SLAVIA (A-dorost) – Admira 0:2 (0:2)

EDEN (čad, kub) – Prvoligový dorost Slavie jsme na UMT v Edenu porazili dvěma brankami Müllera – skóre otevřel už v 18. minutě, ve 40. minutě pak přidal druhou trefu.
Ve druhé půli žádná branka nepadla, ačkoli obě mužstva měla dobré střelecké příležitosti.
Slavia ukázala, že má ve svém dorosteneckém týmu kvalitní, nadějné fotbalisty, ale tentokrát jsme byli lepším a úspěšnějším týmem my.
Pro zajímavost přidáme výsledky A-dorostu sešívaných z předchozích utkání se soupeři od ČFL po Pražský přebor.

Slavia – Libuš (přebor) 2:1
Slavia – Třeboň (divize) 5:1
Slavia – Písek (ČFL) 2:3
Slavia – Meteor VIII (divize) 7:2
Slavia – Tachov (divize) 1:2
Slavia – Benešov (divize) 4:1

Admira – Sokol Zápy 3:0 (1:0)

ŠTĚPNIČNÁ (mar) – V neděli v 19.00 hod. jsme sehráli poslední zápas turnaje na Meteoru s předním účastníkem středočeského krajského přeboru Sokolem Zápy. Hráli jsme v kombinované sestavě (chyběli Martinic, Kolín, Sailer, Jehlička, Houštecký), nastoupili po delší době uzdravený Kocinger a Kubice a mužstvo doplnili dorostenci.
Od začátku utkání jsme měli výraznou převahu, hráli jsme pohledný kombinační fotbal a šance, včetně nastřeleného břevna, přicházely jak na běžícím pásu. Zužitkovali jsme však až hlavičku Kopřivy po rohovém kopu Kubiceho několik minut před koncem prvního poločasu – 1:0.
Po přestávce se obraz hry nijak nezměnil, dále jsme soupeře tlačili, ale šance nevyužívali. Asi v 70. min. přišla akce Majer – Müller, která kopírovala situaci z minulého zápasu proti Meteoru. Majer ujel svým strážcům až k brankové čáře a opět přesně do nohy trefil nabíhajícího Müllera – 2:0. Poté se zápas herně vyrovnal a Zápy začaly více kousat se snahou o zkorigování výsledku. Některé jejich brejkové situace nás zamotaly trochu více než by bylo zdrávo. Konečnou podobu výsledku dal Kubice, který bez povšimnutí soupeře proběhl od půlky hřiště až na hranici cca 20 metrů před branku a z běhu trefil horní růžek branky – 3:0. Gólman soupeře jen přihlížel.
Velmi nadějný výkon podal už ve druhém zápase za sebou Míra Müller a svou rychlostí a důrazem dělal soupeři velké starosti. V obou víkendových zápasech vstřelil celkem 3 z našich 5 branek.