Mladší žáci A U-13

FK Admira Praha
Česká liga žáků, skupina B, soutěžní ročník 2012-2013
Hlavní trenér:Richard Lapka602 331 909
1. asistent trenéra:Jiří Vávra602 306 588
2. asistent trenéra:Viktor Marcinčík602 749 502
Trenér brankářů:Ladislav Prágl736 111 505
Vedoucí družstva:Monika Sládková777 990 547
moncasladek@seznam.cz

http://www.vikingove.banda.cz/

31.5.2013

25. kolo MU: Admira Praha - Motorlet 9:2

Hráno 25. 5. 2013 10.00 hod.

publikováno 25. 5. 2013

Velmi povedené utkání, které Vikingové zvládli od samého začátku do konce. Znovu se ukazuje, že kluci našli ztracenou sebedůvěru a bojovnost s důrazem.

Od začátku na soupeře vlítli jako hurikán „Katrina“ a nepřipustili žádné překvapení. Mile překvapen jsem byl z Trnkičovy formace, která prvních patnáct minut hrála, v podstatě, na jeden dotek. Tím dostala soupeře pod výrazný tlak, z kterého se červení nemohli dostat. Abych nezapomněl na Viktorovu lajnu, i ta se snažila o pěkný kombinační fotbal, v koncovce měla však ohromnou smůlu. První poločas 6:0 pro Vikingy, byl zasloužený výsledek.

Ve druhém poločase kluci kontrolovali hru a nepřipustili, aby se soupeř dostal jen na dostřel. V bojovném a houževnatém poločase si kluci pohlídali zaslouženou výhru nad kvalitním soupeřem.


A jak šel čas?

2. Trnkič 1:0 -vynikající roh Prochyho a chladnokrevné zakončení Domči

4. Trnkič 2:0 -centr z prava od Prochyho uklízí Domča hlavou na zadní tyč

6. vlastní 3:0 -po závaru před bránou pěkná střela hostujícího hráče

14. Fíla 4:0 -střela Hrůši, brankář vyrazil před Fílu, který nekompromisně uklidil

16. Tom 5:0 -důraz v útoku střela k tyči

19. Fíla 6:0 -Trnkič kopnul krásný roh a Filip se krásně zavěsil hlavou

POLOČAS ADMIRA : MOTORLET 6:0

31. soupeř snižuje 6:1

38. Fíla 7:1 -hattrick-centr Prochyho z prava, Brko střela, brankář vyráží, Fíla doráží

46. Max 8:1 -parádní samostatná akce přes tři hráče, nekompromisní střela pod víko

50. Trnkič 9:1 -hattrick-trestňák Kuby přesně na zadní tyč, kde Domča se mohl ptát kam?

55. soupeř snižuje 9:2

KONEC ZÁPASU: ADMIRA - MOTORLET 9:2

Kluci klobouk dolů, takovéto zápasy se musí líbit každému, kdo na fotbal přijde.

Martin Šanda – dočasný vedoucí mužstva


Komentář trenéra :

Celý týden z mého pohledu

Litvínov

- povinné vítězství (3:18), Max chytil „švuňk“ – 6 gólů – kluci zase prodávají, co mají v hlavách

Aritma (10+1)

– vítězství venku 2:5, ale o to ani tolik nešlo, jako o vyzkoušení hry na velké hřiště. Je to začátek, ale už se mi trochu rýsují posty. Čím menší hřiště, tak je kombinace složitější a na velkém to, myslím, půjde lépe. Kluci nechtějí nakopávat a to je dobře.

Motorlet

No, to jsem teda koukal, hlavně na Trnkičovu partu ( vedl jsem Vikiho formaci , ale musím se přiznat, že jsem pořádně nic neviděl, díval jsem se sem a tam ). Skoro musím kacířsky říct, že ta UMT nám svědčí. Samý souboj, kontakt, střela, rychlé kombinace. Kluci si teď věří, je to o psychice, je to poznat v kabině, na treninku a i v zápasech. Mají „kecy“ nevídané. Asi už potřebujeme, aby nás Kladno srovnalo, ale budou to mít s námi těžké.
Připomínám do konce května zálohy na soustředění a abych mohl na konec června udělat pozvánky do přípravy, potřebuji ( viz můj minulý dopis) vědět, kdo u nás nechce pokračovat ( také do konce května).

Richard Lapka - trenér


FOTO zde:
https://plus.google.com/photos/101423271733650105240/albums/5881882028629227793?banner=pwa&authkey=CLL16Ii10riJ2gE

http://trnkys.rajce.idnes.cz/


13.5.2013

22. kolo MU FK Dukla Praha v.s. FK Admira 6:3 (hráno v Ruzyni)

publikováno 05.05.2013
Vyrovnané bojovné utkání nám nakonec úspěch nepřineslo. Prohráli jsme na hřišti soupeře 6:3.

V tomto týdnu již druhé mistrovské utkání. Konečně si kluci užili fotbalu. Zápas se odehrál na druhé straně Prahy na hřišti Dukly v Ruzyni. Počasí bylo ideální pro fotbalové klání, mírný deštík a teplota okolo 10°C. Co více si přát. Možná lepší kvalitu trávníku, který byl poměrně podmáčený a hrbolatý. Po krátké informaci k zápasu od trenéra a rozehřátí se na hřišti mohl zápas začít. Dukla v této sezóně hraje velmi dobrý kombinační fotbal. Tým jsme na tento fakt připravili a na hřišti to bylo znát. Kluci hráli týmově a bojovně. Nepouštěli soupeře do jejich typické kombinační hry a po celý zapas jsme i přes nepříznivé skóre drželi krok s Duklou. Po prvním poločase jsme i přes velikou snahu a množství gólových šancí, Max přímý kop - břevno, hlavička - tyč, Bert neproměněnná penalta - tyč, Tomášovu střelu na brankové čáře odkopnul obránce soupeře atd, atd. nedokázali dát gól. Na obou hřištích bylo shodné nepříznivé skoré 2:0. Tedy celkem 4:0

V druhé polovině zápasu tým, i přes nepřízeň stavu, pokračoval v trpělivé hře a snaze vstřelit gól. Vzadu pracovali spolehlivě oba naši brankáři a zlikvidovali několik slibných akcí soupeře. To byl dobrý základ pro skorigování výsledku, který se po dlouhou dobu druhého poločasu neměnil. Bohužel góly ne a ne přijít . A pak v rozpětí několika minut padli dva góly do naší sítě. Ale tým bojoval až do konce a to se většinou vyplácí a první gól který jsme dali padl po rychlé kolmé akci na pravé straně a důrazná střela Mikiho zvedla prapor Admiry k finálnímu náporu. V závěru utkání jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Do naší otevřené obrany soupeř několikrát zahrozil, ale brankáři mužstvo podrželi. Soupeř se postupně nedostával na obou hřištích ke hře. Asi již uspokojen výsledkem přestal kombinovat a běhat. Toho jsme dokázali využít a vstřeli ještě dva góly. kluky tento úspěch nabudil a vypadalo to ještě na dorovnání stavu. Snahu ukončila až píšťalka rozhodčích. Tuto polovinu zápasu jsme v součtu vyhráli 2:3.

V celkovém součtu byl výsledek 6:3

Snad už jsme si v tomto zápase smůlu vybrali a další zápas bude štěstí na našich kopačkých a vyhrajeme


Sestava: Zach, Vágner, Šanda - Rudolf, Procházka, Malý, Sládek, Rys, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Vondrášek, Záruba, Marcinčik, Čáp, Venc, Moltaš, Trnka, Jíra,

Góly: 2 x Trnka, Fyman,

23.kolo MU FK Admira v.s FK Ústi n/L 6:4 (hráno na Admiře – UMT)

publikováno 12 . 5. 2013

Sestava 23. kola MU: Zach, Sládek, Lapka, Vácha, Dvořák, Fyman, Vondrášek, Marcinčik, Čáp ©, Trnka, Šanda, Rudolf, Procházka, Vágner, Chocholouš, Herel, Venc, Moltaš, Jíra, Malý

FK Admira - FK Ústí n/L 1. poločas 2:4 ( 1:3;1:1) 2. poločas 4:0 (1:0;3:0). Celkový výsledek 6:4
Bojovné, férové utkání s velkým nasazením obou mužstev. Utkání plné osobních soubojů, fotbalových akcí a individuálních průniků, které se muselo líbit všech přihlížejícím, se pro nás v první polovině nevyvíjelo dobře, ale po zlepšeném a zodpovědném výkonu v druhém poločase jsme obrátili nepříznivý stav a kvalitního soupeře z Ústí jsme udolali 6:4.

Podmáčené travnaté hřiště pod hlavní tribunou nám nedovolilo nastoupit na tomto hřišti k zápasu a tak bylo pro toto utkání připraveno hřiště na vedlejší UMT. Kluci za příjemného jarního deštíku nastoupili do zápasu plni odhodlání zlomit prokletí předchozích zápasů.

První lajna držela krok se soupeřem a na všechny akce soupeře stačila reagovat protiakcí. Ve středu pole díky dobré hře centra se nám dařilo držet míč na našich kopačkách, a to i přes tlak soupeře. Z této důležité herní aktivity kluci rozvíjeli slibné útočné akce po křídlech a nebezpečnými centry a důrazným hrotovým útočníkem hrozili soupeři gólem, který však ne a ne přijít. Hra byla velice vyrovnaná na obou stranách se střídaly pěkné akce, které až do 16 minuty končily v náručích brankařů. V 16 minutě však po špatné rozehrávce a nejistém obraném zákroku byl náš brankař lobem překonán. Jako již mnohokrát v této sezóně táháme za kratší konec. Na gól tým však dokázal velice rychle odpovědět a v 18 minutě Trnka skrytou střelou za obráncem srovnal na 1:1. V závěru poločasu jsme doplatili na nedůraz ve vlastním vápně a nepokrytí standardních situací ze kterých soupeř dvakrát skóroval (25. a 30. minuta) 1:3

Druhá lajna odehrála většinu poločasu na polovině soupeře. Kluci zachytili začátek hry a ve 4 minutě Brko pěknou střelou podtrhl dobrou hru celé lajny. Vedli jsme 1:0. Důrazná hra, napadání na polovině soupeře a to i v jeho vápně, nečekání na balon a hlad po dalších gólech však nenašel již v tomto poločase pochopení. Hra se celkově vyrovnala a kluci z Ústí hrozili ze standardních situací na které zatím velmi těžko hledáme obranu a jsou často gólové. Blížil se konec poločasu a i přes celkový stav vypadalo vše zatím nadějně. V 23 minutě však dostali kluci gól a vítězství se zase tak trochu vzdálilo. V poločase tedy 1:1.

