SpSM: Mladší žáci B U-12

Hlavní trenér:Richard Lapka602 331 909
Asistenti trenéra: Martin Šanda
Viktor Marcinčík
608 958 893
602 306 588, 602 749 502
Trenér brankářů:Ladislav Prágl736 111 505
Vedoucí družstva:Monika Sládková722 182 547
Koordinátorka týmu:Jitka Lapková

http://www.vikingove.banda.cz/
13.5.2012

ČLŽ : Admira U-12 - Junior Děčín U-12 12:0
(2:0, 2:0 / 5:0, 3:0)

Do zápasu jsme vstupovali jako favorité a předpoklad jsme beze zbytku potvrdili.
Vyzkoušeli jsme si celoplošné kombinace, zapojovali se do nich i gólmani, což mě potěšilo. Jiná cesta v dnešním fotbale není, ale nebáli jsme se i zatáhnout, nacentrovat, zakončovat hlavou a využívat i obránců k přečíslení. Hra Zárubovy lajny měla úroveň, nasazení a kreativitu.

Jak to viděl Martin:

Dnešní zápas, který jsme sehráli proti Děčínu, jsme odehráli ve slušném tempu a podařilo se nám plnit předzápasové pokyny. Soupeř nás sice chvilkami přehrával, když jsme si vybírali oddechové chvilky, ale šance většinou končili na výborně hrající obraně, kterou zezadu dirigoval Martin. Oba poločasy jsme hráli aktivně a vcelku slušně jsme kombinovali, což nám dávalo spoustu příležitostí k zakončení. Tam se však projevila naše bolístka posledních utkání, a to jednoduché zakončení. Finální gólovky řešíme s hlavou dole, a proto se na góly strašně nadřeme. Celý zápas jsme si vcelku dobře pohlídali a těší mě fakt, že jsme za 60 minut neinkasovali.
Dnes bych chtěl velmi vyzvednout výkon Prochyho, u kterého je vidět, že mu změna velmi prospěla a pomalu se vrací ke své hře dirigenta a vůdce. Je vidět, že s hlavou nahoře se dá hrát krásný fotbal, který musí bavit každého.

Martin Šanda – asistent trenéra


Čeká nás odlehčený víkend, kdy máme místo zápasu turnaj v BEACH fotbale a nohejbale. Beru za samozřejmost, že hráči k této akci přistoupí jako k normálnímu tréninku nebo zápasu.

BRANKY: 2x Záruba, 2x Marcinšík, Procházka, Rys, Krčmář, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Trnka, Moltaš

SESTAVA: Smutný, Šanda, Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Lapka, Votlučka, Fyman, Herel, Dvořák, Záruba, Kukol, Trnka, Moltaš, Marcinčík, Čáp.

Trenér Richard Lapka

Co o nás napsali : http://www.fkjuniordecin2000.cz/


10.5.2012

ČLŽ: Baník Most U-12 - Admira U-12 8:3 (1:1,1:1 / 2:2,4:1)

Publikováno 08. 05. 2012

Kluci „trenérský mostecký“ Tomáš Heidenreich s asistentem Sváťou Bouškem mají tým dobře poskládaný. Od začátku se do nás pustili, nedali nám nadechnout. V první půli jsme ještě drželi krok. Prohrávali jsme 1:0, David svojí oblíbenou krchňošajtlí srovnal na 1:1. Jonášova formace jejím šéfem také vyrovnala a šlo se do kabin.

Martin vedl Jonášovu partu:

První poločas úterního utkání plnila Jonášova lajna všechny úkoly na jedničku a dařilo se nám mosteckou partu držet dále od naší branky. Soupeř sice otevřel skóre, ale kluci si svou aktivitou připravovali gólové šance. Vysoká bojovnost a napadání nám přinesla ovoce, kdy po krásné akci Jonáše s Mikim dával do prázdné brány vyrovnávací gól Jonáš. Zbytek poločasu se nesl důrazné hře obou týmů, avšak obě obrany pracovaly na plno, a tak jsme se gólu již nedočkali.

Druhý poločas se vyvíjel úplně opačně, než jsme čekali. Kupili jsme chybu za chybou v rozehrávce a dovolovali jsme soupeři dostat se do tlaku, ze kterého se nám dvacet minut nepodařilo vymanit. Začali jsme hrát příliš bojácně a přihrávky postrádaly smysl. Po dvou zaváháních nám soupeř vstřelil dva góly, které si vcelku hravě hlídal, protože my jsme si nedokázali rozumně přihrát a balony lehce odevzdávali soupeři. Konec poločasu jsme však otočili, kdy zvláště Niki a Miky přidali na důrazu a důsledným presinkem si připravovali čisté gólovky. Více klidu v zakončení připravilo Nikiho o srovnání výsledku, když se třikrát objevil sám před brankářem.

Shrnuto: s prvním poločasem jsem byl spokojen, ve druhém jsem byl spokojen jen posledních deset minut.

Martin Šanda – asistent trenéra


Druhá půle už byla v režii mosteckých kluků a zle nám zatápěli. Výborně kombinují už od gólmanů a to nám chybí. Vikingové bojovali, makali, nic nevypustili, ale dnes to bylo na druhý tým tabulky málo. Trnkič snížil a šance jsme ještě nějaké také měli, ale to bylo všechno.

Zamíchal jsem s lajnami, aby Prochy a Čapíno, kteří jsou teď trochu v útlumu, měli jiného středního halva a snad to přinese ovoce. Tento zápas ale asi měřítko nebyl.

Prohráli jsme ve stoje, po bitvě, naši hráči odevzdali všechno… Musím je pochválit za přístup.

A malý vzkaz pro kamaráda Hajdyho: takhle mají doma pískat rozhodčí a nemyslím to vůbec špatně. Je vidět, že to v Mostě funguje, a nádherné hřiště to jenom potvrzuje.

Vikingy tahle porážka nezlomí a v sobotu bychom chtěli „rozstřílet“ Děčín na cimprcampr, třeba 1:0 nebo 2:1 smile02.jpg, 607B.

BRANKY: Rudolf, Rys, Trnka

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Hájek

Trenér Richard Lapka

6.5.2012

Tak drezy s dlouhým rukávem můžeme uklidit!
ČLŽ Dukla U-12 – Admira U-12 7:3 ( 1:2, 3:1 / 2:0 , 1:0)

Sobota 5. 5. 2012

Při sérii 4 vítězstvích v řadě nám kapitán Báza z pověrčivosti zakázal jiné drezy, a tak i ve vedru jsme to mydlili v dlouhých rukávech. Pustil jsem do hry Váchu, který je v Dukle od nás na hostování, i když dohoda mezi kluby byla, že nenastoupí ve vzájemném utkání. A i když utkání nijak neovlivnil, každý dobrý skutek je ve fotbale okamžitě potrestaný.

Začátek utkání měly obě naše formace velké množství brankových příležitostí, neproměnili jsme dokonce ani pokutový kop (Lapkič) a Dukla pomalu přebírala otěže zápasu. Hrála s chutí, aktivně, kombinovala. Na nás padla ukrutná deka. Nemůžu říct, že by kluci nedřeli, ale prostě se nedařilo. Vpředu opravdu nedáme gól už z ničeho. Kluci se tam dostanou, vytvoří tu šanci, ale zakončení je špatné. Brčko má smolíka, Niky také a až to zlomí, tak dají oba někomu 15 gólů.

Druhou půli jsme si dali dva vlastní góly, kdy Jirka 2x chyboval. Šance Brka skončila na tyči a bylo po nás.

Jak to viděl asistent Martin Šanda :

Vzhledem k Jonášově nemoci jsme do středu zálohy přesunuli Davida, který se své nové funkce zhostil na jedničku.
Davidova lajna v prvním poločase navázala na hru, kterou předvádí poslední dobou. Vysoká agresivita, dobrá poziční hra a obrovská chuť bojovat. Po celou dobu kluci jezdili v ohromném tempu, a proto jsme vcelku snadno přecházeli přes soupeře a vytvářeli si šance k zakončení. Po právu jsme se ujali vedení, když se trefil Tomáš, který si snadno pohrál se soupeřovou obranou a zakončil. Poté se hra trochu vyrovnala a my jsme si vybrali trošičku smůly, kdy po zaváhání obrany jsme lovili míč ze sítě. Tento gól nás paradoxně nakopl k ještě větší aktivitě a zanedlouho jsme vedení opět strhli na svou stranu. Po dlouhém vyhození Pepy převzal balón Miky, pěkně se uvolnil a balón dovezl až do branky. Do konce poločasu jsme ještě spálili tak čtyři tutovky, které nás na konci zápasu hodně mrzely. Za první poločas pochvala celé lajně, jak jezdili po zadku a poprávu vyhráli 2:1.
Do druhého poločasu jsme nastoupili proti lepší sedmě Dukly, která nás celý poločas válcovala. Jen díky výbornému bránění a nasazení všech, kteří byli na hřišti, jsme prohráli 1:0 po laciné ztrátě míče uprostřed hřiště, kdy nás soupeř krutě potrestal. Celý poločas byl soupeř výrazně lepší v pohybu a přesných přihrávkách, ale my jsme velkou vůlí udrželi přijatelný výsledek. Z druhého poločasu bych vyzvedl výbornou obranu celého týmu, protože k přechodu do útoku jsme se dostávali jen sporadicky.

Martin Šanda – asistent trenéra

Co říct na závěr ? Dukla dnes jasně lepší. Nachytala nás na švestkách. Po úterním celodenním turnaji ve velkém horku jsme byli víc utahaní, než jsem čekal. Chyběla lehkost, nakopávali jsme balóny, navíc nebylo. Chyběl režisér Jonáš a „cestovatel“ Vítek (tam to vůbec nechápu), protože ten dá alespoň gól.

No, říká se ve fotbale : „…nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali“ - a dnes zaslouženě vyhrál soupeř. Hrál chytře a proměňoval šance. Věřím, že příště to s námi mít ale tak lehké jako dnes nebudou.

V pondělí to zkusím dostat klukům z hlav, připravíme se na úterní Most a tam už snad budeme ve větší sportovní formě.

BRANKY: Vágner, Fyman,Krčmář

SESTAVA: Zach, Šanda, Smutný - Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Kukol.

Trenér Richard Lapka

30.4.2012

ČLŽ: Admira U-12 - Baník Sokolov U-12 13:4 (3:1,5:0/1:3,4:0)

Přemýšlím zcela vážně, že hráče na turnaj Mc Donald nebudu pouštět. Dvořka si udělal kotník a chyběl nám úplně. Jonáš a Trnkič hráli tento blázinec čtvrtek i pátek a v sobotu chudáci sotva chodili. I tak jejich sestava celkovým skórem 9:0 rozhodla toto utkání v náš prospěch.

Víc asistent Martin Šanda :

Hodnocení zápasu proti Sokolovu musím začít velikou pochvalou pro všechny kluky, kteří se v Jonášově lajně zapojili. Od začátku zápasu, a to mi potvrdí všichni, kdo zápas viděli, kluci na soupeře vlítli a poctivou kombinační hrou se spoustou přesných přihrávek, náběhů do volných prostorů, to vše okořeněné finální přihrávkou do zakončení. Soupeř se celý zápas nedostával na naši polovinu, mimo sporadických akcí, s kterými si soustředěná obrana vcelku hravě poradila. Dnes kluci pochopili, že se dá hrát i krásný fotbal pro diváky, a za to jim ještě jednou děkuji. Z mimořádného výkonu celé lajny bych tu dnes chtěl vyzdvihnout výkon Adama, který se zapojil do týmového výkonu a vše ještě okořenil pěkným hattrickem.

Samozřejmě musíme zůstat při zemi a dále pracovat na tom, aby takto pohledných zápasů bylo mnohem více.

Martin Šanda – asistent trenéra

K této formaci snad jen tolik, že dva hráči, kteří prošli pondělní „vychovatelnou “, nastříleli 8 branek (Marcinčík 5, Krčmář 3). Přes strahovskou trenérskou metodiku, kdy po pondělní „léčbě“ by mě půl roku ukazovali v kleci, to zafungovalo náramně.

Zárubova lajna první půli hrála slušně a zvládla ji 3:1 po brankách Tomáše, Brka a jejího šéfa Viktora. Druhý poločas byl hrůzostrašný, než se kluci probrali, prohrávali jsme 0:3, kdy u dvou branek se i trochu podepsal Martin v bráně. Beci jen zoufale rozpažovali rukama, nebylo kam dát balon. Viky, Prochy, Kuba a Čapíno začali hrát na schovávanou a musím říct, že opravdu mistrně. Ani útočníci dnes neměli svůj den, každý balón se od nich odrazil a přestali si věřit, něco si dovolit.

V pondělí to důrazně rozebereme, dám jim ještě šanci na to, hrát spolu, ale pokud by takto měli pokračovat, rozházím je. Je tam moc „profesorů“ pohromadě - jak fotbalově, tak i lidsky.

V úterý nás čeká VII. ročník turnaje admiráckých Vikingů ročníku 2000 Assa Abloy cup, velmi pěkně obsazený ligovými žákovskými týmy. Pak v sobotu jedeme na Duklu a hned v úterý je liga v Mostě. Prostě nabitý program, ale máme to rádi, tak nám to nevadí.

BRANKY: 5x Marcinčík, 3x Krčmář, Rudolf, Vágner, Záruba, Chocholouš, Lapka (PK)

SESTAVA: Zach,Smutný, Šanda – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Lapka, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Marcinčík, Čáp, Kukol, Trnka, Moltaš.

Trenér Richard Lapka

24.4.2012

ČLŽ SK Rakovník U-12 - Admira U-12 1:16 ( 0:2,0:6 / 1:5,0:3)

Niky, Kuky, Miky, Viki … enyky, benyky, kliky bé, abr, fábr, dominé … To je blázinec v těch přezdívkách, ale tito čtyři hráči dali dohromady šest gólů. Dominik Kukol vstřelil hattrick a potvrdil svou obrovskou vůli prosadit se v lize a mezi Vikingy. Mikuláš Fyman vstřelil u nás svou premiérovou ligovou branku, moc mu ji přejeme.

Jasné pokyny ze šatny: nenakopávat, rozehrávat odzadu, trpělivě kombinovat, dostávat se do přečíslení, nabízet se, vše jsme hned od začátku plnili. Skóre se navyšovalo a ještě jsme se k tomu předháněli v neproměňování obrovských loženek. Pohodové utkání s možností pro trenéry zkusit hráče na nezvyklých postech.

Kolega Šanda viděl zápas takto :

K zápasu proti Rakovníku jsme klukům naordinovali kombinační hru s ofenzivními úkoly, které Jonášova parta začala plnit od první minuty zápasu s domácím týmem. První poločas jsme odehráli proti druhé lajně, jež nám dala dostatek času ke kombinační hře, kterou si plnili všichni beze zbytku. Jednoznačný první poločas nám dal příležitost zapojit do zápasu celou lavičku. Tomu odpovídalo i skóre, které se pomalu, ale jistě navyšovalo.

Druhý poločas jsme odehráli ve stejném rytmu, jenom skóre tolik nepřibývalo. Šancí jsme si vypracovali hodně, jen to zakončení trochu vázlo. Dnešní zápas jsme zvládli vcelku v pohodě a to i díky tomu, že nám soupeř svou odevzdanou hrou hodně dovolil.

Martin Šanda – asistent trenéra


Je škoda, že tento příjemný zápas poznamenaly dva škraloupy v našich řadách. Adam Krčmář nezvládl urážku z řad domácích příznivců, reagoval neadekvátně a šel se „svlíkat“. O chování Vítka Marcinčíka se tady rozepisovat nebudu, ani to nejde. Skončil také předčasně v šatně. Referát ze zápasu píšu v pondělí v 19. hod. po tréninku a myslím si, že oba už v této době spí. Měli dnes „individuální tréninkový plán“ . Takto se rozhodně reprezentanti Admiry a ligoví hráči, pokud já budu trenérem Vikingů, chovat nebudou.

BRANKY: 3x Kukol, 2x Votlučka, 2x Rudolf, 2x Chocholouš, 2x Vácha,Čáp, Moltaš, Procházka, Krčmář, Fyman

SESTAVA: Zach, Smutný – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Lapka, Chocholouš, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Kukol

Trenér Richard LAPKA

15.4.2012

MU ČLŽ:
Admira U-12 - FAŠV Varnsdorf U-12 12 : 2 (5:1,1:1/ 3:0,3:0)

Sobota 14. 4. 2012

Publikováno 14. 04. 2012

Protože svůj tým znám, celý týden jsme s asistenty pracovali na psychice Vikingů soustředit se na dnešní zápas s Varnsdorfem. Kluci mají tendenci vždy, když odehrají nějaké nádherné utkání s vyrovnaným soupeřem a s dobrým výsledkem, ten další zápas , třeba s papírově slabším soupeřem, podcenit. No, nějak se nám to nepovedlo - prohrávali jsme 0:2. Museli jsme zvýšit hlas a teprve potom se Vikingové probrali a začali plnit naše předzápasové pokyny.

Viktorova formace prohrávala po nešťastné teči Kuby 0:1, ale potom trpělivou kombinační hrou soupeře přetlačila 5:1, kdy Vítek Marcinčík zaznamenal 4 branky po krásných uvolněních od svých spoluhráčů. Druhá parta hrála 1:1, neprosazovala se vpředu a až teprve Bert po faulu na Adama srovnal z „pětky“ na 1:1.

O půlce si kluci v šatně nejprve sami „pohovořili“, pak jsme to jen trochu usměrnili a šlo se na druhý poločas.

Obě formace držely balon, vytvářely si brankové příležitosti, rozchytaly soupeřovy gólmany, ale přeci jenom nějaké skulinky jsme tam našli a oba týmy vyhrály shodně 3:0. Brčko dovršil k radosti Bázy hattrick a s Vítkem je v pondělí čeká s kasou v ruce. V Jonášově partě Bert potvrdil pověst exekutora pokutových kopů a nekompromisně proměnil i ten druhý. Fery důrazem zvýšil a zaujala mě taky Davidova šajtle (á la Rosický) , kdy chytře z levé strany proměnil. Celé druhé dějství bylo tedy ve znamení naší velké převahy , kluci už si fotbal zahrají , baví se tím, ale na moje gusto je tam pořád malé procento proměněných brankových příležitostí. Může za to i nedůraz v pokutovém území a na tom budeme tento týden dělat.

I když výsledek tomu nenasvědčuje , kluci z Varnsdorfu se do poslední chvíle o výsledek rvali, nedali nám nic zadarmo a příkladně bojovali i přes nepříznivé skóre.

STŘELCI: 4x Marcinčík, 3x Chocholouš, 2x Herel, Votlučka, Rudolf, Budař

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Kukol, Záruba, Marcinčík, Lapka, Hruška, Trnka, Moltaš.

