Martinic zachránil v derby remízu Admira – Motorlet 2:2

KOBYLISY (api) – Před utkáním se klubové vedení rozloučilo s Ríšou Margoliem, který z vlastního rozhodnutí v Admiře končí. Nadále se chce fotbalem bavit v nižší soutěži a na Admiru si rád přijde s mužstvem zatrénovat.
Zároveň byl oceněn Jan Martinic, který se stal vítězem jarní divácké soutěže o nejlepšího hráče Admiry.

A teď k utkání. Hosté přijeli překvapivě s řadou mladíků a zahráli dobře. Předváděli náročný fotbal s nebezpečnými útoky. Dva z nich v první půli také přetavili ve vedení 0:2.
Po přestávce šel do naší branky místo nejistého Michala Klíma. Po prvním zákroku, kdy nám všem zatrnulo, se ale mladý brankář chytil a zlikvidoval Motorletu tři jisté branky. V poslední minutě dopravili sice hosté míč do naší sítě, ale po předchozím faulu (držení), které po zápase potvrdil i delegát ČMFS Bartůněk – podle jeho slov branka nebyla uznána správně, v duchu pravidel.
Za zmínku stojí chování mužů na hostující střídačce i příznivců soupeře na tribuně. Tak „ukřivděného“ soupeře jsme v divizi dosud nehostili. Co chvíli ze střídačky pokřikovali na rozhodčího Haleše, jehož rozhodování se jim zjevně nelíbilo, nechybělo ani vzteklé kopnutí do lavičky, z tribuny pršely urážky. Kdyby na utkání zavítal nezainteresovaný divák, musel by mít pocit, že Motorlet hraje přímo o postup. Vše vyvrcholilo v poslední minutě, kdy trenéra hostí Kopáňka sudí vykázal na tribunu.
Ještě po utkání u některých členů výpravy Motorletu „pracovaly nervy“ a dočkali jsme se dokonce nepokrytých náznaků, že Admira se postarala o ovlivnění výsledku. V zápase, kde šlo o 6. místo, nám něco takového přišlo až úsměvné. Kdyby v Motorletu hledali důvody, proč nevyhráli, nechť si přečtou řádky níže. Z nich vyplývá, že Jinoničtí měli celou řadu šancí zápas rozhodnout ve svůj prospěch, které ovšem trestuhodně neproměnili. Stejně tak ale měli gólové příležitosti i naši hráči, a tak je remíza nakonec spravedlivá.

Důležité okamžiky:

V 7. minutě vypálil z 30 metrů Jehlička – brankář hostí Foferka míč vyrazil.
V 15. minutě Ondrík, mimochodem čerstvý držitel akademického titulu Mgr., ztratil zbytečně na půli míč a Motorlet šel ve třech hráčích do rychlého brejku, který zakončil Rezek – 0:1.
Ve 42. minutě opět zaútočili hosté ve třech lidech a opět skóroval Rezek. Tentokrát vybíhajícího Michala přehodil obloučkem – 0:2.
Hned ve 43. minutě připravil Koffi šanci Mišalkovi, tentokrát ale Michal robinzonádou velkou příležitost hostí zlikvidoval.
Ve 45. minutě kopal náš Margolius přímý kop. Trefil míč skvěle a brankáře Foferku překonal, jenže před brankovou čárou gólmana zastoupila hlavička Koffiho.
V 57. minutě se před Klímou objevila trojice Koffi, Rezek a Šrefánek – prvně jmenovaného naštěstí vychytal Klíma.
V 64. minutě Houzar našel křížným centrem Martinice, jehož bombu Foferka skvěle vytáhl na roh.
V 66. minutě už uhodilo. Margolius připravil střeleckou pozici Martinicovi, na jehož dělovku si sice Foferka sáhl, míč však přesto málem „trhal síť“ – 1:2.
V 73. minutě zahrál Jehlička nacvičený rohový kop na přední tyč a Martinic hlavou vyroval – 2:2.
V 75. minutě Patera přiklepl míč volnému Rezkovi, ale Klíma byl proti tomu, aby si vytáhlý útočník připsal hattrick – velkou šanci mu zlikvidoval.
V 78. minutě se Mišalko díval osamocenému Klímovi zblízka do očí, ale ani on našeho brankáře nepřekonal – byl z toho jen roh.
V 81. minutě zahrál Vobořil dlouhý aut do „vápna“ hostí, kde Vlček hlavičkoval těsně vedle tyče.
V 88. minutě akci Vlčka a Derého zakončoval Hajner, jenže pravačkou, která je jeho slabší nohou, a tak míč skončil vedle.
V 89. minutě Hajner neudržel míč, hosté zaútočili a Rezek pálil nad branku.
Situaci z 90. minuty jsme již popsali výše.

Admira: Michal (46. Klíma) – Jehlička (77. Hajner), Ondrík, Margolius, Houzar – Vobořil, Martinic, Vlček, Kubice, Houzar – Deré, Mičko (61. Kurek).

Přihlíželo 150 diváků

„Byl to zápas, kdy hosté byli lepší v první, my v druhé půli a zaslouženě jsme vyrovnali. Chci poděkovat všem hráčům za dobré výsledky v divizi, jako nováček jsme se v soutěži určitě neztratili. Jen ten závěr nebyl podle našich představ. Se všemi hráči se rád uvidím při zahájení přípravy 9. července,“ řekl po utkání trenér Vlček.

Nejlepší střelec týmu Aleš Deré obdržel prémii ve výši 1300 Kč, věnovanou tradičně mediálním pracovníkem klubu Alešem Pivodou.

Naši střelci

19 – Deré (12 doma + 7 venku);
6 – Kubice (4 + 2);
5 – Martinic (3 + 2);
4 – Margolius (1 + 3);
3 – Mičko (1 + 2);
2 –Vlček, Vobořil, Lenz (1 + 1), Houzar (2 + 0);
1 – Ondrík, Marousek (0 + 1), Švec, Jehlička (1 + 0).

Návštěvy na Admiře

300 – Admira v. Nový Bor (2:3)
350 – Admira v. Loko (4:0)
300 – Admira v. Sokolov B (2:3)
250 – Admira v. Děčín (3:2)
200 – Admira v. Most (3:1)
250 – Admira v. Kladno B (4:1)
400 – Admira v. Vlašim (0:2)
250 – Admira v. Jirny (1:0)
250 – Admira v. St. Skalice (0:2)
300 – Admira v. Chomutov (1:0)
400 – Admira v. Boh. 1905 B (2:0)
300 – Admira v. Libiš (1:1)
250 – Admira v. Benešov (1:0)
150 – Admira v. Litvínov (2:1)
150 – Admira v. Motorlet (2:2)

Celkem vidělo patnáct utkání 4100 diváků, což činí průměr 273 diváků na jedno utkání.