Těsná porážka na závěr roku Admira – Sokol Ovčáry 1:2 (0:0)

První zápas zimního turnaje na Meteoru ve Štěpničné ulici a zároveň závěrečný zápas končících roku jsme těsně prohráli. K vidění byly i kuriózní momenty.
V kombinované sestavě a s nováčky (či adepty na admirácký dres) jsme odehráli v první půlce více než vyrovnaný zápas s adeptem na postup do ČFL a vedoucím celkem divizní skupiny C – Sokolem Ovčáry. Zdobilo nás to, co chybělo s Meteorem – pohyb a rychlé napadání soupeře. To nám vyneslo několik závarů a šancí před brankou soupeře, z nichž největší měl asi Martinic, který cca ve 27. min. vystihl chybnou přihrávku zadáků Ovčár a z úhlu se dostal až sám před brankáře. Jeho jemný lob však stačil ještě před brankovou čarou dostihnout stoper soupeře. Nutno dodat, že i Ovčáry měly šance, a při nich se vyznamenal Jindra Tichai, který zlikvidoval i samostatný nájezd na naši branku.
Druhý poločas, po přeskupení sestavy, jsme začali o poznání méně aktivně a soupeř nás zatlačil před naši branku. Pod tlakem jsme se dopouštěli chyb a cca v 65 min. nastala opravdu kuriózní situace, když Martinic poslal hlavou malou domů Kudrnovi. Ten v té době ale vybíhal a nezachytil balon, srazil se s vlastním hráčem, oba spadli a přes ně přeskočil útočník soupeře. Ten, nikým neohrožován, postupoval sám na naši prázdnou branku. Asi ze šesti metrů lehce vystřelil, ale trefil tyč! Od ní se balon odrazil na druhou stranu naší opuštěné branky. Mezitím se stačili vrátit naši obránci a nebezpečí zažehnali. Celý tlak pak vyvrcholil cca v 70. min. gólem soupeře, když jejich hráč zůstal zcela nepokrytý v našem vápně a z voleje trefil krásně na vzdálenější tyč – 0:1. O pár minut později vykázal rozhodčí ze hřiště Martinice za nemístné poznámky a po chvilce jsme inkasovali podruhé z penalty za faul – 0:2. Kupodivu nás to nesložilo, ale naopak posledních 10 minut zápasu jsme byli aktivnější, cca v 85. min. po dravém průniku Nykla odpískal sudí penaltu v náš prospěch. Tu zcela nekompromisně proměnil Kolín – 1:2. Poté až do konce zápasu jsme neustále hrozili brance soupeře a ten až do závěrečného hvizdu úporně bránil jednogólový náskok.
Rozdíl mezi oběma týmy byl hlavně v tom, že Ovčáry mají konsolidovaný, zkušený tým, který spolu hraje už delší čas a vede divizní skupinu C. My jsme byli nekompletní, zkoušeli jsme případné posily, ale zatím si nikdo o divizní dres svým výkonem neřekl.

JM