje Oťas, který v poslední chvíli ukopne míč soupeři v další ložence. Přichází naše šance, Áďa však dává vedle. V době kdy už se pomalu ale jistě loučíme se všemi body nás z letargie vytrhává Christián - časomíra ukazuje 3 sekundy do konce a my vyrovnáváme. No to byl panečku závěr!

3. Horní Staré Město – 1:0

V bráně hrdina předchozího zápasu Christián (že by za odměnu? ). Naše střelecké trápení pokračuje i v dalším zápase. Ála v dobré pozici z přímáku střílí jen do zdi, jeho následnou dorážku brankář chytá. Áďa z dálky, ale brankář rovněž chytá. Anet pěkně na Otíka, ten však míjí. Ojedinělou rýsující se šanci soupeře zachraňuje Dan skluzem. Další pěkný pas Anet na Oťase, ten se ale trochu zbrkle snaží trefit z první ... Neúspěšně. Nakonec (a to téměř doslova) se však přece jen čestného úspěchu dočkáváme. Aleš vysílá Anet a ta - minutu do konce - zavěšuje. Tak sláva, další tři body v kapse. Nicméně s naší střleckou produktivitou to vypadá dost špatně... Že bychom neměli žádné střelce? Že by to bez Tobiho nešlo? Odpověď přináší již další zápas...

4. Třebechovice - 6:0

Jak nám to v předchozích třech zápasech ne a ne padat ... najednou, jako mávnutím kouzelného proutku, to začalo jít. Skóre otvírá Áďa - hezká kombinace po ose Aleš - Marek - a Áďa. Následuje roh - Aleš zahrává na Marka a ten střílí svůj premiérový gól v černobílém dresu. Očividně se mu to zalíbí - hned vzápětí dává druhý po chybné rozehrávce gólman a je to 3:0. Tím však zdaleka nekončí! Po přihrávce Otíka nejprve kompletuje hattrick a po Danově pěkném průniku a střele Marek doráží a dává svůj gól č.4 v tomto zápasu. Pak se Marek ukazuje i jako rozehrávač - pohlednou kombinaci Marek - Anet - Aleš bohužel brankář chytá. Konečný účet zápasu ještě vystaví Dan nechytatelnou pumelicí pod víko - 6:0... No vida, že by to přece jen šlo? Nebo to byla jen náhoda?

5. Velké Poříčí - 8:0

Nebyla! Jak jsme skončili předchozí zápas, tak jsme načali ten další. Kluci si evidentně svoje střelecké momentum přenesli i do zápasu s Poříčím. Skóre otvírá Christián po přihrávce Dana. Po pasu Marka na Christiána je to už 2:0. Dan - krásnou střelou z půlky navyšuje na 3:0 v době kdy ještě neuběhly ani 3 minuty zápasu ... nestačím to pomalu ani zapisovat (výmluva pro případ, že bych něco popletl). Dan přidává další po rohu Christiána. Dan roh na Anet a je to 5:0. O minutu později - Anet střílí - brankář chytá evidentně za čarou (vidno i od nás z tribuny ... nicméně trenér soupeře stojící vedle brány krčí rameny na znamení nejistoty, jak to bylo) a sám to čestně přiznává (chválíme fair play brankáře), 6:0. Soupeře zcela drtíme. Zřejmě na znamení převahy se Aleš (toho času v bráně) rozhodne prokličkovat celé hřiště až k soupeřově bráně - tam posílá na protější tyč Markovi a ten rozšiřuje svoji sbírku Admiráckých gólů, 7:0. Skóre zápasu uzavírá Dan - po tyčce Anety - doráží na konečných 8:0!

6. Nový Hradec Králové - 4:2

Čeká nás poslední zápas. Po úvodních peripetiích se střelbou se Draci hezky rozstříleli (že by pomáhala motivace v podobě kapitánské pásky pro nejlepšího střelce každého zápasu?) a před posledním zápasem už skórovali všichni.... až na Oťase a Aleše. Oba nasbírali několik asistencí, ale gól ne a ne přijít. Jejich chvíle však měla přijít. Nejdřív střeleckou smůlu protrhává Otík - druhá minuta - Ála zahrává roh a Oťas proměňuje, 1:0. Hurá! Christián - krásná střela končí na tyči, další tutovku spaluje Otík. Přichází trest - po dnes ojedinělém zaváhání v obraně soupeř vyrovnává. A začíná se zastřelovat Ála. První přímák - brankář chytá, druhá střela - zblokováno na roh, třetí střela (opět přímák) ... a konečně to tam padá, 2:1. 2x hurá. Následují další nevyužité šance: Anet po skvělém individuálním průniku tyč a Christián střílí vedle. Skóre tak navyšuje svým druhým gólem v zápase Otík - šikovně tečuje střelu Dana a ta končí o tyč v bráně; a vedeme 3:1. Po faulu Dana zahrává soupeř přímák a snižuje na 3:2. Opět trocha dramatu. Stejnou mincí však oplácíme i my, když přímák Aleše z půlky končí rovněž v soupeřově síti. Připisujeme si tedy vítězství i v posledním zápase a čekáme na výsledky Chrudimi (coby spolukandidáta na zlato) v jejich posledních dvou zápasech.

Je to nervák až do samého závěru. V posledním zápase Chrudim musí vyhrát alespoň 8:0, pokud nám chce vzít zlato. Soupeřem jí jsou nepříliš silné Třebechovice. Všichni rodiče Draků i trenéři hlasitě Třebechovice povzbuzují (tolik hlasitých fanoušků zřejmě ještě nikdy neměli)... A nakonec to dobře dopadne. Chrudim vyhrává "jen" 5:0 a to znamená jediné: Admira je v Jaroměři opět zlatááááá!!! Myslím, že dnes skutečně zamakal celý tým a hlavně - kluci zjistili, že mohou střílet góly, i když tu zrovna není Tobi - doufám, že si to budou pamatovat i do příštích zápasů a turnajů. Velmi dobře se pak uvedl Marek coby nová posila. - Toho si evidentně všimli i ostatní, když byl Marek vybrán jako nejužitečnější hráč turnaje. VELKÁ GRATULACE!!!

M. Kohoutek

Co dodat? Snad jen to, že máme v týmu několik kluků, kterým je třeba zapracovat na sebevědomí. To je práce nejen pro nás, ale především pro rodiče.

30.1.2012

Turnaj v Benešově: BRONZ

Náš tým: Míša, Tobi, Duby, Christian, Aleš, Otík, Jára, Ríša, Anet a Jirka.

1. Bohemka - 0:3

Úvodní šanci soupeře likviduje Míša, na druhé straně Tobi neprostřelil brankáře Bohemky. O chvíli později Anet střílí pěkně k tyči, ale brankář vyráží. Další šance a pěkný "padající list" Tobiho rovněž neuspěl. Na druhé straně je ale soupeř efektivnější a gól dává. V 7. minutě už je to 0:2 poté, co soupeři sami nahráváme na gól. Přehlídka našeho marného snažení o zakončení pokračuje ... Duby nejprve po pěkné nahrávce Aleše pálí těsně vedle, vzápětí další šance Dubyho - tentokrát sám na brankaře a výsledek stejný. Následuje zákonitý trest na druhé straně - Míša zahrává rukou mimo vápno a je nařízená penalta - soupeř však pálí naštěstí nad. Pokračujeme ve stejném duchu - další šance a ... zase nic. Konečné skóre upravuje po rychlém úniku soupeř v posledních sekundách zápasu. No - začátek tedy nic moc, 0:3 - soupeř byl určitě hratelný, ale naše produktivita v útoku byla neexistující.

