Údajně hrozí zranění

FK Králův Dvůr bojuje o postup do ČFL, chce proti nám bodovat a z naší UMT, kde jsme velkou většinu utkání dosud vyhráli, má patrně obavy – její rozměry jsou menší, než je zvykem, ale samozřejmě vyhovují pravidlům kopané.
Oficiálním důvodem nesouhlasu Králova Dvora jsou obavy ze zranění, i když za dva roky, kdy je naše „umělka“ v provozu, se na ní nikdy nestal žádný úraz, který by souvisel s rozměry hřiště a výběhy okolo hrací plochy. Soupeř má na svoje stanovisko samozřejmě právo a my ho respektujeme. A tak budeme hrát na Vyšehradě, kde je UMT větší.

Berounský deník zveřejnil vyjádření trenéra Králova Dvora, které přinášíme v doslovném znění:

Utkání cábelíků bylo odloženo

Fotbalisté Králova Dvora měli v neděli nastoupit k závěrečnému podzimnímu utkání na půdě Admiry Praha. Tento zápas byl ale odložen. „Oni tam mají malou umělku, která byla totálně pod sněhem a chtěli na ní hrát,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který dodal, že toto hřiště má Admira schválené jen pro pražský svaz. „Jinak s tím musí souhlasit soupeř. My jsme s tím samozřejmě nesouhlasili, je to hodně nebezpečné,“ podotkl Kučera, který doplnil, že náhradní termín na sehrání utkání Admira – Králův Dvůr je stanoven na sobotu 17. listopadu od 10.15 hodin. Hrát se ovšem bude, pokud to počasí dovolí, jen na klasickém hřišti. „My na tu umělku nepřistoupíme. Je to snad úplně nejmenší rozměr hriště a abych tam riskoval zranění nějakého hráče, to ne,“ dodal Kučera.

Jan Vildmon