SLOVO TRENÉRA.

Čas první letní přípravy se neúprosně blíží!
Začít skládat „za pochodu“ takřka nové mužstvo není jednoduché.
A mít na to zhruba měsíc, to je již přímo šibeniční termín.
Nicméně se o to, my trenéři, chceme pokusit, a k tomu potřebujeme několik věcí: přízeň, podporu a zajištění od Admiry a jeho vedení, což máme, a hlavně zodpovědnost, morálku a tréninkovou píli od hráčů, kteří byli vybráni do „B“ mužstva Admiry, protože hrát 1.B třídu, i když se to nezdá, není legrace. Doufáme tedy, že na první trénink ve středu 29.července od 18ti hod na Hovorčovickou přijdou všichni, které jsme oslovili, a kteří mají zájem se poprat o sestavu. A s těmi, kteří na 1. trénink z různých důvodů nemohou se domluvíme, kdy mohou nastoupit.
Záměr trenérů je vytvořit z „B“ mužstva ne úplnou juniorku, ale naopak mix zkušenějších hráčů a mládí tak, aby bývalí dorostenci se měli v praxi od koho učit, neboť přechody do dospělého fotbalu bývají mnohdy složité. Vždy však rozhodují výkony na hřišti, a tam se musí prokázat, kdo má na základní sestavu a kdo o ní musí ještě bojovat.
Co se týká cílů a záměrů, chtěli bychom mít první půlrok „na seznamování“, samozřejmě bez starostí v první polovině tabulky, na jaře se pak pokusit o co nejlepší umístění, a v další sezóně pak již bojovat o postup do vyšší třídy. To je však pouze předpoklad a hlavně to záleží na vás na hráčích, jak budete za Admiru hrát, bojovat a jak se bude dařit!
Takže se na vás všechny těšíme a ve středu 29.7. je první trénink!

Jan Kostrba a Martin Gröschl
trenéři rodícího se „B“ mužstva

Moje zamyšlení.

Založení „B“ mužstva Admiry je, myslím, velmi dobrým krokem. Béčko chlapů v Admiře dlouhodobě chybělo, z Áčka v případě potřeby nebylo kam sáhnout a i hráči z rezervy budou daleko více na očích než někde na hostování na okraji Prahy. O čem však chci napsat je to, že by to mohla být i příležitost pro kvalitní talentované fotbalisty, kteří prošli mládežnickými týmy Admiry (a s kterými jsem se vesměs asi v dorostenecké kategorii potkal) a při přechodu do dospělých nebo krátce poté z různých důvodů skončili s fotbalem, aby se zamyslili, zda jim aktivní fotbal a fotbalová kariéra přece jen znovu nechybí. Pokud ano, a myslí-li to opravdu vážně, není žádný velký problém. Přijďte na Admiru (hřiště Hovorčovická) nebo zavolejte a můžeme si o nastartování“odložené“ fotbalové slávy promluvit a na hřišti pak dokázat, že na to stále máte!! Vím z vlastní zkušenosti, že to někdy není vůbec jednoduché, času je málo a jiných povinností hodně, ale skloubit jde všechno, jen chtít a jít za tím.

Jan Kostrba

Začátek přípravného období.

Příprava mužstva začíná 29.července (ve středu) na našem hřišti Hovorčovická, kde budeme mít domovský stánek, v 18 hod (sraz 17.30hod). Bude složená ze dvou zásadních částí. Jednak z tréninkových fází na hřišti i v lese, přátelských zápasů doma, ale i venku, a také z druhé velmi důležité součásti, kterou je krátkodobé soustředění v termínu 8.-12.srpna (sobota-středa, tři dny dovolené) sloužící k lepšímu vzájemnému poznání se a upevnění fyzických i taktických dovedností. Všichni hráči by se měli zúčastnit. Soustředění proběhne v Třemošnici u Chrudimi a měli bychom se tam, po domluvě, přepravit vlastními auty. Soustředění by mělo stát cca 2 500,-Kč a v areálu kromě zajištěné stravy, ubytování a hřišť, je i možnost sauny, posilovny, tělocvičny,tenisu a venkovního letního bazénu, to vše v jednom arálu, takřka na jednom místě.. Myslím, že každý by měl sám pro sebe a do sebe tyto peníze a dovolenou investovat a obětovat, určitě se to dále vyplatí.

Program přípravy.

St 29.7. 18.oo Hovorčovická – 1. trénink
Čt 30.7. 18.oo Hovorčovická
Ne 2.8. 17.30 Chabry-přátelský zápas v Cabrech
Út 4.8. 18.oo Hovorčovická
St 5.8. 17.30 Košíře- přátelský zápas doma (Hovorčovická)
Čt 6.8. 18.oo Hovorčovická
So 8.8. 8.oo odjezd z Admiry – soustředění Třemošnice
St 12.8. 18.oo příjezd ze soustředění
Čt 13.8. 18.oo Hovorčovická
Ne 16.8. 18.oo Střešovice „B“ – přátelský zápas venku ve Střešovicích
Út 18.8. 18.oo Hovorčovická
St 19.8. 18.oo Dubeč – přátelský zápas v Dubči (odjezd auty)
Čt 20.8. 18.oo Hovorčovická
Ne 23.8. 17.00 1. mistrák – Junior „B“ doma na Hovorčovické