Trenér Richard Lapka

Napsali o nás :
http://www.fasv.cz/clanky/fasv-mladsi-zaci/fasv-d---u12/prohra-u-12-na-admire-s-kvalitnim-souperem.html

Foto zde :
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/MUAdmiraVarnsdorf1442012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPf04sye-PKNSA&feat=directlink

10.4.2012

ČLŽ: Ústí n. L. U-12 – Admira U-12 6:7
(1:1, 3:2 / 0:1, 2:3)

Neděle 8. 4. 2012

publikováno 08.04.2012

Když jsme v r. 2005 otvírali admirácký ročník 2000 – předpřípravku -, hledali jsme jí jméno. Zaujal mne film s Antoniem Banderasem Vikingové. Příběh určitě znáte a v takové válečníky jsme si přáli kluky vychovat…. Vybrali jsme dobře.

Do Ústí jsme v neděli jeli s velkou pokorou. Hra soupeře, postavení v tabulce a v neposlední řadě perfektní trenérská sestava pod vedením Zdeňka Bechyně s asistenty Votavou a Příhonským nám moc optimismu nedávala, protože tahle parta, s kterou máme hodně nadstandardní vztahy, vždycky dá dohromady super mančaft.

Na zápas jsme si ještě od našich 2001 půjčili výborného Pavla Hájka na doplnění a moc nám pomohl. Nebudu dnes hodnotit jednotlivé hráče, protože vyhrál tým všech Vikingů a nebylo by spravedlivé někoho vyzvedávat. Jednoznačně týmový výkon, obrovská bojovnost, fantastický konec první půle a celá druhá Jonášovy formace, perfektní defenziva Viktorovy řady, to vše rozhodlo v náš prospěch.

Z pohledu asistenta Martina:

Úvod zápasu proti lepší sedmě Ústí nás opět zaskočil stejně jako proti Teplicím i Slavii. Opět jsme byli všude pozdě a bez důrazu. Proto jsem se vůbec nedivil, když v patnácté minutě jsme prohrávali 3:0. Spousta individuálních chyb nás připravovala o kombinaci, která v této fázi činila domácí tým jasně lepším mužstvem. S přibývající dobou jsme však hru opticky vyrovnali a to hlavně díky využívání krajních prostorů, kde se naši halvové zlepšovali každou chvilkou. Po jedné takové akci nám vykřesal naději David, který se trefil krásně z dálky. Do konce poločasu se ještě krásně trefil Tomáš, kterému pěkně namazal Domča balónem přes obranu. Nutno ještě poznamenat, že Tomův gól byl levačkou s přelobováním brankáře. Poločasový výsledek Jonášovy party s remízou Viktorovy formace dával naději do druhého poločasu, kdy s výsledkem 4:3 pro domácí se ještě dalo něco udělat.

V kabině jsme s trenérem museli klukům zdůraznit, že fotbal se hraje od začátku a ne od půlky. Jonášova parta opět důrazná slova vzala se vší vážností a přepnula na vyšší rychlost a jejich fotbal začal mít nápad a hlavně důraz, který nám v prvním poločase trochu scházel. Odměnou byly góly, které vzápětí přišly. Nejdříve Tomáš po krásném pasu za obranu nedal brankáři šanci, poté Dominik po chytrém uvolnění od Pavla pohotově skóroval k tyči a nakonec opět Dominik, který okopíroval Toma a tvrdou střelou krásně zavěsil. Fantastická půle druhého poločasu. Netvrdím, že jsme hráli líbivý fotbal, ale přihrávky za obranu s náběhem krajních záložníků, byly velmi účinné a dávaly nám možnost přečíslení. Vzápětí jsme ještě trefili tyč, která nám mohla dát jistotu, ale paradoxně vyburcovala k aktivitě soupeře. Konec poločasu se nesl v bránění, protože se nám nedařilo jednoduše založit akci a vyvést balón do bezpečí. Soupeř v konci korigoval výsledek proměněnou penaltou, ale kluci konec už poctivě ubránili a vítězství si nenechali vzít.

Martin Šanda – asistent trenéra

Na kluky jsme byli fakt hrdí a naměkko byly i naše ošetřovatelky Monča a Kačka, protože ony už fotbalu rozumí a vycítily, že se děje něco velkého.

Ještě taková perlička na závěr. Ani nevím, jestli to mám psát, ale v týdnu jsem klukům slíbil za vítězství Mc Donalda až na hřiště při tréninku, stůl doprostřed hřiště, bílý ubrus, kapitán s asistenty tam sedí, ostatní okolo. No, prostě hrůza. Říkal jsem si, že se to nemůže stát, tak mi držte palce, protože to bude ve středu a dají mi to pěkně se….. ( spapat).

BRANKY: Vágner 2x, Trnka 2x, Rudolf, Čáp, Procházka

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda – Dvořák, Herel, Rys, Trnka, Fyman, Rudolf, Krčmář, Hájek, Vágner, Budař,Bazal, Vácha, Hruška, Moltaš, Záruba, Čáp, Procházka, Votlučka, Chocholouš, Marcinčík

Trenér Richard Lapka

Napsali o nás : http://www.fkusti2000.cz/clanky/novinky/mu-clz---admira--praha.html

2.4.2012

ČLŽ Admira U-12 – Slavia U-12 3:9 ( 0:2,1:2,2:2,0:2)

Sobota 31. 3. 2012

Utkání se Slavií nás nezastihlo v herní pohodě. Absence tří opor ze základu se od samého začátku projevila. Na jejich místa museli naskočit hráči, kteří samozřejmě zase chybí jinde, a kluci ze širšího kádru na takto hrajícího soupeře zatím prostě nemají. V prvním poločase ještě byla hra celkem vyrovnaná a Viktorova formace si vytvořila i několik brankových příležitostí, které jsme ale trestuhodně neproměnili. Ve druhé půli byla Slavia už lepším týmem, ale my jsme paradoxně dvakrát vedli (Brko, Moltaš) a soupeř vyrovnal až po hrubce Pepči při rozehrávce. Dnes si vybral slabší den, chytal bojázlivě, nevěřil si, ale v mnoha zápasech předtím zachytal výborně, podržel nás a má na to právo.

Musím říct, že část druhého poločasu jsem plně nesledoval, protože za mými zády probíhala zajímavá „diskuze“ mezi rodiči Vítka Marcinčíka ….. „ po kom ten kluk je, že se mu nechce běhat ?“ Naše vedoucí Monika jasně vedla na body nad kolegou Viktorem.

Asistent trenéra viděl utkání takto :

K mistrovskému utkání se Slavií jsme se s trenérem snažili naladit kluky bojovně, abychom dokázali, že se nezalekneme i sebelepšího týmu. Jonášova parta však nastoupila s viditelným respektem, což se projevilo v našem herním projevu. První poločas byl z mého pohledu příliš upracovaný a bez jednoduché přihrávky s náběhem do volného prostoru. Místo přihrávek jsme často přistupovali k dlouhým nakopávaným balonům na hrotové útočníky. Vzhledem ke kvalitám soupeře byly tyto dlouhé balony neúčinné. Povedlo se nám však ubránit nebezpečné výpady Slavie, a tak poločasový výsledek 1:2 byl pro nás ještě přijatelný. Jediným střelcem byl Tomáš, který se krásně individuálně prosadil jeden na jednoho.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem se poprat o dobrý výsledek, bohužel soupeř nám zle zatápěl již od úvodního hvizdu. My jsme se s tím nedokázali srovnat, a tak jsme převážnou část utkání jen odbránili. Nad vodou nás držely jen sporadické rychlé protiútoky, které většinou skončily na obráncích hostů.

Dnešní utkání se silným soupeřem nenavázalo na předvedené výkony minulý týden proti Teplicím. Nejvíce mě však mrzí, že jsme působili ustrašeným dojmem.

Martin Šanda

Shrnutě řečeno: Slavia byla v první půli o trochu a druhou už výrazně lepší tým. Některé inkasované góly z pohledu týmu, který v soutěži obdržel nejméně branek, byly laciné a vpředu prostě neproměňujeme. Šance si ale vytváříme, tak se to snad zlepší. Ke způsobu hry, o který se snažíme – kombinační fotbal, nás Slavia moc nepustila a ve fotbale vždycky platí „hraješ, jak ti dovolí soupeř“. Za bojovnost si kluci zaslouží pochvalu a z porážky si moc nedělali, protože v šatně rozjeli „dýzu“. Tak to má být, je to dětský fotbal a děláme to všichni pro zábavu.

Dva otazníky mi ale po zápase zůstávají … první „po kom ten Vítek tedy je ?“ a „se nám už konečně uzdraví Max?“ Vlastně tři… „ sundáme Lapkičovi sádru ?“

Trenér Richard Lapka

BRANKY : Vágner, Chocholouš, Moltaš
SESTAVA : Zach, Smutný , Šanda- Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Kukol, Záruba, Marcinčík, Hruška, Trnka, Moltaš

Foto zde :
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/MUAdmiraSlavie3132012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOTN64KyleeL7AE&feat=directlink

Sestřih branek :
http://www.youtube.com/watch?v=IHic0GMX7AA&feature=player_embedded

Záznam z utkání :
http://www.youtube.com/watch?v=KvUiYbAuGqQ

26.3.2012

MU ČLŽ:

Admira U-12 - Teplice U-12 6:4 (1:0,0:1,1:1,4:2)

Sobota 24. 3. 2012, publikováno 24. 3. 2012

Jarní odveta s Teplicemi se nesla v očekávaném duchu. Za naší mírné převahy si Viktorova formace vytvářela jednu brankovou příležitost za druhou (Vítek 3x, Brko 2x, Niky a Viktor) a zápas jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase. Korunu tomu dal Viky neproměněnou penaltou a křeč byla na světě. Soupeř ovšem, jak mohl, vždy nebezpečně kontroval, ale dnes spolehlivý Báza, Lapkič a Pepa v bráně to zvládali. Na konci poločasu jsme se přece jenom ujali vedení, když Vítek po pěkné přihrávce spoluhráče konečně obstřelil gólmana. Na druhém hřišti kluci prohrávali 0:1 a měli také spoustu neproměněných loženek. Tak se šlo do šatny.

Maminky musely z chodby pryč, protože díky pozdějšímu traumatu by v dost rodinách byla ohrožena večeře, a začalo „bojové rozdílení“. Mančaft těchto válečníků je na to zvyklý. Od pěti let hrají jenom samé vyhecované zápasy nebo turnaje na nejvyšší úrovni. Polili jsme je „živou vodou“, akorát vedoucí Monča a Jitka byly nějak bledé, asi něco špatného snědly.

Druhý poločas Jonášova parta po „mytí hlav“ udělala v zápase rázný obrat, nasázela soupeři čtyři rychlé góly a klobouk dolů z této řady …. hrají parádně.

Zárubova sestava odehrála zase kvalitní poločas. Skoro na začátku nám vypadl Brko ( svalové zranění) a to samozřejmě bylo znát. Hra byla vyrovnaná a soupeř, který se vepředu prezentoval Vasilem Kušejem (přestoupil z Ústí), nás nenechal ani na chvilku vydechnout. Dali jsme na něj Lapkiče, nechodí brzo na zem a dařilo se mu ho vykrokovat. Je to s ním ale kolotoč (motala se mu hlava ještě doma, když šel do schodů). Báza to raději jistil, zná svého parťáka a záchrannou brzdu má v hlavě. Dvořka s Bertem to tam na něj také zvládli. Těším se, až budou tyhle čtyři s Dvořkou, Bertem nebo Ferym hrát na velkém hřišti vedle sebe v řadě. Záložky odehrály těžké utkání, sáhly si na dno, všichni tři kluci podali hodně kvalitní výkon a i Hrůša s Kubou Moltašem jim obrovsky pomohli. I když se tato formace gólově neprosadila, jejich celoplošná hra má vysoké parametry. Z pokutového kopu Lapkič drze „šíbou“ otevřel skóre, ale soupeř rychle také z penalty srovnal (Pepa ji málem měl).

Utkání z pohledu asistenta Martina Šandy:

Jonášova parta nastoupila k dnešnímu utkání s odhodláním nedarovat soupeři ani kousek našeho trávníku a tento zápas si krásně užít. První poločas byl většinou v naší režii, kdy kluci si dobře pokrývali balon, dávali si dobře balony a snažili se vypracovat si brankové příležitosti. Celá půle se nesla v našem velkém důrazu, který klukům v minulých zápasech chyběl. Všichni hráči v poli pracovali naplno, a proto přišly i brankové příležitosti. Bohužel pro nás bez těch důležitých gólů. Soupeře jsme důrazným pokrytím k ničemu vážnějšímu nepustili, až na jednu drobnou nepozornost při rychlém protiútoku, ze kterého jsme dostali jediný gól prvního poločasu. V tu chvíli nás mohlo mrzet těch pět tutovek, které by naší hře dodaly patřičný klid. Jediné, co mě v prvním poločase zarazilo, bylo mnoho zkažených a nepřesných přihrávek, kterých jsme se dopustili.

Poločasová patnáctiminutovka se v šatně nesla ve zdůraznění klidného zakončování a pokračování v aktivní a důrazné hře, která nám měla přinést zasloužené góly.

Ve druhém poločase jsem pochopil trenérův termín “musí hořet tráva“. Důraz, obětavost v soubojích, nasazení, výborný pohyb. To nás zdobilo a dávalo soupeři odpověď, kdo bude pánem na hřišti ve druhém poločase. Oproti prvnímu poločasu jsme zpřesnili přihrávku, což nám pomáhalo hlavně v přečíslení. Kluci neustále pracovali, vykrývali prostor a hlavně opět si tvořili gólové šance. První třešnička přišla po hrubce hostujícího brankáře, kdy si špatně předkopl míč a pro Adama to byla jednoduchá záležitost. Tento moment byl pro nás rozhodující, kdy si kluci začali věřit úplně ve všem a z první poloviny druhé půle se stala překrásná exhibice, korunovaná hlavičkou Benyho po rohovém kopu, Jonášovou dorážkou po vyboxování brankáře a Bertovým gólem z přímého kopu. V tyto chvíle zastavoval soupeř naše snažení jen za cenu ostrých faulů, protože byl ve všem o krok pozadu. Chvilkovou naši nekoncentrovanost potrestal soupeř vstřelením dvou gólů. Závěr zápasu jsme si však pohlídali a po zásluze vyhráli.

Závěrem bych chtěl všem klukům poděkovat za krásný výkon, kterým se dnes prezentovali a připravili mi krásnou domácí premiéru na trenérské střídačce. Víme však všichni, že nemůžeme usnout na vavřínech a musíme dále pracovat na svých výkonech.

Martin Šanda – asistent trenéra

Závěrem: Soupeř – kvalita. Trenér Pintrava s asistenty a realizačním týmem udělali přes zimu veliký kus práce. Kluci z Teplic všichni „uměj kopat“, jsou výborní na balonu. Asi jsme o ty dva góly lepší byli, ale zápas byl opravdu vyrovnaný. Nádherný mistrák s korektním soupeřem, obrovský boj, herní kvalita na obou stranách. To mladé hráče dostává nahoru.

Musíme dělat na zakončení a proměňování. Začneme s tím hned v pondělí. Vikingové mají za odměnu Ameriku. Takže rukavice s sebou a noví hráči i „helmu“. A táty prosím, kdo může přijít zapisovat.

BRANKY: Marcinčík, Lapka, Krčmář, Vácha, Rys, Herel

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda – Bazal, Lapka, Čáp, Hruška, Záruba, Procházka, Chocholouš, Votlučka, Marcinčík, Moltaš, Dvořák, Herel, Budař, Vácha, Rys, Rudolf, Trnka, Krčmář, Vágner, Kukol

Trenér Richard Lapka

Co napsal soupeř :
http://www.fkteplice2000.cz/clanky/novinky---aktuality/mistrovske-utkani-s-fk-admira-praha.html

Naše foto zde : https://picasaweb.google.com/101423271733650105240

22.3.2012

Přípravné utkání
Chabry U-13 - Admira U-12 0:3 (0:2)

Ve středu 31. března 2012 jsme přijali pozvání od mladších žáků Chaber a za pěkného počasí odehráli zápas na slušné úrovni. Kvalita hry byla trochu ovlivněna terénem, balon odskakoval a kluci z obou týmů se s tím museli poprat. Vikingové zvlášť ve druhém poločase měli značnou převahu a po trpělivých kombinacích zápas vyhráli 0:3.

Opravdu skvělý výkon podal Jirka v bráně, opřený už i o rozehrávku, a to je do dalších mistráků pozitivní zjištění.

Druhá polovina týmu trénovala na Admiře a příští středu ji čeká zajímavý zápas na Kopanině.

BRANKY : Lapka, Maricinčík, Záruba

SESTAVA: Zach - Bazal, Lapka, Herel, Záruba, Čáp, Marcinčík, Rys, Rudolf, Vágner

Trenér R. Lapka

19.3.2012

ČLŽ: Meteor U-12 - Admira U-12 2:7 (0:3, 0:1, 1:2, 1:1)

Sobota 17/3/2012

Foto zde : https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/MUMeteorAdmira1732012?authuser=0&feat=directlink


Od poloviny listopadu jsme se v podstatě začali připravovat na tento mistrák s Meteorem. Kluci v přípravě nic neošidili, poctivě plnili tréninkové dávky jak na UMT, tak v hale a samozřejmě i na soustředění. Zařadili jsme dostatek obratnostních i pohybových prvků a cvičení, které zdánlivě s fotbalem příliš společného nemají, ale my víme, že to pravda není. Počínaje plaváním, HEAT programem, trampolínkami, strečinkem, aerobikem a konče různými druhy balančního cvičení. Až mistrák nám měl ukázat, jak na tom jsme na balónu, protože hlavně tomu jsme se celou zimu věnovali. Nechci to úplně hodnotit z jednoho zápasu, ale už teď vím, že to ovoce přineslo.

K zápasu bych souhrnně řekl: Viktorova lajna první poločas suverénně ovládala hřiště, bavila se fotbalem, je tam síla vzadu. Oba beci hrají fotbal a to klukům vpředu moc pomáhá. Všichni čtyři záložky chtěly hrát „nezalézali“ a útočníkům to krásně servírovali. Jsem rád, že zápas vyšel Kubovi Moltašovi. Hrál proti „svým“ a to je vždycky poprvé složité. Korunoval to druhou půli vstřelenou brankou. Forvardi teď těží z Nikyho, na kterém je vidět zimní příprava snad nejvíce, chce být u všeho, baví ho to. Trvalo nám to půl roku, než jsme ho dali do fazóny. Brčko hraje dobře, začal proměňovat a dělá pro mančaft. Chvíli nám trvalo, než jsme mu našli správné boty, nějak mu to lepilo. Nedaří se nám dostat víc do zápasu Vítka, má svou hlavu, ale i přednosti a snad přístup k tréninku a i herní disciplínu při zápase zlepší.

