Čechie Dubeč – Admira 1:4 (0:3)

BĚCHOVICE (api) – Nad účastníkem 1. A třídy, který by letos rád zkusil bojovat o postup do Pražského přeboru, jsme vyhráli 1:4. Hrálo se ve středu 16. července v Běchovicích, Dubeč šetřila svůj čerstvě dosívaný trávník. Branky, až na tu úvodní, jsme stříleli jako přes kopírák.
Hned z prvního útoku jsme skórovali z „malého vápna“. Jinak naše další góly padaly v 18., 20. a 66. minutě – vždy po vtipné přihrávce mezi obránce soupeře do běhu a po přesném zakončení.
Čechii jsme čestný úspěch darovali fatální chybou gólmana, po které se dubečský střelec snadno trefil do zcela opuštěné branky. Stalo se v 52. minutě a Dubeč tak snížila na 1:3. Pak ale ještě jednou inkasovala.
Náš dres oblékli včetně střídání jen čtyři hráči, kteří na jaře kopali divizi, jinak trenér Jeřábek zkoušel navrátilce z hostování a uvažované posily.
V dresu Dubče jsme napočítali celkem osm hráčů, kteří prošli naším dorostem, nebo i A-týmem! Navíc její mužstvo trénuje náš bývalý kouč dorostu Jirka Novák. A tak i v hledišti vládla velmi přátelská pohoda.
Jirka Mamurov, který tentokrát nehrál, k tomu s úsměvem podotkl: „Jako kdyby hrála Admira A s Admirou B!“
Utkání řídil nám dobře známý sudí Jaroslav Kutiš mladší.

Trenér Jeřábek: S přístupem hráčů jsem spokojen!

Přesně týden vede přípravu našeho mužstva trenér Karel Jeřábek. Po utkání v Běchovicích jsme mu položili několik otázek.

Takže trenére, jaké jsou vaše první dojmy?
„Máme v přípravě opravdu hodně hráčů, zkoušíme, je to všechno dost hektické. Naopak někteří fotbalisté, kteří by měli hrát v základní sestavě, se zatím do přípravy ještě nezapojili.“

Jak hodnotíte dosavadní přístup hráčů k tréninkům a k přípravě?
„S přístupem jsem spokojen.“

Máte už teď, více než tři týdny před startem divize, představu o sestavě, která by měla odehrát první mistrovské utkání v Klatovech?
„Určitou představu už mám. Samozřejmě, že ještě mohou přijít i někteří noví hráči, kteří budou mít šanci do základní sestavy se prosadit.“

V sobotu 19. července čeká Admiru první ostrý test – předkolo Poháru ČMFS na hřišti divizního Unionu Čelákovice. S jakým cílem do Polabí mužstvo pojede?
„Samozřejmě s cílem vyhrát a postoupit. I když je pravda, že asi budeme mít ještě určité potíže se sestavou. V každém případě bychom si ale chtěli v neděli 27. července zahrát doma v 1. kole poháru proti Kolínu, který na jaře sestoupil do divize z ČFL.“