Cenné vítězství nad silnými Středočechy Admira – SK Český Brod 2:1 (1:1)

KOBYLISY (api) – Středeční večerní přátelský duel s Českým Brodem na naší UMT byl zajímavou konfrontací dvou divizních týmů. My přezimujeme na spodku tabulky A-skupiny, kdežto Středočeši mají z 5. místa B-skupiny na dohled postupovou první příčku.
Byli jsme zvědavi na tři naše bývalé hráče. Velmi dobře si vedl Vobořil, průměr odehrál Mičko, Margolius má chřipku a místo na hřišti se potil v posteli.
Hrál se oboustranně kvalitní fotbal se spoustou vynucených chyb, z nichž pramenily gólové šance. Měli jsme je my, měli je i hosté. Ti nastřelili i tyč naší branky.
V 10. minutě skóroval z hraniční situace (byl – nebyl ofsajd?) zcela osamocený Středočech Kopecký a hosté vedli 0:1. V 38. minutě po našem rohovém kopu střížkovský Bartolšic, hostující v Českém Brodě (na podzim proti nám kopal za Votice), zasáhl míč hlavou tak smolně (pro nás šťastně), že „kulatý nesmysl“ skončil za zády brankáře hostí – 1:1. V 66. minutě rozhodl náš Vnouček, když využil jednu z chyb hostující obrany – 2:1.

Jak to viděli trenéři?
Karel Jeřábek (Admira): „Hosté mají velmi silný tým s řadou zkušených hráčů. Vítězství dosažené v nekompletním složení je proto cenné.“
Zdeněk Andrlík (Český Brod): „Co je nám platné, že jsme si vypracovali osm jasných gólových šancí? Na to se nehraje. Domácí nepředváděli žádný mimořádný fotbal, ale dali o gól víc. Proto zvítězili.“