Do druhého poločasu nastoupily oba naše týmy s ještě větším odhodláním než v poločase prvním. Ústí jakoby přestalo kombinovat a nechalo nás hrát naši hru. Kluci vycítili šanci. Náboj zápasu s přibývajícími minutami elektrizoval ovzduší a jindy klidní fanoušci začali mohutně povzbuzovat celý tým. Odměnou fanouškům obou mužstev byl adrenalin zápasu až do konce kdy se podařilo našemu týmu postupně dorovnávat manko z poločasu prvního a v poměrně krátkém časové rozpětí jazýčky váh zápasu přiklonit na naši stranu a zvítězit. Na hřišti „A“ kopal přímák Lapka a z velké dálky nekompromisně zavěsil. Na hřiště „B“ se postupně trefil Prochy střelou ze střední vzdálenosti, pak Brčko důraz před vápnem a dobrou umístěnou střelou a na konec krásná kombinační akce od Prochyho a křížné nahrávka do volného prostoru před vápnem na nepokrytého Moltiho a jeho suchá placírka do odkryté brány znamenal rozdíl o dva góly. Soupeři již na vyrovnání nezbyl čas a tak jsme konečně dokázali, že jsme fotbal nezapomněli, že se dokážeme o vítězství i přes nepřízeň fotbalové štěstěny porvat, že trpělivost a poctivý přístup v tréninku nás zase vynese tak kam jsme vždy patřili.

Díky kvalitnímu soupeři mělo utkání opravdu výborný fotbalový náboj se vším všudy. Zlom zápasu o poločase, nadšení a slušní fanoušci a po zápase nadšení v kabině Vikingů i uznání od soupeře za které děkujeme a přejeme soupeři v dalších zápasech úspěch.

Zapsal Viktor

Komentář trenéra:

S Vikingy jsme si řekli, že se vrátíme ke kořenům. K tomu, co nás vždycky zdobilo. Už na Dukle jsme v druhé půli neodpadli a teď s Ústím jsme v druhém poločase byli jasně lepší. Metodici, zacpěte si uši, ale pondělní Ďábličák nám obrátil myšlení. Jsme zpátky a bohužel to odnesl vynikající tým, se kterým jsme v soutěži asi největší kamarádi – Ústí.

Kluci v šatně tancovali v ručníkách a takhle šťastné jsem je dlouho neviděl.

Trenér Richard Lapka


5.5.2013

21. kolo MU- FK Admira v. FK Slavoj Vyšehrad 2:6

publikováno 03. 05. 2013

Dne 27. 5. jsme se utkali na domácí půdě s kvalitním soupeřem z Vyšehradu. Na zápas jsme se dobře připravili. První poločas jsme sehráli ve výborném tempu a utkání bylo velmi vyrovnané a tomu odpovídal i výsledek v poločase 1:1. Do druhého poločasu nastoupil jiný tým a i přes velkou snahu se kluci již nedostali do správného zápasového rytmu. Bojovný výkon nestačil na soupeřovy rychlé přechody do útoku a na jeho góly jsme již nestačili odpovědět. Konečné skóre 2:6. V posledních zápasech jsme v druhém poločase byli vždy o krok za soupeřem.

Sestava: Zach, Lapka, Venc, Záruba, Čáp, Marcinčik, Vondrášek, Sládek, Jíra, Hruška
Vágner, Moltaš, Fyman, Rudolf, Trnka, Procházka, Votlučka, Vácha, Rys, Šanda

Góly: Záruba, Sládek

Napsal Viktor Marcinčik


20. kolo MU - Baník Sokolov v. FK Admira 8:2

publikováno 22. 04. 2013 (aktualizováno 23. 04. 2013)

Skupina A: Zach - Lapka, Dvořák, Záruba, Rudolf, Čáp, Sládek, Vondrášek, Hruška, Chocholouš, Fyman

Skupina B: Vágner - Herel, Venc, Trnka, Vácha, Procházka, Marcinčik, Votlučka, Jíra, Moltaš, Rys

Góly - Vondrášek, Marcinčik

Dne 21. 4. jsme brzy ráno odjeli na na západ Čech do Sokolova. Soupeř se momentálně nachází v horních patrech tabulky, a tak jsme očekávali kvalitní zápas plný osobních soubojů a pěkných fotbalových momentů. Což se také naplnilo. Na zápas jsme odjeli v kompletní sestavě. Umělka byla dobře připravena a jarní počasí nás konečně obléklo do fotbalových dresů. Zpočátku byl zápas na obou hřištích vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Šťastnějším byl však soupeř a po jedné z akcí a po šikovném lobu jsme prohrávali 1:0, vzápětí padl gól i na druhém hřišti a prohrávali jsme 2:0. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale nedokázali jsme dát gól ani z brankové čáry. A tak se naplnilo známé nedáš - dostaneš. Přišlo potrestání a prohrávali jsme 3:0. Max po dobrém zorientování se před bránou soupeře výsledek trochu zkorigoval na 3:1 a téměř vzápětí po důrazném průniku Vojty Vence a jeho nezištné nahrávce snížil Vít na 3:2. A to bylo všechno, co jsme za celé utkání dokázali z mnoha šancí vyprodukovat. Brankáře soupeře jsme již nepřekonali. Kluci se snažili, kombinovali a nabízeli se, chtěli prostě hrát, mnoho z nich si z umělky odvezlo nejeden šrám. A trenérovo "...musíte jezdit na hřišti po p....." se opravdu naplnilo. Postižená místa jsou toho důkazem. Bohužel góly již dával pouze soupeř, a tak konečný výsledek 8:2 je pro nás opravdu tvrdý. Zápas je pryč a již nelze nic změnit. Fotbalový život jde dál a tak zvedneme hlavy, do dalšího utkáni dáme vše, a pokud nám fotbalové štěstí bude přát, zvítězíme.

Naši Tygři ročníku 2001 v druhém odpoledním zápasu porazili soupeře 5:11. Gratulujeme.

Zapsal Viktor Marcinčik


19. kolo MU - Admira v. FAŠV 12:3

publikováno 03 .05. 2013

Dne 1. 5. jsme sehráli přeložené utkání s FAŠV na pronajatém hřišti Sokola Troja. Nechtěli jsme již ztratit další body a utkání jsme od začátku měli ve své režii. Kluci hráli s velkou chutí, kombinovali a dostávali se do dobrých střeleckých šancí, ze kterých začaly padat góly, které zklidnily naši hru, ale i pohyb na hřišti, což nebylo dobře. Soupeř našich zaváhání využil a občas zahrozil rychlým brejkem, ze kterých nakonec padly tři góly. Naštěstí jsme dokázali dát gólů 12, a tak se neopakovala podzimní historie, kdy jsme s tímto soupeřem pouze remizovali. Bylo to pro nás důležité vítězství a také důležité tři body do tabulky.

Sestava: Zach, Rudolf, Lapka, Chocholouš, Dvořák, Vondrášek, Záruba, Marcinčik, Čáp, Venc, Hruška, Šanda
Vágner, Malý Sládek, Rys, Vácha, Votlučka, Fyman, Herel, Moltaš, Trnka, Jíra.

Góly: 3x Vondrášek, 3x Chocholouš, Marcinčik, Rudolf, Trnka, Moltaš, Fyman, Malý

Napsal Viktor Marcinčik

5.11.2012

Rozhodly kladenský důraz, osobní souboje a presing
ADMIRA U-13 - SK KLADNO U-13 4:6 (1:2,0:1,/3:2,0:1)

Sobota 3. 11. 2012 10.00 hod.

32 hráčů motajících se na naší malé UMT, tak to byl scénář sobotního dopoledne, kdy k nám zavítalo k mistrovskému utkání Kladno.

Jonášova parta odehrála vyrovnanou partii s oběma formacemi soupeře. Pěkného fotbalu jsme si ale moc neužili……z naší strany - výkop nebo vyhození gólmana do souboje, ztráta, přetížená obrana, která tentokrát častěji chybovala, a znova a znova totéž. Jirka v bráně chytá dobře, ale bohužel nezaloží, a tak to má všechno hned zpátky. Je pravda, že soupeř taky nějaké oslnivé kombinace nepředváděl, a tak rozhodly důraz, osobní souboje a presing. Vítek dvakrát, Čapíno a Báza, to byli naši jediní střelci v celém zápase.

MARTIN ŠANDA: Dnešní zápas bych shrnul takto: kluky jsme nabádali k větší aktivitě a bojovnosti. Tento úkol splnili na jedničku. Bohužel, kde byl největší rozdíl? Dnes důraz a přirozená agresivita, samozřejmě ta pozitivní. Tou nás soupeř vyškolil a dal odpověď, kde máme s kluky ještě pracovat.

Trnkičova lajna se snažila po celý zápas plnit úkoly, které jsme si v kabině řekli, ale ve finálkách nám dnes balon skákal jak v gumovém hradě. Většinu zápasu jsme se bránili, i když touha po vstřelení branky byla hodně vysoká, a tím vznikaly i z naší strany pohledné akce, které si zasloužily branku. Konečné řešení brankových příležitostí však dnes nebylo optimální, a tak se soupeři podařilo vstřelit rozdílové góly. Naší hře dopředu neprospělo i odstoupení Prochyho v poločase a výrazné oslabení útočných aktivit. Prim dnes zaslouží Dvořka s Trnkičem, kteří dřeli až dokonce a nedali se ničím rozhodit. I když ze zásady nekomentuji výkony Martina v bráně, dnes musím udělat výjimku a napsat, že nás hodně v zápasu podržel, výborně rozehrával rukou i nohou a spolupracoval s beky, což po gólmanech chceme.

Škoda jen, že neproměníme připravené šance a sami se připravujeme o lepší výsledky. Jinak bojovnost na jedničku od všech, ale důraz, který nás zdobil, nějak nemůžeme najít.

Martin Šanda – asistent trenéra

Celkově: zápas podle mého názoru pohledný nebyl, tentokrát se nejiskřilo na tribunách, ale na hřišti a to pořádně. Neproměněné příležitosti Jonášovy party na začátku první půle a absence střelců v Trnkičově lajně rozhodly o těsném, ale zaslouženém vítězství Kladna. Rozhodly jejich individuality, ty nám dnes chyběly, ale až sundají sádru a my přes zimu pořádně potrénujeme, bude jaro určitě lepší.