Jonášova lajna těží ze hry jejího šéfa. Ten má teď fazónu jako hrom, a když ho naučím ještě vystřelit, aby se to dalo pustit na videu a neměli jsme pocit, že dělá nějaký jiný sport, pak má našlápnuto (teď tady čtu, že dal gól z dálky, tak to si protiřečím). Beci to hrají zodpovědně. Dvořka se rozhodl už rozehrávat a je to znát. Trnkič se ještě po těch všech zraněních trochu trápí, ale umí to, tak to přijde. Poctivý Beny, Fery, Adam a vpředu dříč Tomáš, který už konečně skóroval (hlavou) dávají obraz celé formaci. Má kvalitu. Miky Fyman a Kuky se s ligou teprve seznamují, je to pro ně obrovský skok, a když soupeř hraje natěsno, mají problémy.

Asistent Martin Šanda to viděl na druhém hřišti takto:

V prvním poločase jsem byl s Jonášovou lajnou, která se od začátku snažila hrát důrazně a nepustit soupeře k žádné kombinaci. Až na začátek utkání, kdy si míč na našich kopačkách dělal, co chtěl a odskakoval jako od zdi, se klukům podařilo dodržet to, co jsme si řekli před zápasem. S postupem času se kluci uklidnili a začali hrát svůj kombinační fotbal, jenž nám přinášel brankové příležitosti. Od deváté minuty, kdy se trefil z dálky Jonáš, jsme byli výrazně lepší, bohužel připravené gólovky končily buďto na brankáři, nebo vedle brány. Poločasové skóre 1:0 proto neodpovídalo předvedené hře.

Na druhou půli jsme si s trenérem vyměnili týmy a mohlo se začít. To, co jsem psal o zakončování brankových příležitostí u Jonášovy lajny, platilo u Viktorovy dvojnásob. Jedna krásnější akce střídala druhou, bohužel kluci se střídali v zahazování šancí jak na běžícím páse. Soupeř tuto chvíli zápasu nevěděl kam dřív skočit a převaha Vikingů byla místy až drtivá. První gól druhého poločasu padl po krásné akci, kterou založil Vítek, Brčko krásně utekl po pravé straně a pěkně namazal Viktorovi, jehož doklepnutí nás poslalo do vedení. Soupeř po chvíli střelou z dálky vyrovnal, ale naše trpělivá hra strhla vedení opět na naši stranu. Postaral se o něj Kuba, kterému krásně přiklepl Viktor.

Výhra byla dnes zcela zasloužená, ale musíme zapracovat na proměňování šancí. Moc bych chtěl klukům poděkovat za předvedenou hru, i když vím, že asi větší prověrka přijde až za týden , kdy hostíme na domácím hřišti Teplice.

Martin Šanda – asistent trenéra

Na závěr snad jen že sobotní Meteor neměl s tím podzimním nic společného. Kluci se hodně zlepšili a byli opravdu zdatným soupeřem. Výsledek trochu zkreslil velký počet námi neproměněných vyložených brankových příležitostí, kdy brána kolikrát opravdu zívala. S přístupem k zápasu jsem bez výjimek spokojený. Mrzí mě jen neúčast Vojty Procházky, který se v zimě poctivě připravoval a na první mistrák nebyl. Pro mě a pro každého, kdo se ve fotbale pohybuje, z důvodů zcela nepochopitelných. Nesmím ještě zapomenout na brankáře, protože to je vzadu velká jistota.

Za týden nás čekají Teplice, které prohrály doma se Slavií 2:14, ale o utkání mám informace, že výsledek vůbec neodpovídá jejich předvedené hře, takže nás čeká hodně kvalitní soupeř.

SESTAVA: Smutný, Zach, Šanda – Lapka, Bazal, Záruba, Čáp, Rudolf, Chocholouš, Votlučka, Marcinčík, Hruška, Moltaš, Dvořák, Herel, Vácha, Rys, Trnka, Kukol, Vágner, Krčmář, Budař, Fyman

BRANKY: 2x Chocholouš, Votlučka, Záruba, Moltaš, Rys, Vágner

Trenér Richard Lapka


15.3.2012

Přípravné utkání
Admira U-12 – Roudnice nad Labem U-13 6:3 (0:0, 3:2, 2:1, 1:0)

Středa 14. 3. 2012

Dnes jsme si pozvali na poslední přípravné utkání před začátkem ligové soutěže kvalitního soupeře z Roudnice, který nás na podzim u nich zle potrápil a zaslouženě porazil. Ve středu na naší UMT jsme to Severočechům oplatili trpělivou hrou obou formací, která se opírala o vyrovnané výkony všech tří gólmanů, zodpovědnou hrou obrany , ale i obrannou činností celého týmu. Jako nadstavbu jsme přidali odvážnou a kreativní hru dopředu a tentokrát jsme to vyjádřili i brankově.

Ovšem jestli byla naše čtyřměsíční práce v přípravném období kvalitní, ukáže až sobotní první mistrovské utkání na Meteoru.

Sestava: Smutný, Zach, Šanda – Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Procházka, Chocholouš, Votlučka, Marcinčík, Hruška, Moltaš, Dvořák, Herel, Rys, Trnka, Rudolf, Vácha, Vágner, Budař, Krčmář, Fyman

Branky: 2x Votlučka, Herel, Krčmář, Rudolf, Fyman

Trenér R. Lapka

30.1.2012

ZL Meteor neděle 29. 1. 2012 dvojzápas
1. zápas Admira U-12 – Benešov U-12 0:2 (0:1)
2. zápas Admira U-12 – Třeboradice 9:0 (3:0)

O víkendu jsme absolvovali náročný program v podobě čtyř utkání na Zimní lize Meteoru. Zátěž jsme rozložili do dvou týmů a kluci si opravdu zahráli.

Je to přesně podle mého očekávání, taháme nohy, jsme těžkopádní, prostě unavení - a tak to má v lednu být. Paradoxně vždycky nejlépe se v tomto období jeví hráči, kteří z různých důvodů nemohli tolik trénovat, protože mají lehké nohy a i výbušnost.

V prvním utkání nastoupila Jonášova formace proti Benešovu a to je soupeř, který nás vždycky dokonale prověří. Dostali jsme góly v první a poslední minutě a je to znak špatné koncentrovanosti. Oproti sobotě výborně zahráli útočníci, i když se gólově neprosadili, utkání odpracovali na výbornou. Benešov byl dravější, šel víc za vítězstvím a to i zaslouženě získal. I my jsme měli dost brankových příležitostí, ale prostě to tam teď nepadá. Jinak náš přístup k západu a bojovnost byla na výborné úrovni.

Druhé utkání si Viktorova lajna zasloužila za včerejší krásnou bitvu s Meteorem 99. Třeboradice nám nestačily ve všech herních činnostech a tentokrát jsme to i brankově dokázali vyjádřit.

Letos jsme s asistenty oželeli výsledky v zimních ligách, tým rozdělili a zátěž rovnoměrně rozložili na celý kádr. Nehrajeme ani moc halové turnaje, aby kluci celou zimu neopouštěli formát 7+1. Až na výjimky i všechnu fyzičku děláme s balónem a doufáme, že to přinese ovoce.

1. zápas sestava : Zach – Bazal, Herel, Hruška, Záruba, Rys, Vácha, Moltaš, Votlučka, Vágner, Rudolf

2. zápas branky : 3x Kukol, 2x Chocholouš, 2x Marcinčík, Fyman, Procházka

2. zápas sestava : Šanda – Lapka, Budař, Bazal, Záruba, Procházka, Marcinčík, Fyman, Chocholouš, Kukol, Rudolf

Trenér Richard Lapka

29.1.2012

ZL Meteor sobota 28. 1. 2012 - dvojzápas
ZL Meteor 9:45
Admira B – Sparta dívky 0:2

K prvnímu utkání dnešního dne jsme nastoupili proti dobře připravenému týmu děvčat ze Sparty. Od začátku kluci přistoupili k zápasu odpovědně, i když respekt z děvčat byl obrovský. Z toho plynula malá agresivita, která nám občas chyběla v osobních soubojích. V prvním poločase jsme si vypracovali spoustu šancí na vstřelení gólu, ale v koncovce jsme se moc trápili. Upřímně však věřím, že v zimní přípravě i tyto nedostatky vyladíme a kluci zase začnou dávat pěkné góly.

Ve druhém poločase jsme dostali během jedné minuty dva góly, které rozhodly. Následně jsme měli opět šance skórovat, ale myslím si, že na Vikingy spadla deka, kterou se jim nepodařilo odstranit.

V neděli budou mít šanci ukázat proti Benešovu, že góly dávat umějí a já jim pevně věřím.

Sestava: Šanda, Smutný - Budař, Herel, Rudolf, Rys, Vácha, Moltaš, Vágner, Votlučka, Hruška, Fyman.

ZL Meteor 11:00
Admira A – Meteor 99 5:5

Ve druhém zápase sobotních utkání nastoupila Viktorova lajna proti domácím, kteří se od samého začátku snažili jednoduchým fotbalem nás obrat o všechny body. Kluky však musím moc pochválit za herní projev i za nasazení po celý zápas, zvláště poté, co v poločase museli odstoupit Max a Čapíno pro zranění. I když nás postihla tato zranění, tak se zbytek týmu pral jako správní Vikingové a góly na obou stranách přibývaly.

V poločase jsme museli přeskupit rozestavení a ještě povolat Kubu, abychom měli alespoň dva kluky na střídání. I tak tým pracoval chvílemi za hranicí vlastních možností a statečně se rval o pěkný výsledek. Ke konci nám rychle ubývaly síly, ale musím všechny pochválit, že ze sebe vydali opravdu vše, co mohli. Zápas nám přinesl stejně jako ten první mnoho užitečných informací, které můžeme v zimní přípravě ještě pilovat.

Střelci: Vondrášek 2x, Procházka, Kukol, Marcinčík

Sestava: Smutný, Šanda - Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Procházka, Marcinčik, Chocholouš, Kukol, Vondrášek, Moltaš, Herel

Martin Šanda – asistent trenéra

22.1.2012

Admira U-12 – Meteor U-12 5:1 ( 4:0)

Admira U-12 – Rako Rakovník U-13 6:1 ( 3:1)

ZL Meteor 21. 1. 2012 - dvojzápas

Do dnešního dvojzápasu jsme šli s absencí třech útočníků ze základu. Tam musíme tým ještě vhodně doplnit, abychom nebyli závislí na hráčích, kteří se na ČLŽ nemohou perfektně připravit, ať už z důvodu dlouhodobého zranění, nebo svých jiných priorit. Rozhodně ale u mne nebudou hrát hráči, kteří zimní přípravu poctivě neabsolvují. A pokud je hráč opravdu zraněný, tak se musí léčit a ne to nechat být, že to „nějak dopadne“.

K dvojzápasu snad jen několik řádek. Zvolili jsme dnes jiný model. Obě lajny šly na celý dvojzápas, tým byl pohromadě a to je velká výhoda. Vikingové obě utkání celoplošně kombinovali, zapojovali do hry celé sedmičky a některé akce byly opravdu povedené. Jak v utkání s Meteorem, tak i s Rakovníkem jsme měli jasnou převahu a jen skóre si myslím mělo být výrazně větší, protože brankových příležitostí bylo velké množství. Tam by nám určitě naši ortodoxní útočníci hodně pomohli, protože by proměnili velké množství šancí.

Zápas s Meteorem byl významný pro Jakuba Moltaše a Vítka Marcinčíka, kteří tam působili a už kvůli nim jsme utkání nemohli podcenit.

Branky 1. zápas : Marcinčík, Hruška, Vácha, Kukol , Rys

Branky 2. zápas : 2x Vágner, 2 x Marcinčík, Procházka, Bazal

Sestava : Smutný , Šanda – Lapka, Bazal, Dvořák, Herel, Moltaš, Záruba, Procházka, Vácha, Rys, Rudolf, Marcinčík, Vágner, Kukol, Hruška, Fyman, Budař

Trenér Richard Lapka

14.1.2012

Zimní liga Meteor - dvojzápas
Admira – Vyšehrad 1:2 (0:1)
Admira – Říčany 7:0 (4:0)

Sobota 14. 1. 2012

Moje první zpráva roku 2012 začne poděkováním hráčům, kteří s námi půl roku poctivě pracovali, pomohli nám výrazně v ČLŽ a teď se vrátili do mateřského oddílu Podolí Praha a to Petrovi Kaňkovi a Kubovi Posejpalovi. Oba byli pro Vikingy výborní kamarádi a zapadli dobře do party. Z osobních důvodů se rozhodli pro návrat. Věřím, že se ještě přijdou rozloučit s Vikingy do kabiny, protože jim opravdu chybí. Neméně poctivě se k ČLŽ stavěl i Honza Hajný, který přešel do své věkové kategorie k Tygrům, a i on nám v mistrácích pomohl.

Musím představit i nové hráče, kteří k nám přišli - a to Jakuba Moltaše z Třeboradic a Mikiho Fymana z Líbeznic. Ať se jim u nás daří! Do přípravy naskočil i Dominik Kukol a je to na něm, jestli se prosadí. Rozhodně ale budeme zkoušet ještě i jiné hráče.

Z výkonu v dnešním dvojzápase jsem strach neměl. Věděl jsem, že budeme hrát lépe než před týdnem, protože hůř už to nešlo. První formace odehrála proti Vyšehradu velmi kvalitní utkání. Korektní zápas byl z našeho pohledu slušné úrovně a Jonášova lajna si napravila reputaci po výkonu s Hovorčovicemi minulý týden. Soupeř je opravdu kvalitní a na jednom hřišti s ním máme problémy. Myslím si ale, že v normálním ligovém mistráku na dvou hřištích bychom to zvládli, protože máme vyrovnanější obě lajny.

Viktorova formace měla nůž na krku. Odchodila před týdnem Kladno a věděla, že pondělní trénink by byl hodně „zajímavý“. Pestrou kombinací jasně Říčany přehrála a utkání si užili všichni hráči.

Jsme v zimní přípravě už deset dní a na hráčích to začíná být znát. Vánoční cukroví je snad už definitivně zažehnané.

Sestava 1. zápas : Zach, Šanda - Dvořák, Budař, Rys, Moltaš, Vácha, Votlučka, Vágner, Procházka, Rudolf, Kukol

Branka : Vácha

Sestava 2. zápas : Smutný , Šanda – Herel, Bazal, Rudolf, Záruba, Procházka, Marcinčík, Chocholouš, Hruška, Fyman, Čáp

Branky : 3x Marcinčík, Čáp, Záruba, Chocholouš, Fyman

Trenér Richard Lapka


14.12.2011

ZLB Admira U-12 - Dukla U-13 5:2 ( 3:1)

Do zápasu se staršími kluky z Dukly jsme šli s malou dušičkou. Bez opor Bázy, Vikiho, Čapína, Brka a dalších. A hlavně po turnajovém „ školení „ v Neratovicích, kdy nám tento tým za deset minut vůbec nepůjčil balón, jsme na to museli jít jinak.

Neodkryji celou taktiku, ale každý, kdo zápas viděl, to asi pochopil. Soupeř chodil do zavřené obrany (dneska bloku), nepresovali jsme nesmyslně na 100 procentech hřiště, „plac“ jsme zkrátili a zúžili, kombinovali na co nejmíň doteků s míčem a to všechno přineslo ovoce v podobě vedení 3:0. Obrovskou práci odvedli útočníci, dali 4 góly a Max tomu šéfoval. Dal krásný gól, byla na něj jasná pětka a chystal klukům další loženky. Vítek se prosadil 2x, je chytrý, kreativní, má nevídané dělo v levé noze, ale musí mít za sebou pracovité záložky, které na něj dělají. Niky začal jezdit a taky nám pomohl.

Prochy, to je kopáč, teda ale jen když ho to baví. Měli jsme kliku, že to byla zrovna neděle. Hrál krásně, jasně jeho zápas. Ostatní záložky - David, Kuba Moltaš, Posy, Trnkič - se mi v neděli taky moc líbily. Kuba Moltaš přes zimu musí zlepšit výbušnost a kratší sprinty. Vysvětlím mu to „zábavnou formou“. Posy, když si přestane hrát na schovávanou (je tam určitě na bedně), pak by měl být také platný.

Druhý poločas dukláci tlačili, ale Vítek dvakrát zvýšil a tlak soupeře otupil. Beci odehráli výborný zápas, pro ně obrovsky těžký. Bert byl kvalitní, začal hrát už zezadu fotbal, proměnil suverénně pětku a na to, že je o rok mladší, to má v hlavě srovnané. Lapkič kopal s přehledem, hrál na něj kluk snad o dvě hlavy větší, je fotbalový. Ale na konci zápasu udělal neuvěřitelnou mindu, pustil útočníka do lajny, ten dal gól a Lapkič se u toho ještě samozřejmě zranil. Nádherná bilance jednoho souboje. Na to, co už má odkopáno, se musí takovýchto chyb vyvarovat. Zvláštní kapitola je výkon Jirky v bráně, to jsem fakt koukal. Chytat umí, to všichni víme, ale dnes i zakládal, rozehrával a to je paráda.

Porazili jsme naprosto zaslouženě výborného soupeře, takticky vyspělého, fotbalového. Kluky za dnešní výkon musím pochválit.

SESTAVA : Zach , Šanda – Herel, Lapka, Trnka, Procházka, Rudolf, Marcinčík, Vondrášek, Moltaš, Posejpal, Votlučka

BRANKY : 2x Marcinčík, Vondrášek, Herel, Votlučka


ZLB: Admira U-12 – Tatran Střešovice U-13 0:3 ( 0:2)

Kluků z Jonášovy lajny mi bylo trochu líto, dřeli, bojovali, jezdili. Byli herně soupeři vyrovnaní, ale vpředu jsme se vůbec nedostali do zakončení a neměli ani žádnou brankovou příležitost. Obě branky v první půli padly po standardkách. První zaváhal Šandys a nevyrazil nepřímý volný kop. Druhá padla po rohovém kopu, tam se na tom podepsali obránci, vůbec nemají zformované základní postavení při standardní situaci (rohovém kopu). Nemluví, neřídí obranu a to na této úrovni už není možné. Záložníci působili upracovaně, chybí tam nápad, kolmice, naražení a tím možnost přečíslení. Útok je pro mě největším zklamáním. Tomáš má asi 20procentní úspěšnost udržení balónu a to je bilance zoufalá. Vybíjí se v soubojích, které většinou prohrává, a pak to řeší faulem. Adam ztratil úplně koordinaci, pere se s tím, ale na výkonnosti je to znát. Miky Fyman se teprve rozkoukává, je to pro něj jiný svět a uvidíme v zimní přípravě.

Druhá půle byla podobná, vpředu nic a po chybě Feryho při odkopu soupeř zvýšil na 0:3. Je to jeho velký problém, vyřeší už i herní situaci pěkně fotbalově, ale hned na to udělá obrovskou chybu a celý dojem si pokazí.

