Na debakl 1:5 jsme odpověděli kanonádou! Admira Praha – Meteor Praha VIII 6:1 (2:0)

KOBYLISY (api) – Kdykoli hraje Admira s Meteorem, jde přinejmenším o prestiž a o to, který z obou rivalů je jedničkou v osmé městské části Prahy. Letos je to Admira. Nejenže vrátila Meteoru podzimní debakl 1:5 i s úroky drtivým vítězstvím 6:1, ale v tabulce obsadila konečné 4. místo, kdežto zelenobílí z Libně skončili až na 12. pozici.
A to po podzimu přezimoval Meteor v klidném středu tabulky s osmibodovým náskokem před Admirou, která se na 14., sestupovém místě, klepala o divizní příslušnost!
Nakonec naši fotbalisté uhráli na jaře o obdivuhodných 15 bodů víc než jejich libeňský rival. Proč? Admiru v zimě posílili brankář Michal, hráči do pole Vosický, Sailer a Šimáček, formu chytil stoper Martinic, utužila se parta kolem trenéra Jeřábka a výsledky byly vidět.
Meteor nebyl v derby Admiře důstojným soupeřem a odjel z Kobylis do Libně s „půltuctovým nákladem“.
V hledišti zaujal hlasivkový souboj vlajkonošů Admiry a Meteoru, který se ovšem s přibývajícími míči v síti libeňského týmu změnil v triumfální admirácké sólo. Škoda že si fandové hostí neodpustili „vrh dýmovnicí“, ač byli před zápasem hlasatelem žádáni, ať si takové „představení“ odpustí a nekazí atmosféru derby.

Důležité okamžiky:

První střelu mezi tyče si připsali ve 13. minutě zelenobílí z Libně. Pálil Kopa, ale gólman Michal měl snadnou práci.

První skutečná šance domácích přišla ve 21. minutě. Majer nahrál Martinicovi, ten předvedl sólo přes půl hřiště, které ukončil až ve „vápně“ faulem hostující Bareš, vzápětí napomenutý žlutou kartou. Jehlička se z penalty střelou k tyči nemýlil – 1:0.

Už za dvě minuty mohlo být vyrovnáno! Hostující Jiřík vypálil neomylně do šibenice, ale domácí brankář Michal čaroval – roh…

Pěknou akci předvedli admiráci ve 27. minutě, kdy z Müllerovy přihrávky střílel Kurek. Brankář hostí Židlický vytáhl z arzenálu brankářských dovedností parádní zákrok – robinzonádu. A chytil!

V sólovém nájezdu se před brankou hostí objevil ve 35. minutě domácí Müller – pálil nad břevno.

Vyrovnat mohl meteorský Jiřík, který ve 37. minutě zkoušel propálit Michala v domácí brance. Ten ale odolal. Z rychlého protiútoku zahrozila Admira, Kurek pronikl do rohu pokutového území, kde ho zkosil opět nestíhající Bareš. Z penalty si Müller přesnou střelou řekl o primát nejlepšího kobyliského kanonýra – 2:0.

Už o minutu později mohla Admira vést o tři branky. Z 25 metrů pálil po trávě přesně Kurek, ale Židlický mu radost zákrokem v pádu pokazil.

Jehlička roztleskal hlediště krásnou střelou ve 41. minutě. Míč vypálený z 20 metrů prosvištěl těsně nad břevnem.

O minutu později našel hostující Kasman v šanci Bareše. Ten vyslal jedovku – ale Michal vyrazil míč na roh.

Blízko k brance byl ve druhé půli kobyliský Jehlička, kterému v 55. minutě na „stříbrném podnosu“ servíroval přihrávku Kurek. Gólman Meteoru Židlický ovšem bravurně zachránil – roh…

Variaci na téma „mlhy na blatech“ předvedli vlajkonoši Meteoru v 56. minutě, když odpálili dýmovnici, která na chvíli zamlžila značnou část hřiště. Spisovatel Klostermann by se asi divil…

V 65. minutě si vstřelil Meteor málem „čistého vlastence“. Domácí Müller centroval před branku, Bareš míč srazil směrem do branky a gólman Židlický se musel hodně snažit, aby kobyliskému týmu pokazil lacinou radost.

O tři minuty později ale už Židlický kapituloval potřetí. Majer si u autové čáry všiml, že brankář hostí stojí pár metrů před brankovou čárou, a tak ho na dálku vtipně přehodil. Židlický nedoskočil – 3:0.

Hezkou akci předvedli hosté v 69. minutě. Čmejla přiklepl balon Kasmanovi a ten vypálil. Jenže dal míči opačnou faleš, než bylo zapotřebí, a balon se vytočil mimo branku.

O sedm minut později se Meteor přece jen dočkal čestné branky. Zkušený Birhanzl prošel obranou Admiry jako nůž máslem a Müller mu v pokutovém území vystavil stopku viditelným faulem. Penalta a Čmejla – 3:1.

Pokud si ovšem někdo myslel, že by branka mohla Meteor nakopnout, mýlil se. Přišly ještě tři góly, ale vždy v libeňské síti!

V 79. minutě Židlický ještě chytil Majerovi střelu z šance, kterou mu připravil Kurek. Ale v 83. minutě si brankář Meteoru vybral slabou chvilku, chyboval a střídající Kejha snadno zvýšil z dálky do prázdné branky – 4:1.

Uplynulo přesně šedesát vteřin a Kurek našel v nadějné střelecké pozici Majera. Ten vypálil a trefil přesně k tyči – 5:1! Tímto gólem srovnal účty s kolegou Müllerem – oba nastříleli devět branek.

O minutu později málem snížil střídající libeňský Diviš. Ze závaru před brankou Admiry ale střílel těsně vedle tyče.

Svou hrubku z 83. minuty napravil gólman Meteoru v 85. minutě, když vyrazil jedovku střídajícího kobyliského Vnoučka na roh.

Šestému pokoření ale Židlický přece jen neušel. V 87. minutě kopal Sailer zprava „trestňák“. Cizelérsky posadil balon na hlavu nabíhajícímu Šimáčkovi – 6:1.

Nakonec odjel Meteor z Kobylis málem se sedmičkou. Po Majerově akci zprava vyhledal Müller v šanci nehlídaného střídajícího Vnoučka, jehož rána v 90. minutě ale cíl minula. Gólman Židlický i obrana Meteoru si mohla oddechnout.

Admira: Michal – Mamurov, Martinic, Vosický, Sailer – Kurek, Kubice (9. Kocinger, 63. Vnouček), Šimáček (68. Kocinger), Jehlička (71. Kejha) – Müller, Majer.

Meteor: Židlický – Pasker, Bareš, Birhanzl, Kuchta – Luňák (71. Diviš), Kasman, Čmejla, Kopa – Poláček, Jiřík.

Rozhodčí Němec, přihlíželo 244 diváků.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Soupeř přijel se sestavou, s jakou přijel. My výsledek 6:1 nepřeceňujeme, ale ani nepodceňujeme. I takové zápasy jsou někdy těžké. Troufnu si tvrdit, že bychom Meteor porazili, i kdyby hrál v kompletním složení. Chci poděkovat našim hráčům nejen za dnešní výkon, ale za celé jaro.“

Josef Jarolím (Meteor): „Admira vyhrála zaslouženě, byť my jsme hráli v hodně kombinované sestavě. Všechno špatné je pro něco dobré. Ukázalo se totiž, že někteří naši hráči, kteří dostali příležitost, nepatří podle toho, co předvedli, ani do B-týmu.“

Další podrobnosti přineseme v pondělí.