Ale pokud by se na jaře měla hrát soutěž liga mladších žáků na dvou hřištích (32 hráčů) znova na této malé UMT,tak to s fotbalem nemá nic společného a pro Admiru by bylo lepší se vrátit na Prahu na kraj.

Trenér Richard Lapka

BRANKY: 2x Marcinčík, Čáp, Bazal
SESTAVA: Zach, Šanda – Procházka, Bazal, Rys, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš,Trnka, Jíra.Pražské derby: Tyto tři body opravdu těší!
ČLŽ Motorlet U-13 - Admira U-13 4:6 ( 0:1,1:0/2:3,1:2)

Sobotní sněhová nadílka přinesla konečně normální vikingské počasí a velká většina našich hráčů opravdu pookřála. Sníh, déšť, vítr, zima, to máme na fotbal rádi.
Jonášova parta hrála první půli vyrovnanou partii s množstvím osobních soubojů, protože úzká umělka v Radotíně ani jinou hru moc nepřipouští. Vítek proměnil jednu ze svých nebezpečných střel a šli jsme do kabin o poločase s těsným vedením 0:1. Druhá část hry proti asi první lajně soupeře už byla opravdu bitva. Byli jsme šťastnější a rozhodovaly góly Brka, Vítka a Jonáše - 2:3. Celá lajna dřela, jezdila a myslím si, že zaslouženě vyhrála. Hodně kvalitní soupeř se taky dostal do několika slibných zakončení, ale Jirka v bráně toho hodně pochytal. Přesto jsme dvakrát kapitulovali, ale útočníci dnes měli svůj den. Pracovitý Brko, nebezpečný Vítek a vynikající Tomáš výsledek otočili v náš prospěch. Trnkičova parta to na druhém hřišti ve druhém poločase také potvrdila vítězstvím 1:2 a mohli jsme se radovat, z mého pohledu, ze zasloužené výhry.

Martin Šanda:
Zapas na Motorletu začala Trnkičova lajna trochu laxne a soupeř začal hrozit brankovými šancemi už od začátku. Nevedeli jsme, kam dříve skočit, obrana byla přetížená, a tak nebylo náhodou, že jsme inkasovali. Musím však uznat, že soupeř byl pohyblivejší, ne však důraznější a to nám pomáhalo držet soupeře daleko od brány. Když už se tam dostal, Martin s Bertem a Dvořkou to vyřešili k naší spokojenosti. Stav 1:0 pro domácí byl z našeho pohledu velmi dobrý výsledek k naší bezzubé hře.
Druhý poločas byl o nečem jiném, kluci pochopili, že musí kombinovat, a když k tomu ješte přidali pohyb, už se dalo mluvit o fotbale. Góly Hrůši a Prochyho toho byly krásným příkladem.
Nakonec se však musím zmínit o "neprofesionálním" přístupu hráče, který místo snahy bojovat zápas odchodí a klukům neusnadní obranné vytížení. Již s trenérem jsme Vikingům zdůraznili, že kdo si nebude plnit své zápasové úkoly, ten bude dostávat menší prostor na hřišti. V tomto trendu budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Martin Šanda - asistent trenéra

Sezonu uzavřeme na Meteoru a čeká nás dlouhá zimní přestávka, kdy si zimní přípravu zpestříme mimo klasických zimních lig ještě na šířku už i soutěží na velké hřiště a na to se opravdu těšíme.

Trenér Richard Lapka

Střelci: 2x Marcinčík, Chocholouš, Rys, Hruška, Procházka
Sestava: Zach, Šanda – Malý, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra.

FOTO Jitky Lapkové zde:
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/28102012CLZMotorletAdmira46?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNm2sMOMhd_9UA&feat=directlink


Výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688


29.10.2012

ČLŽ: Admira U-13 – FK Litvínov U-13 16:2 ( 2:0,5:0/5:1,4:1)

Sobota 20.10. 2012 - 10.00 hod.

Když se ze školy v přírodě vrátil David Rudolf se zlomenou nohou (už 4. sádra), Báza lehnul s podezřením na spálovou angínu a Lapkiče bolestivé zranění kyčle do mistráku taky nepustilo, byla v nás malá dušička před zápasem s nevyzpytatelným soupeřem z Litvínova. Kluci ale od začátku vůbec nenechali nic náhodě, tvrdě šli za vítězstvím. První půli už vedli 7:0 a ve druhé svou kvalitní hrou potvrdili pěkný celkový výsledek 16:2.

Martin Šanda:

První poločas nechtěla Trnkičova lajna ponechat nic náhodě a od první minuty převzala iniciativu, krásně kombinovala a snažila se dostat do gólových šancí. Prvních deset minut bylo jako dobývání opevněné pevnosti, soupeř všemi lidmi bránil svoje vápno a nedal nám moc příležitostí k zakončení. Pak však na sebe vzal odpovědnost Trnkič a nechytatelnou střelou ze střední vzdálenosti uklidnil všechny admiráky, kdo byli na hřišti. Od té doby kluci dominovali a vylepšovali si skóre. Trefil se po rohu Hrůša – hlavou, pak Niky vybojoval balón a z nulového úhlu zakončil levačkou a následné dvě nechytatelné střely do šibenic od Berta a Trnkiče nám daly potřebný klid. V prvním poločase všichni makali naplno a zaslouží jen chválu.

Ve druhém poločase jsem vedl Jonášovu lajnu a ta také předvedla pěkný koncert. Již ve třetí minutě, s chutí hrající Vítek, dvakrát posunul skóre a zbytek poločasu se nesl v kombinační hře, která ještě přinesla góly. Dvakrát se trefil Brčko a po rohu Vítka se radoval z gólu i Tomáš. Malá nekoncentrovanost v konci přinesla soupeři gól, který však neubral nic na pěkném dojmu, který kluci na hřišti zanechali.

Martin Šanda – asistent trenéra

Mrzí mě, že si hráči lámou nohy ve škole a kluci (hráči žákovské ligy) si už musí sami rozmyslet a vyhodnotit, jestli není od věci někdy se nezúčastnit pomatených školních sportovních her, většinou organizovaných na hodně amatérské, kantorské bázi.

Střelci: 3x Marcinčík, 3x Trnka, 2x Chocholouš, 2x Vágner, Hruška, Herel, Votlučka, Budař, Vácha, Jíra.

Sestava: Zach, Šanda – Procházka, Budař, Rys, Vágner, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra.

Trenér Richard LAPKA

Výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

16.10.2012

ČLŽ: Ústí nad L. U-13 - FK Admira U-13 5:4 (1:1,2:2/2:0,0:1)
Neděle 14. 10. 2012, 10.00 hod.

Do Ústí jsme odjížděli s obavami nepřivézt pořádný příděl. Náš tým provází velká marodka – Viktor a Max oba sádra, dále Adam a Tomáš. David škola v přírodě. Naše nová posila Filip Malý si při přáteláku v týdnu na Bohemce zlomil ruku. Ke vší smůle si ještě při rozcvičení před zápasem Lapkič natáhl nějaký úpon na boku. Zápas odehrál,ale se sebezapřením.Tím na střídání už zbyli jenom tři hráči.

Ale tak, jak to bývá při takovém oslabení, tým se vždycky semkne, podá bojovný výkon a nejinak tomu bylo i v Ústí. První půli Jonášova formace hrála výborně, zle soupeři zatápěla a Kuba Moltaš srovnal poločasové skóre na 1:1, když Brko obětavě vybojoval balon.

Druhý poločas nás Ústí víc zatlačilo, ale my jsme chodili do brejků. Největší šanci měl Miky, ale nevyřešil to dobře a pak přišel trest, když jsme dvakrát špatně pokryli hráče ve vápně a dostali dva góly, které o výsledku utkání rozhodly.

MARTIN ŠANDA

Do mistrovského utkání v Ústí vstoupila Trnkičova řada trochu bojácně a ze začátku nestíhala vůbec nic. Vše vyvrcholilo ve třetí minutě po chybě ve středu hřiště, kolmici za naší obranu a faulu v pokutovém území. Penaltu soupeř proměnil a my jsme prohrávali. Naštěstí se kluci po tomto začátku rychle oklepali a začali hrát pohlednou hru plnou rychlosti a důrazu. Do konce poločasu všichni hráči hráli poctivě a plnili si své úkoly, navíc se rozehrál Vítek, který motal soupeři hlavu svou rychlostí, a odměnou mu byly dva vstřelené góly. Soupeř však taky jeden přidal a do kabin se šlo 2:2. Za první poločas bych chtěl ještě vyzvednout předvedenou hru Dominika Jíry, který neprohrál jediný hlavičkový souboj a dřel do úmoru. Ostatní také předvedli výtečné výkony, s kterými jsem byl velice potěšen.

Druhý poločas byl z naší strany také výtečně odehrán, a ten, kdo zápas viděl, mi musí dát za pravdu, že obě družstva předváděla pohledný fotbal, který lahodil oku diváka. Góly padly dva, na každé straně jeden, náš z penalty. Za druhý poločas si však musím velmi povzdechnout nad výkonem Fandy, který nenavázal na výkony z prvního poločasu a bojovnost nechal v šatně, Benyho, kterému celý druhý poločas vůbec nevyšel, a na Dominikovi bylo velmi vidět, že mu strašně rychle došly síly. S ostatními jsem byl spokojen, když se rvali o každý metr hřiště a do poslední chvíle bojovali o cenný výsledek.

Martin Šanda – asistent trenéra

Závěrem: pěkné, bojovné, korektní utkání. Překvapivě jsme sahali až do konce po bodu. Gól na 5:4 jsme obdrželi až v poslední minutě. Chybějí nám góloví útočníci, protože příležitosti si vytváříme. Tentokrát ale musím pochválit Vítka, dal dva pěkné góly a to je v takto těžkém mistráku ceněné. A nesmím zapomenout na atmosféru, která zápasy v Ústí vždy provází. Přátelské prostředí bez nesmyslných urážek, slušní, normálně fandící lidé. Našemu nedělnímu soupeři sportovně gratulujeme k vítězství. My se musíme snad už nějak dát zdravotně dohromady a připravit se na další mistráky, kde bychom si už také rádi připsali nějaké body do tabulky.

Byl to asi náš poslední letošní mistrák na trávě. Na Admiře je nový travnatý povrch a mám obavy, že lidé, kteří to mají na starosti, tam pustí už jenom A-tým.