Fotbal je o chybách, v mládežnické a ani v dospělé kategorii se jich nevyvarujeme. Ale je jasné, že i jedno z kritérií posuzování komplexnosti hráčské kvality jednotlivce je počet individuálních chyb.

Celkově opakuji: kluků je mi fakt líto. Drželi celý mančaft druhou polovinu podzimní části ligy výsledkově a i herně. A teď to trochu na ně spadlo. Je dobře, že až nyní a ne v soutěži. Promícháme formace a dostaneme se z toho.

SESTAVA: Šanda, Zach – Budař, Dvořák, Rys, Trnka, Vácha, Fyman, Vágner, Hruška, Krčmář, Herel, Rudolf

Trenér Richard Lapka

5.12.2011

ZL Braník – dvojzápas – 4. 12. 2011

9.00 Admira - Vyšehrad 3:4

K dnešnímu prvnímu zápasu nastoupila Viktorova formace proti výborně fyzicky i technicky připravenému týmu z Vyšehradu. Před zápasem jsme si s kluky v kabině řekli, že budeme hrát aktivně a střílet. Začátek tomu oproti minulému týdnu odpovídal. 2. minuta a my vedeme 2:0 po uklizení Prochyho. Nesmím však zapomenout na první minutu, kdy Vítek z nulového úhlu prostřelil brankáře. Další minuty se nesly v naší nedůrazné hře, kdy soupeř vyrovnal na 2:2. To běžela 6. minuta. Další góly padly až na konci poločasu, kdy za nás po hezké individuální akci podruhé skóroval Prochy. Rozhodnutí přinesl druhý poločas, kdy jsme dostali čtvrtý gól, který rozhodl. Celý druhý poločas se nesl v bojovné atmosféře, kdy se střídala obě družstva v diktování hry.
Musím pochválit celou lajnu za předvedený výkon, protože nasazení po celých 50 minut nepolevovalo a kluci jeli celý zápas naplno.

Střelci: Procházka 2x, Marcinčík

Sestava: Smutný, Šanda - Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Procházka, Marcinčík, Vondrášek, Votlučka, Kaňka, Fyman

10.20 Admira – Motorlet 1:4

K druhému zápasu nastoupila Trnkičova formace, z mého pohledu až moc bojácně, což ovlivnilo celý první poločas. Naši kluci hráli sice s nasazením, ale nedokázali se srovnat s agresivní a důraznou hrou soupeře. Stav 0:3 byl proto reálným vyústěním naší hry. Do druhého poločasu jsme nastoupili s trochu větším odhodláním něco udělat s výsledkem. Gól na 1:3 jsme vsítili po ose Trnkič, Fanda a z odraženého balónu dával gól Jonáš. Z mého pohledu celé utkání ovlivnila událost z 42. minuty, kdy byl zezadu na hranici vápna faulován David a bohužel rozhodčí zůstal v klidu. V tuto chvíli se kluci opravdu snažili a druhý gól by si zasloužili. Po chvíli jsme dostali čtvrtý gól, který rozhodl.
Když jsem chválil první lajnu za přístup k utkání, pak tady to moc udělat nemohu. I když se kluci snažili hrát a kombinovat, velký nedůraz a nepřizpůsobení se agresivní hře soupeře nás stály lepší výsledek.

Střelec: Rys

Sestava: Šanda, Smutný - Herel, Dvořák, Vácha, Rys, Trnka, Chocholouš, Vágner, Moltaš, Budař, Rudolf

Martin Šanda – asistent trenéra


Admira - Litoměřice U-13 5:1 ( 1:0)

Poctivou kombinační hrou jsme soupeře od samého začátku přehrávali. Brankově jsme se prosadili více ale až ve druhém poločase. Chtěl bych napsat, že Jirka chytal spolehlivě, ale pokazil si to nesmyslným nakopnutím balónu do soupeřova útočníka, od kterého se míč odrazil do branky. Je to škoda, protože brankář to je kvalitní a takovýchto „minel“ se musí vyvarovat. Obrana dnes trpělivě zakládala a na dvojici Báza – Lapkič, když mají den, se hezky dívá. Musím vyzdvihnout záložky, ale hlavně také dnes Vikiho , to je velká kvalita.

Útočníci se první půli trochu trápili. Max, Brko a ani Vítek neudrželi vpředu balón. Přesto zařazení Vítka na podhrot je velké oživení a potvrdil to na konci poločasu a v průběhu druhého dvěma brankami většinou po samostatných akcích. Prosadil se i Max, Brko a Čapíno, který uzavřel skóre na 5:1.

BRANKY : 2x Marcinčík, Chocholouš, Vondrášek, Čáp

SESTAVA : Zach, Smutný - Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Procházka, Marcinčík, Vondrášek, Chocholouš, Fyman, Posejpal

Admira – Brandýs nad Labem U-13 0:0

O takovémto zápase se mi ani nechce psát a na Trnkičovu formaci se fakt zlobím. Od začátku odevzdaný soupeř, který ani dopředu nic moc nechtěl dělat. V bráně Brandýsa byl opravdu velký gólman, který s přehledem všechno pochytal a my, kteří jsme si mysleli, že si gól musí dát soupeř sám, jsme na něm pohořeli.

Balóny lítaly skrz vápno sem a tam , ale nic tam nespadlo a ani nemohlo, protože kdo opravdu bojoval a dřel vpředu, byl jedině David a to je málo. Nedůrazná střelba nemohla soupeře ohrozit. V záloze bych vyzdvihl Trnkiče, chtěl hrát, bojoval, zakončoval, ale i ta trocha štěstíčka mu chyběla.

Celé utkání jsme měli převahu, kombinovali a snažili se hrát fotbal, ale bez důrazu vpředu to nejde, a tak jsme za 60 minut nedali ani jednu branku.

Nelíbil se mi přístup některých hráčů a popovídáme si o tom.

SESTAVA: Smutný, Šanda - Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Procházka, Marcinčík, Vondrášek, Votlučka, Kaňka, Fyman

Zítra nás čeká opět dvojzápas na ZL Braník, nejprve nepříjemný soupeř Vyšehrad. Tým sestavený z několika klubů a národů a ani nevíme, s jakým ročníkem přijedou. A pak kvalitní Motorlet.

Trenér Richard Lapka

28.11.2011

Vyhráli jsme turnaj ke 100. výročí SK Střešovice

V neděli 27. 11. jsme se s Vikingy vydali na pěkně obsazený turnaj do Střešovic. Vzhledem k tomu, že to byl poslední turnaj, který s námi Jirka Vávra absolvoval, tak herní taktika byla daná předem. Hrát, užít si fotbal, nastřílet hodně gólů, bavit se fotbalem a k tomu navrch věnovat Hagimu krásný dárek v podobě vítězství v turnaji.

Tak tedy postupně: K prvnímu zápasu proti Suchdolu jsme přistoupili odpovědně a od první minuty jsme dokazovali, kdo je na hřišti lepším družstvem. Jako první se trefil David a další góly přidali Fanda a Petr Kaňka. Stav 3:0 odpovídal stavu na hřišti.

K druhému zápasu skupiny jsme nastoupili proti týmu Pragis Satalice, který byl pro Hagiho velmi prestižní, protože tam bydlí. Ovšem začátek byl z pohledu Hagiho hodně nešťastný. Otevřel si trochu více „pusu na špacír“ a rozhodčí byl velmi, ale velmi nekompromisní. ČERVENÁ KARTA. Na konec trenérské kariéry to byl mazec. Pro ty, co to neviděli, musím napsat, že to bylo krásné divadlo pro všechny, protože se Hagi s rozhodčím znal, a tak jsme se tomu krásně všichni zasmáli. Poté jsme už na soupeře vlítli a nedarovali mu nic po celý zápas. Výsledek 3:1 odpovídal předvedené hře, a tak mohli David, Kuba Moltaš a Bert oslavit své góly v zápase. Mimochodem Bert svou penaltu nádherně uklidil k tyči.

Třetí zápas jsme odehráli proti dobře připravenému soupeři z Žatce, který nám hlavně v úvodu demonstroval jednoduchost fotbalu. Jedna, dvě přihrávky, presink, dynamika, střela a v první minutě jsme prohrávali 0:1. Poté jsme se trochu trápili, až odpovědnost na sebe vzal Miky, který utekl obraně soupeře a s přehledem vyřešil situaci sám na brankáře. Vítězství 2:1 na naši stranu strhnul Péťa Kaňka chvíli po půlce utkání.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti domácímu „áčku“ Střešovic. Od začátku jsme se však trápili v koncovce a ne a ne dát gól. Zkoušeli jsme to ze všech pozic, až se do balónu opřel na hranici vápna Beny a nádherně provětral všechny pavučiny. Vítězství potvrdil dalším gólem Petr Kaňka, a tak jsme zápas dovedli k vítězství 2:0. Tímto zápasem jsme vyhráli skupinu A a mohli se těšit na finálovou skupinu, kde už šlo o medaile. Do finálové skupiny jsme si přinesli výhru nad Žatcem, ale před sebou jsme měli hodně kvalitní soupeře: Aritmu, Benátky – tyto týmy v základní skupině nedostaly ani jeden gól - a finálovou pětku doplnil Motorlet.

Do boje o medaile jsme vstoupili utkáním s Benátkami, které nás prověřily minulou středu. Zápas jsme měli od začátku pod lehkou kontrolou, a i když soupeř sympaticky kombinoval, my jsme ho moc do střel nepustili. Nám se po střelách Tomáše a Davida povedl dvoubrankový únik. Teď bych zmínil krásný fotbalový moment, který všechny, kdo ho viděli, nadchnul - a to gól Davida. Po rohu na zadní tyč se krásně David položil do střely a nádherným halfvolejem zavěsil. BRAVO. Po tomto gólu jsme však trochu vypadli z tempa a soupeř v čase 18:58 snížil na 2:1. Musím však upozornit, že zápasy se hrály na 18 minut.

K předposlednímu utkání jsme šli na Motorlet, kde jsme ve třetí minutě vstřelili branku po rohovém kopu, kdy se trefil Kuba Moltaš, ale od té doby jsme odešli ve všech herních projevech a soupeř nám řádně zatopil. Ještěže jsme Vikingové s buldočí povahou, jinak by nám asi soupeř nakopal „zadky“ . Toto utkání – 1:0 - bylo asi nejhorší naše vystoupení, ale vzhledem k výhře a remíze Aritmy s Žatcem jsem už věděl, že to dobře dopadne.

Do posledního utkání s Aritmou jsme již nastoupili bez zbytečných nervů, kdy kluci dokázali, že se fotbalem baví. Soupeř za celé utkání přešel přes půlku jen dvakrát, ale přesto jsme gól nevstřelili, i když jsme měli šancí, že vyhrát o čtyři branky bylo v našich silách. Plichta 0:0 tady neodpovídala předvedené hře.

Jako poslední bod celého turnaje byla korunovace vítězných Vikingů, kteří po celou dobu turnaje neprohráli. Pak už jen nezbytné focení a hurá domů. Musím vyzdvihnout bojovnost celého týmu, ale dva hráči odehráli nádherný turnaj v perfektní formě - Bert a Beny. Paráda, kluci, jen tak dále.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat Hagimu, že odvedl s týmem veliký kus práce, na který budu chtít jako nový asistent Richarda navázat. HAGI děkuji!!!

12.jpg, 92kB

Střelci: David Rudolf 3, Petr Kaňka 3, Jakub Moltaš 2, Hubert Herel, Tomáš Vágner, Benjamin Vácha, František Budař, Mikoláš Fyman

Sestava : Smutný, Šanda - Herel, Budař, Rudolf, Fyman, Moltaš, Hruška, Kaňka, Rys, Vácha, Vágner, Krčmář

Martin Šanda

Zimní liga Braník
Admira U-12 – Neratovice U-13 1:2 (0:1)

Určitě jsme herně nepropadli, soupeř byl kvalitní. Hodně hráčů má na střídavé starty v Dukle, Viktorce Žižkov a ve Spartě a tam hrají ligu v kategoriích U-12 a U-13. První poločas jsme prohráli 0:1, když soupeř zakončil individuální akci středem hřiště.

Ve druhé části hry vyrovnal Tomáš, doklepl střelu ze standardní situace. Neratovicím se podařilo na konci utkání rozhodnout zápas po kombinační akci - 1:2.

Druhý poločas byl z naší strany rozhodně lepší a chvílemi jsme staršímu a fotbalovému soupeři i zle zatápěli. Nerátky ale byly určitě o ten minimálně jeden gól lepším týmem. S výkonem Trnkičovy sestavy jsem byl rozhodně spokojený.

BRANKY : Vágner

SESTAVA : Zach, Smutný - Dvořák, Herel, Trnka, Rys, Vágner, Budař, Krčmář, Kaňka, Moltaš, Vácha

Zimní liga Braník
Admira U-12 – Benešov U-12 3:2 (1:2)

Zápas ovlivnil hrůzostrašný začátek, kdy jsme po dvou chybách prohrávali ve třetí minutě 0:2. Nechali jsme se od soupeře zatlačit a nevypadalo to s námi nijak růžově. Vítek naštěstí hned odpověděl a snížil na 1:2, když prostřelil gólmana Benešova. Postupně jsme získávali iniciativu a ve druhé půli jsme už byli, myslím si, lepším týmem. Vítek na podhrotu ožil a potvrdil to ještě dvěma vstřelenými brankami. Hlavně se nebál střílet a to je pro nás dobrá zpráva. Viktorova lajna druhý poločas šlapala perfektně a zaslouženě utkání otočila. Říkali jsme si, jestli se zápas vůbec bude hrát, protože byl smog a měli jsme obavy, jestli to Benešovu klubový lékař dovolí? Podobně, jako jim to zakázal na jaře, když jsme spolu měli hrát přípravné utkání v rámci našeho jarního soustředění.

Zápas měl velmi slušné parametry, oba týmy se nutily do kombinace, hrál se hezký fotbal se šťastnějším koncem pro nás.

BRANKY : 3x Marcinčík

SESTAVA : Zach, Smutný - Bazal, Lapka, Hruška, Záruba, Čáp, Procházka, Marcinčik, Vondrášek, Fyman, Trnka

Trenér Richard LAPKA

21.11.2011

ZL Meteor: Admira A – Lokomotiva U-13 4:0 ( 2:0 )

Sobota, 19. 11. 2011

Trnkičova formace celý zápas měla pod kontrolou, slušně kombinovala a Lokádu jednoznačně přejela. Dobře zapadla i naše nová posila z Třeboradic – Kuba Moltaš. Kluci si v poklidu došli pro vítězství.

Branky: Vágner, Moltaš, Vácha, Herel

SESTAVA: Smutný, Šanda – Dvořák, Herel, Trnka, Rys, Vácha, Vágner, Budař, Krčmář, Moltaš, Kaňka


ZL Meteor: Bohemians Praha U-13 – Admira B 3:2 ( 1:2)

Tak takhle jsem dlouho Viktorovu lajnu neviděl hrát. Jednoznačně nejlepší výkon za poslední dobu. Je neuvěřitelné, že se tohle dá prohrát. Bohemka byla opravdu třikrát za půlkou, ale vždycky nás zle potrestala. Výsledky mě v přípravě nezajímají. Přesto takovýto zápas má skončit 3:10. Absence všech tří útočníků je znát. Nedali jsme gól ani z tisíciprocentních loženek. Kombinovali jsme celoplošně už od beků a já byl opravdu ze hry nadšený.

BRANKY: Procházka, Marcinčík

SESTAVA: Zach, Šanda - Lapka, Bazal, Hruška, Záruba, Čáp, Procházka, Marcinčík, Rys, Vácha, Posejpal.

Trenér Richard Lapka

- Fotografie jsou ke zhlédnutí na stránkách Vikingů -


Loap cup Neratovice U-13

17. 11. 2011

Tento turnaj byl po organizační stránce velmi pěkně připravený. Pokud ale mám posoudit výkon náš, tak to je pro mne velké zklamání. Pět vstřelených branek v osni utkáních mluví za vše a je to důvod k zamyšlení. Přístup hráčů jsem chápal tak, že to pojali jako turnaj po soutěži, a to jim rychle vyvedu z hlavy. Podzimní sezóna pro nás končí 18. prosince a všichni to tak musíme chápat. Hráči nemůžou od poloviny listopadu do 4. ledna, kdy začínáme, ležet na zádech.

Fotbalové nás přehráli akorát starší kluci z Dukly, ale u ostatních utkání chyběla bojovnost, nasazení a všechno to, co je potřeba při zápase na venkovské trochu nerovné travnaté hrací ploše.

Hráči si mysleli, že když hrají ligu, tak to přijde samo. Znovu opakuji : v přípravě je 27 Vikingů a jen kdo chce hrát aktivně, bude v základu. Samozřejmě, že věkový rozdíl je v takovémto turnaji taky znát. Stačí dva, tři starší narostlí kluci a výsledek to musí ovlivnit.

Admira –
- Neratovice U-12 1:1
- Dukla U-13 0:4
- Braník U-13 1:2
- Ústí n.L. U-12 0:1
- Sedlčany U-13 2:0
- Neratovice U-13 0:0
- Motorlet U-13 0:0
- Milovice U-13 1:0

Umístili jsme se na „výborném“ 7. místě.

Branky: 2x Chocholouš, Záruba, Vágner, Moltaš

Sestava: Zach, Šanda – Bazal, Lapka, Dvořák, Záruba, Čáp, Procházka, Marcinčík, Trnka, Vágner, Chocholouš, Moltaš.

Trenér Richard Lapka

14.11.2011

Do jarních odvet jdeme z pátého místa!
MU Karlovy Vary U-12 v. Admira U-12 4:11 (1:2,1:3,1:4,1:2)

Mistrák v K. Varech byl posledním soutěžním utkáním u Vikingů mého asistenta Jiřího Vávry a kluci se s ním chtěli rozloučit důstojně, výhrou a kvalitním výkonem. To se jim, myslím, podařilo. Tak mu dáme taky slovo:
„Konec dobrý, podzim dobrý. Jelikož byl sobotní zápas pro mne celkem emotivní, nechám hodnocení na hlavním trenérovi. Leč splním zpravodajskou povinnost. Druhá lajna vítězství ve Varech 1:3 a 1:2. Spíš chci Vikingům a všem kolem nich za vše poděkovat. Bylo mi ctí….“

Váš HAGI

Ve Varech obě lajny podaly kvalitní výkon, vyhrály všechny 4 části hry a postupně trpělivě navyšovaly skóre. Vzadu byli výborní všichni tři brankáři, s kterými jsme tentokrát notně míchali a kvůli absenci gólmana u 99 museli pomoct i tam. Beci, s kterými jedinými tolik nehýbáme, nám to odvedli zodpovědným výkonem bez hrubek, záložky jezdily, nabízely se, chtěly hrát, vyhrávaly osobní souboje, daly 5 gólů a plnily předzápasové pokyny. Útočníci také 5 x skórovali a je to hned jiné, když proměňují, tým se zklidní, hráči si můžou dovolit. Taky jsme začali konečně dávat branky z penalt ( Čapíno to v klidu 2x uklidil), akorát za Berťase to musel hasit Trnkič dorážkou.
Čekala nás krásná cesta domů, je to pecka, když vyhrajou i 99. Hned je v autobuse lepší nálada. Ještě jsme klukům za odměnu zastavili u Mc Donalda (myslím si, že na neděli tam museli udělat sanitární den). Trošku jsem měl obavy po středečním HEAT programu a trampolínách, jestli nebudou hráči lehce zataveni, protože to byla docela kouřovka, ale Vikouškové to zvládli perfektně a odjezdili zápas naplno.

