Letní příprava začala 10. července

Čtvrtek 10. července, 17:45 hodin. Po dopoledním dešti se udělal docela hezký slunečný podvečer.
Na stadion a do kabiny, kde hraje televizor, se zvolna trousí fotbalisté, kteří tu za čtvrt hodiny zahájí pod vedením nového trenéra Karla Jeřábka letní přípravu prvním tréninkem.
Přítomno je klubové vedení – Richard Lapka, Josef Přitasil, Jiří Kubice, Jan Martinic, členové výkonného výboru Maruška Kutišová a Láďa Čadský.
I další admiráci jsou zvědavi, kolik fotbalistů se objeví.
Před 18:00 ještě cosi řeší trenér Jeřábek s ředitelem Martinicem v jeho kanceláři.
To už zvědaví funkcionáři a příznivci Admiry pozorně sledují, kterak se fotbalisté trousí z šatny směrem na umělku. Řada známých tváří, pár navrátilců z hostování. Ale i nečekaně mnoho noviců, kteří to v Admiře chtějí zkusit.
V 18:05 první trénink začíná. Hraje se fotbálek 2 x 25 minut, kopou proti sobě přesně dvě jedenáctky – hráčů se totiž sešlo nachlup dvaadvacet.
A je tu i první defekt. Martin Ondrík si roztrhl kopačku, a už upaluje do kabiny přezout se.
Koučuje trenér dorostu Jirka Mamurov, kterému pokyny vydává trenér Karel Jeřábek. Snažení borců na umělce spolu s ním pozorně sledují i Ríša Lapka, Jan Martinic a Jirka Kubice.
První trénink zvolna končí.
Trenér si dělá první závěry a tříbí si první dojmy. A čeká ho první nominace a taky první zápasová sestava v Admiře – v sobotu 12. července sehraje mužstvo turnaj v Hořovicích.
Tam už Karel Jeřábek uvidí a zjistí podstatně víc.

(api)