Miroslav Jíra: Smekám klobouk! Progres hráčů byl patrný

U19: získal titul, takže maximální spokojenost.

U17: tým měl na víc, mohl porazit Vyšehrad a mohlo to být ještě lepší. Nicméně i tak klobouk dolů před klukama, jakým způsobem se zlepšovali a na jaře podávali skvělé výkony.

Co ti scházelo ke spokojenosti se skončenou sezónou?

U19: lepší přístup hráčů k tréninkům a k trenérům, více pokory.

U17: Prohraný zápas s Vyšehradem, který jsme na jaře měli zvládnout. Jinak smekám klobouk před přístupem hráčů k tréninkům a k trenérům. Progres hráčů byl patrný.

Nejpovedenější zápas?

U19: jednoznačně vyhraný zápas na Aritmě, to byl zápas, který měl grády!

U17: domácí zápas s Ústím nad Labem, ve kterém jsme silného soupeře jednoznačně přehráli a zvítězili 3:0 po skvělém výkonu.

Největší propadák?

U19: vyložený propadák nebyl, ale přístup hráčů na Braníku mě dost vytočil, i když jsme vyhráli. Z této výhry jsem neměl radost.

U17: jarní zápas s Vyšehradem, tam jsme si vybrali timeout a hráli jsme špatně.

Největší překvapení sezóny?

U19: Série zápasů bez prohry po mém nástupu k týmu. Stálo to hodně úsilí a energie celého realizačního týmu, ale společně s hráči jsme to zvládli včetně posledního zápasu na Motorletu, i když už bylo o titulu rozhodnuto. Tým táhnul především útočník Pavlata. V záloze pak Šálek, Fric a Karel. Skvělými leadery obrany bylo duo Čížek a Kvapil. Obrovskou jistotu pak představoval brankář Zima.

U17: To jak se tým semknul a jednotliví hráči se díky pokoře a pracovitosti zlepšovali. Jsem pyšný na všechny hráče a ukázali úžasný charakter! Překvapením pro mě zde byl úžasný tým!

Jak hodnotíš práci svých spolupracovníků v realizačním týmu?

U 19: Sezóna ukázala, že jsem si skvěle vybral. Duo Láďa Flek a Kuba Stehno bylo fantastické! Chtěl bych poděkovat i Jardovi Moudrému, Láďovi Čadskému a Pepovi Přitasilovi za velkou podporu během sezóny. Aleš Pivoda byl také s námi v týmu a cítili jsme sounáležitost s týmem. Největší dík ale patří panu Vavruškovi, který mě během sezóny hecoval a já mu ten titul slíbil. Nesmím také zapomenout své kolegy v klubu trenéry Tichaie a Peřinu, kteří nám byl ve všem nápomocni. Všem upřímně děkuji a titul je náš společný úspěch!

U17: Především bych chtěl poděkovat asistence Monice Dixové, protože je úžasným člověkem a skvělou trenérkou. Vždy na ni byl obrovský spoleh! Moc také děkuji masérovi Jindrovi Doudovi, který se o kluky báječně staral. A perfektními parťáky také byli trenér Láďa Brůžek, Monika Sládková a Viktor Marcinčik. Bez pomoci kondičního trenéra Martina Švece a trenéra brankářů Petra Víška by se kluci také nezlepšili. Všem moc děkuji za profi práci u týmu!

Kdy odstartuje letní příprava a jak by měla vypadat?

U19 + U17: Letní příprava odstartuje 17. 7. v 9:00 a pořádně se do toho opřeme. Cílem bude vytvořit skvělý tým z hráčů roč. 99 a 00 herní formou, ale náročnými tréninky. Ve dnech 26. 7. - 30. 7. absolvují všechny dorosty Admiry společné soustředění v Ústí nad Orlicí.

