Z Braňan se vracíme bez bodu SIAD Most B – Admira 4:2

BRAŇANY (api) – Mostecká juniorka je na tom v tabulce špatně, hrozí jí sestup do krajského přeboru, a tak proti nám vyrukovala s šesti posilami z A-týmu, z nichž tři jsou zahraniční profesionálové. Jak našemu zpravodaji osobně potvrdil přítomný trenér ligového Mostu Zdeněk Ščasný, utkání odehráli jeho svěřenci V. Mendy, Trubila, Jeslínek, Macek, Jendruščák a Onyango.
Před zraky Ščasného se jeho ovečky vypnuly k bojovnému výkonu a výsledkem bylo vítězství Mostu B 4:2. Nutno ovšem dodat, že značnou měrou jsme k tomu domácím dopomohli zbytečnými chybami v defenzivě a trestuhodným zahazováním jasných střeleckých šancí. Herně v poli jsme nebyli horší a ve druhé půli jsme soupeře dokonce přehrávali. Co je to ale platné…

Důležité okamžiky:
V 7. minutě se Martinic protlačil před brankáře Mostu Krystyníka, jenže ten jeho střelu chytil. Velká škoda… V 8. minutě přišel Kubice o míč, Onyango odcentroval na hlavičku Trubily – 1:0. Ve 12. minutě poslal Trubila do běhu balón Onyangovi, s nímž postupovali na Michala ještě dva spoluhráči, ale Petr Onyangovu střelu kryl. V 16. minutě se vydal k sólu Jeslínek. Střílel vlastně už do prázdné branky, ale Jehlička míč excelentně zastavil a zachránil nás od druhé pohromy. Ve 20. minutě fauloval Macek hrubě Jehličku, je pravda, že se mu pak omluvil. Náš obránce ještě pět minut zkoušel hrát, ale pak musel střídat a nakonec skončil v mostecké nemocnici. Sudí Mareška Macka překvapivě nepotrestal ani žlutou kartou… Zato o čtyři minuty později „požlutil“ našeho Kuneše za zákrok, který se bezohlednému faulu Macka na Jehličku ani neblížil. Ve 34. minutě se zranil domácí gólman Krystyník a nahradil ho nejistý Musil. Ve 35. minutě jsme vyprodukovali krásný ťukes Kubice – Deré – Martinic, jenže Honza zase nedal gól. Akci zakončil střelou 30 centimetrů vedle tyče. Ve 41. minutě proměnil Musila střelou z přímého kopu Margolius v solný sloup – 1:1. Bohužel ve 45. + 3. minutě (sudí Mareška avízoval dvě minuty nastavení, ale po jejich uplynutí nechal Most hrát dál) se nádherně trefil „ligista“ Macek k tyči – 2:1.
V 62. minutě vyrobil hrubici zadák Mostu Bereš. Neodhadl dobře odskok míče, Deré ho oběhl a postupoval sám na branku. Bereš ho zkosil ve „vápně“, byl potrestán žlutou kartou a Margolius z penalty jistě srovnal na 2:2. V 69. minutě chytil Michal Berešovi jistý gól. O minutu později už ale uhodilo. Bereš využil nedorozumění našeho brankáře s Vlčkem a trefil se z téměř nulového úhlu po zemi – 3:2. V 76. minutě Kubice předložil míč Derému, ten v pádu vystřelil bohužel vedle. V 82. minutě nezastavil Houzar akci domácích a ti po kombinaci Berešem stanovili konečné skóre – 4:2. Bereš tak dvěma brankami napravil svou hrubku před naším vyrovnáním na 2:2.

Admira: Michal – Jehlička (25. Marousek), Margolius, Vlček, Kuneš – Vobořil, Kubice, Martinic, Houzar (82. Hajner) – Mičko, Deré (77. Lenz).

Přihlíželo cca 70 diváků, z toho asi 20 jich přijelo s Admirou. V Braňanech mostecká juniorka zřejmě příliš netáhne.

Trenér Jan Vlček byl po zápase hodně zklamaný: „Rozhodly naše hrubé chyby v obraně, stejně jako neproměněné šance. Branky jsme vstřelili jen ze standardních situací. Porazili jsme se vlastně sami. O přestávce jsem hráčům v kabině zdůraznil, že Most B má náhradního brankáře, aby na něj zkoušeli co nejvíc střílet. Výsledkem bohužel byla jediná střela mezi tyče ze hry. Co víc říkat?“

Naši střelci

16 – Deré (11 doma + 5 venku);
5 – Kubice (3 + 2);
3 – Margolius, Mičko (1 + 2);
2 – Martinic (0 + 2), Vlček, Vobořil, Lenz (1 + 1), Houzar (2 + 0);
1 – Ondrík, Marousek (0 + 1), Švec, Jehlička.

Divácká soutěž po devíti jarních zápasech
Dominovala dvojice Margolius a Vlček

V utkání proti Mostu B se čtveřici hodnotících diváků nejvíce líbil obránce Margolius, který dostal 17 bodů. Vlček získal 15 bodů. Celkem 3 body diváci „nadělili“ Martinicovi. Po 2 bodech si svorně připsali Kuneš a Mičko, 1 získal Deré. Martinicovi se tak přiblížil Margolius už na rozdíl pěti bodů, což není mnoho!

Celkové pořadí:
55 – Martinic, 52 – Margolius, 47 – Michal, 41 – Vobořil, 37 – Vlček, 30 – Ondrík, 28 – Kubice, 27 – Jehlička, 15 – Deré, 8 – Houzar, 7 – Marousek, 4 – Paulín, 4 – Mičko, 3 – Kuneš, 1 – Lenz, 1 – Machata.
Celkem bylo už rozděleno 360 bodů.