Musíme soupeři sportovně poblahopřát Admira – Zenit Čáslav 0:4

KOBYLISY (api) – Ani letos Admira „nepřežila“ I. kolo Poháru ČMFS a opět je vyřazena. Druholigoví profesionálové z Čáslavi byli lepší, projevil se rozdíl dvou tříd a navíc jim pomohly chyby domácího týmu, které hosté zkušeně trestali.

Důležité okamžiky:
Ve 4. minutě pálil hostující Schulmeister, asi nejlepší muž na hřišti, a brankář Admiry Michal musel s námahou zachraňovat.
Ve 27. minutě z přihrávky Haniaka centroval před branku po zemi Sedláček. Nabíhající Schulmeister ani Kocourek na míč o krok nedosáhli.
Ve 34. minutě ztratil domácí Smejkal míč ve středu pole, hosté rychle zaútočili ve třech a Schulmeister snadno otevřel skóre – 0:1.
Ve 35. minutě mohlo být srovnáno. Kobyliský Smejkal zahrál rohový kop a Šafr pálil do tyče za již překonaným gólmanem Zichem. Obrana hostí pak hrozbu požáru uhasila odkopem na roh.
Ve 38. minutě tribuna tleskala čáslavské akci, když Schulmeister vybídl ke skórování Sedláčka – ten ale pálil těsně vedle.
V 55. minutě hosté podnikli rychlý výpad do pokutového území. Brankář Michal sice vyběhl a míč hostům sebral, ale vzápětí jej neudržel a Kocourek elegantním obloučkem přes obránce Kurka trefil přesně „šibenici“ opuštěné branky – 0:2.
V 57. minutě domácí Vlček fauloval Kocourka v pokutovém území a Dian z penalty upravil na 0:3.
V 72. minutě Houzarův centr zakončoval Martinic hlavičkou pod břevno, kterou brankář Čáslavi Zich chytil.
V 80. minutě z centru Hozdy hlavičkoval střídající čáslavský Kurak těsně vedle tyče.
V 83. minutě po rohovém kopu se brankář Admiry Michal srazil se spoluhráčem, míč mu vypadl a Schulmeister měl snadnou pozici – 0:4.
V 89. minutě zahrál střídající čáslavský Příhoda rohový kop. Domácí Woth neuhlídal hlavičkujícího Skoupého, ale jeho míč letěl nad břevno.

Admira: Michal – Kurek, Vlček, Ondrík (46. Machata), Houzar – Vobořil, Martinic, Smejkal, Kubice (64. Woth) – Mičko (68. Kejha), Šafr. Trenér Vlček.

Zenit: Zich – Kotrba, Mráz, Skoupý, M. Zachariáš (74. Skopalík) – Sedláček (61. Kurak), Haniak, Dian (65. Příhoda), Hozda – Schulmeister, Kocourek. Trenér Medynský.

Rozhodčí Kocourek napomenul žlutou kartou domácí hráče Šafra a Martinice.
Přihlíželo 245 diváků.

„Věřím, že v divizní skupině A budeme hrát podobnou roli, jakou jsme hráli v minulém ročníku ve skupině B – že se tedy budeme pohybovat v blízkosti čela tabulky. I když je pravda, že po dnešním utkání se mi to neříká zrovna lehce,“ konstatoval trenér Admiry Jan Vlček.