11.6.2017

MU SK Benešov : FK Admira Praha 0:2 (0:1)

Branky: 1x Trnka (28. minuta), 1x Procházka (77. minuta)

Sestava: Záhora, Kotek (61. Šír), Heřman (53. Kareš), Votlučka, Krejčí, Skalický, Zbořil, Jung (41. Rudolf) , Liška (49. Procházka), Trnka, Marcinčik (62. Kotek)

Skvělou sezonu jsme chtěli zakončit v Benešově vítězně a od prvních minut jsme si šli za svým cílem. Úvod zápasu patřil šancím Marcinčika, kdy už ve třetí minutě pálil z voleje, ale míč netrefil, tak jak by si představoval. O dvě minuty později se opět Marcinčik po rohu soupeře zmocnil míče a jeho sprint přes celé hřiště zastavil až nerovný terén, který ho zradil při finální přihrávce před soupeřovu bránu.
Ale i další naši borci měli chuť po gólu a šance střídala šanci. Ve 14. minutě zahrával standardní situaci Votlučka, ale mířil vysoko nad benešovskou svatyni. Již o minutu později se ke střele zpoza šestnáctky dostal Jung, ale trefil jen uprostřed brány stojícího hostujícího brankáře. Ani hlavička Lišky z 25. minuty, které chyběla potřebná razance, neskončila v soupeřově síti.
Gólu jsme se dočkali až ve 28. minutě po důrazném napadání benešovské rozehrávky, kdy s přispěním soupeře skóroval Trnka. Ve své hře jsme i nadále nepolevovali, ale ani Jungova chytře zahraná standardní situace ani Trnkův chytrý obstřel na zadní tyč o minutu později neskončil v síti. Těsně před poločasovým hvizdem poslal Heřman krásný křižný pas na Marcinčika a ten ještě krásnějším volejem dal vyniknout benešovskému brankáři, který svůj tým bravurním zákrokem podržel.
Úvod druhé půle patřil s chutí hrajícímu Trnkovi, ale všechny jeho tři slibné střelecké pokusy mířily mimo tři tyče. V 60. minutě jsme dali více prostoru soupeři a nebýt skvělého zákroku našeho brankáře Záhory, který v celém zápase moc práce neměl, mohli jsme jednoznačné utkání zbytečně zdramatizovat. Definitivní tečku za utkáním udělal 3 minuty před koncem zápasu individuálním průnikem a chladnokrevným zakončením Procházka.

Obrovský dík celému týmu U17 za práci, kterou odváděl celou sezonu. Díky vašemu přístupu a tomu, že jsme všichni táhli za jeden provaz se nám podařilo takřka nemožné – z předposledního místa na začátku sezony se vyšplhat až na konečné 3. místo. Hoši, děkujem!!!

Trenéři Jíra, Dixová, Brůžek

30.5.2017

MU SK Kladno : FK Admira Praha 1:1 (1:1), (2:4 p)

Branky: 1x Jung (35. minuta)

Penalty: Skalický, Procházka, Votlučka, Kotek

Sestava: Štefan, Kareš, Heřman (66. Šír), Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf, Jung (50. Zbořil P.) , Liška (41. Procházka), Trnka, Marcinčik (62. Kotek)

Zápas na Kladně jsme nezvládli zcela podle svých představ a soupeři jsme zbytečně darovali bod, který nás může v konečném součtu mrzet. Je však potřeba přihlédnout k tomu, že na našem výkonu se podepsaly šrámy z celé sezony a zdravotní indispozice některých klíčových hráčů. Ani vysoké letní teploty nenahrávaly fyzicky náročnému způsobu hry, který jsme se snažili praktikovat v průběhu celé sezony.
Na první naši vážnější šanci jsme si museli počkat do 9. minuty, útočník Trnka však mířil nad bránu soupeře. O tři minuty později si Jung dobře nezpracoval centr od Lišky a z dobře vyhlížející situace nebylo nic. V 16. minutě poprvé zahrozil soupeř, naštěstí nepokrytý hráč z těsné blízkosti naší brány mířil těsně vedle tyče. Z následující naší akce jsme vybojovali rohový kop, po jehož zahrání mířil opět nad bránu kladenských tentokrát Votlučka a o několik málo minut později ho napodobil Jung.
Deset minut před koncem prvního poločasu soupeř trestal nedůraz v našem vápně a ujal se první střelou na naši bránu vedení. Naštěstí jsme dokázali do poločasu vyrovnat po individuálním uvolnění Marcinčika, který našel v pokutovém území Junga a ten se svou pohotovou střelou již nemýlil.
Během prvních minut druhé půle zahrával Marcinčik standardní situaci a dobře nabíhající Votlučka jen těsně minul míč těsně před kladenskou bránou. Do konce zápasu jsme si ještě vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí, ale ve všech případech mířili naši hráči nad soupeřovu bránu. V úplném závěru utkání jsme si vytvořili tlak, ale bohužel jsme jej nedokázali přetavit v rozhodující gól.