Posledním mistrákem pro nás ale nic nekončí. Máme tři Zimní ligy, venkovní turnaje, halové turnaje, všechno proti klukům o rok starším a od ledna přejdeme na 4 tréninkové jednotky týdně (jedna bude vždy alternativní, např. plavání, balanční cvičení, aerobik, strečink, HEAT program, trampolíny, atletika apod.) Zřejmě ji budeme mít každé úterý. Do přípravy jde 27 hráčů a záleží jen na nich, kdo v březnu půjde do základu na první mistrák. Jako třešničku na dortu plánujeme v červnu účast na velkém turnaji v Berlíně. Chceme si udělat pěkný výlet s prohlídkou města a se vším, co si zaslouží tým České ligy žáků. Tak si, tátové, připravte peněženky a zapřemýšlejte, jak s tím třídenním zájezdem i jinak pomoct.
HAGI, ještě jednou dík za ty 4 roky, klobouk dolů, Vikingové na tebe nikdy nezapomenou, to ti můžu slíbit a novému asistentovi panu Šandovi jsi nasadil pěkně vysokou laťku.

BRANKY: 2x Trnka, 2x Chocholouš, 2x Vágner, 2x Čáp, Záruba, Vondrášek, Dvořák

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda, Bazal, Lapka, Marcinčík, Záruba, Procházka, Čáp, Votlučka, Vondrášek, Chocholouš, Dvořák, Herel, Hruška, Budař, Krčmář, Trnka, Rys, Vácha, Vágner, Rudolf.

Trenér Richard Lapka

- Fotografie jsou ke zhlédnutí na stránkách Vikingů -


8.11.2011

Áčko jsme nenapodobili!
Admira U-12 - Viktorka Žižkov U-12 5:6 (3:4,2:0,0:1,0:1)

Když jsme utkání s Viktorkou zahajovali, byla ještě na Admiře velká euforie z dopoledního vítězství áčka nad Převýšovem ( přemožitel Slavie v Poháru Ondrášovka Cup a vedoucí tým divize C). Bohužel, Vikingové první tým Admiry nenapodobili.

Nejprve hodnocení asistenta Jirky Vávry: „ 3x škoda!! Klasický zodpovědný výkon druhé lajny body nepřinesly. První půle super, po gólech Jonáše a Franty, mimochodem nádherná hlava do šíby, výhra 2:0. Druhá půle - už taháme za kratší konec, soupeř byl prostě lepší. Prohra 0:1. Ta nula vzadu nejde držet neustále. Chápu to a na kluky se nezlobím! Jinak přiměřená pochvala celé lajně. Jednoho však zmíním, a to Martina Šandu. Jeho snaha dirigovat kluky před sebou, pomáhat jim svým vybíháním a rozehrou mi imponuje. Jen tak dál, Martine!“

Hagi

První lajna začala jako v poslední době obvykle výborně, vedla 1:0 po Prochyho důrazu. Pak Čapíno z penalty a i ze hry upravil na 3:1 a vyvíjelo se to krásně. Soupeř korigoval, ale pořád jsme vedli 3:1. Až na konci poločasu jsme nepochopitelně polevili v obranné činnosti celé lajny a soupeř šel do vedení 3:4. U prvních dvou branek byl trochu Báza, u třetí Lapkič a u čtvrté Hrůša. Samozřejmě záložníci vůbec nepomohli a je to škoda, protože to nakonec ovlivnilo celé utkání. Vpředu ještě měl obrovskou šanci Niky, který špatně řešil samostatný nájezd.

Druhá půle už byla pro mne obrovské zklamání. Přestali jsme absolutně běhat, soupeř převzal iniciativu a jako už vícekrát v poslední době naší první formaci ve druhé části hry začal přehrávat. Přesto se ale do vyložených příležitostí nedostal. Lapkič s Bázou to tam poctivě odjezdili. Bohužel dnes neměl ani Pepča v bráně úplně svůj den a pustil lehký balón skrz nohy…. To byla škoda. Na konci zápasu šel ještě do velké šance Max, ale sólový nájezd neproměnil.

Výsledek celého utkání by asi byl lepší, kdybychom nechali formace odehrát zápas s menším počtem střídání hráčů, ale touto cestou jít nechceme. Máme široký kádr, kluci poctivě trénují a hrát musí. U obránců se ale nad tím budu muset zamyslet, protože střídání beků skutečně okamžitou defenzivní herní situaci výrazně naruší (viz konec první půle u první lajny).

Pondělní plavání nám moc nepomohlo, tak snad teď ve středu, kdy máme HEAT program a trampolínky, se nám zlepší nálada.

Celkově shrnuto : nešťastný zápas a jak říká HAGI, vyzdvihnout musíme výkon Martina v bráně, protože se chopil příležitosti a výrazně sahá po základu (možná mu pomohla opečená klobása, kterou si dal těsně před utkáním, a já jsem myslel, že mě raní mrtvice).

Nezbývá nám, než bodovou ztrátu napravit za týden ve Varech, ale bude to taky hodně těžký zápas.

BRANKY: 2x Čáp, Procházka, Rys, Budař

SESTAVA: Šanda, Smutný – Lapka, Bazal, Hruška, Čáp, Záruba,Marcinčík, Procházka, Vondrášek, Chocholouš, Votlučka, Dvořák, Herel, Rys, Trnka, Vácha, Krčmář, Budař, Hajný, Vágner, Rudolf

Trenér Richard Lapka

Pozn. Fotografie k zápasu jsou ke zhlédnutí na stránkách Vikingů.

31.10.2011

Na „podolskou chřipku“ ještě „kobyliské očkování“ nezabralo
Kladno U-12 - Admira U-12 4 : 4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0)

Emoce mezi diváky, mezi trenéry, mezi trenéry a rozhodčími, mezi trenéry a diváky, mezi hráči, prostě obrovská bitva, řežba, nádherný, krásný zápas. Takhle má nějak vypadat ligový duel mezi vyrovnanými týmy. Zaplaťpánbůh, že to neviděl nějaký mládežnický metodik, protože by se hned šel oběsit. Ale na druhou stranu by se mu po fotbalové stránce utkání muselo líbit. Žádné nakopávání, kombinační fotbal po zemi. Kladenští kluci, když jsem si s nimi po zápase podával ruku, měli všichni vytřeštěné oči a Vikingové taky, protože takové utkání pro hráče je stokrát lepší, než když někoho porazíte 20:0, i než deset přáteláků.

Posy, Beton a Niki, naše posily z Podolí, lehly na chřipku. Na Kladně nám pomoct nemohly a bylo to znát. Přidal se ještě Adam Krčmář, a tak s velkou marodkou jsme vyrazili k soupeři, který je na tom bodově stejně jako my. Naštěstí se nám podařilo oživit Viktora a byl už k dispozici.

Jiří Vávra hodnotí svoji lajnu v zápase takto:
„Neproměňování vyložených gólových příležitostí nás stálo 2 body, a chyby v útočném pásmu plno sil. Druhá sedma nezačala zápas vůbec špatně, když se asi v desáté minutě z ´voleje´ trefil náš malý velký David. Druhá část prvého poločasu však upadla do průměru a z již zmiňovaných chyb na polovici soupeře padl vyrovnávací gól. Nejedná se ani tak o chybné přihrávky v útočném pásmu soupeře, jako o individuální chyby v tzv. minisoubojích jeden na jednoho. Druhý poločas přinesl velice vyrovnaný průběh a dvakrát Tomáš a jednou Dominik prostě neskórují. Tím myslím jen ty nejvyloženější šance. Naopak musím béčko pochválit za obrovskou zarputilost, bojovnost a touhu svůj druhý poločas neprohrát. Pocity jsou smíšené, ale s odstupem času pokládám zisk bodu za přiměřený, neboť Jiří pár gólovek pochytal a na vedlejším hřišti měl soupeř v posledních vteřinách stoprocentní gólovku, kterou kdyby proměnil, všechny body by zůstaly na Kladně.“

První sedma začala famózně, vedla 0:2, když Max dvakrát nezaváhal. Zastavilo nás zranění Brka, který skončil v nemocnici po srážce s brankářem domácích, a doufáme, že to nebude nic vážného. Museli jsme posunout dopředu Prochyho, to je super záložka, ale rodilý útočník určitě ne. Honza Hajný ještě opravdu na tuhle soutěž připravený není, takže kluci to odjezdili bez střídání. Kladno okamžitě vycítilo šanci a vyrovnalo na 2:2. Druhý poločas se opět prosadil Max, vedli jsme a měli velký tlak, ale neproměnili jsme žádné závary před brankou soupeře. Na konci zápasu se už Kladno hodně tlačilo dopředu a vyrovnalo.

Celkově musím vyzdvihnout bojovnost a herní (kombinační ) projev obou našich formací a z jednotlivců přeci jenom Maxe, protože dal hattrick.
Utkání podle mého názoru bylo pohledné, obrovsky bojovné a mělo ligové parametry. Výsledek je spravedlivý, protože Kladno bylo velmi aktivní soupeř. A jak zmiňuje Hagi, v posledních vteřinách neproměnilo stoprocentní šanci a z toho nám bylo pěkně vedro. A ne, jak se říká: „Na Kladně je chladně, ale když si dáš Pedro, tak je ti vedro“.

Branky: 3x Vondrášek, Rudolf.
Sestava: Zach Jiří, Smutný Josef, Šanda Martin – Rudolf David, Procházka Vojtěch, Bazal Jan „K“, Budař František, Rys Jonáš, Vágner Tomáš, Lapka Jan, Chocholouš Vojtěch, Vácha Benjamin, Dvořák Lukáš, Herel Hubert, Vondrášek Maxim, Záruba Viktor, Marcinčik Vít, Čáp Jan, Hruška Petr, Hajný Jan, Trnka Dominik.

Trenér Richard Lapka


DSC_0029.gif, 12kB DSC_0055.gif, 16kB DSC_0066.gif, 14kB
DSC_0075.gif, 15kB DSC_0094.gif, 13kB

Foto: Blanka Mikulová


24.10.2011

Čestná porážka od suverénního lídra tabulky
Admira U-12 - Most U-12 5:8 ( 1:2,1:3,1:3,2:0)

Jak to viděl asistent Jiří Vávra, který vedl druhou formaci ….
„Překvapivě dobrý, i když převážně defenzivní výkon druhé sedmičky. První půle v klasickém rozestavení se snahou hrát s favoritem otevřenou partii nám přinesla vedení, když na roh Dominika si u druhé tyče krásně naskočil Beny a hlavou přesně zamířil. Soupeř kontroval výtečnými kolmými pasy na své nabíhající útočníky, s tím měl Jiří určité problémy. Jeho čtení hry a odhady jsou pro mne zklamáním. To vše dalo dohromady dílčí skóre béčka 1:3. Druhý poločas začal Dominik více odzadu, výborný výkon Berta s Lukym a s úplně jiným Jirkou nám vzadu zajistil nulu. Borci z Mostu do nás kombinačně bušili. Z nemnohých našich ataků, kde se vzal, tu se vzal Péťa Kaňka a z levé strany se krásně nemýlil. Ke konci ještě Dvořka střelou ze střední vzdálenosti, která byla tečovaná, zvyšuje na 2:0 a je konec. Musím celou druhou sedmu pochválit. Někdo namítne, že druhá půle béčka nic moc na oko, že u dětí o výsledky nejde, ale já nejsem a nebudu zastáncem nějakých debaklů do vlastních řad, potažmo, když hraješ proti jasnému favoritovi. Co takový debakl přinese křehké psychice dítěte? Nic! My máme dobrý tým, ale soupeř byl lepší. Mosťákům přejeme k výhře a závidíme fanoušky. Na jaře čau a budeme kousat ještě víc…

HAGI

Áčková formace hrála první poločas naprosto vyrovnanou partii. Útoky se přelévaly na obou stranách. Zranění Lapkiče (krvácení z nosu po úderu do hlavy) ovlivnilo naši rozehrávku odzadu, přesto jsme srovnali Vítkem na 1:1. Soupeř pak nekompromisně potrestal naše zaváhání v obraně a zvýšil na 1:2. Velké šance neproměnili Prochy, kdy brána opravdu zívala, a Niky sám na gólmana. Rozhodčí nám odpískal ještě dva pokutové kopy, které Prochy i Vítek trestuhodně neproměnili a skóre by určitě bylo v prvním poločase spravedlivější.
Ve druhé části hry jsme už tahali za kratší konec. Soupeř byl vynikající, přehrával nás. Přesto se nám po pěkné individuelní akci Maxe podařilo snížit na celkových 1:3.
Celkově k utkání asi povím: narazili jsme na výborný tým. Právem vede ligovou tabulku. Náš herní projev byl na vysoké úrovni, jak přístupem k zápasu, tak entusiasmem. Kombinačně určitě vyspělejší soupeř, aspoň si to myslím, si po zápase notně oddychl, že to má za sebou. Nedali jsme mu ani metr zadarmo. Utkání určitě ovlivnila absence Vikiho, je to náš herní šéf, a neproměněné dva pokutové kopy, to je velká chyba.
Prohráli jsme ve stoje se soupeřem, který hrál ještě o jednoho hráče navíc. S fantastickými diváky – rodiči. Náš kotel neexistuje, a když náhodou někde vyhrajeme, tak má i problém po zápase jít k sobě, aby ho kluci mohli pozdravit, chtěl bych napsat poděkovat, ale opravdu není za co. Já nevím, vy byste nám fakt jednou nepíchli ????

BRANKY: Vácha, Marcinčík,Kaňka, Dvořák, Vondrášek
SESTAVA: Zach, Smutný - Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Kaňka, Herel, Vondrášek, Marcinčík, Čáp, Hruška, Trnka

Trenér Richard Lapka

Ostatní výsledky a tabulka:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3626

_MG_2825.gif, 13kB _MG_2827.gif, 16kB _MG_2831.gif, 8,6kB
_MG_2835.gif, 15kB _MG_2836.gif, 14kB _MG_2837.gif, 15kB
_MG_2839.gif, 14kB _MG_2844.gif, 8,8kB _MG_2852.gif, 14kB
_MG_2853.gif, 13kB _MG_2855.gif, 14kB _MG_2860.gif, 15kB
_MG_2865.gif, 15kB _MG_2867.gif, 14kB _MG_2873.gif, 16kB
_MG_2874.gif, 15kB _MG_2879.gif, 8,5kB _MG_2882.gif, 9,0kB
_MG_2887.gif, 9,2kB _MG_2892.gif, 10kB _MG_2899.gif, 13kB
_MG_2908.gif, 9,8kB _MG_2913.gif, 10kB IMG_2821.gif, 17kB
18.10.2011

Tak nevím, jestli po dnešku budu ještě jíst Danone jogurty…

Máme zlomenou ruku, otřes mozku a vypadli jsme ve čtvrtfinále.

Na Danone – cup jsme dnes vzali ty hráče, kteří jsou teď momentálně zdraví anebo mají nejlepší sportovní formu. V úvodním utkání s Meteorem jsme v pohodě propluli ke třem bodům. Vítězství 3:0 bylo zasloužené, ale opět nás strašilo neproměňování ani těch největších brankových příležitostí. Pak přišla na řadu Slavie a bitva o nejlepší postavení do čtvrtfinále. Meteor jako nejhorší tým se s turnajem rozloučil a zbylo 8 družstev. Se Slavií jsme odehráli vyrovnanou partii, hodně bojovnou, plnou osobních soubojů. Oba týmy nedovolovaly soupeři rozvinutější kombinace. V první půli jsme nestačili zavřít obranné postavení při rohu. Soupeř rychle rozehrál a využil naše zaváhání - 0:1. Ani megašance Votlučky nám k vyrovnání nepomohla, a tak nakonec ani naše bojovnost, kdy při nezaviněném pádu v souboji s protihráčem si zranil ruku Viktor Záruba a Prochy při srážce hlavu, nebyla nic platná a se Slavií jsme prohráli.

Do čtvrtfinále s Viktorkou jsme určitě v psychické pohodě nešli. Prochy i Viktor nastoupili se sebezapřením, ale protože Vikingové mají posunutý práh bolesti, Viki to ještě odjezdil. Prochy místy už ale nevěděl „na jakou bránu má útočit“, tak jsme ho stáhli. Byl to opět bojovný zápas. Oba týmy včas přistupovaly, presovaly a nepustily soupeře do kombinačních přečíslení. Ve druhé půli jsme při ztrátě včas nezahustili střed a soupeř se ujal vedení. Na konci utkání jsme si ale přece jenom trochu tlak vytvořili, bohužel nebyl systémový, spíše už na náhodu, a vyrovnání to nepřineslo.

Generálka na mistrák s Viktorkou, který nás čeká za 14 dní, se nám nepovedla. Někteří hráči dnes svůj den rozhodně neměli. Útočníci dali jen jeden gól (všechny asi zůstaly v Děčíně). Trápil se Trnkič, David, Vítek i Čapíno, a tak alespoň musím vyzdvihnout Vikiho, protože to poctivě odjezdil i se zraněním a byl náš nejlepší hráč.

Dnes jsme tedy žádnou velkou díru do světa neudělali, máme dva zraněné a raději budeme chtít na tento turnaj rychle zapomenout. Ve finále nakonec porazila Sparta Slavii 1:0.

BRANKY: Lapka, Chocholouš, Procházka

SESTAVA: Zach, Smutný – Dvořák, Lapka, Bazal, Vácha, Záruba, Čáp, Marcinčík, Rudolf, Procházka, Trnka, Votlučka, Vondrášek, Chocholouš

Trenér R. Lapka

_MG_2719.gif, 18kB _MG_2726.gif, 9,7kB _MG_2729.gif, 17kB
_MG_2742.gif, 16kB _MG_2745.gif, 15kB _MG_2749.gif, 9,0kB
_MG_2752.gif, 9,6kB _MG_2756.gif, 17kB _MG_2757.gif, 17kB
_MG_2760.gif, 15kB _MG_2765.gif, 15kB _MG_2768.gif, 14kB
_MG_2793.gif, 16kB _MG_2794.gif, 16kB _MG_2795.gif, 16kB
_MG_2796.gif, 16kB _MG_2797.gif, 15kB _MG_2798.gif, 18kB
_MG_2799.gif, 18kB _MG_2811.gif, 15kB _MG_2815.gif, 16kB
_MG_2816.gif, 17kB
17.10.2011

Základem úspěchu jsou přípravná utkání
Děčín U-12 - Admira U-12 0:22 ( 0:2, 0:10, 0:8, 0:2)

Dal jsem si práci a spočítal, kolik přípravných utkání a turnajů jsme od začátku letní přípravy odehráli, a je to číslo 11. Nejsme líní jet do Mladé Boleslavi, Roudnice, do Radotína, na Motorlet, na Ruzyni, kde hraje Dukla, atd. Teď nás příští středu čeká dokonce zájezd do Berouna. Jedině s kvalitními soupeři v přípravných utkáních získá tým sehranost, jistotu, návykové mechanismy a tím samozřejmě i sportovní formu. Zápas je vždy víc než trénink, to mi asi každý trenér potvrdí. Jsem překvapen, že naši někteří admiráčtí kolegové trenéři, kteří také trénují ČLŽ, přípravná utkání skoro nehrají a pak i sportovní výsledky a forma nemůže být uspokojující.