BRANKY: 2x Marcinčík, Moltaš, Herel (PK)
SESTAVA: Zach, Šanda - Procházka, Bazal, Budař, Rys (C), Lapka, Chocholouš, Vácha,Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra.

Trenér R. Lapka

Foto Blanky Mikulové zde:
https://plus.google.com/photos/106252570878978338557/albums/5799238470553182545?banner=pwa

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

10.10.2012

ČLŽ: Porážka se soupeřem, který byl lepší
Admira U-13 - Dukla U-13 3:6 ( 1:0,0:1/2:2,0:3)

První půle byla vyrovnaná s poločasovým výsledkem 1:1. Ve druhém poločase už byla Dukla lepší na druhém hřišti a zápas dovedla k vítězství.

Tolik nepřátelství mezi lidmi, kteří se věnují mládežnické kopané, jsem dlouho neviděl a myslím si, že by se všichni měli vážně zamyslet.


BRANKY: Čáp, Chocholouš, Rudolf .

SESTAVA: Šanda, Vágner - Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra.

Trenér Richard Lapka

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

1.10.2012

ČLŽ: HOŘKÉ VÍTĚZSTVÍ NA KRČI
SLAVOJ VYŠEHRAD U-13 – ADMIRA U-13 2:3 (1:1,0:1/2:2,0:0)

Asi ta nejdůležitější zpráva v souvislosti se zápasem je, že Maxík má ruku v sádře, ležel v nemocnici, ale myslím si, že už je v pohodě. Vypadá dobře, už se směje a nechá vás všechny pozdravovat.

Zápas na Krči je vždycky složitý. Jednak nevíme, v jaké sestavě proti nám soupeř nastoupí (hráči z Vyšehradu, Krče nebo Junioru), a pak emoce, kterých se asi při takto vyrovnaných,vyhecovaných a krásných bojových utkáních nevyvarují obě strany. Musel jsem udělat velké změny v lajnách, protože do toho všeho si ještě Viktor zlomil ve škole nohu. A já vedl tu Jonášovu, který právě za Vikiho zaskočil.

Je obrovská výhoda, když máme vyrovnaný a široký kádr, kluci na nových postech zahráli výborně. Ujmuli jsme se Davidem vedení 0:1, ale soupeř po našem zaváhání v obranné činnosti na levé straně vyrovnal. Rozhodčí Vyšehrad poslal na 10 minut do 7 hráčů za faul na Maxíka ve vyloženě brankové příležitosti bez možnosti hrát balon, ale přesilovku jsme nevyužili. Na druhém hřišti kluci vyhráli 0:1, když pohotově skóroval Brčko, a půle byla celkově 1:2.

Druhý poločas se nám zranili dva hráči: Max si při pádu v normálním souboji zlomil ruku a Jonáš nedohrál s achilovkou. Vždycky absolutně spolehlivý Báza vyrobil „nádhernou minelu“ a prohrávali jsme 1:0. Po několika závarech se přeci jenom prosadil i Vítek a pěknou střelou z dorážky upravil celkové skóre utkání na 2:3. Druhá parta hrála 0:0 a mohli jsme slavit.

MARTIN ŠANDA
K mistrovskému utkání na Vyšehradě jsme nastupovali ve značně pozměněných sestavách, které ovlivnila zranění a nemoci. Proto dostal důvěru na středním halvu ve druhé lajně Trnkič. V kabině jsme si řekli, že začneme opatrně a uvidíme, s čím na nás nastoupí soupeř. Od úvodního hvizdu však kluci ucítili šanci a výbornou kombinační hrou začali soupeře přehrávat. Celoplošný presink, výborný pohyb, přehled, důraz a výborná hra dozadu. Co bych si v té chvíli jako trenér mohl přát více. Výborná hra od všech, kteří se na hřišti pohybovali. Z této aktivity padl i gól, který jsme soupeři vsítili. Malá skvrnka na krásné hře byla ne-proměňování vyložených šancí. Tři byly tutové.
Druhý poločas jsme nastoupili proti lepší osmičce domácího týmu. Kluci však pokračovali ve stejném tempu, a tak moc prostoru pro kombinační hru soupeři nedali. Obranná hra pokračovala v poctivé práci, a tak ani ve druhém poločase jsme neinkasovali, když Jirka vytáhl výjimečný zákrok asi minutu před koncem. Jinak soupeř se spíše snažil střílet z velké dálky, což na nás moc neplatilo. V konci poločasu nám docházely výrazně síly a v tuto chvíli se ukázala síla Brčka s Trnkičem, kteří vepředu výborně drželi balon a ještě se snažili vykouzlit nějaké krásné akce.
S celým zápasem jsem byl velice spokojen, když jsme neinkasovali a ještě k tomu hráli pohlednou hru, kterou rodiče provázeli hlasitým potleskem.

Martin Šanda – asistent trenéra


Celkově řečeno: kvalitní bojovné ligové utkání. Vyhrál šťastnější soupeř. U obou týmů byli dominantní výborní brankáři a hodně toho pochytali, proto i to nižší skóre. Jonášova řada hrála velmi dobře. Vyzdvihnout musím,ale přeci jenom se 100% výkonem Čapína (má fazonu jako hrom) a Lapkiče, kterému zápas vyšel. Pochvalu si ale zaslouží obě formace za předvedenou hru opravdu hodnou ligové úrovně mladších žáků.Sportovní kvalitě utkání rozhodně přispěl i náš soupeř Vyšehrad, který ne náhodou byl ještě v sobotu ráno na druhém místě v tabulce. Na závěr snad jedině poprosit organizátory zápasů na Krči, tedy Slavoj Vyšehrad, aby si uvědomil, že do tak malé kabiny se prostě 23 hráčů nemůže vejít.

BRANKY: Chocholouš, Rudolf, Marcinčík
SESTAVA: Zach, Šanda, Vágner – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Vondrášek, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Malý

Trenér R. Lapka

Co o nás napsali : http://www.slavojvysehrad.cz/index.php/component/content/article/4-aktuality/736-u13-admira-praha-23-12

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

Šesté místo je zatím víc než solidní…

24.9.2012

ČLŽ: ADMIRA U-13 – BANÍK SOKOLOV U-13
13:3 (5:0,3:1/5:1,0:1)

Vedení mládežnického úseku soupeře nás v sobotu 22. září ráno (10.00) poslalo na UMT. Nesouhlasilo s travnatou hrací plochou v našem druhém areálu na Hovorčovické. Zlobí se na nás kvůli obojím starším žákům, které jsme neposlali ve středu na mistrák do Sokolova. Nedokázali jsme jim vysvětlit, že by jich tam jela půlka. Kluci chodí na různá gymnázia a někteří se prostě uvolnit nedokážou.

Naše menší UMT je o střelbě, soubojích, kontaktním fotbale a na to jsme kluky celý týden připravovali. Viktorova parta už konečně posílená o Maxe (a my se všichni modlíme, aby mu to zdravíčko drželo) na soupeře „vlítla“ hned od začátku. Natěšený Max - 1:0, Viktor po chytrém přečtení rozehrávky soupeře - 2:0, 2x Vítek, který měl velkou chuť a Lapkičův trestňák, který měl být „rohlík“ a skončil v bráně.Prostě paráda už od Jirky v bráně až po útočníky, kluci makali, v rámci možností kombinovali a nutili se do střelby a zakončení.

Druhou půli jsem si vzal Jonášovu řadu a i tam se mi výkon moc líbil. Sice druhý poločas prohráli 0:1, ale hráli velmi dobře. Bylo znát, že už je kapitán Jonáš, kluci se uklidnili, kombinovali a jen neproměněním vyložených brankových příležitostí se skóre bohužel nezměnilo. Kvalitní brankář Baníku to v pohodě všechno posbíral. Chyběla nám tam větší drzost, větší důraz v pokutovém území. Možná Tomáš vpředu na hrotu na tohle má, ale zase se učí v bráně a tam ho taky potřebujeme.

MARTIN ŠANDA
Výkon Jonášovy lajny byl o poznání lepší než minulý týden. Kluci bojovali a dřeli a přišly i góly. Až na malá zaváhání si zasloužene došli pro poločasovou výhru.
Ve druhé půli jsem byl u Viktorovy party a tam musím jen chválit. Všichni bojovali a krásne kombinovali. Celý poločas meli pod kontrolou, a tak výhra byla zcela zasloužená.

Martin Šanda - asistent trenéra

Shrnuto: Varnsdorf si kluci ještě nevyžehlili, to oni dobře vědí. A pokud by tam podali jenom poloviční výkon jako v sobotu, tak jsme na severu nemohli ztratit. Baník Sokolov jsme, myslím, výkonem i trochu zaskočili, naše dosavadní výsledky, kdy jsme přišli úplně zbytečně o 5 bodů, i trochu k podcenění sváděly. Tentokrát jsme utkání zvládli, porazili jsme zaslouženě velmi kvalitního soupeře a na výkon celého týmu admiráckých Vikingů můžeme být pyšní.

BRANKY: 4x Marcinčík, 2x Vondrášek, 2x Votlučka, Trnka, Bazal (PK), Záruba, Lapka, Rudolf.
SESTAVA: Zach, Šanda, Vágner – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Vondrášek, Záruba, Marcinčík, Čáp, Moltaš, Trnka.

Trenér R. Lapka


Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

18.9.2012

ČLŽ FAŠV VARNSDORF U13 –FK ADMIRA PRAHA
U13 3:3 (0:0,0:0/0:2,3:1)

Náš trenér ročníku U14 pan Vavruška se po jejich středečním nevydařeném přáteláku tak naštval,že obratem napsal článek. V týdnu jsme se spolu o tom bavili a shodli jsme se,že se to nemá psát,když je to živé,udělá to zle.Já jsem v sobotu po Varnsdorfu také od podobného literárního díla nebyl daleko,ale poučil jsem se a píši ho raději až v pondělí,protože bych dnes trénoval sám.

Nerozumím některým hráčům , proč fotbal hrají,proč váží celodenní výlet na venkov,když by mohli být „v klidu doma na počítači“. Zápas odchodí, odfláknou a mají ještě z toho velkou legraci.Většina hráčů je samozřejmě poctivých a takhle promarněný zápas třeba i obrečí.