Trenéři Jíra, Dixová

25.5.2017

FK Admira Praha U17 - FK Ústí nad Labem U17 3:1 (2:0)

Branky: 1x Skalický (22. minuta), 1x Rudolf (36. minuta), 1x Procházka (54. minuta)

ŽK: Skalický (42. minuta)

Sestava: Štefan, Kareš (60. Kotek), Heřman, Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf, Jung (57. Zbořil P.) , Liška (41. Procházka) , Trnka (68. Šír), Marcinčik (66. Kwrbou)

Poučeni z předešlého zápasu s Vyšehradem, kde jsme zejména ve druhém poločase nepodali stoprocentní výkon, jsme nastoupili proti prvnímu Ústí a již podruhé jsme dokázali, že na tohoto soupeře umíme zahrát. Koncentrovaným a disciplinovaným přístupem si naši hráči vytvořili tlak od prvních minut a s ním postupně přicházely i šance. V 9. minutě ještě chyběl Skalického hlavičce z malého vápna po rohovém kopu větší důraz a přesnost, ale ve 22. minutě si již spravil chuť, když po výborně zahrané standardní situaci Marcinčikem se k němu míč odrazil od tyče a svou pohotovou střelou rozvlnil síť soupeře.
I nadále jsme měli více ze hry, ale ve 35. minutě nám zatrnulo, když chybovali naši zadáci. Naštěstí individuální průnik hostujícího hráče vychytal náš brankář Štefan, který nás v tomto utkání podržel ještě několikrát. Hned z následující naší akce se ve vápně soupeře nejlépe zorientoval kapitán Rudolf a vleže zvyšoval na 2:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme kontrolovat hru a ještě přidáme nějaké branky. To se nám také povedlo v 54. minutě po přihrávce Rudolfa, kdy nás definitivně uklidnil třetím gólem Procházka. Soupeř sice v 67. minutě po rohovém kopu snížil, ale víc jsme mu nedovolili a zaslouženě jsme se radovali ze tříbodového zisku.

21.5.2017

FK Admira Praha U17 - FC Slavoj Vyšehrad U17 1:2 (1:1)

Branky: 1x Marcinčik (12. minuta)

ŽK: Kwrbou (69. minuta)

Sestava: Štefan, Kareš (70. Kotek), Heřman, Votlučka, Krejčí, Rudolf, Procházka (56. Zbořil P.), Jung, Liška (59. Kwrbou), Trnka, Marcinčik (75. Šír)

Každá vítězná série jednou skončí a po sedmi vítězstvích v řadě jsme okusili, jak chutná hořkost porážky.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned od prvních minut jsme zamkli soupeře na jeho vlastní polovině. První naši gólovou šanci si vytvořil v 7. minutě Jung, který si prvním dotekem zpracoval míč ve vápně a druhým vystřelil těsně vedle levého horního růžku soupeřovy brány. Ani standardní situace zahrávaná o 7 minut později Marcinčikem neskončila v síti, brankář hostí ji vytěsnil nad břevno.

Když jsme nedokázali vytěžit nic ani ze závaru před vyšehradskou brankou po rohovém kopu, přišel na řadu soupeř. Po ztrátě míče ve středu pole, „šemíci“ trestali vyrovnávacím gólem z první střely na naši bránu ve 24. minutě. O osm minut později mohl jít soupeř do vedení opět po naší zbytečné ztrátě míče, ale naštěstí nás podržel brankář Štefan, který vychytal samostatný únik hostujícího hráče. Poměr střel i držení míče vycházely jednoznačně v náš prospěch, proto byl pro nás poločasový výsledek 1:1 zklamáním.