Do Děčína dnes Vikingové určitě jeli podle postavení v tabulce jako favorité. Svou úlohu bezezbytku splnili. Od začátku poctivě navyšovali skóre až na astronomických 0:22. Krok s námi držela jenom první lajna soupeře, kterou jsme přehráli pouze dvakrát 0:2. Obě naše řady si zakombinovaly, zastřílely a to ještě spoustu šancí neproměnily.

Vyhráli jsme teď pár utkání v řadě, ale opravdu dokonale nás prověří úterní Danone cup, kde se potkáme s ligovou pražskou elitou, a potom sobotní mistrák s prvním Mostem.

Pohled na tabulku je pro nás moc pěkný, no, aby nám to ještě nějakou chvíli vydrželo! A až mi zase bude nějaký chytrák vyprávět, že výsledky u mládeže nejsou důležité, tak ho poštu na Strahov na STK (Sportovně technická komise), ať nechá změnit v soutěžním řádu tu klauzuli, že podle umístění starších žáků se bude muset obhajovat SpSM. Přitom pak bude rozhodovat umístění jednotlivých týmů SpSM v soutěžích.

BRANKY: 4x Vágner, 3x Chocholouš, 3x Votlučka, 2x Kaňka, 2x Vondrášek, 2x Trnka, Rudolf, Procházka, Budař, Vácha, Marcinčík, Posejpal

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Vágner,Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Kaňka, Herel, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Hajný, Trnka, Posejpal

Trenér Richard Lapka

_MG_2399.gif, 16kB _MG_2408.gif, 19kB _MG_2441.gif, 10kB
_MG_2452.gif, 15kB _MG_2455.gif, 16kB _MG_2465.gif, 14kB
_MG_2467.gif, 15kB _MG_2485.gif, 14kB _MG_2501.gif, 10kB
_MG_2506.gif, 16kB _MG_2510.gif, 16kB _MG_2513.gif, 15kB
_MG_2520.gif, 13kB _MG_2523.gif, 13kB _MG_2529.gif, 16kB
_MG_2534.gif, 15kB _MG_2537.gif, 9,6kB _MG_2553.gif, 14kB
_MG_2603.gif, 15kB _MG_2628.gif, 15kB _MG_2634.gif, 16kB
_MG_2669.gif, 9,8kB _MG_2679.gif, 17kB _MG_2708.gif, 9,5kB
9.10.2011

MAX,MAX,MAX …. Hattrick …. Posy, zkasíruj to!
Admira U-12 – Dukla U-12 9:3 (3:1,3:0,1:2,2:0)

Dukla jde španělskou cestou a to je o fotbale. Naše repre včera předvedla totální beznaděj a takhle se proti neustále kombinujícímu týmu nedá hrát. Spousty nezáživných přihrávek se musí narušovat skoro osobním bráněním. A protože „naši“ Duklu (U-12) známe a i její způsob hry , zvolili jsme presing z 2/3 hřiště se zajištěnou obranou a využíváním rychlého přechodu do útoku. A-tým byl první poločas určitě lepším družstvem a zaslouženě vyhrál 3:1, kdy velmi pohotově Čapíno, snad v první minutě, otevřel skóre z právě presingové hrany po chybě brankáře hostí na 1:0. Brčko samostatně a krásně na 2:0 a Viktor to uklidnil na 3:0. Soupeř korigoval po zaváhání v naší obraně na 3:1.

Druhá parta byla tentokrát posílená kvalitním Maxem a tím jsme vytvořili úplně vyrovnané formace. Maxík svým hattrickem a velkou chutí pomohl k výbornému výsledku. Dominikova krásná šibenice a Posyho také velmi pěkný gól to jenom potvrdily. Jonášova lajna prostě plní to, co si řekneme v kabině, a na předvedené hře v obou poločasech a výsledcích je to znát.

Druhý poločas: A-tým byl o poznání horší, Dukla převzala otěže a chvílemi nás i přehrávala. Naše obranná činnost, asi pod vlivem celkového vývoje skóre zápasu, nebyla už stoprocentní a na obránce chodilo časté přečíslení. Prohrávali jsme 0:2, Prochy po pěkné akci snížil na 1:2, ale i když jsme příležitosti měli, na víc jsme už nedosáhli.

Naše rodinné stříbro – oba gólmánci, to je paráda! Jejich trenérovi Láďovi Práglovi samozřejmě pořád říkáme, že brankáři jsou „nějaký divný“, ale on ví své a udělal s nimi obrovský kus práce. Jirka nedostal už dva zápasy gól a je vidět, že před ním stojí dva hlídací psi Dvořka a Bert, ortodoxní beci. Pepík je pohodář, protože Lapkič s Bázou a Hrůšou mu tam občas vyrobí takový nesmysl, že kdyby byl cvrk, nakope jim zadky.

V posledních utkáních (až na druhý poločas A-týmu s Duklou) se ale snažíme hrát fotbal, nenakopávat balóny, kombinovat a využívat rozehrávku odzadu a to je dobře. Přináší to ovoce v podobě dobrých výsledků, postavení v tabulce, ale především v předvedené hře. Spousta lidí mi říká, že hrajeme pěkně a máme velké srdce, nasazení a bojovnost v těchto hodně těžkých utkáních ČLŽ. A i dnes jenom díky těmto přednostem jsme pražskou Duklu porazili.

Všem klukům patří poděkování. Nesmírná dřina v letní přípravě, disciplína týmu a perfektně klapající realizační tým přináší výsledky. To mi asi potvrdí každý, kdo nám přeje. Jenom my, Vikingové, máme trochu obavy, abychom si ČLŽ užili i v dalších letech, protože výsledky starších žáků jsou smutný příběh a od nich se to odvíjí. Ale musíme věřit, že to dobře dopadne a hlavně, když to trochu odlehčím, tak „ve fotbale je jedno, jestli vyhraješ, nebo prohraješ, ale když vyhraješ, tak je to o trochu lepší“.

BRANKY : 3x Vondrášek, Trnka, Posejpal, Čáp, Chocholouš, Záruba, Procházka

SESTAVA : Zach, Smutný – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Kaňka, Herel, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Trnka, Posejpal, Krčmář.

Trenér RICHARD LAPKA

_MG_2344.gif, 9,1kB _MG_2345.gif, 10kB _MG_2348.gif, 7,8kB
_MG_2353.gif, 8,1kB _MG_2354.gif, 6,7kB _MG_2355.gif, 9,9kB
_MG_2356.gif, 12kB _MG_2357.gif, 10kB _MG_2362.gif, 13kB
_MG_2363.gif, 14kB _MG_2364.gif, 14kB _MG_2365.gif, 11kB
_MG_2366.gif, 12kB _MG_2369.gif, 9,7kB _MG_2373.gif, 7,9kB
_MG_2374.gif, 13kB _MG_2378.gif, 7,8kB _MG_2380.gif, 15kB
_MG_2382.gif, 13kB _MG_2383.gif, 13kB _MG_2384.gif, 11kB
_MG_2385.gif, 11kB _MG_2387.gif, 13kB _MG_2388.gif, 13kB
3.10.2011

Nepotřebujeme Krakena, vypustili jsme Votlučku!!!
Sokolov U-12 - Admira U-12 3:7 ( 1:4, 0:0, 2:3, 0:0)

V neděli časně ráno jsme se vypravili na náš nejdelší výlet v ČLŽ do Sokolova. Samozřejmě jsme byli vybaveni filmy od gestorky paní Drtinové a výbornými koláči od paní Cingelové, maminky z 99.
Začali 99 a narazili na opravdu kvalitního soupeře. Měli dost absencí, a tak i utkání prohráli 7:0. Jejich Sokolov je ale skoro na špici tabulky a bylo to znát.
Když jsem posledně psal, že hrát utkání po 99, když zápas vyhrají, je hrozně zavazující, teď můžu říct, že v opačné situaci je to ještě horší. Na Vikinzích to bylo před zápasem vidět. Jsou sklíčení a dostat je nahoru psychicky není jednoduché. Jejich starší kamarádi prohrají a to dětské duši nepřidá.
Na utkání jsme se dobře připravili (v týdnu jsme hráli kvalitní přípravu na Tempu), věděli jsme, že soupeř v Teplicích vyhořel na jednu slabší lajnu a že určitě tým srovná na dvě stejné. Sestavu jsme takto i směřovali.
A-tým začal zostra, velkým tlakem, kořeněným Nikyho důrazem u brány a vedením 0:1. Pak Vítek přidal druhý gól a začalo se nám dýchat sokolovský vzduch lépe. Do přestávky ještě Niky, který v tomto utkání plně nahradil nemocného Maxe, ještě dvě branky přidal. A myslím si, že už konečně pochopil, jak má na hřišti pracovat, v jakých prostorech se pohybovat a přineslo mu to ovoce v podobě pěti vstřelených branek. Obrovsky mu tam ale sekundoval Brko, který dřel pro mančaft, dal i jednu určitě zaslouženou branku a moc nám pomohl.
A-tým splnil očekávání tím, že hraje otevřený kombinační fotbal už odzadu. Při tomto způsobu hry se samozřejmě nevyvarujeme chyb (Hrůša, Lapkič), ale stojí to za to. Záložky, tentokrát doplněné Prochym, hrály dobře, a když se rozehrál i Viktor (ze začátku ho to nějak nebralo, asi horko a UMT), tak to už byl koncert.
Druhá formace měla defenzivnější úkoly a splnila je příkladně. Super výkon podali beci Dvořka a Bert a já snad dám na modlení, už rozehrávají!!! Jonáš má teď fazónu, hraje dobře, ale pomaže k holiči, protože z fotbalu vidí půlku. Dobrý výkon předvedl Trnkič, je to kopáč, ale musí chtít. David odehrál svůj standard a chtěli bychom od něj víc, rozhodila ho asi ranní stíhací jízda za autobusem. Táta Rudolf jde ve čtvrtek před disciplinárku. Škoda, že kluci vpředu nedali gól, určitě by si to zasloužili, protože vždycky, když jsem měl možnost sledovat i druhé hřiště, skákal tam balón po brankové čáře, nebo zvonila břevna. Betonek, Beny, Tomáš, Adam a Fery to taky poctivě odjezdili a o celkový výsledek se hodně zasloužili.
Nesmím zapomenout na „čapájevy“. Jirka udržel čisté konto a tým hodně podržel. Pepík dostal tři góly, ale byly po pěkných akcích dnes velmi kvalitního soupeře a i trochu taktikou první formace, která to tolik nezavírá. Rozhodně toho ale spoustu pochytal a tým taky podržel.
Máme 15 bodů a je nám krásně a ty, Duklo, pojeď třeba i v tanku!!!

BRANKY: 5x Votlučka, Marcinčík, Chocholouš

SESTAVA: Smutný, Zach – Lapka, Bazal, Čáp, Záruba, Marcinčík, Chocholouš, Votlučka, Hruška, Procházka, Hajný, Dvořák, Herel, Trnka, Rys, Rudolf, Vácha, Vágner, Budař, Kaňka, Krčmář.

Trenér Richard Lapka

_MG_2195.gif, 6,8kB _MG_2199.gif, 8,3kB _MG_2203.gif, 7,6kB
_MG_2210.gif, 11kB _MG_2213.gif, 11kB _MG_2230.gif, 10kB
_MG_2235.gif, 8,1kB _MG_2242.gif, 10kB _MG_2253.gif, 16kB
_MG_2262.gif, 12kB _MG_2264.gif, 6,5kB _MG_2270.gif, 15kB
_MG_2271.gif, 15kB _MG_2278.gif, 13kB _MG_2285.gif, 8,5kB
_MG_2288.gif, 6,4kB _MG_2290.gif, 8,7kB _MG_2293.gif, 8,7kB
_MG_2298.gif, 10kB _MG_2320.gif, 9,7kB IMG_2138.gif, 16kB
IMG_2145.gif, 9,5kB IMG_2150.gif, 14kB IMG_2151.gif, 13kB
29.9.2011

Přípravné utkání Tempo U13 – Admira U12 3:4 , úterý 27.9.2011

V úterý jsme se vypravili na přípravné utkání s o rok staršími Tempáky, kteří ve své kategorii vedou suverénně Pražský přebor.

Snažili jsme se o celoplošný kombinační fotbal a dostávali se do mnoha vyložených brankových příležitostí. Proměňování nám opět dělalo velké problémy. I kvalitní soupeř nás , jak to jen šlo, ohrozil brejkem nebo pěknou střelou z větší vzdálenosti.

Myslím si, že přeci jenom o ten gól jsme asi lepší byli a hlavně si zahráli kluci, co nejsou tolik vytěžováni. Přípravné utkání splnilo moje očekávání

Trenér R.Lapka

BRANKY : 2x Votlučka,Chocholouš,Hajný

SESTAVA : Smutný, Šanda – Bazal, Lapka, Záruba, Čáp,Marcinčík, Vágner, Chocholouš, Herel, Dvořák,Trnka,Procházka, Rys, Rudolf, Hruška, Votlučka, Hajný


26.9.2011

Admira U12 – Rakovník U12 20 : 1 ( 5:0,2:0,2:1,11:0)

Rakovník v sobotu odnesl ten náš čtvrteční výpadek s Bohemkou. Od začátku nabuzení Vikingové, notně naštvaní sami na sebe z té ostudy na Tatře Smíchov, kde nás soupeř přehrál chytrostí a proměněním skoro každé gólovky, rozdupali našeho dnešního hosta na kopytech. Kluci si toho museli v týdnu hodně vyslechnout ( nepublikovatelného), co patří jen mezi fotbalisty do kabiny a dnes by to s nimi měl těžké každý soupeř.

Obě lajny od začátku hrály fotbal, hráči se nabízeli, kombinovali, beci se snažili vyvážet balóny pro záložky, útočníci zakončovali a tak to má vypadat. Skóre by bylo ještě vyšší, kdybychom nenastřelili tolik tyčí a břeven. Nové krásné branky od pana Procházky k tomu ale vyloženě svádí, to se budou hrát „břevínka“! Jonášova lajna druhou půli neproměnila ještě k tomu neuvěřitelné množství stoprocentních příležitostí. Takové góly by nám při zápase s vyrovnaným soupeřem samozřejmě chyběly a někteří kluci ( Tomáš, Niky, Posy) si nedají říct. To není smůla, ale špatný návyk výběru místa, umístění střely atd. . Musíme to zlepšit.

Mistrák s Rakovníkem nám vyšel. Spravili jsme si chuť, dostali se z „blbé nálady“ a užili si fotbal.

Ještě jedna malá poznámka pro rodiče na závěr. Když na kluky voláte pokyny nebo si přivedete nějakého příbuzného a ten „odbornými“ výrazy kluky častuje, mělo by to mít alespoň hlavu a patu. Ti, kdo se s tímto sportem nikdy nepotkali by měli být zticha úplně. Malý hráč vás samozřejmě vnímá, má od trenéra nějaké pokyny a Vy ho rozhodíte tak, že neplní nic. V poslední době jsem třeba zaznamenal zvlášť pomatený výkřik z hlediště na Tomáše Vágnera, který byl úplně v rohu hřiště a na něm visel bek : „nedělej kličku „…… no musel by si tedy asi vzít balón do zubů a někam si ho odnést…. Často jsou slyšet i jiné perly a většinou od lidí, kteří fotbalu dobře rozumí, protože už jednou hráli v devíti letech na vesnici za žáky. Takže Vás prosím, vyvarujte se nesmyslných pokynů, fanděte a to nám pomůžete nejvíc.

BRANKY : 4x Vondrášek, 3x Chocholouš, 2x Čáp, 2x Kaňka, 2x Votlučka, Marcinčík, Vágner, Posejpal, Záruba, Trnka, Krčmář, Hruška

SESTAVA : Zach, Smutný, Šanda – Lapka, Dvořák, Hruška, Vácha, Herel Záruba, Čáp, Budař, Marcinčík, Kaňka, Trnka, Procházka, Rys, Rudolf, Posejpal , Krčmář, Vondrášek, Chocholouš, Vágner, Votlučka,

Trenér Richard Lapka

K ČLŽ

Vikingové měli asi soupeře nejhratelnějšího a skóre podle toho vypadá. U13 hráli pěkný zápas, který zvládli, Rakovník odešel trochu druhou půli na fyziku. Rozhodně to nebyl jednoduchý soupeř. Trenér Vavruška s asistenty a vedoucí tým dávají dohromady, je to vidět, funguje to tam, budou se ještě zlepšovat a i jejich rodiče se probouzejí a kluky podporují.

Starší žáci měli Viktorku Žižkov a to je soupeř rozhodně kvalitnější. U14 jsem viděl jen druhý poločas, kluci se hodně bránili. Chybí mi tam dvě, tři přihrávky za sebou a i takový zápal jak na hřišti, tak i na lávce, protože výsledkově skoro do konce pořád žili a s takto hratelným soupeřem se v lize asi už moc nepotkají. Ale opravdu jsem neviděl prvním poločas a ten byl prý lepší.

U nejstarších U15 pan Pudil zvolil dobře UMT a první půli naši kluci hráli naprosto vyrovnaný zápas a myslím si, že byli i lepší, taky vedli. Druhou půli to Viktorka otočila, rozhodl kvalitnější kádr a střídání. Když U15 ještě vhodně doplní, určitě nějaké body urvou a úplně dole nebudou.