2. Sparta 05 - 3:1

Další ze zápasů proti - sice o rok mladšímu - ale velmi kvalitními soupeři. Do zápasu vstupujeme aktivně. Anet nejdříve v hezké šanci nedává, o pár sekund později už ale konečně protrhává naši střeleckou nemohoucnost. To insipruje ostatní ... Christián pěknou střelou ze své oblíbené levé strany navyšuje už na 2:0 ve druhé minutě. A máme další možnost na navýšení stavu. Brankář soupeře zahrává rukou mimo vymezené území - k penaltě se staví Míša - bohužel střílí přímo doprostřed a brankář vyráží - pohotově však dobíhá Aleš a kolínkem přece jen soupeře trestá 3:0 (v páté minutě). Po úvodní sprše se soupeř trochu oklepává, hru vyrovnává a rovněž naše aktivita se vytrácí. Téměř deset minut se tak na hřišti neděje nic pozoruhodného. Až do 14. minuty, kdy vyloženou šanci Sparty likviduje Míša. O minutu později je ale nařízená penalta proti nám (po ruce) a soupeř tak snižuje. Poté ještě Anet při autovém vhazování pěkně nachází Aleše - jeho podařenou hlavičku však kvalitní (a na svůj věk urostlý) brankář Sparty vyráží. Po aktivním úvodu se náš výkon propadl do šedě a utrpěli jsme tak vítězství 3:1.

3. Bohemka (alias Forward One) - 6:1

Na turnaji mělo hrát šest mužstev - Forward One se však nedostavil a Bohemka se rozhodla odehrát zápasy za 2 týmy. V tomto druhém zápase už byli kluci z Bohemky hodně unavení (odehráli chudáčci 3 zápasy v řadě - každý 20 minut). Nebylo tak divu, že je naši odpočatí kluci - hlavně v úvodu - válcovali. Po dvou gólech Tobiho a jednom Christiana to bylo už 3:0 a na časomíře 1 minuta 30 sekund. Pak jsme - stejně jako v zápase se Spartou - trochu polevili. Nicméně pár gólů ještě padlo: Christian po individuálním průniku po levé straně pěknou střelou z dálky na 4:0; Ríša na 5:0 opět zleva a Tobi na 6:0. Do brány jde Christian (k velké radosti maminky) a má zakázáno používat ruce (takže ani nedostal rukavice). Po jedné ne zrovna ideální rozehrávce soupeř snižuje na 6:1 a stanovuje tím konečné skóre. My ještě sice máme několik šancí (např. Oťas nad; Anet z dálky pěkně střílí - brankář soupeře vyráží - Tobi dorážku míjí; Duby vedle), ale rozvlnit síť už nedokážeme. Porážíme tak viditelně unavenou Bohemku 6:1. V konečném účtování to však nehraje roli - jak se dozvídáme později - všechny zápasy "forwardové" Bohemky se nezapočítávaly.

4. Benešov žlutí - 2:8

Náš nejhorší zápas. Kája a jeho soukmenovci nám dávají lekci nejen z fotbalu, ale hlavně agresivity, nasazení a pohybu po hřišti. Naši kluci jim dělají jen slabého sparingpartnera, který se po hřišti pohybuje bez zaujetí a zájmu o hru. Celkové skóre hrozivých 2:8. Jediné dva naše čestné úspěchy dává Tobi - i když - po pravdě řečeno ten první ani moc čestný nebyl, jelikož padl při vracení míče soupeři. To ale samozřejmě Tobi nevěděl, a tak jeho upřímná radost z gólu popudila některé rodiče Benešováků.

5. Benešov modří - 6:0

Po výprasku si alespoň částečně napravujeme chuť a "mstíme" se na benešovském béčku. Na úvod nás Míša skvěle podrží a vyráží umístěnou střelu z přímáku. Pak přichází Tobiho trojšance - první promáchne v ložené pozici, druhou střílí vedle, ale napotřetí už to vyjde a otevírá skóre. O chvíli - po faulu na Dubyho - Tobi z přímáku zvyšuje na 2:0. Poté Christian navyšuje už na rozdíl tří branek a Tobi přidává další 2 góly (ten druhý po hezkém autu od Jirky) a je to 5:0. Do další šance se dostává Duby, když ho nachází pěknou rozehrávkou Míša - Dubymu dnes ale není střelecky souzeno. A tak si alespoň o chvíli později spravuje chuť založením povedené kombinace - Duby na Anet - ta na Christiana a je to 6:0 (takových kombinací bylo dnes po hříchu málo).

A tím své vystoupení na dnešním turnaji v Benešově končíme. Dneska to moc pohledné nebylo a do ideálního výkonu to mělo daleko, ale naši utěšenou medailovou bilanci jsme přece jen rozšířili o bronz.

Konečné pořadí: 1. Benešov - žlutí; 2. Bohemka; 3. Admira; 4. Sparta 05; 5. Benešov – modří.

Nejlepším hráčem Admiry byl po zásluze vybrán Christian. Další naše ocenění: Anet (nejlepší hráčka turnaje), Tobi (nejrychlejší gól: 9 s!) .

M.K.

12.11.2011

Turnaj v Neratovicích 03-04:
Bronz s příchutí zlata

(7. 1. 2012)

V sobotu 7. 1. 2012 nás čekal první letošní turnaj, tentokrát v Neratovicích. Byli jsme zvědavi, jestli kluci naváží na úspěšný konec roku předchozího (zlato z Jaroměře). Vzhledem k faktu, že turnaj byl kombinovaný pro ročníky 2003 a 2004 jsme si - upřímně řečeno - velké naděje nedělali. Na turnaj přijelo celkem devět družstev, z nichž většina byla ročník 2003. Hrálo se systémem každý s každým, takže celodenní záležitost.

Tým Admiry: Duby, Tobi, Christián, Míša, Áďa, Ríša, Jára, Aleš, Dan a „hostující“ Leoš

 1. Brandýs 03 (1:3)

  Hned na začátek nás čekal 03-kový soupeř z Brandýsa. Na klucích byla znát nerozehranost a část z nich pár úvodních minut ještě prospala. Soupeř toho využívá a rychle se ujímá vedení, za nedlouho už je to 0:2. Postupně se nám daří hru vyrovnávat, ale Alešova slušná střela téměř z půlky brankáře velkého vzrůstu nepřekonala. Soupeřova střela z dálky se naopak ujala, 0:3. Nakonec alespoň čestný úspěch dáváme – Tobi pěkně zavěsil do levého horního růžku. Konečným výsledkem je prohra 1:3, ale nemyslím si že soupeř byl lepší – těžil hlavně z fyzické převahy a tvrdší střely – kombinačně jsme se určitě minimálně vyrovnali.

 2. Motorlet 03 (3:2)

  Jeden ze zlomových zápasů – zejména pro sebevědomí kluků. Do zápasu vstupujeme – dnes typicky – to znamená špatně a ve třetí minutě už prohráváme 0:2. Pak se ale děly věci! Tobi nejprve uniká po pravé straně a pěknou akci zakončuje do protipohybu brankáře k levé tyči. To kluky patřičně nabudí a zanedlouho se Tobi prosazuje podruhé 2:2. Najednou kluci jasně dominují a o rok staršího soupeře přehrávají. Radosti ale ještě není konec – Leoš nachází Tobiho a ten završuje svůj hattrick a tím i naše první dnešní velké vítězství 3:2!

 3. Dukla 04 (5:1)

  Tak konečně soupeř z naší věkové kategorie – Dukla – náš starý známý protivník z pražské ligy. Jeden z mála dnešních zápasů kdy vstupujeme dobře do zápasu. Tobiho dorážka po přímáku Aleše ještě v bráně nekončí, ale o chvilku později už se z gólu radujeme – po závaru před brankou nás posílá do vedení Ríša. Netrvalo dlouho a Christián navyšuje náš náskok na dva góly. Pak ale přichází komplikace v podobě chybné rozehrávky a snížení Dukly na rozdíl jediné branky. Chvíli na to má Dukla dokonce šanci na vyrovnání – loženou šanci (a skoro i útočníka) však likviduje Míša skvělým výběhem a napravuje tak svoje předchozí zaváhání. Další drama už ale naši Draci vylučují: Tobi uniká a po výborné individuální akci pojišťuje naše vedení; po závaru před soupeřovou brankou Duby zvyšuje už na 4:1 a tím definitivně lomí odpor soupeře. Na konečných 5:1 ještě upravuje Tobi po chybě obrany soupeře.