Druhou půli jsme nezačali vůbec dobře, a už ve 4. minutě jsme darovali chybnou rozehrávkou za hranicí naší šestnáctky soupeři druhý gól. Sami jsme si vytvořili jen 2 šance, které jsme měli vyřešit lépe, nejprve Liška ve slibné šanci nepřehodil vyběhnuvšího brankáře hostí a ke konci utkání Krejčí v pokutovém území Vyšehradu místo střely zbytečně hledal lépe postaveného hráče. Protože se nám nedařilo dobře zahrávat standardní situace, a protože nám ve druhém poločase chybělo nasazení a herní převaha z půle první, vyšli jsme ve vyrovnaném utkání bodově naprázdno.

15.5.2017

FC Písek U17 - FK Admira Praha U17 0:3 (0:2)

Branky: 1x Trnka (21. minuta), 1x Švarc (25. minuta), 1x Marcinčik (62. minuta)

Sestava: Štefan, Kareš, Heřman (65. Šír), Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf (71. Zbořil P.), Jung (41. Procházka), Švarc (41. Liška), Trnka (63. Kwrbou), Marcinčik

V průměrném utkání na půdě Písku jsme získali plný počet bodů, ale hra samotná zaostávala za naším dlouhodobým standardem. Předvedený výkon našich svěřenců působil neuspořádaným dojmem, kazili jsme velké množství přihrávek, nepodrželi jsme míč a nedařilo se nám dostat do koncovky přes křídelní prostory.

První vážnější situaci jsme si vytvořili až ve 14. minutě, kdy Šváb vyzval ke skórování Junga, ten ale domácího brankáře z bezprostřední blízkosti neprostřelil a z následné dorážky Marcinčik hlavičkoval mimo tři tyče. O dvě minuty později se slibně prosadil Skalický, který obešel několik hráčů a přihrával napříč celým pokutovým územím, bohužel na zadní tyči chyběl hráč, který by zakončoval do prázdné branky. Gólu jsme se dočkali až ve 21. minutě, Jung vyslal kolmicí útočníka Trnku, ten utekl píseckým zadákům a střelou podél brankáře uklidil míč do sítě. Protrhl tak střeleckou smůlu z předešlých zápasů. Jen o pár minut později se individuálně prosadil na pravém křídle Švarc, po jehož přízemním centru Trnka trefil tyč, od níž se míč odrazil zpátky ke Švarcovi, který druhým gólem pečetil poločasový výsledek.

Přestože jsme chtěli v druhé půli hru oživit, více držet míč a kombinovat, náš herní projev se nezměnil a šancí bylo z naší strany jako šafránu. Za zmínku stojí jen krásná střela Skalického z dvaceti metrů, která mířila těsně nad soupeřovu bránu. Pěknému fotbalu nenahrál ani hustý déšť, který se snášel na písecký trávník většinu času druhé půle. Kluzký terén zapříčinil, že v 62. minutě definitivně rozhodl zápas v náš prospěch Marcinčik nechytatelnou střelou k levé tyči domácího brankáře. A protože soupeř si za celý zápas nevytvořil prakticky žádnou gólovou situaci, nevýrazný výkon nám stačil na tříbodový zisk.

7.5.2017

Admira U17 - MFK Chrudim U17 6:1 (2:0)

Branky: 1x Skalický (1. minuta), 1x Marcinčik (25. minuta), 2x Švarc (42. a 43. minuta), 1x Procházka (53. minuta), 1x Venhoda (80. minuta)

Sestava: Manek, Kareš, Heřman (57. Šír), Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf (55. Zbořil P.), Procházka (52. Jung), Liška (46. Švarc), Trnka (64. Venhoda), Marcinčik (62. Kwrbou)

Chrudim neměla být soupeřem, který by nás v současné formě a herní pohodě měl něčím překvapit, a to se na hřišti potvrdilo. Do vedení jsme šli už v první minutě, po rohovém kopu Rudolfa skóroval hlavou Skalický. Už o sedm minut později jsme se mohli radovat podruhé opět z rohového kopu, ale hlavičku Votlučky a následně Krejčího hosté dokázali odvrátit. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině a vytvářili jsme si jednu šanci za druhou, avšak bez gólového efektu. Druhé branky jsme se dočkali až ve 25. minutě po nádherné rychlé akci po soupeřově standardce, kdy míč putoval po ose Šváb, Jung a Marcinčik nedal brankáři hostí šanci. V nátlakové hře, při které jsme si vytvořili další brankové příležitosti, jsme pokračovali, ale do konce první půle se nám již nepodařilo rozvlnit soupeřovu síť. Největší šanci zahodil v 36. minutě obránce Kareš, který se nečekaně ocitl tváří v tvář chrudimskému brankáři, ale branku netrefil.

