V přípravě jsme zatím neprohráli

Naše mužstvo zatím sehrálo tři přípravné zápasy. Dosud nebylo poraženo. V utkáních si trenér Jan Vlček vyzkoušel už řadu fotbalistů, kteří připadají v úvahu jako posily Admiry – jsou mezi nimi i někteří hráči, kteří vyšli z našeho dorostu. Samozřejmě, že testování fotbalistů dál pokračuje a dochází ke zužování kádru, aby v závěru přípravy byli vybráni ti skutečně nejlepší.

Na turnaji v Hořovicích jsme nejprve remizovali 1:1 s domácím týmem Bzové, která bude na hořovickém stadionu hrát i své divizní zápasy. Naši branku vstřelil Woth v poslední minutě. Na kopy z pokutové značky jsme pak zvítězili 5:4.
Ve finále turnaje jsme vyhráli nad předním účastníkem Pražského přeboru Přední Kopaninou přesvědčivě 4:0, když se trefili Machata, Mičko, Šafr a Martinic.

Do obce Choteč za Radotínem si nás pozval další účastník Pražského přeboru FSC Libuš. Vyhráli jsme nad ním 3:2, když jsme po celý zápas byli aktivnější a Libuš jen dotahovala naše vedení. Ve 14. minutě otevřel skóre Martinic hlavou po Smejkalově rohu – 1:0. Ve 34. minutě Hajner našel Martinice v pokutovém území a po faulu na něj jsme kopali penaltu, kterou ovšem Vlčkovi gólman soupeře kryl. Vedení na 2:0 jsme zvýšili ve 43. minutě, opět po rohu Smejkala a opět hlavou. Skóroval Weinlich. V 76. minutě se podařil Libuši rychlý útok po pravém křídle a následovala střela, která málem protrhla síť – 2:1. V 80. minutě rozehrál útočnou akci Kubice a Janík nadvakrát dotlačil míč do libušské branky – 3:1. V 84. minutě se o zdramatizování postaral sudí, který proti nám nařídil penaltu z kategorie, slušně řečeno, „velice přísných“. Tento verdikt vzbudil úsměvy i ve tvářích libušských příznivců. Soupeř z pokutového kopu snížil bombou pod břevno na konečných 3:2.
Zápas se hrál v ryze přátelském duchu, bylo vidět, že řada lidí z Libuše a z Admiry se dobře zná, a vesměs si pochvalovali výbornou přípravu.

Pohár s Čáslaví 29. července v 10.15!

Ačkoli v rozpisu I. kola Poháru ČMFS bylo uvedeno, že naše utkání se bude hrát v neděli 29. července od 17 hodin, došlo k dohodě, která byla posvěcena i fotbalovým svazem. Takže hrát se bude v našem tradičním dopoledním čase – v 10.15 hodin. Vítěz utkání narazí ve II. kole na prvoligový Liberec.

Změny v přípravných zápasech

Oproti předchozí informaci přinášíme upřesnění dalšího programu přípravných utkání před startem divize:

Sobota 21. července v 10.15: SK Úvaly – Admira (hřiště Bříství)
Středa 25. července v 18.00: Uhelné sklady – Admira (hřiště Na Cibulkách)

S Duklou Praha nehrajeme

V úterý 31. července jsme v 17 hodin měli na Julisce sehrát přípravné utkání s druholigovou Duklou Praha. Zápas byl ale odvolán a hrát se nebude!

Už čtyři týmy hlásí útok na postup!

Start našeho týmu v A-skupině divize bude znamenat hned čtrnáct zcela nových soupeřů, pouze s Motorletem jsme hráli v B-skupině.
A právě Motorlet je jedním z mužstev, která podle našich čerstvých informací chtějí hrát o postup do ČFL. Podobné úmysly prý má i Viktoria Žižkov B, jejíž áčko se vrátilo do 1. ligy. Účast ve vyšší soutěži by se ale líbila taky týmům Králova Dvora a údajně rovněž Horažďovic. Podcenit nelze ani Klatovy, které až do posledního kola neúspěšně bojovaly o postup do ČFL s Vyšehradem. Naším cílem není postup, ale rozhodně chceme hrát v kontaktu se špicí tabulky.