Admira – FK Hořovicko 3:0 (1:0)

V sobotu 10. 1. 2009 jsme od 13.00 hod sehráli své druhé turnajové utkání na hřišti Meteoru na Štěpničné, tentokrát s divizním Hořovickem. Tohoto soupeře jsme potkali i v divizní skupině A a na podzim jsme na jeho půdě hráli nerozhodně 1:1.
V našem mužstvu se objevilo pět nových tváří, které se v průběhu zápasu postupně zapojily do hry. Od první minuty mělo naše mužstvo iniciativu na svých kopačkách a vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o první zápas zimní přípravy a že v něm nastoupily již zmíněné posily, předváděli hráči celkem kvalitní a pohledný fotbal. Naše převaha vrcholila okolo 20. min., kdy Kocinger ve středu hřiště poslal ukázkovou uličkou do šance nabíhajícího Kurka a ten sám proti brankáři nezaváhal -1:0. Několik minut poté měl dvě velké příležitosti Müller. Při první zaváhal a nezakončil hned z první. Druhou vyřešil o poznání lépe a tvrdou střelou trefil tyč, odražený balon pak vrátil mimo branku. V prvním poločase stojí za zmínku ještě hlavička Martinice, která šla těsně vedle pravé tyče, a samostatná akce Jirky Kubiceho, ten však v dobré pozici pálil do brankáře. Navíc se po pěkné akci ve středu hřiště dostal do jasné gólovky Majer, při které byl soupeřem sražen, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá. Soupeř měl jedinou vážnější akci, když po centru hráče Hořovicka z pravé strany nešťastně zakončoval Jirka Kurek, který při odkopu trefil míč pod břevno vlastní branky. Náš gólman však prokázal skvělou reakci a bravurně vyrazil míč na roh!
Druhý poločas nepřinesl po herní stránce žádnou změnu, nadále jsme měli výraznou převahu a soupeře jsme k ničemu nepustili. Druhý gól padl okolo 65. min., když po „závaru“ v soupeřově šestnáctce se míč odrazil před vápno, kde ho z „halfvoleje“ trefil Martinic přesně k tyči a nedal brankáři šanci – 2:0. Asi o 8 min. později po faulu na Lhotu kopal penaltu Roman Kolín a jak sám uvedl při odchodu ze hřiště, „opět nekompromisně zavěsil“ – 3:0.
Navíc jsme i ve druhém poločase zahodili několik šancí, především Filip Lhota, který až do svého zranění, po kterém musel střídat, měl dvě tutovky.
Soupeř ve druhém poločase už neměl nic, z čeho by ohrozil naši branku, a tak zápas nakonec dopadl velice slušným výsledkem 3:0 v náš prospěch.
Ve středu 14. 1. v 18.30 sehrajeme doma na UMT přípravné utkání s předním účastníkem Pražského přeboru a naším tradičním soupeřem Uhelnými sklady. Přijďte se podívat.

JM