Do druhé půle jsme si řekli, že musíme být v koncovce produktivnější a hráči to splnili do puntíku. Jmenovitě Švarc, kterého ke skórování vyzval nejprve přesnou přihrávkou Marcinčik a o minutu později Trnka. V 52. minutě nastoupil do hry Procházka a hned svým prvním dotykem s míčem zvyšoval po přihrávce Marcinčika na 5:0 chytrou tečí na přední tyč. Za rozhodnutého stavu jsme ve hře polevili a po chybách v obraně, jsme dovolili soupeři snížit v 74. minutě, kdy neobsazený hráč ve vápně propálil brankáře Manka. Celkový výsledek 6:1 pečetil těsně před konečným hvizdem střídající Venhoda.

2.5.2017

FK Čáslav U17 - FK Admira Praha U17 1:2 (0:1)

Branky: 1x Skalický (7. minuta), 1x Marcinčik (53. minuta)

Sestava: Záhora, Kareš, Heřman (74. Šír), Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf (69. Zbořil P.), Procházka (41. Jung), Liška (41. Švarc), Trnka (65. Kwrbou), Marcinčik (71. Venhoda)

Na hřiště poslední Čáslavi jsme jeli v roli favorita, ale jednoznačný zápas nás tam vůbec nečekal. A to i přesto, že jsme hned z první střely na soupeřovu branku po rohovém kopu šli díky Skalickému do vedení už v 7. minutě. Pak ale následovala série neproměněných vyložených šancí. Nejprve selhal v koncovce útočník Trnka, který šel dvakrát sám na brankáře, ale vždy trefil strážce soupeřovy svatyně. Stejně dopadly i gólové příležitosti Procházky, který při svých střeleckých pokusech mířil vždy o pár centimetrů mimo, nebo obránci jeho střelu zablokovali. V posledních deseti minutách první půle soupeř převzal taktovku a hra se dohrávala prakticky jen na naší půli, naštěstí vyloženou gólovou příležitost si Čáslavští ze svého tlaku nevytvořili. A tak jsme mohli být rádi za jednobrankové poločasové vedení.

Pasivní vstup našeho týmu do druhé půle potrestal soupeř už v 46. minutě přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky, na kterou byl náš brankář Záhora krátký. Naštěstí jsme dokázali zvednout hlavu a ve velmi tvrdém utkání plném osobních soubojů nakonec vybojovat další cenné vítězství gólem Marcinčika z 53. minuty.

24.4.2017

FK Admira Praha U17 - FK Baník Sokolov U17 4:3 (2:2)

Branky: 1x Votlučka (15. minuta), 1x Jung (28. minuta), 2x Marcinčik (44. a 63. minuta)

ŽK: Heřman (32. minuta), Kwrbou (74. minuta)

Sestava: Záhora, Kareš, Heřman, Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf, Jung (67. Procházka), Švarc (51. Liška), Trnka (72. Kwrbou), Marcinčik

