Vyhrát se dá v divizi s každým, i v deseti! FK Admira Praha – Jiskra Domažlice 2:1 (0:0)

KOBYLISY (api) – První půle utkání XXII. divizního kola byla nezáživná, bez gólových šancí. Zato druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla drama! Nejprve nás mrazilo, byli jsme po vyloučení kapitána Kolína v 50. minutě a po inkasovaném gólu v 61. minutě „dole“. Ale nakonec tryskala v Kobylisích opravdová fotbalová radost, zatímco Chodové se jen divili, jak lze ztratit zdánlivě vyhraný mač.
Za prokázanou bojovnost a velká fotbalová srdce si Admira zasloužila i přízeň paní Štěstěny, když po vyrovnání z penalty v 83. minutě padl náš vítězný gól z přímého kopu v 88. minutě!
Těsnou výhru tedy lze označit za šťastnou, ale především vydřenou! O to je cennější.

Foto Michal Myška

Důležité okamžiky:

V 7. minutě centroval zprava Mamurov. Kučerovu následnou hlavičku gólman Jiskry Mleziva robinzonádou chytil.

Už o minutu později pálil z 20 metrů Vosický – Mleziva opět kryl.

Až ve 26. minutě poprvé zahrozili Chodové. Z Cihlářova přímého kopu střílel Bahleda, ale vedle tyče.

Ve 33. minutě našel Mamurov dlouhým přesným pasem nabíhajícího Kučeru. Jeho střelu Mleziva zlikvidoval.

Čtyři minuty nato centroval domažlický Bahleda podél naší branky, dva jeho spoluhráči jen promáchli – tady byla Jiskra blízko vedoucí brance.

Za další dvě minuty se opět Bahleda postaral o závar před naší svatyní a Martinic musel nebezpečí hasit hlavičkou na brankové lajně!

Jen co rozhodčí Čurda zahájil druhou půli, ocitl se náš Majer, rychlejší než zadáci Domažlic, tváří v tvář Mlezivovi. Možná trochu ukvapeně vystřelil – do náruče brankáře Západočechů.

Ve 48. minutě zkusil štěstí hostující Mužík, ale přestřelil břevno.

V 50. minutě Kurek zleva poslal do „vápna“ chytrou přihrávku Müllerovi. Ten se kličkou zbavil obránce a pálil – nad… Protiútok hostí za půlící čárou zastavil faulem zezadu náš kapitán Kolín a sudí Čurda mu červenou kartou vyslal jasný signál – konec, šatna, sprcha… Zbývalo ještě více než čtyřicet minut a hráli jsme o deseti!

I v deseti jsme zlobili, v 55. minutě poslal Müller šikovnou přihrávku doprava nabíhajícímu Majerovi, který nebezpečně vystřelil. Jenže vedle „šibenice“ Mlezivovy branky.

Hned minutu nato zakončoval po akci Martinice a z centru Kurka hlavičkou Majer, ale brankář Mleziva byl na místě.

V 59. minutě odpustil rozhodčí hostům na hranici pokutového území faul, zatímco na druhé straně v 61. minutě nedovolený zákrok Mamurova na hranici „vápna“ zapískal. A domažlický Mužík z něj dal střelou kolem zdi k tyči první gól utkání – 0:1.

Od té chvíle působila Jiskra chladně, profesorsky, jako by si její hráči mysleli, že Admira je v deseti hráčích „na ručník“. Jenže nebyla!

V 70. minutě vystřelil střídající Jehlička z 20 metrů – nad.

O šest minut později rozehráli hosté Cihlářem roh, z něhož „koníčkem“ hlavičkoval Šot – taky nad.

V 80. minutě byli hosté hodně blízko vítězství. Sudí jim poskytl výhodu po faulu Mamurova (vzápětí byl žlutě napomenut) a Bublík zblízka pálil k tyči. Naštěstí brankář Michal balon vytlačil na roh! Tím jako by Chodové urazili fotbalové božstvo, protože pak už skórovali jen domácí.

Vnouček, který na hřišti pobýval právě šest minut, byl ve „vápně“ sražen. To běžela 83. minuta a hosté se pak dlouho snažili přesvědčit rozhodčího Čurdu, že penalta je přísný trest. Přesto byl domažlický Šmirkl napomenut žlutou kartou a Šimáček z pokutového kopu bombou k tyči vyrovnal – 1:1.

Opařená Jiskra už se na vážnější ohrožení branky Admiry nezmohla. Naopak – v 88. minutě faulovala obrana Domažlic Majera a Sailer z přímého kopu po trávníku prostřelil houštinu nohou před brankou trochu šťastně přesně k tyči. Tam Mleziva nemohl dosáhnout – 2:1!

A tak jsme Chodům oplatili podzimní porážku 2:5. Ukázalo se, že vyhrát se v divizi dá opravdu s každým, a třeba i v deseti.

Admira: Michal – Mamurov, Kolín, Martinic, Sailer – Kurek (67. Jehlička), Vosický, Šimáček, Kučera (76. Vnouček) – Majer, Müller (62. Kocinger).

Pískal rozhodčí Čurda, přihlíželo 215 diváků.:
Diváci na Admiře

Podzim: Admira v. Votice 1:4 – 251 diváků, Admira v. Benešov 1:2 – 295 diváků, Admira – Tachov 4:1 – 180 diváků, Admira v. Motorlet 1:1 – 321 diváků, Admira v. Strakonice 1:1 – 219 diváků, Admira v. Vejprnice 2:3 – 177 diváků, Admira v. Loko 4:0 – 303 diváků.
Jaro: Admira v. Klatovy 6:1 – 197 diváků, Admira v. Hořovicko 1:0 – 192 diváků, Admira v. Třeboň 0:4 – 187 diváků, Admira v. Domažlice 2:1 – 215 diváků.

Naši střelci – v čele Müller a Kubice se šesti góly

6 – Müller (2 doma + 4 venku), Kubice (4 doma + 2 venku)
5 – Majer (2+3)
4 – Lhota (3+1)
3 – Jehlička (2+1)
2 – Martinic (1+1), Stoszek (1+1), Kejha (1+1), Kocinger (2+0), Šimáček (2+0)
1 – Štach (0+1), Vnouček (0+1), Kurek (1+0), Sailer (1+0)

1 – branka vlastní (vstřelil si ji Tachov na Admiře)

Příště hrajeme derby na Motorletu

V XXIII. kole divize A se Admira představí v Jinonicích na umělé trávě Motorletu. Pražské derby se hraje v sobotu 2. května od 17.00. Na podzim jsme s Motorletem doma remizovali 1:1, když nám soupeř vstřelil navlas stejnou branku z trestného kopu k téže pravé tyči v poslední minutě, jakou jsme my v neděli porazili Domažlice.
Přijeďte do Jinonic Admiru povzbudit, vždyť naše dosavadní jarní bilance 5 – 1 – 1 při skóre 14:8 slibuje zajímavý zápas. Venku jsme totiž v jarních zápasech dosud nebyli poraženi!