První půle byla u Viktorovy formace zmar,zmar,zmar.To co teď stále trénujeme jsme do praxe vůbec neuvedli a brankáři soupeře jsme odevzdávali balóny pěkně polovysoké,akorát do ruky,aby se nemusel shýbat. Šance Marcinčíka,Chocholouše,Votlučky a především Trnky byly neuvěřitelné a v takové situaci je technicky složitější branku nedat než dát.Samozřejmě pak přijde křeč,vázne mezihra,gólmani i beci znervózní,přijdou emoce.

Druhá půle zastihla Zárubovce už koncentrované,hráli celkem dobře,vytvářeli si gólovky a Brko po důrazu otevřel skóre. Viktor samostatnou akcí zvýšil na 0:2.Množství neproměněných šancí nás ale určitě stálo celkové vítězství.

MARTIN ŠANDA to viděl takto :
Sobotní zápas byl z mého pohledu velmi nepovedený místy až hrůzostrašný.
Prochyho lajna hrála celý zápas na schovávanou spíše to vypadalo jako výlet na Říp než žákovská liga. Soupeř se na nás výborne připravil a my jsme fotbalovou chytrost nechali nekde u Melníka. Zápas se povedl jen Čapínovi, Bertovi a Lukymu, chvílemi zlobil Beny a Prochy. Tímto vsak výčet fotbalovosti končí. S dnešním výkonem jsem byl hrube nespokojen a jen doufám,že se z toho kluci vyspí a rychle na toto fiasko zapomenou.

Martin Šanda - asistent trenéra


V takovém zápase si uděláte obrázek s kým můžete počítat,když se nedaří,kdo hraje srdcem a kdo to fláká.A hráči,které mám na mysli, a oni to dobře vědí,to poznají na dalších nominacích a především na délce jejich působení na hřišti.A ty co mají každých čtrnáct dní nové kopačky a pak na hřišti jsou tragičtí,tak těm vzkazuji,že v botách to není.

Celkově řečeno, určitě nám chyběl Jonáš,to je jasné, ale při vší úctě k soupeři,když takovéto týmy nebudeme porážet,nemáme v lize co dělat.

BRANKY: Chocholouš,Záruba,Budař
SESTAVA: Zach, Šanda, Vágner - Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra

trenér R.Lapka

11.9.2012

FK ADMIRA U-13 – FK JUNIOR DĚČÍN U-13 12:2 (1:1,4:1/5:0,2:0)

Je to stále stejná písnička, rozhodně u Viktorovy formace v prvním poločase - neproměňování. Střelný prach jsme asi vystříleli ve středu na Braníku, kde nám tam zase spadlo všechno. Soupeř z Děčína postavil proti Zárubovcům v první půly tu lepší lajnu a po ztrátě ve středu hřiště vedl, Vítek na konci první půle srovnal a nad vodou nás drželi kluci z Jonášovy party. Ti už vedli 4:1.

Ve druhém poločase proti slabší děčínské sedmičce se už kluci trochu rozstříleli. Niki to potvrdil hattrickem a dal si při zakončení snad už konečně říct (trénovali jsme to hodně v týdnu). Vítek dostal chuť a také potvrdil svůj třígólový příděl.U ostatních ofenzivních hráčů této formace je ale dál střelecká bilance žalostná.

Na druhém hřišti, co jsem stihl sledovat, hráli kluci hezký kombinační fotbal, Jonáš vstřelil 2 branky a Beny, Čapíno, Prochy a Bert (z PK) po jedné.

MARTIN ŠANDA to viděl takto:
Sobotní zápas ČLŽ proti Děčínu zvládla Jonášova formace vcelku v poklidu a splnila naše trenérské očekávání. Od začátku jsme měli trvalou převahu a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Otázkou času bylo, kdy to tam spadne, i když prvních 15 minut byla přehlídka zahozených šancí. Poté jsme se trochu uklidnili a góly přibývaly. Druhý poločas se velmi podobal tomu prvnímu. Kombinovali jsme, Děčín jsme přehrávali ve všech směrech, jen ty góly. Zápas splnil moje očekávání, co se týče herního nasazení, kombinace a obranné činnosti. Příští týden zajíždíme do Varnsdorfu, tak doufám, že se v útočné fázi zlepšíme.

Martin Šanda – asistent trenéra

Zápas s Děčínem byl jednoznačně v naší režii. Celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Klání by slušel daleko větší rozdíl ve skóre, ale my prostě neumíme dát někomu 30 gólů. Neproměnili jsme k tomu ještě dva pokutové kopy, a když si teď píšu, co všechno musíme na tréninku v týdnu pilovat, vychází mi to ne na 5 tréninkových jednotek po 10 hodinách. Škola musí jít holt stranou…
Ale teď vážně.Výkon v první půli by nám na zdatnějšího soupeře určitě nestačil, to musíme hodně přidat.

BRANKY: 3x Marcinčík, 3x Votlučka, 2x Rys, Vácha, Čáp, Procházka, Herel (PK)
SESTAVA: Zach, Šanda, Rudolf, Procházka, Bazal, Rys, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Šanda, Záruba, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Trnka, Jíra.

Trenér R. LAPKA

Odkaz - foto Jitka Lapková:
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/CLZAdmiraDecin122892012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMmXtdmD_v3tag&feat=directlink

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688


5.9.2012

MU ČLŽ:
Baník Most U-13 - Admira U-13 6:3 (2:1,1:0/1:1,2:1)

Bylo to poučné utkání, nahrazující deset přáteláků. Individuálně kvalitní Most měl v první polovině velké problémy s naší aktivní zónovou obranou. Kluci perfektně plnili tréninkový nácvik této taktiky.Nebudu to dál popisovat, kvůli příštím soupeřům, ale je to jediná možnost, jak s takto kvalitními týmy dosáhnout na slušný výsledek a možná i překvapit. Rozhodně nebudeme s těmito soupeři hrát nahoru - dolů a koukat se, jak si o nás zahrají fotbal. Je to náročné především pro útočníky, kteří se významně podílejí na narušování soupeřovy kombinace, možná pak jim chybí síly na zakončení, protože do slibných příležitostí jsme se určitě dostali. Na obou hřištích jsme byli minimálně ve čtyřech brejkových situacích (hráč sám na gólmana), neproměnili jsme penaltu, kde popletený rozhodčí nechal Davida Rudolfa kopat z chumlu hráčů a na druhém hřišti nám evidentní pokutový kop arbitr nepřiznal. Vikingové hráli aktivně, přecházeli do rychlých protiútoků a soupeře hodně potrápili.Vázlo nám zakládání od brankářů, jednak jsme byli dobře pokrytí a hlavně při získání míče brankářem nám chybí nabídka, na tom musíme pracovat.

Martin Šanda to viděl takto:

Utkání v Mostě začala Jonášova lajna aktivitou, která přinesla i šance na góly, ty jsme neproměnili, a tak o jednobrankovém vítězství soupeře rozhodla situace minutu před koncem prvního poločasu, kdy jsme nedokázali pokrýt ojedinělou střelu mezi naše tyče. Šibenice však byla trefena dokonale. S výkonem v první půli jsem byl velice spokojen, kdy jsme vycházeli z poctivé obrany, kdy i záložky se krásně vracely a pomáhaly v obranné činnosti. Jen mě mrzí, že se opět ukázala naše nemohoucnost vstřelit branku i z vyložené šance.

Druhý poločas jsme se nejdříve bránili, kdy soupeř se snažil krátkými přihrávkami přelstít náš obranný blok, což se mu zpočátku nedařilo. Góly jsme dostali po rychlých kolmých přihrávkách za naši obranu, které nám dělaly veliké problémy. Paradoxně nás to nakoplo a ve hře dopředu jsme se osmělovali čím dál více. Jonáš vstřelil krásnou střelou kontaktní gól a mohli jsme i vyrovnat, když nám byla upřena penalta za ukázkový zápasnický chvat kravatou, po němž se Dominik poroučel k zemi jako padající hruška. Za tyto chvíle bychom si ji i zasloužili, poněvadž jsme byli aktivnější než náš soupeř.

S výkonem jsem byl docela spokojen, lepší výsledky však neuhrajeme bez proměňování vyložených šancí, kterých si připravíme veliké množství.

Martin Šanda – asistent trenéra

Snad jen závěrem. Most byl o ty tři branky rozhodně lepší, ale jednoduché to s námi neměl. Nás nezdobí proměňování. Útočníci i hráči z druhého sledu tu šanci vydřou, ale pak je na řadě hlava a tam jsme moc zbrklí. Chybí nám klid v zakončení,vhodný výběr místa v pokutovém území a to je velká věda, těžko se to učí, fotbalista to musí mít v sobě. Potvrdila to i pondělní krátká „modelovka“ s Tygry. V prvních minutách nedali neuvěřitelné věci Záruba,Chocholouš a především Votlučka. A když tohle nebudeme proměňovat na tréninku, v zápasech taky ne.

Z Mostu jsme odjeli se vztyčenou hlavou, prohráli jsme čestně, kluci příkladně bojovali, nemáme se za co stydět a soupeři sportovně gratulujeme,vyhrál zaslouženě.

Čeká nás teď Děčín, Varnsdorf a pak Sokolov a věřím, že nám tyto zápasy přinesou i posun v tabulce.

BRANKY: Chocholouš, Marcinčík, Rys.
SESTAVA: Šanda, Zach - Vágner, Rudolf, Bazal, Budař, Rys, Lapka, Chocholouš, Vácha, Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Záruba, Marcinčik, Čáp, Moltaš, Trnka, Jíra.

Trenér R. Lapka

odkaz na foto zde :
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/U13CLZMostAdmira36292012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP3sx6H5j7nM_gE&feat=directlink

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

28.8.2012

MU ČLŽ:
FK Teplice U-13 - FK Admira Praha U-13 3:9 (1:2,1:1/1:2,0:4)

„Něco dlužíte za první půlku s Vary, dlužíte fanouškům, realizačnímu týmu, dlužíte nám trenérům, ale především dlužíte sami sobě “ …. Takhle nějak jsem začal přípravu na utkání v kabině na hřišti našeho tradičního soupeře FK Teplice. Až jsem se lekl, jestli to nebylo moc patetické a dospělácké, ale kluci to vzali a věděli to moc dobře.