První zápas na domácí přírodní trávě v jarní části soutěže. Nás čekal soupeř, který na jaře ještě neprohrál a dokonce porazil poměrně jednoznačným skóre první i druhý tým celkové tabulky. Už po čtvrt hodině hry jsme šli do vedení po rohu Marcinčika, kdy hlavou skóroval Votlučka. Z vedení jsme se však neradovali dlouho, o dvě minuty později naši hráči chybně rozehráli signál po rohovém kopu a po podklouznutí Kareše nás Sokolov z brejku potrestal vyrovnávací brankou. Ve 27. minutě jsme inkasovali po jednoduché ztrátě míče podruhé, kdy se prosadil útočící hráč soupeře po pravé straně a nekompromisní dělovkou pod břevno propálil brankáře Záhoru. Naše odpověď na sebe nedala dlouho čekat a už o minutu později chytře přehodil hostujícího brankáře po přihrávce Skalického Jung a pečetil tak poločasový výsledek 2:2.
Do druhé půle vstoupil lépe Baník a po individuální akci útočníka Paterny mohl jít opět do vedení, vše hasil až odkopem z brankové čáry Votlučka. Hned z následující protiakce se prokázalo „Nedáš, dostaneš“, když se k míči dostal Marcinčik a svou pověstnou levačkou nás opět poslal do vedení. Bohužel soupeř opět dokázal na vývoj zápasu zareagovat a v 55. minutě srovnat po podklouznutí obránce Krejčího na půlicí čáře velmi aktivně hrajícím Paternou, který se již po druhém samostatném úniku nemýlil. O tom, že tři body zůstanou doma, rozhodl v 63. minutě svým druhým gólem v zápase Marcinčik po chybě hostujícího obránce, kdy míč propadl k našemu útočníkovi a ten opět svou silnější levačkou uklidil míč na zadní tyč. Přestože soupeř si vytvořil v závěru zápasu několik slibných střeleckých příležitostí, všechny vychytal brankář Záhora, a tak jsme byli ve velmi vyrovnaném utkání nakonec tím šťastnějším týmem.

17.4.2017

MU FK Motorlet Praha - FK Admira Praha 0:2 (0:0)

Branky: 1x Švarc, 1x Skalický

Sestava: Záhora, Kareš, Heřman, Votlučka, Kotek (67. Šír), Skalický, Rudolf, Jung (57. Procházka), Švarc (62. Liška), Trnka (72. Kwrbou), Marcinčik (76. Venhoda)

Na hřišti Motorletu nás dle očekávání čekal nepříjemný soupeř. Do utkání jsme vstoupili aktivně a už ve 3. minutě jsme mohli otevřít skóre zápasu, bohužel útočník Trnka ve vyložené gólové situaci nezachoval klid při zakončení a bránu minul. Do 20. minuty jsme soupeře přehrávali a vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit, kdy Marcinčika i Trnku vychytal soupeřův gólman. To nás trochu nalomilo, přestali jsme hrát a v druhé polovině prvního poločasu převzal iniciativu soupeř. Začal nás přehrávat zejména ve středu pole, kde jsme ztráceli míče při rozehrávce a zbytečnými fauly pak darovali Motorletu několik standardních situací. Naštěstí pro nás z převahy soupeř góly vytěžit nedokázal. Tu nejnebezpečnější z 36. minuty vytěsnil brankář Záhora nad břevno.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně jako do začátku zápasu a tentokrát už jsme byli odměněni gólem. Ve 47. minutě utekl obráncům po křídle Trnka a chytře našel ve vápně z druhé vlny nabíhajícího Švarce, který nedal hostujícímu brankáři šanci. V 61. minutě jsme mohli jít do dvougólového vedení, ale Skalický nedůraznou hlavičkou po standardní situaci pouze odevzdal míč hostům. Ze své chyby si však vzal ponaučení a o deset minut později po rohu Marcinčika již hlavou skóroval. Konec zápasu jsme si již pohlídali a po Žižkovu jsme si i z druhého pražského derby odvezli zaslouženě plný počet bodů.

10.4.2017

Admira Praha U17 – Viktoria Žižkov U17 1:0, Marcinčík. Vynikající zápas se soupeřem, kterého trénuje Radek Bejbl, bývalý reprezentant a ligový hráč.

3.4.2017

Olympia HK U17 – Admira Praha U17 0:5 (0:4), Marcinčik 3, Votlučka, Trnka.

27.2.2017

FC MAS Táborsko – Admira 0:0, PK 4:3

Česká liga dorostu, hráno v Sezimově Ústí, na UMT v areálu Soukeník

20.2.2017

Admira U17 – Most U17 0:2, domácí prohra v ČL mladšího dorostu na UMT v Kobylisích