 4. Neratovice 03 (0:8)

  Jeden ze dvou dnešních „propadáků“. Kluci z Neratovic nás jasně přehrávají a sází gól za gólem – nestačíme na ně nejen fyzicky (rozdíl je pak znát hlavně v tvrdosti, ale i přesnosti střel), ale i kombinačně. Kluci jsou zakřiknutí a neví kudy kam.

 5. Neratovice 04 (4:3)

  Druhý klíčový zápas kde kluci prokázali vůli po vítězství a bojovnost. Soupeř naší věkové kategorie (na loňském turnaji 04 tu byl bronzový za námi a Libiší), takže doufáme v příznivější výsledek než s jejich staršími souputníky. Začátek ale opět hrozný a po první akci soupeře prohráváme 0:1. Další akce soupeře ale Míša skvěle chytá. Pak ale soupeř trestá nedostatečný důraz Aleše v obraně a je to už 0:2. Soupeř se očividně už vidí kráčet ve stopách nulatrojek – takovou cestu však naši bojovníci důrazně odmítli. Nejprve snižuje Tobi – když doslova udolal brankáře po jeho chybné rozehrávce 1:2. Skóre srovnává Duby po pěkném pasu Tobiho zprava. Soupeř je v těchto fázích zápasu očividně zaskočen a téměř neškodný. Do vedení nás posílá Ríša a o chvíli později už vedeme 4:2 po akci Tobiho. Pak ještě přichází komplikace v podobě snížení po další chybné rozehrávce (dnes bohužel ne věc ojedinělá – asi se zkoušelo něco nového – jinak si to nedovedu vysvětlit). Kluci už ale těžce vybojované vítězství nepouští, 4:3!

 6. Jablonec 03 (0:8)

  Každému z diváků kdo shlédl první kolo a viděl hrát Jablonec03 muselo být už od začátku jasné, že by se musel stát zázrak, aby Jablonec turnaj nevyhrál. A to nic proti kvalitě ostatních mužstev – ale Jablonec byl prostě někde jinde a předváděl skvělý kombinační fotbal. Bohužel to asi bylo jasné i klukům a tak do zápasu nastoupili už trochu ustrašení - stejně jako v utkání s Neratovicemi03 – a stejně tak to vedlo k trochu děsivému výslednému skóre 0:8.

 7. Meteor 03 (6:2)

  Vzhledem k tomu, že poměrně dost zápasů našich soupeřů skončilo plichtou, tak měli naši Draci dvě kola před koncem (s devíti body za tři vítězství) ještě pořád šanci na velmi slušné umístění. Zlato a stříbro už byly v podstatě ložené, ale stále se bojovalo ještě o bronz. A pokud jsme do boje chtěli promluvit i my, předpokládalo to uspět proti rivalovi z Prahy 8, a navíc o rok staršímu. Ten dokázal například velmi potrápit tým Neratovic 03 – kdy ještě chvíli před koncem vedl 4:2 a pak se v podstatě sám připravil vlastními chybami o vítězství. Bylo tedy jasné, že lehký zápas nás nečeká. Nad očekávání dobře nám ale vychází vstup do zápasu. Tobi nás posílá do vedení přesnou střelou k levé tyči. Zanedlouho – hádejte kdo (ano správně – je to Tobi) – zvyšuje na 2:0 a začínáme tušit, že by to mohlo dopadnout dobře. Rozehrávky dnes Míšovi nejdou (jinak ale chytá naprosto super) – po dalším pokusu o výběh a prokličkování se přes útočníky soupeře se situace dramatizuje, 2:1. Do branky jde Áďa a hned na úvod nepodařená rozehrávka – naštěstí gólem nekončí … ufff … nervové ústrojí rodičů dostává řádně zabrat. Naštěstí situaci uklidňuje Tobi, 3:1 a o chvíli ten stejný hráč upravuje už na 4:1. Meteor ještě neskládá zbraně – po hezkém průniku ještě vykřesává naději a snižuje na 4:2. Ihned z rozehrávky ale Tobi individuální akcí ukončuje veškeré naděje Meteoru a v závěru zápasu ještě trestá chybu soupeře a stanovuje konečné skóre na 6:2!!! Vynikající zápas.

 8. Libiš 04 (3:3)

  Karty jsou jasně před naším posledním zápasem rozdány – pokud alespoň remizujeme je bronz náš. Proti nám stojí Libiš, které máme navíc co vracet – v již zmiňovaném loňském turnaji 04 tady v Neratovicích - nás po penaltovém rozstřelu připravila o zlato. Úvod nám i v tomto rozhodujícím zápase vychází – Tobi nás super střelou do levého horního rohu posílá do vedení. Závar před brankou soupeře a opět Tobi navyšuje už na 2:0. Soupeř ale nechce dát svoji kůži lacino – signál z rohu a snížení na 2:1. Libiš je jak pokropena živou vodou – ihned z další akce vyrovnává nechytatelnou střelou, 2:2. Našeho bronzového snu se ale kluci vzdát nechtějí – Tobi nejdřív těsně vedle, po krásném pasu Christiána, už nás ale posílá do vedení 3:2. Nervy drásající (zejména nám rodičům) drama pokračuje, když zhruba minutu do konce soupeř vyrovnává na 3:3! Kluci už ale vytouženou remízu ukopou a další pohromu nedopustí.

Je to jasné – máme BRONZ!!! Vzhledem k silnému obsazení turnaje a vyššímu věkovému průměru ostatních týmů – má pro nás tento bronz příchuť a cenu ZLATA :-). Kluky musíme pochválit za skvělý týmový bojovný výkon. Tobiáš si navíc vystřílel nominaci do útoku ALLSTAR týmu – gratulace!

Konečné pořadí:

1. Jablonec 03
2. Neratovice 03
3. ADMIRA 04
4. Brandýs 03
5. Meteor 03
6. Motorlet 03
7. Neratovice 04
8. Libiš 04
9. Dukla 04.

M.K.

Velkou pochvalu zaslouží i fanoušci (rodiče). Jejich skandování kluky nakoplo a dohnalo až k cenné medaili. RODIČE, DĚKUJEME! Na tomto turnaji bylo krásně vidět, jak důležité je VAŠE fandění.

6.11.2011

ADMIRA – HÁJE 17:6

Hřiště A: Admira – Háje 9:2

Tým Admiry: Duby, Tobi, Christián, Aleš, Jára a Míša (brankář)

 1. třetina: 2:1

  Nepříliš šťastný začátek – ztráta míče na půli soupeře, následuje rychlý protiútok, přečíslení a gól v naší síti. Tak tahle jsme si začátek zápasu proti papírově jasně slabšímu týmu rozhodně nepředstavovali. Kluci se postupně (rozuměj pomalu) vzpamatovávají z úvodního šoku, začínají soupeře přehrávat a vytvářejí si šance. Naši střeleckou nemohoucnost prolamuje Tobi po hezké přihrávce a srovnává stav. Duby celkem rychle přidává další gól, ale to je bohužel v této třetině vše.

