Historický on-line přenos z Admiry!

Otevřete-li si webovou adresu http://www.onlajny.cz/detail.php?id=2917&hra=fotbal,
najdete na ní záznam z on-line přenosu našeho divizního utkání s Marilou Votice. Stalo se vůbec poprvé v historii, že uživatelé internetu mohli přímo sledovat průběh fotbalového zápasu ze stadionu Admiry! Reportérem byl Tomáš Nejedlo a právě jeho jsme se zeptali, jak se přenos z našeho utkání rodil a jak probíhal.
„Sportovní server www.online.cz už běžně zajišťuje přenosy z utkání 1. ligy, 2. ligy, ČFL a MSFL. Od nového ročníku soutěží bylo rozhodnuto mapovat i nejzajímavější utkání divizí. V horizontu několika let by pak měly být pokrývány všechny divizní zápasy. Souboj Admiry s Voticemi mi přišel jako opravdu zajímavý, a tak jsem už tři dny předem ohlásil v redakci, že se do Kobylis chystám. V neděli dopoledne se přenos opravdu uskutečnil,“ svěřil se Tomáš Nejedlo.
Jak upřesnil, tam, kde to podmínky umožňují, podávají reportéři své informace prostřednictvím notebooku. Jinak se to děje přes mobilní telefon. „To byl i případ kobyliského utkání. Informace o průběhu hry jsem průběžně volal do redakce, kde je příslušný pracovník nabíral a postupně navěšoval na web,“ podotkl Nejedlo.
Řekl nám také, že byl mile překvapen počtem diváků, kteří na zápas přišli. Sám uvedl počet 320, i když ve skutečnosti přihlíželo 250 lidí.
„Pokud všechno půjde podle plánu, měl by se další přenos uskutečnit už ve 4. kole v neděli 31. srpna, tedy ze zápasu Admira – Benešov,“ informoval reportér serveru www.onlajny.cz.
Vážení admiráci, napište do naší diskuze, zda mezi vámi je a napříště bude zájem o on-line přenosy z našich utkání.

Aleš Pivoda,
mediální pracovník FK Admira