Čestná porážka se silnými Kypřany Admira – Olympiakos Nikosia 1:3 (0:2)

KOBYLISY (api) – Přátelské utkání s trojnásobným mistrem Kypru Admira prohrála stejným výsledkem, jako zápas s Alki Larnaka v minulém týdnu. Hosty trénuje uruguayský kouč Barrios, který do utkání postavil zajímavou směsici – chytal Bulhar, pak Angličan, hráli Kypřané, Portugalci, Angolan a taky Čech Pavel Veleba.

Ti, kteří viděli předchozí utkání Admiry s Alki Larnaka, jež Kypřané vyhráli také 1:3, se shodovali na tom, že Olympiakos nedisponuje tak kvalitním kádrem, jako Larnaka.

Důležité okamžiky:

V 18. minutě pálil nebezpečně Kubice – bohužel vedle.

Ve 20. minutě střílel těsně vedle tyče Portugalec Tavares v kyperských službách.

Ve 24. minutě Admira darovala svou chybou šanci hostům a ti ji Tavaresem zkušeně využili – 0:1.

Ve 28. minutě domácí opět chybovali a z rychlého útoku vzešlo akutní nebezpečí, které hasil až Kubice rukou v pokutovém území. Veleba z penalty bombou do středu branky zvýšil na 0:2.

Hned ve 46. minutě přišel bleskový úder hostí. Angolan Maquemba hned z prvního útoku druhé půle upravil skóre už na 0:3.

V 52. minutě vyzkoušel Kubice pozornost anglického gólmana hostí Beasanta. Tomu míč vyskočil z koše, ale obrana Olympiakosu nebezpečí uhasila.

V 66. minutě přišla krásná akce hostí. Portugalec Mata vyslal do sóla Kapartise – tomu ale stoprocentní šanci excelentním zákrokem zlikvidoval domácí gólman Kudrna.

O minutu později pozdravil Kudrnu nádhernou bombou z 25 metrů Portugalec Tiago. Míč orazítkoval břevno!

V 69. minutě vytvořili domácí závar před Beasantovou brankou a Martinic zblízka prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3.

V 79. minutě se blýskl hostující Panayi. Šikovnou zasekávačkou se zbavil obrany Admiry a po zemi pálil pár decimetrů vedle kobyliské branky.

V 80. minutě domácí Lhota efektní zadovkou přes hlavu těsně přestřelil břevno.

V 83. minutě diváci opět tleskali domácímu gólmanovi Kudrnovi, který bravurně vychytal rychlý brejk Angolana Maquemby.

Admira: Tichai – Haluška, Lacina, Kolín, Ondrik – Kopřiva, Kubice, Martinic, Kosinger – Jehlička, Müller.

Na střídání měla Admira Kudrnu, Mikeše, Kejhu, Wotha, Mamurova, Lhotu, Maleňáka, Štacha, Šturala.

Utkání, které pískal sudí Petřík a které vidělo 139 diváků, zhodnotil trenér Admiry Karel Jeřábek takto: „Jsem docela naštvaný. V první půli jsme totiž byli možná i trochu lepší, a místo abychom vedli, prohráli jsme poločas 0:2. Uznávám kvality soupeře, ale zápas jsme zbytečně ztratili vlastními chybami.“

Snímky pořídil náš externí spolupracovník Pavel Slavíček. Děkujeme!

V Rakovníku zasloužené vítězství
SK Rakovník – Admira 0:2 (0:0)

RAKOVNÍK (va, čad) – Přípravný zápas s divizním soupeřem ze skupiny B Admira zdařile zvládla. Domácím sice chybělo pět hráčů, v kobyliské sestavě ovšem trenér Jeřábek postrádal Kejhu, Mamurova, Martinice, Hrušku a Kurka.

Branky vstřelili Müller a Kubice z penalty za faul.

Admira: Kudrna – Lacina, Kolín, Štach, Ondrik – Kopřiva, Kubice, Kosinger, Woth – Jehlička, Müller.

Střídali: Tichai, Štochl, Lhota, Mikeš, Haluška.