 2. třetina: 4:0

  Do druhé třetiny vstupujeme se stejnou (tj. špatnou) úspěšností jako v třetině první. Kluci soupeře sice přehrávají, ale stav 2:1 nepříjemně dlouho odolává. Naše šance končí buď na soupeřově brankáři, naší nemohoucnosti, smůle (viz břevno Aleše, tyčka Tobiho, …) nebo kombinací všeho. Smůlu protrhává až Christián, který trestá chybu jinak dobrého brankáře. To kluky trochu povzbudí a v zápětí přidáváme góly další. Nejdřív Tobi upravuje na 4:1. Poté, opět Tobi, zakončuje krásnou kombinaci do které se (pokud se nepletu) zapojili snad všichni naši hráči na hřišti. No a nakonec – pro změnu Tobi – zavěsí do sítě po další pohledné kombinaci Aleše a Christiána. Takže stav po dvou třetinách 6:1. Míša se musel v bráně celkem nudit – jestli mi něco neuniklo tak soupeř za celou druhou třetinu snad nevystřelil na naši bránu (snad byl Míša dostatečně oblečen :-) ).

 3. třetina: 3:1

  I ve třetí třetině pokračujeme v přehlídce nevyužitých šancí. Pouze tři střely končí za zády soupeřova brankáře. Nejdřív Aleš navyšuje na 7:1 střelou z dálky, pak Tobi přidává další gól na 8:1. Po delší době dochází k ohrožení naší brány – první vyloženou šanci Míša skvěle likviduje, na další už ale nestačí a tak se Háje radují ze své druhé branky. Konečný účet vystavuje zase Tobi, a tak porážíme tým Háje 9:2.
  Přiznejme si, že jsme od kluků očekávali jasnější výhru nad soupeřem ze spodních pater tabulky. Je ale pravdou, že výsledné skóre ne zcela odráží naši herní převahu. Vzhledem k průběhu zápasu jsme měli skórovat přinejmenším dvakrát tolik, ne-li víc. Pozitivem bylo – alespoň z mého pohledu – několik pěkných kombinací (bohužel ne všechny úspěšně dotaženy do konce). Jen houšť a větší kapky, slovy klasika.

M.K.

Hřiště B: Admira – Háje 8:4

Komentář Adama Karoune: Hrálo se mi dobře, dal jsem jeden gól. Myslím, že jsem i dobře chytal. Kluci hráli dobře, akorát Škraboš si to pořád připravuje. Zápas se mi líbil. Soupeřova dvojka s oranžovýma kopačkama nám dala krásný gól k břevnu, úplně ze strany.

CELKEM: ADMIRA – HÁJE 17:6
31.10.2011

TURNAJ ABC BRANÍK
27. 10. 2011

Sestava: Áďa, Jára, Oťas, Duby, Matěj, Tobi, Škraboš, Aleš a Christián


1. Admira - Motorlet B 4:0
Prvním soupeřem nám bylo B-družstvo Motorletu. A začátek to nebyl špatný. Do vedení nás posílá Duby, který se nejlíp orientoval v závaru po našem rohu. Na 2:0 zvyšuje Matěj po hezké akci. Pak do hry naskakuje druhá čtyřka kluků a pěknou kombinaci zakončuje Jára. Konečné skóre pak stanovuje Tobi, který doráží balón vyražený soupeřovým brankářem. Soupeř nás moc neohrozil a jeho ojedinělé výpady Áďa spolehlivě likviduje. Takže na úvod celkem snadná a přesvědčivá výhra.

2. Admira – Motorlet A 3:4
Druhé družstvo Motorletu už byla trochu jiná písnička. Hned na úvod soupeř trestá naši špatnou rozehrávku 0:1. Opět naše chyba – tentokrát na půlce – soupeř nemilosrdně trestá a je to už 0:2. Trenérka už se na to nemůže dívat, a tak posílá do hry druhou čtyřku. Střídání se daří a Christián rychle snižuje na 1:2. Další pěkná akce, ale skluz Dubyho šel těsně vedle. Ten si ale spravuje chuť v zápětí – Aleš zahrává přímý kop a Duby pohotově doráží. Opět nás ale sráží vlastní chyba – zase špatná rozehrávka a snadný gól soupeře. Je třeba říct, že kluci brankáři moc nepomáhají – při rozehrávce se nenabízí, stojí a schovávají se za soupeře. Není tak divu, že se rozehrávka nedaří. Christián bleskově srovnává. A dáváme si v podstatě sami další branku…
Ano, hádáte správně, opět z rozehrávky. Už bych se opakoval. V závěru máme několik jasných šancí, ale máme i trochu smůly, takže druhý zápas prohráváme. Měl bych spíš říct, že se v druhém zápase sami porážíme, protože všechny 4 branky soupeře padly po našich hrubých chybách.

3. Admira – ABC Braník 3:3
Třetí zápas je proti domácímu Braníku – ten v předchozím zápase jen remizoval s béčkem Motorletu, a tak jsme očekávali obdobně hladký průběh. Chyba lávky – kluci nám to asi chtěli udělat zajímavější a napínavější. Začátek ještě probíhal dle plánů. První akce a Oťas nás posílá rychle do vedení. Pak spalujeme vyloženou šanci a staré známé pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo, soupeř z protiútoku překvapivě srovnává. Spalujeme další šance (dnes nám tato disciplína mimořádně jde), pak přece jen Tobi prostřeluje soupeřova brankáře, 2:1. Tím ale naše trápení bohužel nekončí. Soupeř nejprve srovnává a pak jde dokonce do vedení. Kluci úplně zapomněli hrát fotbal. V závěru se ještě vzpínáme k náporu a nebojíme se i riskovat. Tobi – v tomto zápase náš brankář – jde v poslední minutě zápasu zahrávat roh a Christián z něj srovnává. No sláva. V posledních sekundách můžeme dokonce ještě vyhrát, ale Tobiho přímák končí těsně vedle, takže ušmudlaná remíza 3:3.

4. Admira - Příbram 4:2
Do brány nastupuje k radosti paní Žárové Matěj. První vteřiny zápasu a Christián dává gól. O chvíli později zahrává Duby přímák, ale brankář soupeře hezkým zákrokem vyráží. Na 2:0 pak navyšuje Aleš slušnou střelou z dálky. Máme další šance ale - jak je dnes dobrým zvykem – nedáváme. A tak přichází zasloužený trest … lépe řečeno trestáme se sami … zřejmě vlastním gólem. Soupeř pak dokonce srovnává krásnou střelou z pravé strany a my rodiče jsme opět na prášky. Do konce zápasu máme ještě několik šancí – naštěstí alespoň dvě z nich proměníme. Obě branky dává Duby, a tak nakonec přece jen vyhráváme.

5. Admira – Boleslav 3:0
Do posledního zápasu jdeme proti Boleslavi a ke stříbru potřebujeme vyhrát. Kluci potvrzují roli favorita a drama si (díky bohu) v tomto zápase odpustí. Nejprve Jára trestá zaváhání v rozehrávce soupeře, pak Tobi zvyšuje na 2:0 po hezké střele z dálky a nakonec – opět Tobi – trestá zaváhání brankáře. Přirozeně i v tomto zápase spalujeme několik vyložených šancí.

Výhra v posledním zápase nám zajišťuje stříbro. Zlato bere A-tým Motorletu (tady si neodpustím malou poznámku: bylo obtížné říct, kdo z kluků Motorletu je vlastně v A a kdo v B – někteří byli využíváni kde bylo třeba – to se nakonec projevilo i při vyhlašování na konci kdy pár hráčů nevědělo jestli si mají jít pro zlato s A-týmem, nebo pro bramboru s týmem B). Třetí končí domácí Braník.

M.K.