Realizační tým U15 si stěžoval na chování funkcionářů Viktorky… . Nelíbila se jim UMT a chtěli vidět certifikát. Co já si pamatuji, tak na Viktorce na trávě jsme hráli jen jednou za ty roky a osvědčení jim vůbec ukazovat nemusíme, ale je tam vystavené. Rozhodně bychom do ČLŽ nešli bez řádné certifikace UMT v našem areálu. Nevím, jak to Viktorka má ve svém vypůjčeném areálu, ale rozhodně si oni sami rozhodují, na čem budou hrát. Chování diváků Viktorky Žižkov ( kteří byli vždycky normální)mě překvapilo a hodně připomnělo projev rodičů Sparty a Slavie. Tam je to běžné, jsou to topmančafty a myslí si, že na to mají právo. Viktorka Žižkov , i když u nás 2x vyhrála ( a asi zaslouženě) rozhodně top výkon nepředvedla,zato mezi příznivci mají dost strahovských metodiků,kteří naprosto přesně vědí jak by měl jejich soupeř hrát.

generální manažer Richard Lapka

_MG_1892.gif, 10kB _MG_1900.gif, 16kB _MG_1910.gif, 10kB
_MG_1915.gif, 7,1kB _MG_1921.gif, 10kB _MG_1928.gif, 8,8kB
_MG_1929.gif, 12kB _MG_1934.gif, 8,6kB _MG_1936.gif, 10kB
_MG_1950.gif, 20kB _MG_1953.gif, 11kB _MG_1961.gif, 6,6kB
_MG_1964.gif, 13kB _MG_1967.gif, 8,1kB _MG_1987.gif, 7,7kB
_MG_1988.gif, 12kB _MG_1990.gif, 13kB _MG_2003.gif, 10kB
_MG_2019.gif, 11kB _MG_2037.gif, 12kB _MG_2046.gif, 14kB
_MG_2047.gif, 13kB _MG_2056.gif, 16kB IMG_1886.gif, 8,3kB
23.9.2011

Příprava: Debakl s Bohemkou
Bohemians 1905 U-12 – Admira U-12 20:1

Tak to vezmeme od začátku a od zadu. Dnes nám zápas s Bohemkou opravdu nevyšel. Všichni tři brankáři dostali po svých chybách hodně zbytečných gólů a pokud nepochopí, že založení a rozehrání balónu je stejně důležité jako chytání, tak budeme vždycky hrát proti 8 hráčům, protože pravidelně odevzdávají míč soupeři. Absence tří obránců ze čtyř základních se podepsala na naší obranné činnosti hodně krutě. Hrozně chyběli Báza, Dvořka a i Bert, kteří by rozhodně takový příděl nedopustili. Ti, kdo dnes na beku hráli, to pojali hodně volně a třeba Prochy a i další působili jako lázeňští hosté při procházce na kolonádě. Přijel nám pomoci Dominik Sochor, dělal, co mohl, ale tuhle smršť taky nezastavil. Záložníci se do kombinace skoro nedostali, soupeř to prostě nedovolil a někteří, kdybychom hráli na schovávanou, by byli určitě na bedně. Útočníci se rozhodli, že už gól nedají ani do prázdné branky (Krčmář, Posejpal). Niky vymyslel nový způsob obcházení brankáře – přetlačování.

Výsledek určitě taky ovlivnily velké brány, na které se na jednom hřišti hrálo, protože Bohemka se nebála vystřelit, zatím co my jsme pravidelně trefovali brankáře, a volné posuzování pravidla o postavení mimo hru. Z ofsajdu jsme pár gólů dostali, ale o ně tolik nejde, jako spíše o způsob bránění, kdy naši beci stojí na hranici pokutového území, počítají s tím, že za nimi hráč soupeře prostě být nemůže, a tohle je opravdu nebránitelné.

Pokud vůbec můžeme s Hagim někoho pochválit, tak jenom za první poločas a to určitě Viktora, Lapkiče (a je mi fuk, co si někteří rodiče budou myslet) a taky Jonáše, protože jedině tihle tři snesou v tomto zápase přísnější měřítko. Druhý poločas byl tým už demoralizovaný a výrazně pochválit nejde nikoho.

Narazili jsme na topmančaft (o víkendu s nimi Sparta prohrála 11:3). Myslím si, že v Čechách je Bohemka určitě nejlepší (ale nevím, jak teď vypadá Hr. Králové?) a my, kteří s ligovými pravidelně hrajeme skoro celkem vyrovnané zápasy, jsme dostali pořádně za uši. Žádná tragédie se ale neděje, hráči si to alespoň srovnají v hlavách a ti, co si myslí, že už všechno umí, si zase zpátky sednou na zadek. Horší je to s námi trenéry, moc jsme toho po tomto zápase nenaspali.

Bohemky je mi trošku i líto, protože si myslím, že s nimi nikdo nebude chtít přípravné utkání už hrát, ale to si dělám legraci a ať se klokanům daří.

BRANKA: Vágner

20.9.2011

FAŠV U-12 – Admira U-12 1:12 (0:4,1:1,0:3,0:4)

V neděli časně ráno jsme vyrazili na sever s myšlenkou v hlavách o nutnosti plně bodovat. Situace starších žáků byla vážná, ale v sobotu oba týmy odvezly plný počet bodů a my jsme do Varnsdorfu jeli s podvědomím Admiře to nezkazit a taky se v tabulce trochu posunout.
U-13 soupeře rozdrtili 3:11 po velmi kvalitním výkonu a to se pak nastupuje s malou dušičkou.
Vikingové od samého začátku poctivě plnili, co jsme si řekli, hráli kolektivně a rozstřílely se opory. Všichni kluci dělali pro mančaft, a tak výsledek prvního poločasu 1:5 byl pro nás hodně příznivý.
Ve druhé půli už soupeř tolik nevzdoroval a kluci si pohodlně zahráli fotbal. Teda ti, kteří si zahrát chtějí. Protože stále platí, že se někteří schovávají, zbytečně se zbrkle zbavují míče nakopáváním a to kombinační hře vůbec neprospívá. Ale drtivá většina Vikingů už se fotbalem bavit chce a to je dobře.
Cesta domů byla v perfektním autobuse s DVD přehrávačem příjemná a kluci spořádali všechny koláče, co mámy napekly, a za to jim moc děkujeme (pí Vavrušková, Vágnerová atd.). Ale když se takhle vyhraje, tak by nám nevadila cesta domů ani na valníku.
V krásném areálu ve Varnsdorfu jsme domácím tento víkend radost neudělali, ale chovali se k nám korektně a slušně a my jim přejeme do dalších kol hodně sportovních úspěchů.

BRANKY: 2x Marcinčík, 2x Vondrášek, 2x Chocholouš, 2x Trnka, Kaňka, Krčmář, Rudolf, Hajný

SESTAVA: Smutný, Zach, Šanda – Dvořák, Herel, Budař, Trnka, Procházka, Kaňka, Posejpal, Rys, Chocholouš, Votlučka, Lapka, Bazal, Rudolf, Záruba, Čáp, Marcinčík, Krčmář, Vágner, Vondrášek, Hajný

Trenér Richard LAPKA

15.9.2011

Mladá Boleslav U-12 – Admira U-12 4:6 (0:3,2:2,1:0,1:1)

Na středeční přípravné utkání jsme vyrazili do ligové Mladé Boleslavi (pátý tým ČLŽ , skupina C). Začátek zápasu byl ovlivněn naším složitým a pozdním příjezdem z důvodu neprůjezdné dálnice.

V prvním poločase naše obě formace hrály dobře, kombinovaly a utkání v podstatě rozhodly. Ve druhém jsme se nechali uspokojit stavem skóre, přestali jsme hrát kolektivně a soupeř výsledek zkorigoval.

Zápas splnil moje očekávání, kvalitní soupeř nás dokonale prověřil a takovéto přípravné zápasy mají smysl. Na to, abychom přípravu mohli hrát na dvou hřištích, už tolik soupeřů v Praze není a čekají nás určitě i v budoucnu takovéto výjezdy.

BRANKY : 2x Vágner, Lapka, Chocholouš, Votlučka, Rys

Trenér Richard Lapka

12.9.2011

Roudnice nad Labem U-13 – Admira U-12 4:1 ( 2:0,1:0,1:0,0:0,0:1,0:0)

O tomto přípravném utkání se mi opravdu špatně píše. Jednoznačně náš nejslabší výkon od začátku letní přípravy. S o rok starším, ale hratelným soupeřem jsme chvílemi vůbec nestačili držet krok, nechali se přehrávat a jako v poslední době obvykle neproměnili - až na Davida - vůbec žádnou brankovou příležitost. Neproměnili jsme ani 2 PK (Rys, Lapkič). Oba to řešili tak ukrutně, že penaltu v nejbližší době určitě kopat nebudou.

Velké výhrady mám ke všem hráčům, ale největší k Martinovi Šandovi, který se před utkáním vůbec nesoustředí na rozcvičení, pak samozřejmě dostal dva laciné góly a tým vůbec nepodržel. U něj mám pocit, že ještě vůbec nepochopil, jakou soutěž hraje a v jakém týmu působí.

BRANKY: Rudolf

Trenér R. Lapka


Admira U-12 – Ústí nad Labem U-12 1:3 ( 1:1,0:0,0:1,0:1)

Na zápas s kluky s Ústí jsme se těšili. Jsou to naši kamarádi, kvalitní a taky po právu doposud vedou tabulku. Atmosféra byla uvolněná, na rozdíl od prostředí v minulém kole.

První poločas byl na obou hřištích vyrovnaný. Áčko prohrávalo 0:1 po zaváhání Lapkiče s odkopem balónu ve vápně, ale pak Niky našel Maxe a ten první ze svých třech samostatných nájezdů v zápase proměnil. Poločasový výsledek byl 1:1. Béčko nastoupilo v defenzivnějším rozestavení s Prochym na stoperu a hrálo velmi dobře. Chtěl jsem od Hagiho shrnutí zápasu za svou lajnu a poslal mi takovouto textovku: „ Zodpovědný výkon Prochyho lajny. S vědomím kvality soupeře jsme změnili rozestavění našich hráčů a hrálo se na tři obránce. Přítomnost Vojty přinesla jakýsi klid oběma bekům a jejich výkon byl skoro bez chyb. Líbila se mi bojovnost a již zmíněná zodpovědnost všech hráčů. Jen Domča se dnes trochu trápil, on ví, o čem mluvím! A opět paradox, první půle horší a 0:0, druhá -zlepšený výkon - 0:1! Jak mi říkal trenér hostů, zahrajem si na kdyby. Kdyby ti dal Prochy pětku, David prokoukl Vasila, tak jsi mě porazil. Ještě jedna věc: všichni tři střídající hráči - dnes velká kvalita. Jak Péťové, tak Jonáš hru vždy oživili a mohl jsem se na ně zcela spolehnout. Z mé strany spokojenost.“ Tak takhle to viděl Hagi.

A já za A-tým musím konstatovat, že hodně nadstandardní výkon podal Viky, chtěl hrát, pořád někoho hledal do kombinace. Člověk se skoro bojí někoho pochválit, protože okamžitě zareagují „ ligoví vykrádači“. Vítek a Posy se ale Viktorovi neustále schovávali a beci pokrývali kvalitní hráče Ústí a větší možnost nabídky neměli. Čapíno odehrál svůj velice slušný standart.

Vpředu rozhodně nepropadl Max, dostal se do třech velkých šancí, z toho jednu proměnil… škoda, že ne víc. Bojuje s fyzičkou, to víme. Niky střídá horší a pěkné okamžiky. Ještě chviličku potrvá, než do tohoto soukolí úplně zapadne. Hlavně má obrovský problém s taktikou. Dělá si na hřišti, co chce, a to nejde. Brčko je dříč, silový hráč a dřív tam přece jenom něco protlačil, teď se mu gólově nedaří a hlavně nedostává se ani do gólovek, ale on to zlomí…. Potřebujeme to. Zklamáním je pro mě výkon Vítka, vůbec nechce pracovat, nevyužívá svůj obrovský potenciál… „ fantastická levka“ . A to je pro mančaft špatná zpráva. Posy se v této nesmírně těžké soutěži zatím ještě rozehrává , ale už taky musí být víc vidět. Oba beci to měli nesmírně těžké a druhou půli udělali pouze jednu chybu, když zbytečně couvali před gólovou střelou a nevystoupili.

Oba brankáři zachytali dobře. Podali velmi kvalitní výkon. Záda jim kryl ještě Šandys, který nenastoupil. Dnes by to pro něj bylo asi hodně těžké a moc bychom mu nepomohli. Na tuhle „bundesligu“ se musí ještě víc připravit.

Náš výkon měl vysoké parametry. Soupeř byl vynikající, dal o dvě branky víc, a tak vyhrál. Škoda neproměněného PK a dalších šancí. Dali jsme ale opět pouze jednu branku ze hry na dvou hřištích a to je málo. V útočné fázi musíme přidat.

Celkově shrnuto: Čestná porážka. Zatím jednoznačně nejkvalitnější soupeř.

My se musíme dát po dvou soutěžních prohrách dohromady. Ve středu v Mladé Boleslavi si zkusíme nějaké nové věci a pak hurá na „Vanďák“.

Branky: Vondrášek

SESTAVA : Zach, Smutný, Šanda – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Kaňka, Herel, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Trnka, Posejpal.

Trenér Richard Lapka

IMG_1654.gif, 6,2kB IMG_1656.gif, 8,3kB IMG_1659.gif, 7,9kB
IMG_1665.gif, 8,3kB IMG_1666.gif, 8,6kB IMG_1669.gif, 9,8kB
IMG_1677.gif, 14kB IMG_1678.gif, 8,5kB IMG_1683.gif, 7,4kB
IMG_1689.gif, 15kB IMG_1699.gif, 14kB IMG_1700.gif, 13kB
IMG_1711.gif, 18kB IMG_1712.gif, 10kB IMG_1713.gif, 9,2kB
IMG_1714.gif, 9,9kB IMG_1719.gif, 9,8kB IMG_1725.gif, 7,6kB
IMG_1730.gif, 7,5kB IMG_1733.gif, 11kB IMG_1747.gif, 6,8kB
IMG_1755.gif, 7,5kB IMG_1763.gif, 8,4kB IMG_1765.gif, 10kB
5.9.2011

Slavia – Admira 7:3 (1:1, 2:1, 1:1, 3:0)

Neděle 4. 9. 2011, výkop 10.45 hod.
V dnešním velice těžkém utkání jsme nepodali výkon, který by si zasloužil bodový zisk. Samozřejmě, náš soupeř Slavia, který doma zaváhal s Teplicemi, už neponechal nic náhodě a od začátku nám zle zatápěl. V minulém hodnocení jsem kluky pochválil a možná i trochu přechválil a hned se nám to vymstilo.
První polovina zápasu byla u A-týmu ve znamení neproměňování brankových příležitostí: Záruba, Chocholouš, Votlučka, Vondrášek… A křečovitého výkonu, kde i beci dělali chyby.
B-tým hrál vyrovnanou partii, Prochy srovnal z PK na 1:1, ale chyba Jirky v bráně v poslední minutě rozhodla o porážce 2:1. Podle Hagiho se dobrým výkonem prezentovali Trnka, Procházka, Dvořák, Rudolf a Vácha.
Druhá půle už byla poznamenaná velkým vedrem a hra se trochu zpomalila. Áčko opět remizovalo, ale soupeře přehrávalo, tlačilo, ale nic tam nespadlo. Jenom proměněná Viktorova penalta po faulu na Nikiho. Rozehrál se konečně Lapkič. Dobře vyvážel balóny a kdyby totéž dělal první půli, tak si myslím, že by Áčko z toho mohlo vytěžit víc brankových příležitostí.
Druhý náš tým, vedený Prochym, narazil na soupeře, který už byl nad jeho síly a prohrál 3:0. Kvalitně prý už ale paradoxně hráli všichni kluci a i Jirka ještě v bráně pochytal, co mohl.
Shrnutě řečeno: Slavia byla dnes určitě lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Posadila nás na zem a to je dobře. V utkání naprosto propadli naši útočníci, kteří neproměnili ani ty stoprocentní příležitosti a to se na výsledku musí odrazit. Všechny tři branky jsme dali pouze z pokutových kopů. Určitě budou vpředu nějaké změny, chybí tam nápad a kreativita, jenom silou se to řešit nedá. Hráčům, kterým se dnes nedařilo (a oni to sami dobře vědí, o které se jedná) jenom připomínám, že herní kvalita jednotlivce se pozná při takovém zápase a ne se slabým soupeřem.
V týdnu nás čeká příprava v Roudnici n. Labem a v sobotu máme doma první Ústí , a to je soupeř, jehož kvality dobře známe.

BRANKY: 2x Záruba PK, 1x Procházka PK

SESTAVA: Zach, Smutný – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Kaňka, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Hajný, Trnka, Posejpal

_MG_1626.gif, 16kB _MG_1628.gif, 14kB _MG_1634.gif, 13kB
_MG_1643.gif, 16kB _MG_1645.gif, 9,3kB IMG_1553.gif, 10kB
IMG_1560.gif, 17kB IMG_1561.gif, 16kB IMG_1564.gif, 9,1kB
IMG_1567.gif, 8,8kB IMG_1568.gif, 9,2kB IMG_1576.gif, 8,9kB
IMG_1591.gif, 9,2kB IMG_1593.gif, 8,1kB IMG_1594.gif, 8,4kB
IMG_1595.gif, 10kB IMG_1597.gif, 8,6kB IMG_1598.gif, 8,5kB
IMG_1599.gif, 8,9kB IMG_1602.gif, 13kB IMG_1603.gif, 16kB
IMG_1604.gif, 15kB IMG_1605.gif, 16kB IMG_1611.gif, 16kB

Trenér Richard Lapka

29.8.2011

První ligový výjezd: V Bystřanech vítězně !!!
Teplice U-12 – Admira U-12 3: 10 (0:5, 0:1, 1:1, 2:3)

Na svůj první mistrovský venkovní zápas v ČLŽ jsme vyrazili v neděli ráno krásným autobusem zn. Mercedes. Realizační tým byl vybaven vším, co potřebujeme: od pitného režimu až po 90 koblih, které nám poslala paní Vágnerová, za což děkujeme, nepohrdl jimi nakonec i náš soupeř Teplice a nechyběla ani ranní káva a koláč od Moniky (vynikající).

Na svého dnešního soupeře jsme se dobře připravili. Viděli jsme, že musíme pokrýt Knapíka a Kányaie a nenechat soupeře celoplošně kombinovat. Tento způsob hry ovládají velmi dobře a bylo by to pro nás „smrtelné“. O taktice, jakou jsme zvolili, psát nebudu, odkryli bychom karty na další utkání a soupeřům tak umožnili lépe se na nás připravit. Vyřešili jsme i teplický způsob bránění na tři obránce s rychlým přechodem do protiútoku a tím i přečíslení.

První poločas oba naše týmy ( A i B ) vyhrály celkem 0:6 a soupeře jsme určitě přehrávali nasazením a překvapili ho i pěknými kombinacemi, které na prvním hřišti musel řešit fauly v PÚ. Viktor Záruba oba PK proměnil.

Po prvním utkání našich 99 jsem musel konzultovat s rozhodčími pravidla a zjištění, že KR ústeckého KFS je vůbec pravidlově nepřipravila, je alarmující. Vím, že v Praze rozhodčí měli kvůli novým pravidlům ČLŽ seminář a zkoušky. Na jinak krásně připravené hrací ploše ještě k tomu chybělo označení PÚ kužely a to se pravidlo o postavení mimo hru dá už opravdu velmi těžko posuzovat. Přesto po předzápasovém vysvětlení pravidel oba arbitři zápas citlivě a hlavně korektně zvládli.