Do Teplic jsme odjížděli s velkou pokorou. Kvalitní soupeř nás vždycky donutí k hraničnímu výkonu a výsledek na papíře vypadá jednoznačně, ale tak to vůbec nebylo. První půle obrovská bitva na obou hřištích, plná krásných vykombinovaných akcí. Na Zárubovu lajnu šel Kušej a spol. a beci si hned na úvod sáhli na dno, ale pak to zvládli s noblesou a znovu si představuji, jak tito čtyři (ještě Herel-Dvořák) budou hrát vedle sebe na velkém hřišti. Na to se těším. Záložky vedené středními halvy, generály Rysem a Zárubou ( oba velká síla), předvedli galašou, a kdyby jen z půlky takhle jezdili s Vary, tak to nemohlo tak tragicky dopadnout. Útočníci už konečně začali proměňovat, ale co nedali Votlučka, Krčmář, Trnka a další to je pořád do nebe volající. Máme tak dvacetiprocentní proměňování loženek, to je zlé. Děláme na tom. Já už nevím, co bych vymyslel na tréninku na zlepšení, zkoušíme všechno. Forvardi ale ukrutně dřeli, byli jsme na ně hrdí. Nesmím zapomenout na gólmany, dnes nás podrželi.

Martin Šanda to viděl takto:

Do Teplic jsme odjížděli s touhou napravit úvodní zaváhání s Karlovými Vary. Od začátku utkání jsme bojovali a snažili se zbytečně neinkasovat. S přibývajícími minutami jsme zlepšili kombinaci a začali si vytvářet gólové šance. Těch přibývalo jako na běžícím pásu a v poločase nás mohlo mrzet, že jsme je neproměnili. I tak nerozhodné skóre Jonášovy lajny dávalo do druhého poločasu naději, že si nějaké body odvezeme domů. Druhý poločas začal výbornou hrou celé party kolem Jonáše, kdy kluci krásně kombinovali a tím si vytvářeli nádherné šance. Druhý poločas jasně vyzněl pro náš tým a tak jen škoda, že jsme ještě nenavýšili skóre.

Moc děkuji klukům za přístup k utkání a k suverenitě, s jakou kombinovali a stříleli. Teď jen neusnout na vavřínech, za týden jedeme do Mostu.

Martin Šanda – asistent trenéra

Na konec musím říct, že se nám jelo krásně domů. Nádherný zápas. Myslím si, že zasloužené vítězství, ale hlavně dobrá hra, žádné nesmyslné nakopávání. Chceme, aby i delší balony byly konstruktivní. Hráči si dovolili jeden na jednoho. Měli jsme větší touhu po vítězství než soupeř, větší drive.

BRANKY: 3x Marcinčík, Votlučka, vlastní, Záruba, Herel (PK), Vágner, Krčmář

SESTAVA: Zach,Vágner - Lapka, Bazal, Záruba, Trnka, Rudolf, Marcinčik, Chocholouš, Hruška, Votlučka Šanda - Dvořák, Herel, Rys, Procházka, Čáp, Fyman, Vácha, Krčmář, Moltaš

Trenér Richard Lapka

NAPSALI O NÁS:
http://www.fkteplice2000.cz/clanky/novinky-a-aktuality/mistrovske-utkani-s-admirou-praha.html


Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688


24.8.2012

Přátelské utkání v Neratovicích jsme vyhráli
FK Neratovice-Byškovice U-13 – Admira Praha U-13 3:6 (1:3)

K přátelskému zápasu s Neratovicemi, které byly posíleny o ligové žáky Viktorky Žižkov a Dukly Praha, jsme 23. srpna odjížděli s tím, aby do zápasu naskočili hlavně kluci, kteří nedostali moc příležitostí v mistrovském utkání. Proti kvalitnímu soupeři jsme od začátku dokazovali, kdo bude chtít hrát fotbal. Iniciativa byla na naší straně a akce střídala akci. Kluci pěkně kombinovali, vytvářeli si šance a poctivě se vraceli při bránění. Gólmánci to odzadu jistili, a tak už bylo jen otázkou času, kdy se projevíme střelecky. Celé sedmičky se střídaly poctivě a tak Vikingové měli vždy dostatek času, aby si ve vedru dostatečně odpočinuli a doplnili tekutiny.

Druhý poločas byl opět pod naší kontrolou, kdy jsem však čekal, že se střelecky více prosadíme. Z celého utkání jsem měl dobrý pocit, těší mě, že předváděná hra jde nahoru a kluci o sobě vědí.

Střelci: Chocholouš 2x, Fyman, Krčmář, Jíra, Moltaš.

Martin Šanda – asistent trenéra

20.8.2012

Admira – 1. FC Karlovy Vary 5:8

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5688

19.8.2012

MU ČLŽ:
Admira U-13 – Karlovy Vary U-13 5:8 (1:2,0:2/3:3,1:1)

Všechno, co jsme natrénovali od 25. 7. 2012, jsme v nešťastném 1. poločase zahodili do fotbalového odpadkového koše. Slabá hra gólmanů, kde trochu přísnější měřítko snese jen Zach, byla jedna z mnoha příčin dnešní ostudy. Pozdě ohlášený a tudíž nemravný odchod Smutného (kdy spolu s rodiči nenašel ani trochu slušnosti poděkovat člověku, který se o něj 4 roky staral a dostal ho na velmi slušnou úroveň – panu Práglovi ) nám neumožnil včas připravit adekvátní náhradu. Šanda dělá bohužel časté chyby a začínající Vágner ještě do mistráku jít nemůže, protože není připraven.

Hra celé Trnkovy formace v první půli byla tak žalostná, že o tom nechci ani psát. Samozřejmě chyběl Záruba a mrzí nás, že nemoc mu asi nedovolila se na nás přijít alespoň podívat.

O přestávce musela být v šatně bouřka a to nikoho netěší, ani mne ne, ale na hřiště přišel jiný mančaft. Kluci na obou hřištích jezdili, bojovali. Dokázali z nepříznivého stavu 0:4 srovnat na 5:5. Podle šéftrenéra mládeže pana Tesaře, který mimo jiné štace trénoval mládež na Spartě, jsme hráli druhou půli skvěle. My, trenéři, jsme se museli za stavu 5:5 rozhodnout, jestli se uspokojíme s remízou, nebo to zkusit. V dospělých bych asi zvolil první variantu, ale chceme učit kluky vyhrávat, tak jsme to riskli. Karlovy Vary naší drzost zle potrestaly třemi brejkovými situacemi, přečíslením a tvrdým trestem v podobě třech branek.

Zápas z pohledu pana Šandy:

První zápas nového ročníku ČLŽ nám ukázal dvě rozdílné tváře fotbalu. První poločas otevřela Jonášova řada dvěma neproměněnýma šancemi a to se ukázalo jako zlomový okamžik. Od této chvíle na nás padla deka a my jsme předváděli bojácný a ustrašený fotbal plný nepřesností a individuálních chyb. Na co jsme sáhli, to jsme pokazili. Poločasový stav 0:2 byl proto milostivý. O přestávce nastal v kabině rozbor utkání a je vidět, že kluci si to vzali k srdci.

Druhá půle byla z naší strany již o fotbale a soupeř nevěděl, kam dříve skočit. Šance jsme si vytvářeli jako na běžícím pásu, jen nás opět zradila koncovka, kdy nejsme schopni trefit bránu ani z největší „loženky“. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili a nátlakovou hrou jsme si opět připravovali šanci za šancí. Ke konci jsme vše vsadili na ofenzivu, poněvadž zavřít hru a hrát na remízu s trenérem nechceme, a dovolili jsme soupeři vyrovnat. Z druhého poločasu mám velmi dobrý pocit, jen mě mrzí, že jsme si to zkazili již na začátku.

Martin Šanda – asistent trenéra

Shrnuto - první půle tragická, druhá výborná.

Tým se nám po letních odchodech zatím posílit nepovedlo. Šéfovi mládeže jsem dnes dal k dispozici svou trenérskou funkci a není to rozhodnutí vyplývající z jedné porážky. S kluky jsem už osmý rok a to stačí. Myslím si, že jsou dobře připraveni. Záleží na jeho rozhodnutí, ale do příchodu kvalifikovaného trenéra budu kluky trénovat dál. Je tam problém, že Admira a ani jiné kluby naší a i větší úrovně prostě kvalitního mládežnického trenéra zatím zaplatit jednoduše neumí. Já jsem se snažil fotbal dělat srdcem a finanční stránku jsem neřešil.

Trenér Richard Lapka


Branky: 2x Rudolf (1xPK), Votlučka, Chocholouš, Procházka

Sestava: Zach, Šanda, Vágner – Bazal, Lapka, Trnka, Moltaš, Rudolf, Jíra, Chocholouš, Votlučka, Marcinčík, Krčmář, Dvořák, Herel, Rys, Procházka, Čáp, Fyman, Vácha, Budař, Hruška.


Foto zde: https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/MUAdmiraKarlVary1882012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOCLoMnOpbPkbA&feat=directlink


17.8.2012

Přípravná utkání

Admira U-13 - Slavia Praha U-13 ČLŽ 3:11

Roudnice nám na poslední chvíli odřekla, a tak 9. 8. 2012 přijeli operativně kluci ze Slavie. Byli celý zápas lepším týmem a my jsme prožívali peklo těžkých nohou po soustředění. To, co nás vždycky zdobilo – důraz, bojovnost, tvrdá hra –, bylo tentokrát na straně soupeře. A bránit Andree ve slávistickém útoku je pro kluky za trest. Dříve byl takovýto hráč s abnormálními proporcemi automaticky posunut o ročník nebo dva výše, protože tam, myslím, by fotbalově rostl víc. Dal nám asi 7 gólů a výsledek to samozřejmě zkreslilo. Stínem utkání bylo zranění našich čtyř hráčů, ale vyplývajících z únavy, ne z nějakých nefér zákroků.

Branky: Jíra, Vágner, Trnka

Sestava: Zach, Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Lapka, Chocholouš, Vácha,
Dvořák, Votlučka, Fyman, Herel, Marcinčík, Čáp, Hruška, Moltaš, Jíra, Šanda.

Kolín U-13 ČLŽ – Admira U-13 3:20

V Kolíně to 11. 8. 2012 ještě pořád nebylo ono. Jejich první lajna s námi hrála naprosto vyrovnanou partii. Skóre jsme si vytvořili na druhé, která byla opravdu slabší. Utkání bylo z naší strany poznamenané neproměňováním velkého množství brankových příležitostí.

Branky :
3xVotlučka, 3xHerel, 3xTrnka, 2xČáp, 2xMarcinčík, Moltaš, Budař, Vágner, Lapka, Procházka, Šanda, Chocholouš

Sestava: Zach, Šanda, Vágner – Herel, Dvořák,Lapka, Moltaš, Trnka, Jíra, Ludvík,Chocholouš, Votlučka, Budař, Vácha, Fyman, Rys, Procházka, Čáp.

