Možná nečekaná, určitě zasloužená výhra TJ Klatovy – Admira Praha 0:2 (0:0

KLATOVY (va) – Oba týmy nastoupily do utkání s omlazenými kádry. Nám odešlo několik hráčů, ale i Klatovy opustili fotbalisté, kteří zamířili do blízkého Německa. Domácí prostředí, které vytvořilo 450 bouřících diváků, hnalo své hráče do ofenzivy. Branky jsme ale stříleli my, a proto jsme zaslouženě vyhráli.

Zajímavé okamžiky:
Ve 21. min. hasil Kopřiva nebezpečí jen za cenu žluté karty. Ale i u domácích se žlutilo, napomínán byl Meszároš.
Ve 23.min. nastřelil Roman Kolín po rohovém kopu břevno domácí branky. Ve 32.min. odvrátila naše obrana nebezpečí na roh a vzápětí krylKudrna nebezpečnou skákavou střelu.
V závěru poločasu domácí přitlačili, nastřelili břevno a kapitán našeho mužstva Kolín byl napomínán. Poločas skončil bez branek.
I druhý poločas zahájili domácí náporem. V 54. minutě došlo k prvému střídání, když obránce Kopřivu nahradil Nykl. Přidal se v útoku k do té doby osamocenému Müllerovi, do obrany se stáhl Kejha.
V 60 min. domácí reklamovali penaltu, ale tu viděli jen oni, rozhodčí správně nereagoval.
Příjemná byla 68.minuta, když z ničeho nic uhodilo. Před brankou domácích se nejlépe orientoval Kejha a vstřelil úvodní branku zápasu – 0:1. Pak jsme podruhé vystřídali, za Jehličku nastoupil Haluška.
Dále jsme útočili a dvakrát jsme orazítkovali domácí břevno – gól visel na vlásku.
V 80. minutě se domácí radovali, ale marně. Míč sice skončil po teči v naší brance, ale rozhodčí signalizovali postavení mimo hru.
A zase přišla naše chvíle, Miller si výtečně zpracoval míč a bombou pod břevno dal razítko na naše vítězství – 0:2. Autor branky radostně svlékl na oslavu dres a viděl žlutou kartu.
Při třetím střídání se dostalo na Ondrika, který nahradil Kurka.
Ve třetí minutě nastavení unikl obraně domácích Kubice a šel sám na brankáře. Ten ale jeho střelu odvrátil na roh.

Admira: Kudrna – Mamurov, Štach, Kolín, Kopřiva (54. Nykl) – Martinic – Kurek (90. Ondrík), Kubice, Kejha, Jehlička (72. Haluška) – Müller.

Utkání výborně řídil Petr Kotalík z Božetic u Tábora.

Trenér Karel Jeřábek byl s premiérovou výhrou spokojen, i když některé chyby ve hře viděl: „Zasloužené tři body. Byli jsme lepším mužstvem. Klatovští hrozili pouze z nakopávaných dlouhých míčů, které nám zvláště v prvém poločase dělaly značné problémy. Ve druhém poločase se naše hra v obrané fázi zlepšila a zužitkovali jsme své šance ve dvougólové vítězství. A to mohlo být ještě vyšší, ale Kubice svou stoprocentní šanci nevyužil. Mužstvo podalo bojovný výkon a doufám, že tomu tak bude i příštích utkáních.“

Pár postřehů k referátu Klatovského deníku

Na webové adrese http://klatovsky.denik.cz/fotbal_region/klatovanum-se-start-nepovedl2008081 0.htmljsme si mohli přečíst referát, který vyšel v Klatovském deníku. Rád bych upřesnil některá publikovaná fakta.

Dvě situace popisované v počátku byly obráceně. Nejdříve po rohu ze závaru střílel Martinic a z otočky trefil stojícího obránce na brankové čáře. Až poté po centru z pravé strany byl úplně osamocený Müller ve vápně a zbrkle hlavičkoval vedle, když si mohl míč zpracovat a pohodlně skórovat.
Situace popsaná v 76. min. není úplná – tam totiž Kubice nastřelil břevno, domácí gólman se ocitl na zemi a odražený míč do prázdné branky vracel hlavou Müller. Ale i on trefil jen břevno.
V 85. min. po pěkné kombinační akci poslal Martinic kolmici do vápna na rozběhnutého Müllera a ten levačkou zakončil nekompromisně pod břevno.
Poslední akce zápasu v nastaveném čas – Kubice od půlky sám jeden na jednoho. Ve vápně udělal protivníkovi kličku a sám proti brankáři neuspěl, když tem mu jeho střelu vyrazil konečky prstů těsně nad břevno.

To jen pro plastičtější obrázek, jak to v Klatovech vypadalo.

Jan Martinic, ředitel FK Admira