Připomněli jsme si památku zakladatelů klubu

Bývalí hráči Admiry z minulých let, pánové Forejt, Zamazal, Novotný, Němeček, Ouředníček, Hřebačka, Čáp, Forejt ml., Hodboď a Baloun, dále současní funkcionáři klubu a jeho příznivci si v úterý 19. května připomněli založení SK Meteor Kobylisy, předchůdce naší Admiry, k němuž došlo 17. května 1909.

Slavnostní projev přednesl předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík, který stručně shrnul historii kobyliské kopané, její úspěchy a připomněl i jednotlivá hřiště, kde se v Kobylisích kdysi kopaná hrávala. Podotkl také, že 17. května 2009 uplynulo 45 let ode dne, kdy byl slavnostně zahájen provoz na našem nynějším stadionu.

Přítomní uctili minutou ticha památku zakladatelů klubu a sekretář Admiry Josef Vavruška pak položil jménem všech přítomných na hrací plochu našeho stadionu kytici se dvěma stuhami a nápisy SK Meteor Kobylisy 1909 – FK Admira Praha 2009.

Zazněly verše ruského básníka Konstantina Vanšenkina, který před více než půlstoletím oslavil krásnou hru zvanou kopaná, když napsal:

Ještě dnes, jak bych měl duši mladou,
v žilách krev se prudce zapění,
když slyším v dáli za ohradou
kopacího míče dunění.

Přímo na hrací ploše byli přítomni A-mladší žáci Admiry, kterým se dostalo této cti jako v současnosti nejúspěšnějšímu mládežnickému týmu našeho klubu.

Účastníci slavnostního aktu v závěru symbolickým potleskem uctili úspěchy bývalých fotbalistů našeho klubu, kteří zdárně hájili čest kobyliské kopané na hřištích v Praze, v Čechách, na Moravě i v zahraničí.

Průvodní slovo patřilo mediálnímu pracovníkovi FK Admira Praha Mgr. Aleši Pivodovi.

 Foto Sanjin Mirič – FK Admira Praha

Milé překvapení – blahopřání od admiráků z Hulína

Kromě Admiry Praha působí v české kopané ještě další fotbalisté, kteří hájí čest názvu klubu Admira – a sice Admiry Hulín. Naše hanácká jmenovkyně momentálně vede o devět bodů tabulku přeboru okresu Kroměříž a je již jednou nohou v 1. B třídě.

Hulínští admiráci nám v minulých dnech zaslali dopis, s jehož zněním vás nyní seznámíme, a s dopisem také skvělý dárek ke 100. výročí vzniku naší Admiry – láhev pravé moravské slivovice! Za tuto milou pozornost hulínským admirákům od srdce děkujeme a zveme zástupce jejich klubu na oslavu 100. výročí vzniku pražské Admiry, která se uskuteční 27. června na našem stadionu. Pevně věříme, že při této příležitosti společně oslavíme a ve vší počestnosti zapijeme hned tři významné události:
– 100 let existence našeho klubu
– uchování divizní příslušnosti naší Admiry a také
– postup Admiry Hulín do 1. B třídy

Text dopisu, který jsme obdrželi z Hulína:

Vážená Admiro,

dovolte, abychom se i my připojili k dlouhé řadě gratulantů a popřáli vám hodně úspěchů do vaší další sportovní činnosti. Vaše stoleté výročí je opravdu pozoruhodné a zasluhuje ocenění. Přestože spolu máme společný jen název klubu, mimochodem velmi libozvučný, a v celé naší velké zemi jsou pouze dva kluby pyšnící se názvem Admira, tak nás od samého počátku pojily vzájemné sympatie a podpora. Prostřednictvím vašich velmi zdařilých web stránek pozorně sledujeme vaše výkony v divizní soutěži, které letos zřejmě nejsou úplně podle vašich představ, ale o tom je fotbal. Věříme, že co nejdříve získáte body potřebné k umístění v klidném středu tabulky.
Nikdo nezná univerzální lék na lepší výkony. Nicméně my na Moravě ho vlastníme! Doufáme, že vás neurazí malá láhev tohoto medikamentu. Jsme si jisti, že vám přijde k duhu a ještě trošku vyšperkuje již tak důstojné oslavy založení FK ADMIRA Praha.
Ještě jednou vám přejeme všechno nejlepší.

Se sportovním pozdravem

Jan Horáček – předseda

Antonín Huťka – místopředseda

Tomáš Kadeřábek – sekretář

Za tento dopis i dárek upřímně děkujeme a slibujeme, že Admira Hulín se stane naším partnerským klubem, s níž budeme nadále v trvalém kontaktu a o jehož činnosti budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách.

Zemřel Otto Margolius

Náš dlouholetý kapitán Richard Margolius nás požádal, abychom zveřejnili následující smutnou zprávu.

V pátek dne 15. května zemřel ve věku 73 let pan Otto Margolius, otec našeho bývalého hráče, dlouholetý fanoušek a věrný návštěvník utkání Admiry, který měl mezi příznivci našeho klubu řadu kamarádů.

Čest jeho památce!

*Tři cenné body ze Strakonic
*Vítězný gól na 2:1 v 90. minutě!
*Branky vstřelili Kocinger a Müller
*Příště hostíme Prachatice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby sousedů skončilo výhrou Prosexu 2:1
*Oba góly vstřelil Pomahač
*Za týden jede Prosex na ČAFC B
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Na trávě lídra přeboru porážka 2:3
*Bojujeme dál o druhé místo
Čtěte v rubrice Starší dorost A

*Debakl ve Střešovicích – 0:7…
*Svěsili jsme hlavy a přestali jsme hrát
Více v rubrice Mladší dorost A

*Kačerov porážíme 7:1, ale …
*Chyběla motivace zahrát si fotbal pro radost
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Plichta 1:1 s Tempem
*Hosté brzy vedli šikovnou patičkou
*Remíza byla zasloužená
Více v rubrice Tygři

*Cenná remíza na Bohemce
*Byli jsme rádi za bod…
Čtěte v rubrice Buldoci