Benátky n. Jiz. U-13 – Admira U-13 0:4

Tak tohle byl už dobrý zápas. V Benátkách nás 15. 8. 2012 domácí pustili premiérově na zrekonstruovanou trávu a ta byla opravdu nádherná. Zápas byl v první části vyrovnaný a u nás se už projevil větší důraz v osobních soubojích se snahou o kombinační hru. Ve druhé části hry se nám rozkoukali obránci, začali hrát fotbal, záložníci dostávali balony do volných prostor a přibývaly nám brankové příležitosti.

S kvalitou utkání jsem byl spokojen a byla to vhodná příprava na sobotní mistrák s Karl. Vary.

Branky: 2x Marcinčík, Vácha, Trnka

Sestava: Šanda, Moltaš, Hruška, Trnka, Rudolf, Jíra, Votlučka, Marcinčík, Dvořák, Herel, Rys, Procházka, Čáp, Fyman, Vácha.

Trenér R. Lapka

8.8.2012

Soustředění Český Dub – závěr

Ve čtvrtek jsme nastoupili ke svému celkově 3. přípravnému utkání se stejně starým týmem Jablonce. Utkání skončilo 5:5 ( branky: Marcinčík3x, Procházka, Fyman) a mělo ligové parametry – nasazení, rychlost, bojovnost a kombinační projev obou týmů.

Pokud mám shrnout celý 11denní cyklus přípravy, musím pochválit přístup všech hráčů, kteří bez připomínek poctivě odjezdili značné tréninkové dávky. Ke všemu přistupovali zodpovědně a i bez kázeňských prohřešků. Přijdou o velkou část prázdnin, ale nemají s tím problém. Na podzimní část soutěže si zvolili kapitána Jonáše Ryse s asistenty Rudolfem a Bazalem, a pokud si tito hráči budou dobře plnit své povinnosti, my jejich volbu respektujeme.

Na závěr velké poděkování našim maminkám paní Chocholoušové a vedoucí týmu paní Sládkové za velikou a obětavou práci po dobu celé akce. Asistentům panu Šandovi a Marcinčíkovi, trenéru gólmanů panu Práglovi, kteří si vzali osobní dovolenou, a myslím si, že by teď ještě týden potřebovali. Bez nich si to vůbec nedovedu představit, odvedli obrovský kus práce. Nesmím zapomenout poděkovat panu Hruškovi za sponzorský dar – ovoce - a paní Lapkové, která nás na soustředění dokonale materiálně vybavila. Hrajeme nejvyšší soutěž, žákovskou ligu, a i tým a jeho zázemí musí mít odpovídající úroveň, a to realizační tým vytváří. Nakonec páté místo a především předvedená hra v minulém ročníku není náhoda a zavazuje nás udělat vše, abychom se umístili i v novém ročníku 2012-2013 podobně. Myslím si, že už většina rodičů Vikingů tohle pochopila.

V srpnu budeme mít čtyři tréninky (nebo zápasy) v týdnu plus víkend, vše si ještě upřesníme.

Máme ještě 14 dní na doladění formy před prvním mistrákem a pak už nám jenom držte palce, ať se nám daří.

Trenér Richard Lapka

Foto zde :
https://picasaweb.google.com/109370571667742454844/CeskyDub2848?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP7_9MOjvL_QugE&feat=directlink

2.8.2012

Středa 1. srpna - osmý den letní přípravy

V pondělí druhý den soustředění jsme uzavřeli „hrubou část“ letní přípravy, pokud se to v kategorii U-13 dá vůbec takto nazvat. Intenzivně jsme se pustili do práce s balonem, v součinnosti agilitními prvky. Náš dnešní zápas s Ústím nad Labem U-13 plně odpovídal tomuto ukončenému cyklu. Kluci, kteří nohy opravdu cítili, k zápasu přistoupili vzorně, a i když Ústí bylo v jiné fázi přípravy, byli jsme mu myslím důstojným soupeřem. Skóre 3:7 (Chocholouš, Krčmář, Niki ) tomu odpovídá. Zítra nás čeká dopolední výlet s prohlídkou katakomb v Českém Dubu (pro paní Váchovou) a odpolední, doufáme, kvalitní utkání s Jabloncem U-13.

Realizační tým FK Admira Vikingové - Český Dub

https://picasaweb.google.com/109370571667742454844/CeskyDub172012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIbUtrimr5WVsgE&feat=directlink

1.8.2012

Vikingové zahájili letní soustředění

Ve středu 25.7. Vikingové posunutí do věkové kategorie U-13 zahájili první blok letní přípravy na soutěžní ročník ČLŽ 2012-2013. Náš sportovní areál na Hovorčovické nám vytvořil výborné podmínky a kluci v kompletním počtu poctivě přistoupili k prvnímu bloku letní přípravy. Součástí bylo i páteční přípravné utkání na Motorletu s pro nás příznivým výsledkem 4 : 7 (střelci 2x Chocholouš, 1x Rys, 1x Fyman, 1x Rudolf, 1x Čáp, 1x Krčmář). Tuto část přípravy jsme zakončili sobotním rehabilitačním programem v Satalicích.

V neděli po obědě jsme se sešli ve sportovním podještědském areálu Český Dub a absolvovali jsme první trénink svého týdenního soustředění. O dalším průběhu a zajímavostech z naší druhé fáze letní přípravy Vás budeme včas informovat.

Realizační tým FK Admira Praha Vikingové - Český Dub

https://picasaweb.google.com/109370571667742454844/CeskyDub2972012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI_mk7XX8K6NzQE&feat=directlink

https://picasaweb.google.com/109370571667742454844/CeskyDub3172012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPLajZm_6bjqyAE&feat=directlink


10.6.2012

ČLŽ: Admira Praha U-12 – Karlovy Vary U-12 11:3
( 1:2,3:0 /4:0,3:1 )

Sobota 9. 6. 2012

Dostat po Viktorce klukům do hlav ještě zápas s Karlovými Vary nebylo jednoduché. Jednak jim narostlo sebevědomí, které jsme museli důrazně srovnat do patřičných mezí, a hlavně už myslí na Berlín. V týdnu nás ještě poznamenal úraz Kukyho, přejeme mu brzké uzdravení a pohodový nástup do letní přípravy. To všechno se v myšlení kluků nějak odrazilo u Viktorovy formace na výkonu v první půli.

Hra této řady stojí a leží na formě Vikiho, a když se mu třeba zrovna tolik nedaří, je to znát na celé formaci. Přesto jsme si v první půli vytvořili velké množství brankových příležitostí, které jsme opět trestuhodně neproměnili. Jen Vítek z nacvičené standartky skóroval, alespoň to mě potěšilo. „Šéftrenéři“ na tribuně asi kroutili hlavami, protože jsem kluky značně promíchával, aby si zahráli na jiných postech. Hra tím byla neurovnaná a neproměněná Lapkičova penalta tomu nasadila korunu.

Asistent Šanda :

Po zápase s Viktorkou jsem se trochu obával, aby kluci předvedli stejný výkon. Jen první tři minuty zápasu byl zápas vyrovnaný. Poté se už ukázala síla Jonášovy formace posledních týdnů, korunovaná velikou převahou po celých 60 minut a vstřelenými brankami. Vysoké nasazení v soubojích výborná kombinace, hlavy nahoře a výborný pohyb na hřišti. Vyzdvihovat jednotlivce nebudu, protože to dnes byl opravdu týmový výkon všech kluků, kteří se na hřišti objevili. Výborná obrana dirigovaná Martinem, výtečné záložky hrající s chutí a v pohybu a především střelecky nabytí útočníci, kteří se postarali o všechny góly. Každý po dvou.
Jeden okamžik však vyzvednout musím. Běží první poločas, Dvořka jako bek dostává balón do běhu, dělá dlouhými kličkami dva soupeře, peláší až do soupeřova vápna, kde krásným stříleným centrem nachází Mikiho a tomu stačí jen nastavit kopačku. GÓL. Krásný moment. Pokud vám kluci takovéto nasazení vydrží i do Berlína, kam jedeme příští týden, tak se nemusíme vůbec stydět.
Dnes: Martine, Berte, Lukáši, Prochy, Jonáši, Čapíno, Fando, Beny, Niky, Miky a Adame – krásný poslední zápas žákovské ligy mladších žáků.

Martin Šanda – asistent trenéra

Druhý poločas po přestávkovém rozboru „zábavnou formou“ už byl úplně jiný. Postavili jsme standartní rozestavení, kluci krásně kombinovali a začali střílet branky (Brko, Vítek, Viki, Trnkič). záložníci vedení Vikim zvedli hlavy a vytvářeli útočníkům jednu šanci za druhou. Karlovy Vary rozhodně odevzdaný soupeř nebyl, porazily Most a to mluví za všechno. Poslední mistrák jsme zvládli se ctí a zaslouženě vyhráli.

Pokud mohu lehce zhodnotit naše účinkování v uplynulém ročníku ČLMŽ 2011/12, musíme s asistenty a celým realizačním týmem být určitě spokojeni. Páté místo v takto nabité soutěži je určitě důvod k oslavě. Máme nejlepší defenzivu v naší skupině s 3,7 obdrženého gólu na tým a 1,8 na formaci na utkání. Tam je vidět skvělá práce pana Prágla, trenéra brankářů se všemi třemi gólmany, stabilizované obranné dvojice, které nám můžou soupeři závidět, a v neposlední řadě hlavně defenziva celého týmu. Nedovedu si vůbec představit, co by si kluci museli vyslechnout, kdyby bránili třeba jako naše repre s Ruskem a to je jim jen 12 let. Nechci to zakřiknout, ale dozadu to máme fakt zmáklé.

V útočné fázi máme bilanci 8,8 vstřelené branky na zápas a 4,4 na lajnu, což určitě není špatné. Bohužel neproměňujeme dost velké množství vyložených brankových příležitostí a to nás stálo i lepší umístění v tabulce. V moderním fotbale se prosazují lehkonozí, rtuťovití útočníci a my vpředu někdy působíme moc upracovaně, těžkopádně. Na tom musíme pracovat.

Zápasová bilance je 18 vítězství, 1 remiza, 7 porážek a jistě mi dáte za pravdu, že to není nejhorší. Je zajímavé, že po lehké obměně mančaftu jsme na jaře udělali o 5 bodů víc než na podzim, takže oslabení se nekonalo.

