Vrátili jsme Meteoru podzimní „rychtu“ Meteor VIII – Admira 2:3 (2:2)

ŠTĚPNIČNÁ (mar) – V sobotu od 13.00 hodin jsme se utkali v rámci Zimního turnaje Meteoru – Memoriálu Jiřího Kolína právě s pořádajícím oddílem, od kterého jsme obdrželi v podzimním mistráku „pěknou nadílku“. Do zápasu jsme nastoupili bez několika zraněných a nemocných hráčů (Kocinger, Kubice, Sailer a už v průběhu prvního poločasu musel odstoupit zraněný Kurek). Ještě štěstí, že mohl dohrát zápas Vosický, který obdržel tvrdý direkt loktem do obličeje (což mimochodem nechal nepřesný rozhodčí bez povšimnutí) a musel být několik minut ošetřován.
Zápas začal svižně a opticky měla Admira více ze hry. Okolo 12. min. však přišel šok, když meteorský Fíček z trestného kopu od postranní čáry zakroutil centr před naši branku a k překvapení všech nikým netečován skončil u naší pravé tyče 1:0. Oplatili jsme zanedlouho stejnou mincí. Rohový kop Houšteckého skončil nikým netečován taktéž za pravou tyčí branky Meteoru – 1:1. O dalších 5 min. později jsme otočili zápas úplně, když po centru Kolína z trestného kopu si za obranu soupeře naběhl nikým nekrytý Martinic a hlavou pod břevno upravil na 1:2. Dál se hrál vcelku vyrovnaný a pohledný zápas s velkým nasazením. Nedlouho před přestávkou přišlo zaváhání na naší straně, když se někteří hráči domnívali, že bude mávnutý ofsajd. Ten ale zjevně nebyl, a tak Kasman postupoval sám na branku a nezaváhal – 2:2.
Ve druhé půlce jsme postupně ovládli hru, hráli jsme důrazněji, s vyšším nasazením a k tomu jsme přidali i nápad a kombinaci. Z toho pramenila naše převaha a přišlo i několik vyložených šancí a nastřelené tyče. Nutno přiznat, že i Meteor nastřelil ze standardky břevno a hrozil převážně z brejkových situací. Nám se podařilo 10 min. před koncem zápasu rozhodnout, když po již několikátém úniku Majera až k brankové čáře našel jmenovaný přesně do nohy Müllera a ten zblízka zakončil – 2:3.
Po zápase se většina přítomných diváků (cca 50) shodla na tom, že Admira si vítězství zasloužila.