25.10.2011

ADMIRA – ČAFC 23:15

Hřiště A: Admira – ČAFC 12:11

Tým Admiry: Duby, Tobi, Tomáš, Škraboš, Guláš, Aleš a Míša (brankář)

 1. třetina 7:2

  První gól padá po rohovém kopu Tobiáše – jeho střílený centr si soupeřův obránce sráží do branky. Chvíli na to Tobi dává náš druhý gól po nepříliš podařené rozehrávce brankáře ČAFC. Soupeře dále tlačíme a brzy je to už o tři góly – na vlas stejný gól jako ten první – opět vlastní po stříleném rohu. Poté soupeř z ojedinělé akce snižuje. Do třígólového vedení nás opět posílá Guláš, který trestá neúspěšný výjezd soupeřova brankáře. Následně Tobiáš nejprve zvyšuje na 5:1 a poté už na 6:1. Pak přidáváme ještě jeden – asi nejhezčí akce dne – Guláš na půlce vybojoval míč, zatáhnul ho až k pravému rohu a přesným centrem nachází Aleše, který už má snadnou práci. 7:1. Ke konci ještě soupeř koriguje a stanovuje tak výsledné skóre třetiny na 7:2.

 2. třetina 0:6 !!!

  Na druhou třetinu se kluci stěhují vedle a nastupují proti očividně lepšímu týmu ČAFC. My rodiče jsme po hladkém průběhu první části natěšení na pokračování velmi solidního výkonu kluků. To bohužel nepřichází. Kluci si zřejmě myslí, že se soupeř porazí sám, a do druhé třetiny vstupují hrozně. Tým Čafky je jasně lepší, v podstatě ve všem nás přehrává a po pár minutách už vede 3:0! Pak se kluci na krátko trochu zvednou, ale šance na rozdíl od soupeře neproměňují. A tak úřaduje opět ČAFC a do konce třetiny přidává ještě tři góly. Podle mě to byla zatím jasně nejhorší třetina (výsledkově i herně), co tento tým za 10 kol předvedl. Paradoxně klukům asi uškodil hladký průběh třetiny první, po které si asi mysleli, že jsou mistři světa.

 3. třetina 5:3

  Třetí část hrajeme opět proti slabšímu týmu Čafky. Kluci se ale těžce vzpamatovávali z výprasku a trápí se i s tímto týmem, který v první části tak hladce přehráli. V průběhu třetiny dokonce 2x prohrávají – nejdřív 0:1 a pak 2:3. Nakonec přece jen utrpíme vítězství 5:3 (3 góly Duby a 2 Tobi, myslím).

  Celkem tedy velmi těsně, ale přece vyhráváme 12:11. Hořká pachuť ale zůstává. Naštěstí nás dnes velmi podržel druhý tým Admiry. Jejich hru jsem sice neviděl, ale vzhledem k tomu, že sehráli dvě třetiny proti silnějšímu týmu Čafky, a přesto vyhráli 11:4, tak to musela být paráda.

M.K.

Hřiště B: Admira – ČAFC 11:4

V neděli 22. 10. čekalo Draky hřiště Čafky a chladné počasí. Kluci nastoupili ve složení: Šimon v brance, v poli Dan, Marek Ch., Christian, Matěj, Jára a Adam. Na začátku první třetiny se kluci asi teprve probouzeli a hra fotbal moc nepřipomínala, a tak Šimon v brance měl spousty šancí předvést svoje brankářské umění. Kluci z Čafky měli navrch a navíc v brance měli neuvěřitelně šikovnou brankářku, která, když už se kluci dostali do šance, vše zlikvidovala. I když Drakům se nakonec daří dvakrát skórovat první třetinu Draci prohrávají. V druhé třetině se kluci prohodí na hřištích a konečně se začíná hra otáčet a hraje se fotbal, na který se i hezky kouká. Kluci si pěkně nahrávají a mají spousty šancí a padají góly i díky jinému brankáři v soupeřově brance. Třetí třetina je opět na hřišti, kde kluci začínali a opět v brance soupeře skvělá brankářka. Tentokrát i díky tomu, že kluci se již otrkali, hraje se fotbal a nejen nakopávaná, máme několik vyložených šancí z rohů, ale bohužel je nikdo nepromění. I tak se ale Drakům podaří nedělní zápas vyhrát. Draci vyhráli, a tak se začalo vítězné tažení Admiry na Čafce.

Lucie Žárová

18.10.2011

Admira-ABC Braník v zastoupení Benešovem 13:7

Sobota 15. 10. 2011

FK Admira Praha - ABC Braník (SK Benešov) – 5:1, 1:1, 2:0

1. třetina byla v po taktovkou Draků. Soupeře do šancí moc nepustili a do soupeřovy branky padá postupně několik gólů. Ke konci třetiny asi Drakům docházely síly, takže jim soupeř uniká a tak končí v naší síti jediný gól v této třetině. První náš gól padá po vhazování autu, kdy první ránu Márovi soupeřův brankář vychytá, ale míč mu nešťastně padá z ruky a Marek tak doráží a skóruje. Další gól padá o chvíli později, když skóruje Guláš po pěkné přihrávce od Marka. Další gól přidává Marek, když ostřeluje soupeřovu branku a napotřetí se mu podaří vstřelit gól. Čtvrtý gól dává Dan, když je za faul na Matěje nařízen přímý kop a Dan se nemýlí. Dan skóruje ještě jednou, když po kopnutém rohu krásně zpracuje míč a ten končí v soupeřově brance. První třetinu Draci vyhráli.

2. třetina je plná pěkného fotbalu na obou stranách a poměr sil je vyrovnaný. Draci si pěkně přihrávají a je se na co koukat, jen nám stále chybí koncovka akci zakončit gólem. Což se podaří soupeři a ten skóruje. Draci si to nenechají líbit, a tak po akci Adama a Matěje, kdy se míč odráží od tyče, skóruje Marek. Druhá třetina končí remízou.

3. třetina začíná opět naší převahou, Adam má dvě rychlé šance za sebou, ale jednou trefí brankáře a podruhé tyč. Po rozehrávce Dračího brankáře Šimona, který nacentruje na Máru, tak padá do soupeřovy branky první gól třetí třetiny. Kluci hrají vyrovnanou hru, chvilku se hraje na naší půlce, pak se hra přelije na půlku soupeře. Ke konci třetiny vybojuje v obraně míč Dan a přihraje Adamovi a ten dává dnešní poslední gól Darků. Díky Šimonovi, který v dračí brance na konci zápasu zlikviduje dvě gólové šance soupeře, vyhrávají Draci i poslední třetinu.

Konečné skóre 8:2

Lucie Žárová

Na druhém hřišti se odehrával vyrovnaný souboj, což je znát i z výsledku 5:5. Šancí bylo hodně, ale ne a ne to tam padnout. Největším problémem bylo připravování se na střelu. Velkou zásluhu na konečném výsledku měl i gólman Míša. Polovinu zápasu jsem neviděla, jelikož jsem se vystřídala s trenérem, aby viděl, jak si kluci vedou. Viděla jsem ovšem kluky na prvním hřišti a byla jsem velmi mile překvapena. Hodně se zápas povedl Adamovi, Guláš byl také nepřehlédnutelný. Celý tým makal naplno a byla vidět sebedůvěra a obrovská bojovnost. Málokdy se povede, že kluci odehrají zápas přesně tak, jak si to naplánujeme. Tentokrát se to opravdu povedlo. První tým měl nastřílet branky a zajistit vedení, druhý tým měl udržet alespoň remízu. Vědělo se dopředu, že Braník má málo dětí, a proto za něj startují borci z Benešova. V našem ročníku patří Benešov mezi velmi kvalitní soupeře.

Pánové, máme z vás radost.

Závěrem ještě poděkování paní Žárové za článek. Bylo to milé překvapení.