Mám radost ze začlenění nových hráčů do týmu. Kuba Moltaš už funguje, měl trochu pomalejší rozjezd, ale zlepšil se skoro ve všech činnostech a hlavně ve fyzice. Posledních pár týdnů mně dělá radost i Petr Hruška, je důrazný, méně kazí a hlavně, když jsme hráli na velké hřiště, to jsem koukal, jaký má přehled. Mikuláš Fyman má na fotbal talent, limituje ho trochu menší postava, ale určitě se vytáhne po tátovi. Přechod z „ligy horských samot“ do nejvyšší soutěže je pro hráče vždycky složitý a on se výrazně zlepšuje. Dominik Kukol je „svéráz“, všechno ví a to není někdy pro fotbal ideální, teď je zraněný a je jenom na něm, jestli se o to bude chtít znovu poprat. Předpoklady má, sílu, výšku, balón se naučí a vepředu umí rozdat (teda především na tréninku, tam nakope celému mančaftu ), zato při zápase je na soupeře hodný (musí to přehodnotit v hlavě) .

Díky klukům z Jonášovy party máme teď dvě absolutně vyrovnané formace a to bych řekl, že ta Jonášova má teď fazónu ještě větší. Kluci na tréninku poctivě pracují, je to znát na výsledcích a i hře. Úkol na příští sezónu je: zlepšení celoplošné kombinace se zakládáním už od brankařů a obránců a zlepšení procenta proměňování vyložených brankových příležitostí.

I příští rok bude Admira hrát tuhle pro kluky i pro nás trenéry výbornou soutěž ČLMŽ na dvou hřištích. Musím přiznat, že i když jsem byl ze začátku trochu skeptik a ne úplně jsem tomuto projektu věřil, tak to byl výborný nápad a pomůže nám to jít do kategorie „starší žáci“ na velké hřiště s velkým a kvalitním kádrem. A vůbec si teď nedovedu představit, že by tento, podle mého názoru dlouhodobě kvalitní tým, hrál soutěž na úrovni kraje.

BRANKY: 2x Votlučka, 2x Fyman, 2x Krčmář, 2x Marcinčík, Chocholouš, Záruba, Trnka.

SESTAVA : Šanda, Zach, Smutný – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Lapka, Votlučka, Fyman, Herel, Čáp, Záruba, Marcinčík, Dvořák, Hruška, Trnka, Moltaš.

Trenér Richard Lapka

Odkaz na foto Jitky Lapkové z d e :
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/CLZAdmiraKarlVary1139612?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIqZosOBvpi54gE&feat=directlink

6.6.2012

Přípravné utkání Admira U-12 – Benátky nad Jiz. U-13 3:2 ( 1:1)

Publikováno 05. 06. 2012

Tým jsme rozdělili na dvě poloviny. Vždy jedna měla s asistentem Marcinčíkem lehký kondiční výběh v Ďáblickém háji a druhá si zahrála poločas proti Benátkám. Soupeř měl svou kvalitu a poměrně vyrovnaný zápas jsme rozhodli až v samém závěru. Druhá parta zřejmě absolvovala ještě botanickou přednášku od Viktora, protože se nám vrátila dávno po zápase, ale zase všichni bezpečně věděli, co je pestík a co lodyha.

Branky: Votlučka, Trnka, Moltaš

Trenér Richard Lapka


ČLŽ FK Viktoria Žižkov U-12 - FK Admira U-12 3:6
( 3:2,0:2/0:0,0:2)

Neděle 3. 6. 2012

Slavia, Dukla a Most – chtěli jsme hrát otevřený fotbal a dopadli jsme jak „sedláci u Chlumce „…… Řekli jsme si, že takto ne. Něco jsme si před zápasem s Viktorkou v šatně pověděli a obě lajny to beze zbytku plnily.

Viktorova formace šla do vedení 0:2, hrála krásně. Při zisku míče okamžitě dvěma, třemi rychlými přihrávkami soupeře přečíslila a Tomáš s Vítkem toho dokonale využili. Dvě hrubé chyby Jirky v bráně nás posadily na zem, ale vrátil nám to druhou půli, kdy chytal excelentně. Je škoda, že si občas dáváme góly sami.

Martin tentokrát krátce:

Nedělní zápas proti Viktorce Žižkov vyšel Jonášově lajně na jedničku. Z výborně zformované obrany vyráželi kluci do rychlých protiútoků, které jim přinesly vytoužené góly. Celá formace hrála s hlavou nahoře a to ji přinášelo veliké sebevědomí. Odměnou byl čistý štít Pepovy brány. Veliký dík za vysoké nasazení a sebeobětování při bránění. Ještě jednou chválím všechny, kteří se na hřišti objevili a udrželi vysoké tempo zápasu.

Martin Šanda – asistent trenéra

Druhou půli už Viktorka musela tlačit a my jsme na obou hřištích v klidu zavírali prostory, lajny a výborně se zajišťovali. Viktorova řada udržela nulu a Jonášova opět vyhrála 0:2. Říká se, že o výsledek u dětí tolik nejde, asi je to pravda, ale ani dvanáctileté kluky nebaví dostávat 8 až 10 gólů a dělat ze sebe kašpárky. Prostě s kvalitními celky, a to Viktorka bezesporu je, budeme už hrát opatrněji. To neznamená, že nebudeme vpředu zlobit, a i další velké množství brankových příležitostí, které jsme neproměnili to jen potvrzuje.

Vikingy musím pochválit. Velkou bojovností jsme si vítězství určitě zasloužili. Teď to jen za týden doma potvrdit s Karlovými Vary a hurá na tři dny do Německa na krásný turnaj. Snad se i tam bude ze šatny ozývat: „Admira, Admira, RA,RA,RA.“

BRANKY: Vágner, Marcinčík, Herel (PK), Vácha, Krčmář, Kukol.

SESTAVA: Zach, Smutný, Šanda - Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Lapka, Votlučka, Fyman, Herel, Čáp, Záruba, Marcinčík, Dvořák, Kukol, Trnka, Moltaš.

Trenér Richard LAPKA

foto zde :
https://picasaweb.google.com/101423271733650105240/CLZ362012ViktorkaZizkovAdmira36?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLSZnZqY8InKaQ&feat=directlink


ČLŽ Admira U-12 – SK Kladno U-12 4:3 ( 1:1,0:0/2:1,1:1)

V sobotu ráno po zdařilé páteční oslavě jsme na Admiře přivítali našeho tradičního rivala SK Kladno. Utkání mělo zajímavý náboj, protože se zřejmě hrálo o celkově páté místo v lize. Průběh zápasu ale rozhodně naše ještě „rozespalé“ diváky rychle probudil.

Zárubova formace začala dobře. Mírným tlakem zatlačila soupeře a vytvářela si brankové příležitosti. Potvrdil to David Rudolf, který otevřel skóre na 1:0. Mohli jsme zvýšit na 2:0, ale k nařízenému pokutovému kopu Viktor přistoupil tak lajdácky, že jsem mu to musel o půli „vysvětlit“. Druhou část hry ale odjezdil tak poctivě, že si to u mě vyžehlil. Po neodpískaném stažení Lapkiče a následné ztrátě soupeř těsně před koncem prvního poločasu vyrovnal na 1:1. Tady neměl čisté svědomí ani Jirka v bráně, ale spoustu toho pochytal, všechno se nepovede.

V této fázi zápasu nám už hodně pomáhali příznivci Kladna, kteří tak poctivě, od samého začátku, nadávali oběma rozhodčím, že svým hráčům rozhodně nepomohli.

Komentář asistenta Martina Šandy ke hře Rysovy formace:

Sobotní zápas proti velmi kvalitnímu týmu mě konečně přesvědčil o tom, že nejenže umíme rány přijímat, ale i rozdávat.
Ve velmi slušném tempu, které provázelo oba poločasy, začala Jonášova lajna jako v Jiříkově vidění a já v necelých 40 letech málem dostal infarkt. Pátá sekunda a soupeř se po hrozivém rozehrání plného nedůrazných přihrávek ocitá tváří v tvář Pepovi. Ten nás však podržel, ale následujících 5 minut na nás visela deka. Poté jsme se dostali do hry a začali jsme lehce přebírat iniciativu. Z toho plynuly dvě břevna od Benyho a následně od Tomáše. V tyto chvíle vyčníval na hřišti Miky, který rychlými protiútoky motal soupeři hlavu. Odměnou mu byla penalta, kterou svým únikem vypracoval. Bert však neproměnil a my jsme se protrápili do poločasu.
Druhá půle byla z naší strany výrazně lepší a zaslouženě jsme se ujali vedení po pěkně kopnutém rohu Prochyho a hlavičce Čapína. Výrazně mu v ní pomohl Tomáš, který od něj odtáhl dva soupeřovy hráče. Druhá horká chvilka přinesla vyrovnání, kdy po špatném rozehrání Pepy nám dal soupeř náhodný gól hlavou z půlky. Nato se hra vyrovnala a tento stav vydržel až do konce. V konci nás soupeř zatlačil, když jsme si situaci komplikovali hlavně sami nepřesnými přihrávkami. Pochvala pro obranu i pro všechny, kteří do zápasu naskočili. Z mého pohledu dnes nevyšlo utkání Jonášovi, který dozadu hrál výborně, ale dopředu hrál moc do soupeře a často kličkoval s hlavou dole. Věřím však, že to nebude na delší čas a proti Viktorce zase zvedne hlavu a bude tím správným dirigentem.
Ve velmi těžkém a tvrdém zápase jsme odešli s hlavou nahoře a to mě velice těší.

Martin Šanda – asistent trenéra

Druhá část hry Viktorovy řady začala z našeho pohledu katastrofálně. Lapkič dal krátkou malou domů a hosté se pohodlně ujali vedení na 0:1. Kluci dřeli, bojovali. Trnkič po nacvičené standartce s Kubou Moltašem srovnali na 1:1 a na závěr po faulu v pokutovém území z penalty upravil celkové skóre druhé půle na 2:1.

SESTAVA : Zach, Šanda, Smutný – Rudolf, Procházka, Bazal, Budař, Rys, Krčmář, Vágner, Chocholouš, Vácha, Lapka, Votlučka, Fyman, Herel, Čáp, Záruba, Marcinčík, Dvořák, Hruška, Trnka, Moltaš.

BRANKY: 2x Trnka, Rudolf, Čáp.

Trenér Richard Lapka