Hovorčovická ožila admiráckým mládím!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotbalový stánek v kobyliské Hovorčovické ulici, který najdeme v areálu tamní Základní školy a který je majetkem Městské části Praha 8, letos v létě konečně ožil. Od doby, kdy se bývalá Viktorie Praha 8, která hřiště před časem využívala, sloučila s Meteorem VIII, totiž ležel fotbalový stánek ladem. Nyní se stal na základě dohody mezi Úřadem Městské části Praha 8 a FK Admira Praha domácím prostředím pro část admirácké mládeže – a to je dobrá zpráva pro celou kobyliskou kopanou!

Admira si tak mohla dovolit rozšířit počet svých mládežnických týmů, neboť na dobu neurčitou získala další hrací, respektive tréninkovou plochu. Nyní disponuje jedním travnatým hřištěm ve svém areálu Na Pecích, kde má také umělou trávu, a nově i hřištěm v Hovorčovické ulici.
Když se admiráci poprvé přišli do areálu podívat, zjistili, že tu bude zapotřebí odvést spoustu dřiny a investovat i nemalé peníze. Vždyť jen neudržovaný trávník připomínal spíše prérii, než fotbalový pažit! O prostorách kabin a klubovny raději nemluvit…
Dobré dílo se povedlo, stánek prokoukl, doslova zkrásněl a je skutečnou chloubou kobyliské kopané. Stalo se tak díky odvedené práci nově přijatého správce i řady obětavých funkcionářů klubu.
Pro tréninkové účely už Hovorčovickou patřičně využívají mládežnické týmy Admiry, některé z nich tu našly i domácí prostředí pro mistrovská utkání. Konkrétně tu své zápasy hrají starší B-dorost, mladší B-dorost, starší B-žáci, minipřípravka – ročník 2002 a jedno utkání s Krčí tu odehraje i B-mladší přípravka – ročník 2001.
„Jsme rádi, že se v praxi projevila skutečně dobrá spolupráce, kterou náš klub navázal s Úřadem Městské části Praha 8. Jeho představitelé projevili pochopení pro sportující mládež z Kobylis a dalších přilehlých čtvrtí, a to je velmi potěšitelné. Díky tomu teď můžeme v Admiře dál zintenzivňovat práci s našimi mladými fotbalisty a věřím, že to už brzy přinese ovoce v podobě ještě lepších výsledků a umístění v tabulkách pražských soutěží,“ uvedl předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík.
Díky hřišti v Hovorčovické také Admira může nabídnout příležitost hrát fotbal i dalším klukům, kteří o to mají zájem – stačí přihlásit se telefonicky na čísle 284 681 722, nebo mailem na adrese admira.sekret@seznam.cz, kde každý budoucí fotbalista a jeho rodiče dostanou všechny potřebné informace. Kontakty na jednotlivé trenéry mládežnických družstev jsou k dispozici na oficiálních klubových stránkách www.fkadmira.info.
Zapomenout nesmíme ani na fakt, že domácí prostředí v Hovorčovické ulici nově našli i dospělí fotbalisté 1. FC Prosex Čimice. Tento tým, který patří také mezi kluby z Prahy 8, donedávna využíval „podnájmu“ na hřišti v Dolních Chabrech. V létě se přestěhoval do Kobylis, kde se mu dostalo skutečně kvalitních podmínek pro přípravu i zápasy. Počítá se totiž s tím, že za necelý rok se oba kluby spojí a z Prosexu se stane regulérní B-mužstvo Admiry, které klubu dosud citelně schází. Proto už dnes v Prosexu hostuje několik kmenových fotbalistů Admiry.
Pikantní příchuť proto mělo přátelské, ryze přípravné utkání Admiry a Prosexu, sehrané v Hovorčovické ulici ve čtvrtek 4. září, které řídil zkušený pražský sudí Petřík. Překvapivě ho vyhráli domácí 3:1, kteří mač odehráli s patřičnou motivací, zatímco admiráci jako by soupeře podvědomě trochu podcenili. Aspoň tak to vypadalo z hlediště. Nadšeně a tvrdě bojující Prosex využil nepodařeného výkonu Admiry, která dokázala dát jen jediný gól asi z deseti střeleckých příležitostí, a ve druhé půli otočil skóre z 0:1 na 3:1 ve svůj prospěch.

Aleš Pivoda,
mediální pracovník FK Admira Praha

Foto: autor