Jana Danielová

6.10.2011

ADMIRA – BOHEMKA 14:16

Hřiště A: Admira – Bohemka 9:10

Tým Admiry: Duby (3 góly), Christian (4 góly), Tomáš, Škraboš (1 gól), Aleš (1 gól) a Míša (brankář)

 1. třetina (3:4)
  První gól jsem propásl a než jsem přešel na druhou stranu hřiště, tak jsme prohrávali. Další minuty pak patřily našim Drakům. V rychlém sledu nejprve Christián trestá zaváhání obrany Bohemky a poté nás Dan peckou z dálky posílá do vedení. Bohemka však postupně přepíná na vyšší rychlostní stupeň a začíná nás trochu přehrávat dobrou kombinací. Nejprve Bohemka srovnává, nás pak do vedení opět (a na dlouhou dobu naposled) posílá Christián (trestaje nepřesnou rozehrávku brankáře Bohemky), ale poslední slovo v úvodní třetině má soupeř.

 2. třetina (2:3)
  Druhá třetina probíhá v obdobném duchu jako konec třetiny první. Bohemka má o trochu více ze hry a je lepší kombinačně. My se snažíme vyrovnat větší bojovností a čas od času se také povede zakombinovat. Tak tomu bylo při našem čtvrtém gólu (myslím zakončeno Dubym). Nicméně více gólů dává soupeř a vedení navyšuje už na 4:7. Aleš pak snižuje na rozdíl dvou gólů po nepříliš povedené rozehrávce soupeřova brankáře (dobré obsazování hráčů Bohemky při rozehrávce mu občas dělalo problémy).

 3. třetina (4:3)
  Potěšující je, že kluci (už po druhé za sebou) ve třetí třetině nepolevili. Naopak – tentokrát byla třetí část asi jejich nejlepší. Na Bohemku doslova vlétli a třemi góly (Christian, Duby, Christian) se dokonce ujali vedení 8:7. Bohemka se ale začala probouzet a srovnala. Duby nás však opět posílá do vedení, bohužel dnes naposledy. V závěru máme i trochu smůly (viz gól poté, co si Míšův odkop Aleš nastřelil přímo do oka a soupeř nabídnutou šancí nepohrdl) a Bohemka dvěma góly stanovuje konečné skóre na 9:10 ? .

M.K.


Hřiště B: Admira – Bohemka 5:6


Pro zajímavost link na komentář k zápasu od soupeře:
http://www.bohemians2004.estranky.cz/clanky/hodnoceni-zapasu.html

3.10.2011

ADMIRA-DUKLA 20:15

V neděli 25. 9. 2011 nás hostila Dukla. Kluci si zahráli na hlavním stadionu, zatím bez plného hlediště :-). I tak to bylo působivé.

Sestava jednoho týmu: Adam Karoune, Jaroslav Doleček, Daniel Kosina, Otakar Plechatý, Matěj Žára, Christian Bačinský, Richard Šturma.

Sestava druhého týmu: Tobiáš Vondra, Tomáš Kvapil, Aleš Kohoutek, Michal Dvorský, Marek Duby Doubravský, Daniel Škrabánek.

Druhý tým měl pro tentokrát nejslabší první třetinu. Rozjezd byl dobrý, dokonce se nám podařilo nepustit soupeře prvních pět minut na naši polovinu. Což je slušný výkon. Ovšem výsledek 4:3 pro naše barvy vypovídá o vyrovnaném souboji. Necelé dvě minutky kluci dokonce prohrávali. Góly za nás vstřelil třikrát Duby a jeden vsítil Tobi.
Druhá třetina byla pro nás příznivější a skončila vítězstvím 6:1.
Střelci:Tobi 2x, Duby 3x a Tom K. 1x.
Třetí třetinu obvykle prohráváme,tentokrát to bylo jinak. Zvítězila naše zodpovědnost, důraz, síla a týmová hra. Síť se zavlnila celkem třikrát. Jednou ji rozvlnil Tobi a dvakrát Duby. Dvakrát kluci netrefili prázdnou bránu a poměrně dost šancí se nám podařilo promarnit. V bráně nás podržel Míša. (Nechápu, proč nám maminka zatajila, že se Míša narodil s rukavicemi!) Musíme ještě zapracovat na výkopech a to oboustranně. Kluci to totiž Míšovi vůbec neulehčují.
Chválím kluky za výbornou týmovou práci, za nádherné přihrávky, za zodpovědnost a také za nepřeceňování svých sil.
Tento zápas perlil Duby, má totiž kopačky z Itálie :o). Kopačkami to ovšem nebylo. Hodně dobře hrál i Tobi. Pochvalu zaslouží úplně všichni. Kluci, díky.

Jana Danielová

Děkuji panu Kohoutkovi, který vypracoval komentář k zápasu. Aleš hrál v týmu, ke kterému jsem i já napsala komentář, a teprve poté mi přišel článek od pana Kohoutka. Nechávám zveřejnit oba články, aby každý viděl pohled dvou lidí na stejný zápas. Na zápas se jako trenéři soustředíme jiným způsobem než vy, rodiče. Proto je dobré, aby komentáře psal rodič a trenér pouze zhodnotil zápas ze svého úhlu pohledu. Pane Kohoutku, ještě jednou děkuji, článek je výborný. Víc mě ovšem těší to, že jste článek napsal sám od sebe.

Hřiště A: Admira – Dukla (13:4)

Tým Admiry: Tobiáš (4 góly), Duby (8 gólů), Guláš (1 gól), Škraboš, Aleš a Míša (brankář)
1. třetina (4:3)
Kluci do zápasu vkročili dobře a aktivním napadáním působili Dukle problém s rozehrávkou. Z toho také pramení první gól v 2. minutě (Duby 1:0). To Duklu probudilo a hned v zápětí, první střelou na bránu skóre srovnává. Po zbytek třetiny pak sledujeme vyrovnaný souboj a přetahovanou o vedení. V 5. min. se Dukla ujímá vedení, v 9. min. Aleš vybojoval míč nahrává Dubymu a ten srovnává. O minutu později jde Dukla opět do vedení, ale závěr třetiny už patří nám – v 13. min. Tobiáš z rohu nachází Dubyho a ten kompletuje hattrick; o chvíli později nás Tobi posílá do vedení (to už do konce zápasu nepustíme). V poslední minutě ještě Míša likviduje skvělým zákrokem pokus Dukly.

2. třetina (6:1)
Do druhé třetiny Dukla mění své týmy. Tuto třetinu naši Draci zcela dominují. Tobiáš a Duby v rychlém sledu navyšují naše vedení na 6:3. Ve 4. min. pak po naší chybě soupeř snižuje na rozdíl dvou branek, ale to už bylo naštěstí ze strany dukláckých gólů vše. Po zbytek zápasu už se prosazovali jen naši Draci. Nejdřív Guláš nevzdává souboj a z ostrého úhlu prostřeluje brankáře Dukly a poté další góly přidávají Duby, Tobiáš a opět Duby.

3. třetina (3:0)
V závěrečné třetině hrajeme proti týmu Dukly, který nás v první třetině celkem potrápil. Na rozdíl od většiny předchozích zápasů, kdy poslední třetinu kluci většinou hrají výsledkově nejhůř, se dnes žádné drama nekoná. Draci s přehledem kontrolují své vítězství a Duby s Tobiášem upravují na konečných 13:4. Fakt, že jsme od 4. min. druhé třetiny (tj. zbylých 26 min zápasu) nedovolili poměrně kvalitnímu soupeři skórovat, je velmi slušnou vizitkou našeho brankáře (dobrá práce, Míšo) i dobré obrany Draků, kde se opět střídal Škraboš s Alešem.

M.K.


Hřiště B: Admira – Dukla 7:11

1. třetina 2:2
2. třetina 3:5
3. třetina 2:4


CELKEM: ADMIRA – DUKLA 20:15

První tým:
Rodiče opět bez komentáře.

Slovo trenéra: Největší slabinou tohoto týmy byli opět záložníci, kteří nechávali posledního našeho hráče samotného na dva až tři soupeře.
Zápas, který pro nás celkově vyzněl vítězně, měl náboj, koncepci a chuť kluků hrát.
Kluci si to ještě ani neuvědomují, ale velkou poctou pro nás byla hra na hlavním stadionu. Je možné, že se to nám a ani klukům již nikdy nepodaří.

