Vejprnicím jsme vrátili podzimní porážku i s úroky SK Slavia Vejprnice – FK Admira Praha 0:4 (0:2)

VEJPRNICE (api) – Na západ Čech jsme jeli s cílem odčinit domácí podzimní porážku 2:3, a to už v pátek 29. května – vyhověli jsme tak žádosti domácích o předehrání zápasu XXVII. kola divize A, neboť jeden z fotbalistů Vejprnic se o víkendu žení a sobotní utkání by narušilo svatební veselí.
Hrálo se na velmi dobrém vejprnickém trávníku za trvalého deště. Přišlo asi 50 diváků, z čehož 12 fanoušků přijelo s Admirou. Pískal rozhodčí Štuk.
Po celý zápas jsme byli výrazně lepší a domácí bez přehánění mohou být rádi, že dostali jen čtyři góly. Dobře jim zachytal gólman Hajžman, jenž zlikvidoval řadu našich šancí.
Výhra Admiry byla jednoznačná a zasloužená. Západočeši sice bojovali, ale prostě nestačili.

Důležité okamžiky:

Hrubka domácí obrany, která se urodila v 11. minutě, doslova volala po potrestání. Majer vystihl chybnou rozehrávku Vejprnic, vypíchl míč a k tyči otevřel skóre – 0:1.

Přesně za dalších jedenáct minut vybojoval Šimáček balón a vybídl ke skórování Jehličku. Ten padáčkem á la Poborský elegantně přehodil bezmocného brankáře Slavie Hajžmana – 0:2.

Rohový kop, který domácí zahrávali ve 25. minutě, přinesl vlastně jedinou vážnější šanci Vejprnic. Hlavičku Rady musel gólman Michal vytáhnout na další roh. Víc už ale Vejprničtí nevytěžili.

Ve 32. minutě kopal domácí Rada přímý kop. Z 25 metrů pálil nad břevno naší branky.

Skutečně pohledná kombinační akce Admiry sklidila ve 35. minutě potlesk. Müller našel Majera, ten přiklepl Šimáčkovi, který pálil těsně vedle.

O dvě minuty poté poslal Vosický do sólového nájezdu Kubiceho. Jeho střela jen o decimetry minula tyč.

Ve 43. minutě se Majer zničehonic objevil sám před brankářem domácích, ten jeho střelu chytil.

O minutu později zkusil Jehlička skórovat v nadějné situaci frajerskou patičkou, ale neuspěl. Odražený míč tlačil do sítě ještě Müller, leč nebyl dost důrazný a gólman Hajžman polostřelu lapil.

Pět minut po přestávce mohl sudí Štuk pískat penaltu za faul na Kureka v pokutovém území, ale velkoryse ji Vejprnicím odpustil.

Už dvě minuty poté střídající Martinic uvolnil Kubiceho, jehož střela ale mířila doprostřed branky. Přesně tam, kde stál domácí gólman.

Znovu Kubice se v 55. minutě ocitl ve stoprocentní šanci. Vypracoval ji Majer, jenže náš záložník nastřelil opět pouze brankáře Hajžmana.

O dvě minuty později už zahřmělo! Kurek zprava vyhledal centrem Majera, ten prodloužil míč doleva na Müllera a náš doposud nejlepší střelec rozhojnil dorážkou z pěti metrů svou gólovou sbírku – 0:3.

V 60. minutě unikl po levé straně nádherně Majer. Nalezl přihrávkou neobsazeného Jehličku, který se ocitl sám na brankové čáře. Bohužel si nastřelil vlastní ruku…

Pak Mamurov nacentroval v 68. minutě balon precizně na hlavičku Kureka. Hajžman v domácí brance však čaroval – vytáhl míč na roh.

V 73. minutě domácí obrana znovu propadla a Jehlička připravil stoprocentní gólovku Majerovi. Jen on sám ví, jak se mu mohlo stát, že netrefil opuštěnou vejprnickou branku…

O tři minuty později přiklepl Majer balon doprava střídajícímu Vnoučkovi, který běhal po trávníku teprve minutu, a ten míč panenkovsky uklidil obloučkem do sítě – 0:4.

Admira: Michal – Mamurov, Kolín (46. Martinic), Vosický, Sailer – Müller (65. Kocinger), Kubice, Šimáček, Kurek – Majer, Jehlička (75. Vnouček).

Tříbodový zisk na západě Čech udělal asi největší radost manažerovi Admiry Jiřímu Kubicemu, který v pátek 29. května slavil své 58. narozeniny.
Znamená jistotu naší účasti v divizi i v nadcházející sezóně 2009-2010.