Admira – ALKI Larnaka 1:3 (0:3)

ZRUČ U PLZNĚ (jma, va) – Proti kyperskému týmu ALKI Larnaka, který skončil v právě uplynulém ročníku na 10. místě tamní první ligy, jsme nastoupili v úterý 29. července. Utkání se hrálo v nově otevřeném nádherném sportovním areálu ve Zruči-Senci u Plzně, kde kyperský tým absolvuje herní soustředění. Například o víkendu prohrál s naší prvoligovou Viktorií Plzeň jen těsně 1:2, když předtím rozdrtil Baník Most B 5:0.
Hráči soupeře nezapřeli svůj jižanský původ a temperament. Vesměs vysocí a snědí chlapíci přitáhli na malou tribunku hodně českých fanynek z řad mladší generace.
Do utkání jsme vstoupili velice zodpovědně, a přestože soupeř měl míč více na svých kopačkách, k ničemu vážnému jsme ho nepustili. Zhruba do 20. min. to byl naprosto vyrovnaný zápas. Poté přišel první roh soupeře, nejmenší hráč si naběhl na první tyč, hlavička a Kypřané vedli 0:1. Po dalších cca 5-7 min. se v našem vápně prosadil asi nejlepší hráč a útočník soupeře, dvěma zasekávačkami se zbavil našich obránců a pohodlně zasunul k tyči – 0:2. Za pár minut zahrával soupeř „trestňák“ z cca 19 metrů, lehká střela se přehoupla přes zeď a náš gólman neudržel míč v rukou, ač chvíli čekal, než k němu lehká střela dolétne – 0:3. V první půli jsme brankáře Kypřanů vystrašili jen povedeným trestným kopem Jehličky z nějakých 20 metrů, ale gólman Larnaky si s ním poradil.
Druhou půlku jsme začali výrazně aktivněji, často jsme dostávali soupeře pod tlak. Ten pak vyrážel k rychlým brejkům, které byly velmi nebezpečné, a Jindra Tichai zlikvidoval dobré tři samostatné nájezdy na naši branku. S naším tlakem přicházely i pěkné akce a šance na snížení nepříznivého stavu. Využili jsme ale až tu poslední a Müller po pěkném uvolnění ve vápně soupeře a křížné střele z asi 15 metrů zavěsil přímo do šibenice.
Nutno dodat, že Kypřané včetně realizačního týmu se chovali velmi neukázněně. Neustále komentovali výroky rozhodčího, jejich trenér byl několikrát hluboko na hrací ploše a vše vyvrcholilo těsně před koncem poločasu, kdy jednoho jejich hráče nechal sudí vystřídat. Jinak by ho totiž musel vyloučit.

Admira: Kudrna – Mamurov, Lacina, Kolín, Kejha – Štach – Lhota, Kubice, Martinic, Jehlička – Müller.

Ve druhé půli chytal Tichai, hráli Mikeš, Štural, Kopřiva, Hruška, Haluška a Kosinger.

Zajímavostí je fakt, že sestava z první půle, která by se měla zhruba blížit předpokládané divizní, svůj „minizápas“ prohrála 0:3, kdežto mladíci ve druhé půli zvítězili 1:0.

V úterý 5. srpna sehrajeme doma jakožto generálku na divizi utkání s dalším kyperským týmem Olympiakosem Nikosia, který letos sestoupil do II. kyperské ligy.
Začátek v 17.00.
Přijďte se podívat na zajímavou konfrontaci české a kyperské kopané a na naše nové posily!