Karel Rada: Není to pro mě dobrá vizitka…

Nečekaný trumf vytáhla rezerva Bohemians 1905 do derby s Admirou. V zelenobílém dresu vyběhl mezi mladíky z Vršovic i zkušený stoper Karel Rada. Vicemistr Evropy z roku 1996 nastoupil do ostrého soutěžního zápasu po třech měsících, kdy ho ze hry vyřadilo zranění. Ani Rada však nezabránil Admiře ve vítězství. Bohemians prohráli 0:2 a po sedmi výhrách v řadě nezískali ani bod. „Pro mě, jako šéfa obrany, to není dobrá vizitka,“ uznal zkušený obránce.

Převládají u vás pocity zklamání z prohry, nebo je tu radost, že jste po delší době zvládl odehrát celý zápas bez zdravotních problémů?

Je mi jasné, že to z mé strany nebylo nejlepší. Tenhle zápas však pro mě byl takový, řekl bych, na osahání. Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli už je zranění definitivně v pořádku. Odehrál jsem celý zápas. Takže se teď cítím zklamaný z toho, že jsme prohráli.

Kde byl při derby na Admiře problém všeho týmu?

Co se týče útoku, tak jsme samozřejmě neproměnili šance. Na defenzivě byla vidět určitá nevyzrálost týmu. Některé útoky se daly přerušit ještě ve chvíli, než z nich hrozilo nebezpečí, jenže se nám to nepovedlo a soupeř dokázal dát dva góly. Kluci ale získávají zkušenosti, mají všechno před sebou. Věřím, že ještě půjdou nahoru.

Přečetli jsme na www.fotbalpraha.cz .

Snímky laskavě poskytl Denis Postler