Jan Skopec


ADMIRA - V. ŽIŽKOV 17:15

Ve čtvrtek 22. 8. 2011 jsme odehráli mistrák s V. Žižkov, který se měl hrát původně na domácí půdě. Vzhledem k nevyhovujícímu času se odehrál na Xaverově, mimochodem ve velmi příjemném prostředí.
Na jednom hřišti se plichtilo 6:6 a na druhém hřišti Draci vybojovali cenné vítězství 11:9. Hodně gólovek přišlo nazmar. Ovšem naši gólmani se také činili a spoustu střel vychytali. Docházelo ke krásným akcím, kdy se Drakům podařilo přejít hřiště na tři přihrávky s jedním dotykem a neomylně zakončit. Hodně mě těší, že se kluci přestávají bát používat levačku. Důkazem toho je nádherná nechytatelná střela Tobiáše. Také kluky začínáme víc slyšet. Mluví na sebe a to je dobře.
Zde je místo pro pochvalu, a proto chválíme a chválíme a zcela vážně jsme s výkony kluků spokojeni. Chyby si vytkneme v šatně z očí do očí.

Jana Danielová


20.9.2011

ADMIRA-SPARTA 10:16

NA JEDNOM HŘIŠTI:

ADMIRA - SPARTA (5:6)

1. třetina (2:0)

V první třetině byla vyrovnaná hra na obou stranách pole. Prvních deset minut se hrálo převážně na středu hřiště, ale pak hra nabízela střídající šance na obou stranách. Tyto šance proměnil v 11. minutě Aleš a ve 14. minutě Škraboš po dlouhém boji Guláše se sparťanem.

2. třetina (1:2)

Druhou třetinu zahájil Tobiáš gólem ve 35. vteřině po selhání sparťanské obrany i gólmana. Následovaly vyvážené boje a střely na obě branky, ale oba brankáři chytali soupeřovy snahy o zakončení. V 6. a 9. minutě Sparta vstřelila gól do naší branky a až do konce byla v jasné převaze.

3. třetina (2:4)

Ve třetí třetině udávala Sparta jasné tempo hry. Draci neběhali, vypouštěli balóny a chyběla jim bojovnost. Jen v 7. minutě měl Duby dvě krásné šance, ale Gólman Sparty je neomylně vychytal. V 9. minutě ale svou střeleckou smůlu prolomil a vstřelil gól. Sparta se do naší branky trefila hned 4krát, z čehož 2krát se balón do branky sotva dokutálel.
Je škoda, že Draci nebojovali celý zápas tak jako v první třetině, kdy hráli hezký fotbal a byli Spartě vyrovnaným soupeřem.

Škrabka

Zatímco první dvě třetiny jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem, poslední část tohoto mače někteří kluci vypustili. Byl pouze jeden kluk na střídání, únava byla znatelnější než jindy. Před zápasem odešel Míša,jelikož mu nebylo dobře, na poslední třetinu nám zezelenal Guláš. Tobiáš se už zřejmě viděl v kině. Adam byl poslední třetinu naštvaný, že nemůže být v poli. První patnáctiminutovka se klukům vyvedla a bylo vidět, že si fotbal užívají, ale co se stalo potom???? Těžko říct. V druhé části kluci polevili a třetí vypustili. Největší chybou bylo pobírání,tedy spíš nepobírání hráčů. Klasická nezodpovědnost. A také nám byla nějak malá brána :-). Střel šlo na bránu dost, ale ne a ne se trefit. Hráli jsme první zápas s novými brankami. Branky jsou naprosto úžasné, ale pro nás malé.:-) A navíc v té brance byl naprosto skvělý brankář. Přesto si myslím, že se kluci za svůj výkon nemusí stydět. Závěrem pochvala pro Aleše, který tento zápas byl na hřišti naší největší oporou, hodně se zápas povedl i Škrabošovi (jen ta rychlost-Dan běhá nejrychleji na místě). Adamův výkon v první třetině byl úžasný, řídil celou hru, mluvil na kluky, chodil si pro míče, byl si sám sebou jistý. Pak se to nějak otočilo, ale to nejen u Ádi. Poprvé v této sezóně jsme zakusili, jak hořce chutná prohra, ale zvedáme hlavy a jedeme dááál.

Jana Danielová

Děkuji panu Bačinskému za roli rozhodčího, pani Škrabošové za článek, i když ji trenér nepoprosil.

Druhý tým: ADMIRA-SPARTA 5:10

rodiče bez komentáře

Slovo trenéra: Děkuji Míšovi, který i přes velkou nevolnost přišel podpořit celý tým.

12.9.2011

ADMIRA-TEMPO 24:12

V neděli jsme se sešli v 8 hodin na hřišti soupeře, kterého velmi dobře známe. Sluníčko pálilo a bylo jasné, že nám bude zase pěkně horko a to nejen díky borcům z Tempa. První třetinu naši kluci zvládli na výbornou. Během chvíle jsme se dostali do vedení, ale bojovný soupeř s námi držel krok, a tak ve čtvrté minutě byl stav 2:2. Pak se přeci jen projevila zodpovědnost Draků a soupeř se již nedostal k zakončení, zatímco nám se skórovat podařilo ještě čtyřikrát. Musím vyzdvihnout výbornou práci Guláše na postu útočníka.

Druhá třetina byla pro nás také vítězná. Stále jsme byli bojovným týmem. Občas nám pokulhávala pravá záloha, ale výkon byl velmi dobrý. Skóroval dvakrát Škraboš a třikrát Tobi. Naše síť se zavlnila pouze jednou. Míšu musím ,,opět“ pochválit za výkon v bráně. Chodí si pro balony, posouvá se s hrou, aniž bych ho jakkoliv komandovala. Míša se dostal do brány náhodou - byla to dobrá náhoda.

Závěrečnou třetinu se nám nepodařilo udržet vítězný rytmus. Záloha nestíhala. Poslední ve hře byl velmi často sám na dva až tři protihráče. Zodpovědnost byla ta tam. Také se hodně projevila únava. Zkrátka jsme tempákům nestíhali a zaslouženě jsme prohráli 3:5.

Konečný stav byl 14:8 a po součtu s druhým týmem jsme ze souboje vyšli vítězně 24:12.

Tempo je velmi kvalitní soupeř a o to je radost z vítězství větší.

Jana Danielová

Druhá polovina týmu:

Začátek hry nám opět nevyšel a po fatálních chybách záložníků jsme se dostali do gólového manka 1:3. Není možné v mistrovské soutěži, které se účastní nejlepší pražské kluby, abychom hráli bezohledný fotbal vůči spoluhráčům. Velmi často se stávalo, že se soupeř po chybách záložníků dostával do přečíslení dva na jednoho, tři na jednoho a v některých případech i čtyři na jednoho. Proto zde musíme vyzdvihnout herní výkon posledního hráče Dana K. O pauze jsme klukům připomněli, že se snažíme hrát kombinačně.

Druhá třetina pro nás vyzněla jasně 5:0.

Ve třetí třetině jsme i přes velkou únavu přihrávali, nabíhali do volného prostoru a zakončovali nádhernými situacemi. A proto je na místě všechny kluky pochválit.