Druhý poločas jsem vedl B-tým a oba výsledky nebyly, co se týče skóre, už pro nás tolik příznivé. Přesto vítězství 2:3 a remíza 1:1 nás dovedly k celkovému plnému bodovému zisku z tohoto našeho pohledu velmi kvalitního zápasu, odpovídajícímu úrovni ČLŽ. Zvlášť soupeř nám nedal opravdu nic zadarmo a jeho kvalitu potvrzuje i remíza na Slavii v minulém kole.

Mám velikou radost z předvedené hry, z práce gólmánků (všech tří), ze zapojení všech hráčů do kombinované obrany (pressing i osobní bránění), ze zlepšující se přechodové fáze – protiútok (zapojení více hráčů). Když to řeknu trenérskou hantýrkou - „ nabídka“ - a hlavně kluci už sami říkají „trenére, už to ze mě spadlo, cítím sílu“.

Pozátěžový útlum (horší dynamika, únava) je u většiny už pryč. Krásným příkladem jsou třeba Posy, Betonek (Péťa Kaňka) nebo Čapíno. Trochu mají ještě „těžké nohy“ Brčko, Prochy, Jonáš a Trnkič, ale je to otázka týdne. Druhou půli už podle informace Hagiho dodýchal Max, ale tam chybí soustředění, je to znát, ale on za to nemůže a budeme u něj fyziku zlepšovat individuálně, protože je to pan Fotbalista.

Po Teplicích a předvedené hře už v této soutěži nemám z nikoho strach. Můžou a určitě přijdou i porážky, ale úplně na kolena tento silný mančaft nikdo nedostane. To jsem si jistý. Neposkládali jsme to z nějakých velkých individualit, ale z kluků, co chtějí dělat. Je dobře, že hráči, kteří u nás nechtěli být, odešli. Místo už by tu asi neměli. A znovu a znovu opakuji: noví kluci jsou hladoví po úspěchu, vítězstvích a Vikingy to ohromně oživilo.

Trénovat tyhle „vojáky“ je pro mě zatím nejkrásnější trenérská štace a notně si to užívám. A pokud můžu mluvit za Hagiho, tak vím, že on taky.

SESTAVA: Smutný, Zach, Bazal, Lapka, Budař, Záruba, Marcinčík, Čáp, Posejpal, Vondrášek, Votlučka, Chocholouš, Dvořák, Herel, Hruška, Procházka, Trnka, Rys, Kaňka, Vágner, Krčmář, Rudolf, Vácha.

Branky: 2x Záruba, Čáp, Marcinčík, Chocholouš, Krčmář, Kaňka, Vondrášek, Budař, Posejpal

IMG_1370.gif, 15kB IMG_1371.gif, 15kB IMG_1407.gif, 18kB
IMG_1436.gif, 13kB IMG_1449.gif, 15kB IMG_1451.gif, 16kB
IMG_1454.gif, 15kB IMG_1462.gif, 9,8kB IMG_1464.gif, 8,8kB
IMG_1465.gif, 9,2kB IMG_1467.gif, 9,0kB IMG_1471.gif, 9,9kB
IMG_1473.gif, 8,8kB IMG_1484.gif, 8,9kB IMG_1489.gif, 9,3kB
IMG_1490.gif, 9,2kB IMG_1491.gif, 8,3kB IMG_1494.gif, 17kB
IMG_1496.gif, 9,1kB IMG_1499.gif, 8,4kB IMG_1501.gif, 7,9kB
IMG_1513.gif, 8,7kB IMG_1519.gif, 9,4kB IMG_1546.gif, 15kB

Trenér Richard Lapka

Jen krátce k zápasu 99 :

Naši admiráci 99, kteří hráli před námi, odehráli nešťastný zápas. Sledoval jsem je jen první poločas. Pak už jsme rozcvičovali Vikingy. Rozhodně, když jsem viděl předvedenou hru, nemohl jsem pochopit výši skóre. Nemůžu a ani nechci vzhledem k trenéru Vavruškovi, kterého si velmi vážím, posuzovat taktický projev týmu. Je tam ale moc obdržených branek a rozhodně „hra obrany“ a „obranná činnost týmu“ jsou dva obrovsky rozdílné pojmy.

Tento tým, podle mého úsudku, nabitý šikovnými kluky, kteří toho s balónem opravdu umí dost, prostě a jednoduše špatně brání. Na dva nebo tři beky se opakovaně valí velké přečíslení a v žákovské a ani v jiné mládežnické kategorii si s tím obrana prostě poradit neumí. Obranná činnost je defenziva celého týmu, opakuji celého týmu, i od hrotového útočníka na ligové úrovni očekávám pressing.

Máme k 99 blízko. Naši kluci tam mají spoustu kamarádů. V minulosti nám mnohokrát pomohli v mistrácích. Kluci spolu budou chodit na Sportovku. Přejeme jim jen dobré výsledky. Ale hráči si to musí srovnat v hlavách a začít makat i dozadu a píchnout trenérům. Oni za ně bránit nemůžou.

A jen malá poznámka nakonec: nedovedu si představit, kdyby Vikingové obdrželi 3 góly za sebou po pětimetrových ofsajdech, co by se asi dělo? A když to řeknu v nadsázce, utkání by se asi nedohrálo, naši tátové by honili rozhodčí po kopcích a já s Hagim bychom strávili příštích 14 dní na disciplinárce… Tam přece musí rodiče, fandové a celý realizační tým zareagovat a kluky v tom nenechat!

Manažer FK Admira Praha R. Lapka

22.8.2011

Česká liga žáků: Admira – Meteor 19:1!!!

Pan sekretář Stehlík z Meteoru se mě vždycky, když se nám na Admiře něco organizačně nepovede, zeptá: „ Jak to tam na té Admiře vlastně máte???“

A já, kdybych byl nezdvořilý, musel bych mu po sobotních zápasech U-12, U-13 položit podobnou otázku.

Meteor přijel v neúplném počtu hráčů na oba zápasy. Čekali na výstroj, a tak zápas začal později s notnou dávkou „trpělivosti a ohledů“ od rozhodčích. Také vzhledem ke korektním vztahům mezi roč. 2000 Admiry a Meteoru jsme obě utkání odehráli.

Vikingové od začátku Meteor přehrávali, trpělivou kombinační hrou navyšovali skóre až na 19:1. A rozhodně by bylo ještě větší, kdyby se soupeři nerozchytali oba brankáři a zvláště „jednomu z nich“ se obzvlášť dařilo pochytat, co se dalo.

Byl to příjemný zápas na začátek ČLŽ a rozhodně je nám jasné, že ty další budou úplně jiné.

Vedeme tabulku a notně si to užíváme, protože víme, že to může být jen na chvíli.

SESTAVA: Bazal, Budař, Lapka, Chocholouš, Votlučka, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Smutný, Posejpal, Zach, Rudolf, Procházka, Rys, Krčmář, Vágner, Vácha, Dvořák, Kaňka, Herel, Hruška, Trnka.

BRANKY: 5x Marcinčík, 3x Votlučka, 3x Vondrášek, 3x Kaňka, 2x Vácha, Trnka, Procházka, Rudolf, Vágner

IMG_1038.gif, 17kB IMG_1049.gif, 15kB IMG_1064.gif, 9,5kB
IMG_1065.gif, 8,5kB IMG_1071.gif, 14kB IMG_1074.gif, 8,2kB
IMG_1079.gif, 8,9kB IMG_1092.gif, 7,4kB IMG_1099.gif, 8,5kB
IMG_1101.gif, 8,1kB IMG_1107.gif, 10,0kB IMG_1119.gif, 10,0kB
IMG_1124.gif, 8,3kB IMG_1125.gif, 9,4kB IMG_1126.gif, 9,6kB
IMG_1129.gif, 7,8kB IMG_1136.gif, 7,7kB IMG_1148.gif, 9,0kB
IMG_1154.gif, 7,9kB IMG_1159.gif, 7,9kB IMG_1162.gif, 7,7kB
IMG_1168.gif, 9,2kB IMG_1172.gif, 16kB IMG_1173.gif, 10kB
ČLŽ – další zápasy

Velmi dobrý dojem na mě udělal ročník 99. Kluci příkladně bojovali. O poločase ale prohrávali a nevyvíjelo se to dobře, přesto v druhé části utkání skóre otočili a nakonec i zápas vyhráli. Od nás půjčený gólman Šanda zachytal velmi dobře a také se mi líbil výkon Dominika Sochora. Měl vysoké parametry. A to píši nejenom proto, že to je odchovanec Vikingů.

Zápasy starších žáků U-14 a U-15 jsem osobně neviděl. Výsledek u U-14 (0:14) je skličující, ale mě nepřekvapuje, a starší U-15 (0:4) prý hráli velmi dobře. Ovšem samozřejmě Slavia je zase o několik tříd jinde, než soupeř náš. Je prostě vidět koncepční práce licenčních trenérů Vavrušky a Pudila. Poznal jsem to také v letním přestupním období, kdy mě neustále zásobovali novými žádostmi o vyřízení přestupů nebo hostování hráčů. Jen pro zajímavost: U-12 (Vikingové) 7 nových hráčů, U-13 (p. Vavruška) 5 nových hráčů a U-15 (p. Pudil) 3 nebo 4 hráči.

Je samozřejmostí práce každého mládežnického trenéra hráče vytipovat, kontaktovat, přesvědčit a tím si doplnit kádr. A my, ostatní funkcionáři, pak musíme udělat vše pro to, abychom hráče na přestup nebo hostování pro Admiru získali.

Richard Lapka, trenér


Vyhráli jsme Arena Cup v Braníku!

Výprava Vikingů vyrazila v neděli 21. srpna ráno směrem na Braník, zahrát si v klidu fotbálek. Doma jsme nechali hráče, kteří si ještě doléčují zranění, a ty, co si po náročném programu letní přípravy potřebovali trochu odpočinout.

Turnaj pro ročník 99 byl velice pěkně obsazený. Čekali na nás i zahraniční soupeři. Fotbalová akademie z Moskvy a slovenský Senec. My, o rok mladší, jsme tam rozhodně nejeli s nějakými přehnanými ambicemi.

Za celý turnaj jsme obdrželi jedinou branku, a tak se pořadatelé rozmýšleli, jestli dát nejlepšího gólmana Šandysovi, nebo Pepovi. Nakonec se rozhodli pro Pepu Smutného.

Po pěti vítězstvích a třech remízách jsme nakonec získali 18 bodů do tabulky a tím i celkový triumf ve velmi pěkně zorganizovaném turnaji Arena Cup. Paní Šimůnková z Braníku je na turnaje „profík“. V horkém letním počasí si Vikingové pěkně mákli a je vidět, že fyzička už jde nahoru. Kluci začínají mít sílu v osobních soubojích, výbušnost a i ostatní herní činnosti jednotlivců se výrazně zlepšují.

VÝSLEDKY : Admira – Chabry4:0     Bohnice1:0
Neštěmice 1:0 Neratovice 1:1
Tábor 2:0 Povlt. fotb. akademie 0:0
FA Moskva 0:0
Senec 3:0

SESTAVA: Smutný, Šanda – Bazal, Lapka, Dvořák, Hruška - Záruba, Čáp, Posejpal, Trnka, Vácha, Rudolf, Budař – Vágner, Votlučka, Hajný

BRANKY: 3x Votlučka, 2x Vácha, 2x Vágner, Záruba, Rudolf, Posejpal, Hajný

Richard Lapka, trenér

resized_P8212513.gif, 18kB resized_P8212526.gif, 17kB resized_P8212533.gif, 15kB
resized_P8212547.gif, 18kB resized_P8212553.gif, 15kB resized_P8212556.gif, 17kB
resized_P8212557.gif, 19kB resized_P8212577.gif, 18kB resized_P8212578.gif, 18kB
resized_P8212579.gif, 19kB resized_P8212581.gif, 19kB resized_P8212582.gif, 18kB
resized_P8212587.gif, 19kB resized_P8212592.gif, 19kB resized_P8212599.gif, 18kB
13.7.2011

Příprava na Českou ligu:
Admira U 12 (ČLŽ) - Motorlet U 12 (ČLŽ) 12:7 (4:0, 3:3, 2:3, 3:1)

Po pátečním odpočinku jsme v sobotu ráno odehráli přípravné utkání v Radotíně s ligovým Motorletem. S tímto soupeřem jsme v poslední době výsledkově propadli. Vikingové ale obrovskou bojovností zápas zvládli a zaslouženě zvítězili.

První poločas jsme ještě dokázali soupeře přehrát v kombinaci. Ve druhém se už plně projevila únava z našeho náročného programu a Motorlet byl živější, dynamičtější a lépe kombinoval. Dařilo se nám slušně presovat a využili jsme „brejkových“ situací. Dobrá polovina kluků žádala o časté střídání a Čapíno to rovnou vzdal po 10 minutách, opravdu už nemohl.

Přesto si tohoto výsledku, i když se jedná o přípravný zápas, ceníme a je to snad dobrý signál do ligových bojů.

V pondělí si lehce zatrénujeme (únava už bude určitě menší). A v úterý nás čeká Dukla (ČLŽ) v 10 hod. na Ruzyni.

BRANKY: 3x Vondrášek, 3x Vágner, 2x Rys (Albert), 2x Marcinčík, Rudolf, Záruba

Trenér Richard Lapka


Letní příprava 1 – 11. 8. 2011

Letošní letní příprava, směřovaná k úspěšné reprezentaci Admiry v České lize žáků (ČLŽ), se skládala ze dvou náročných bloků. Tým v počtu 25 hráčů, doplněný šikovnými kluky z Lobkovic a Podolí, nejprve čtyři dny pracoval dvou až třífázově na Admiře a Ďáblickém háji. Součástí předsoustředění byl samozřejmě i aerobik, strečink a nové prvky jako třeba „ frisbee“ a jiná koordinační cvičení. Tuto část přípravy jsme okořenili koupáním a rehabilitací v bazénu, kde součástí byla i masáž. Na závěr prvního bloku měl být přípravný zápas s Vyšehradem ( také ČLŽ), který nám ho ale den před konáním zrušil. Je to pro nás poučení nesjednávat přípravné zápasy s týmy, které se za podivných okolností dostaly do soutěží SpSM a SCM a vůbec na to nemají základnu. Museli jsme zaimprovizovat a miniturnaj Vikingů to vyřešil.

V sobotu 6. 8. jsme vyrazili na letní soustředění do Českého Dubu. Místní divizní sportovní areál odpovídá kvalitě soutěže, kterou budeme hrát. Už se prostě nemůžeme při takové tréninkové náplni připravovat na „louce“, spát v chatičkách a nemít patřičnou rehabilitaci. Dvě vynikající travnaté plochy, UMT regulérních rozměrů, učebna s audiovizuální technikou, nezbytná k taktické přípravě, tenisové kurty s umělým povrchem a výborná rehabilitace (vířivka, bazén, sauna atd.) jsou pro nás při náročné letní přípravě už nezbytností.

Odehráli jsme na hlavní travnaté ploše také dvě přípravné utkání. V prvním proti výběru Českého Dubu a České Lípy (kde velká část hráčů bude hrát ligu za FAŠV) jsme zvítězili celkovým skórem 12:5 (branky: Chocholouš 3x, Vágner 3x, Lapka, Záruba, Rudolf, Trnka, Rys, Kaňka). Na druhý zápas, rozhodně těžší a pro nás už v náročnější části přípravy, přijelo ligové Ústí nad Labem. Utkání jsme prohráli 5:7 (branky: Záruba 2x, Marcinčík, Votlučka, Kaňka) a splnilo to, co jsme od něho očekávali, konfrontaci s předpokládanou špičkou ligové tabulky.

Pokud bych tento dvojitý blok letní přípravy měl shrnout, musím říct, že vše proběhlo bez jakýchkoliv kázeňských problémů. Máme mentálně vyspělé kluky, kteří vědí, co chtějí, obětují polovinu prázdnin pro svůj milovaný sport – fotbal. Pracuje se s nimi nádherně. Neuvěřitelně dřou a plní vzorně tréninkový objem.

Noví hráči zapadli do týmu nad očekávání rychle, jak lidsky, tak sportovně. Jsou to všichni výborní kluci do party a do kabiny. Ve druhém bloku už naše nové posily pletly nohama – nemohly, ale kously se a „staří“ Vikingové je podrželi. To se mi líbilo.

Pro ligovou soutěž jsme s asistenty vybrali také nového kapitána. Je jím Honza Bazal, prvním asistentem se stal Vojta Procházka a druhým Vojta Chocholouš. Funkci doteď výborně plnil Viktor Záruba, ale potřebuje si od těchto povinností na chvíli odpočinout. Báza a oba asistenti jsou velcí tahouni a zvládnou to.

Jako každé soustředění, musím na závěr vyslovit velký obdiv nad prací celého realizačního týmu, obou asistentů (Vávra, Marcinčík) a trenéra gólmanů pana Prágla. Především pak všech čtyř maminek (Sládková, Chocholoušová, Hlinovská a Lapková), pro které to rozhodně dovolená nebyla. Kluci si to samozřejmě ještě neuvědomují, ale díky těmto lidem mají neskutečný servis a já věřím, že nám to na hřišti vrátí. Dík patří i místním pracovníkům v Českém Dubu, správci areálu panu Kouteckému , který nám vyšel ve všem vstříc, a restauraci, kde si kluci pochutnávali na jídlech připravovaných jako doma.

Teď už nám držte trochu palce, ať se k nám v mistrácích neobrátí štěstíčko zády, ať jsou kluci zdraví a fotbal je baví. A vy, rodiče, nám na lize vytvořte pořádný kotel a fanděte, ať v tom nejsme sami.

Trenér R. Lapka

IMG_0753.gif, 19kB IMG_0754.gif, 13kB IMG_0756.gif, 19kB
IMG_0757.gif, 17kB IMG_0758.gif, 19kB IMG_0759.gif, 16kB
IMG_0760.gif, 17kB IMG_0765.gif, 9,1kB IMG_0768.gif, 8,0kB
IMG_0770.gif, 7,8kB IMG_0772.gif, 8,6kB IMG_0775.gif, 7,9kB
IMG_0778.gif, 8,1kB IMG_0779.gif, 8,4kB IMG_0780.gif, 9,4kB
IMG_0781.gif, 8,8kB IMG_0782.gif, 9,2kB IMG_0787.gif, 13kB
IMG_1028.gif, 16kB IMG_1029.gif, 15kB IMG_1030.gif, 15kB
IMG_1031.gif, 17kB IMG_1033.gif, 15kB IMG_1034.gif, 13kB
21.7.2011

Neoficiální označení: Vikingové
Před startem nového soutěžního ročníku budou údaje aktualizovány.