Rozlosování divizní skupiny A

(zohledněny jsou hrací dny ohlášené jednotlivými kluby)

9. 8. KLATOVY – FK ADMIRA PRAHA

17. 8. FK ADMIRA PRAHA – SK MARILA VOTICE

24. 8. FK HOŘOVICKO – FK ADMIRA PRAHA

31. 8. FK ADMIRA PRAHA – SK BENEŠOV

7. 9. JISKRA TŘEBOŇ – FK ADMIRA PRAHA

14. 9. FK ADMIRA PRAHA – FK TACHOV

20. 9. JISKRA DOMAŽLICE – FK ADMIRA PRAHA

28. 9. FK ADMIRA PRAHA – SK MOTORLET

5. 10. FC ZVVZ MILEVSKO – FK ADMIRA PRAHA

12. 10. FK ADMIRA PRAHA – SK STRAKONICE 1908

18. nebo 19. 10. FK TATRAN PRACHATICE – FK ADMIRA PRAHA (dle hlášenek)

26. 10. FK ADMIRA PRAHA – SK SLAVIA VEJPRNICE

1. nebo 2. 11. FK MARILA PŘÍBRAM B – FK ADMIRA PRAHA (dle hlášenek)

9. 11. FK ADMIRA PRAHA – LOKO VLTAVÍN

16. 11. FK METEOR PRAHA – FK ADMIRA PRAHA

Nově se tedy utkáme s Příbramí B (sestup z ČFL), Meteorem Praha VIII, Benešovem, Milevskem, Tachovem (vítězové krajských přeborů) a Loko Vltavínem (přeřazen z B-skupiny divize). FK Hořovicko je nový název bývalé FC Bzová, která se v létě sloučila s Hořovicemi. Svoje domácí utkání bude hrát i nadále na stadionu v Hořovicích.

  • Startovné v divizi činí 10 000 Kč, v ČFL 20 000 Kč, startovné mládežnických týmů se neplatí.
  • Doposud měly volbu dresů domácí týmy jen v ČFL, od letoška ji budou mít již i v divizi – hosté jsou povinni přizpůsobit se.
  • Pokud má klub zájem, mohou hráči v divizi startovat se stálými čísly, a to od čísla 1 do čísla 30 – jinak se budou využívat čísla od 1 do 11 a náhradníci od 12 výše
  • Řídící komise apeluje na kluby, aby zajišťovaly kulturní prostředí a čistotu na stadionech.
  • Návrh na změnu struktury soutěží, který na naší valné hromadě přednesl předseda Pražského fotbalového svazu Václav Chvála, se v dohledné době realizovat nebude. Problematický je totiž přímý postup vítězů obou předpokládaných skupin ČFL, neboť by to znamenalo sestup 3 týmů z II. ligy (při postupu dvou z Čech a jednoho z Moravy). Komise se nebrání myšlence o zřízení čtvrtého oddělení divize, a proto hodlá oslovit sportovně-technické komise v jednotlivých českých krajích, a postupně, po konzultaci s nimi, případně připravit konkrétní návrh. V žádném případě by ale nešlo o zřízení jakési „centrální“ divize pro Prahu a Středočeský kraj. To proto, že dojezdové vzdálenosti pro zbývající kluby v divizi by se zvýšily. Proto by pražské kluby byly nadále rozdělovány do jednotlivých oddělení divize, jako doposud.
  • V divizi se už nepotkáme s FK Králův Dvůr a FC Písek. Cábelíci z Berounska totiž postoupili do ČFL jako nejlepší z druhých týmů divize, když Jirny, vítěz skupiny B, o postup neměly zájem. Písek si vyměnil soutěž s Unionem Cheb 2001, a bude tak hrát také ČFL. Cheb potom z ekonomických důvodů „pustil“ i divizi, a to druhému mužstvu Karlovarského přeboru – Spartaku Chodov. V Chebu, bývalém prvoligovém městě, se tedy bude od podzimu kopat jen krajský přebor.
  • Z šestice pražských divizní klubů byly čtyři zařazeny do skupiny A, Horní Měcholupy a Bohemians 1905 B do skupiny C. Skupina B, o kterou jsme měli letos zájem, se bude hrát bez pražské účasti.