J. S.a D. V.

Draci-Tempo1.jpg, 29kB
Draci-Tempo2.jpg, 79kB
Draci-Tempo3.jpg, 50kB

9.9.2011

ADMIRA – METEOR 33:2

Předehrávka dvanáctého kola skončila úspěšně pro náš tým.
Jediné, co mohu vytknout, je fakt, že kluci velmi často podléhali soupeřově hře. Pochvalu za svůj výkon zaslouží určitě Tomáš Tichák. Zatímco v útoku byl nevýrazný, v záloze makal za dva. Na druhém hřišti trenér chválil Christiana, byl výraznější než ostatní. Jinak pochvalu a dík zaslouží všichni.
I rodiče :o)

draciMeteor1.jpg, 54kB
draciMeteor2.jpg, 50kB
draciMeteor3.jpg, 53kB

5.9.2011

PRVNÍ OPRAVDOVÉ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ VE SVÉM ŽIVOTĚ DRACI NA DOMÁCÍ PŮDĚ ZVLÁDLI S VELKÝM PŘEHLEDEM
ADMIRA-MOTORLET 23:9

Ke svému historicky prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v sestavě Michal Dvorský, Tobiáš Vondra, Tomáš Guláš Kvapil, Tomáš Tichák, Marek Chalupecký, Jaroslav Doleček, Daniel Kosina, Otakar Plechatý, Matěj Žára, Marek Duby Doubravský, Christian Bačinský, Daniel Škraboš Škrabánek a Denis Pomahač.

Rozdělení do týmů proběhlo až na hřišti. Na jedné straně šel do brány Tomáš Guláš Kvapil a na druhé straně Michal Dvorský. Hodnocení výkonu Toma nechám na trenérovi. Michal v naší bráně byl naprosto famózní, skvělý, úžasný. Zkrátka byl naší jistotou.

K samotnému zápasu pouze krátce. Od příštího zápasu bych tímto chtěla požádat rodiče o psaní článků. Na druhé straně se toho dnes zcela dobrovolně a na vlastní popud zhostil pan Doleček, za což mu patří velký dík.

První třetinu kluci zremizovali 3:3. Z výkonů jednotlivců jsem byla mírně v rozpacích. Rozhodně páni kluci nepředváděli výkony, na které jsem zvyklá.

Druhá třetina byla plně v naší režii a skončila 6:1. Kluci se zodpovědně vraceli, v útočné fázi si nabíhali do volného prostoru, přihrávali a hlavně zakončovali. V obraně ze sebe Škraboš vydal maximum a v mnoha situacích podržel tým. Ovšem ke konci této třetiny byli kluci značně unaveni. Není divu, když na střídání byl pouze jeden chlap a k tomu snad třicetistupňové vedro.

Naše únava se projevila z kraje poslední části tohoto mače. Zaspala nám několikrát záloha a během pár minut jsme inkasovali tři góly. Kluci se z toho nepoložili a bojovali, seč jim síly stačili. Podařilo se nám třikrát skórovat a při konečném hvizdu byl výsledek 3:4 pro Motorlet. Což znamenalo vítězství 12:8 pro naše barvy. Všem klukům děkuju. Ač značně vyčerpáni, přesto jste do poslední chvíle bojovali jako lvi. Každý z vás do toho vložil to svoje srdíčko a tak to má být.

Ještě bych ráda zmínila, že Christian je celou dobu v týmu hýčkán jako útočník, ale dle mého názoru je to zodpovědný, rychlý záložník.

Při celkovém součtu náš tým zvítězil 23:9.

Jana Danielová


V prvním zápase podzimní části ligy s Motorletem nastoupili kluci 2. týmu Draků ve složení:

Tomáš Tichák 4
Mára Chalupecký 5
Jára Doleček 6
Dan Kosina 7
Ota Plechatý 8
Matěj Žára 9
Tom Kvapil 21

1. TŘETINA
Draci začali nový ročník odvážně a sebevědomě výsledkem bylo rychlé vedení v 3. minutě po gólu Marka Chalupeckého, který využil zaváhání hostujícího brankáře. Další gól přidal v 7. minutě po dorážce Danova přímého kopu Mára.

2. TŘETINA
V další třetině se soupeř pokusil výměnou týmu zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, což v druhé minutě odmítl Ota zvýšením na 3:0. Ota hned o minutu později připravil šanci pro Toma Ticháka, který se nemýlil, a Draci vedli 4:0. Na 5:0 zvyšoval v 5. minutě druhé třetiny Jára. V 8. minutě se důrazný Ota podepsal pod další Márovou trefou a Draci vedli 6:0. Chvíli na to jsme přeci jen dovolili zaznamenat soupeři čestný úspěch (6:1), nicméně poslední slovo 2. třetiny si vzal Mára (7:1).

3. TŘETINA
Ani úmorné vedro nedokázalo zastavit brankostroj druhého týmu Draků. Ve 4. minutě dával na 8:1 Matěj , v 6. a 9. minutě potrestali špatné vyběhnutí hostujícího brankáře Mára (9:1) a Tom Tichák (10:1). Konečný účet zápasu uzavřel v 11. minutě Mára (11:1) .

Výsledek penaltového rozstřelu: 2:2.

Dolečkovi

Slovo trenéra: tým byl jako celek sebevědomý, což bylo znát již při nástupu k rozehrávce. Tento postoj si kluci udrželi po celou dobu zápasu. Velice mě překvapil výkon Jardy. Záporně hodnotit mohu pouze fakt, že kluci až ve třetí třetině pochopili, že mohou využívat vyjíždění hostujícího gólmana a zakončovat do prázdné brány. Zápas hodnotím velice kladně, ale nesmíme se po prvním vítězném mači vést na opojné vlně vítězství.

Jan Skopec

Závěrem bychom rádi poděkovali Denisovi, příjmením Pomahač,který nám skutečně pomohl, ač měl již jeden zápas v nohou. Samozřejmě velký dík i jeho rodičům. Za ochotu a věnovaný čas.

Ještě zbývá poděkovat panu Dvorskému, který pískal na jiném hřišti než hrál jeho syn Míša a tudíž nemohl vidět, jak skvěle si jeho syn vedl.

Na každý domácí zápas bude třeba jeden rozhodčí z řad rodičů. Na příští domácí zápas je nominován pan Bačinský. Doufáme, že bude mít volno.

daraciMotorlet1.jpg, 50kB
daraciMotorlet2.jpg, 48kB

29.7.2011

KRÁSNÉ DRUHÉ MÍSTO TÝMU A
K TOMU ČTVRTÉ MÍSTO TÝMU B

První turnaj - 28. 8. 2011 - v nové sezóně se nám vydařil. Nebylo jednoduché kluky rozdělit do dvou vyrovnaných týmů.
Základní skupinu oba týmy s přehledem ovládly.
Dalo se očekávat, že po náročném soustředění budou klukům docházet síly, což se projevilo v semifinále na týmu B.
Ačkoliv herní projev týmu B byl na velice slušné úrovni, obsadili kluci ,,pouze“ čtvrté místo. Jediné, co v tomto týmu vázlo, bylo zakončení.

Tým A až na remízu s ČAFC prošel do finále s výrazným gólovým rozdílem.
Ve finálovém zápase se nám nepodařilo proměnit jasné gólové šance a zápas skončil remízou 2:2.
Na penalty jsme prohráli 4:5 a ze zlata se radovali kluci z Pragy. Nezbývalo než pogratulovat soupeři a dojít si pro stříbro.

Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Tobiáš Vondra, pořadatelem přejmenovaný na Tomáše.

Admira A - ČAFC 2:2
Admira B - Tempo 1:2
Admira B -SK Střešovice 7:0
Admira A - Praga 5:1
Admira A - Hostomice 7:1
Admira B - Motorlet 5:0

Admira A - Tempo 4:1
Admira B - Praga 0:2

Admira B - Tempo 0:3
Admira A - Praga 2:2, penaltový rozstřel 4:5

S výkonem kluků jsme velice spokojeni.

Je nutné rozšířit kádr, aby každý tým měl alespoň dvě vyrovnané lajny.

DSCN9296.jpg, 113kB

Jan Skopec a Jana Danielová

22.7.2011

Neoficiální označení: Draci
Před startem nového soutěžního ročníku budou údaje aktualizovány.