Cenné vítězství nad vršovickou Bohemkou! Admira – Bohemians 1905 1:0 (1:0)

KOBYLISY (api) – V přátelském přípravném utkání jsme ve středu 20. srpna doma uvítali mužstvo Bohemians 1905. Vedl je trenér béčka Medynský, hlavní kouč A-týmu Bohemky Hoftych přihlížel spolu s některými činovníky Klokanů v hledišti.
Zápas rozhodl ve 37. minutě náš Jiří Kurek, když z blízkosti protlačil za záda brankáře Hrábka míč, který se ocitl nějakých dvacet centimetrů za brankovou lajnou. O tom, že to byl gól regulérní, nebylo pochyb – a ani Klokani nijak neprotestovali.
Nám ve druhé půli zachytal znamenitě gólman Kudrna, který svými zákroky udržel čisté konto a tím i cennou výhru pro náš tým.
Jak sdělil Milan Boubín, technický ředitel a vedoucí mužstva Bohemians 1905, na Admiře proti nám nastoupilo celkem šest hráčů z A-kádru druholigového týmu: Růžička (utrpěl zranění a nedohrál), Kunášek, Bálek, Škoda (v pátek vstřelil krásný gól na Julisce v derby Dukle!), Karal a Hašek. Zbytek tvořili borci z divizního béčka.
Pískal sudí Váša, přihlíželo asi 100 diváků, přičemž nás překvapila neúčast většího počtu fanoušků Bohemians 1905, i když se o plánovaném utkání psalo na webových stránkách Bohemky www.fc-bohemians.cz.

A pro zajímavost: toto je referát z webových stránek Bohemky:

Středeční přípravný zápas na Admiře prohrál kombinovaný tým Bohemians 1905 0:1. V zelenobílém dresu nastoupili hráči, kteří nebyli při víkendových zápasech áčka a béčka dostatečně vytíženi. Z A-týmu se tak v sestavě objevili Ivan Hašek, Karal, Růžička, Bálek a Škoda. Klokani neproměnili několik velkých šancí a nakonec s divizním soupeřem prohráli. Stínem zápasu bylo zranění Růžičky, který utrpěl těžký výron a na tři týdny má na noze dlahu.

Jak vidno, autor referátu zapomněl na šestého hráče z A-kádru Petra Kunáška, který vloni na podzim „dorazil“ v Ďolíčku nádhernou hlavičkou na 2:0 v prvoligovém derby Slavii.

Autorem snímků je Miroslav Müller. Děkujeme!