Bod z trávy nováčka zajistil Jehlička v poslední minutě! SK STAP TRATEC Vilémov – Admira Praha 1:1 (1:0)

VILÉMOV (api) – Krásný areál kousek od německých hranic, mechový trávník, nádherné slunné počasí, tropické vedro a 500 bouřících diváků, překvapivě slušných a objektivních, až na pár „hecířů a rejpalů“ stojících poblíž výčepu. Vstřícné a sportovní chování domácích funkcionářů. To byla kulisa premiérového utkání divize ve Vilémově, který postoupil jako vítěz přeboru Ústeckého kraje.
Vilémov samozřejmě chtěl vyhrát, vždyť šlo o historicky první utkání jeho týmu ve vyšší než krajské soutěži. A neměl k tomu daleko! Nakonec ale v poslední minutě řádného hracího času Severočeši o vítězství přišli. Nutno říci, že tou dobou už „mleli z posledního“ a jen očima tlačili čas na hodinách. Výhra jim ale přána nebyla – zápas skončil zaslouženou remízou, což kupodivu uznávali i domácí funkcionáři a fandové, s nimiž jsme po utkání mluvili.

Důležité okamžiky:

První jasnou šanci si vypracovali v 7. minutě domácí. Jejich kanonýr Kurel už mířil do prázdné branky Admiry, ruce diváků letěly k nebi, ale na brankové čáře skluzem uhasil požár Mamurov – v sobotu nejlepší hráč Pražanů.

O tři minuty později kopali domácí trestný kop. Jägr však přestřelil.

Co se nepovedlo Kurelovi v 7. minutě, to dokázal v minutě 32., kdy důrazně pronikl středem naší obrany, Vosický ani Martinic ho nezastavili a střelec Vilémova prudce vypálil. Gólman Michal sice Kurelovu jedovku rukama zasáhl, míč přesto doputoval do sítě – 1:0! To bylo na severu Čech radosti…

O šest minut později pálil z přímého kopu domácí Šmahel – opět nad břevno.

Ve 42. minutě mohlo pro Admiru ještě hůře. Na levém křídle utekl po lajně Buryánek a centrem před branku našel nekrytého Jägra. Jenže ten ve stoprocentní šanci poslal míč nad břevno Michalovy svatyně.

Z protiútoku se hostující Mičko ocitl zcela sám před gólmanem domácích Loosem. Snad jen on sám ví, jak se mu to stalo, že mu vilémovský brankář zlikvidoval jeho kličku a zachránil svůj tým od pohromy. Největší šance zápasu!

V 63. minutě dopravil Martinic míč do sítě Vilémova, gól ale pro hodně sporný ofsajd neplatil. Od té doby už domácí začali ztrácet dech a Admira je viditelně přehrávala.

Blížil se konec a v 75. minutě nechal sudí Melichar v přerušené hře hráče obou týmů hromadně doplnit do žaludků zásoby tekutin. Toto sportovní rozhodčího gesto ocenili diváci spontánním potleskem.

Jedenáct minut před vypršením řádné hrací doby kopal agilní domácí Buryánek roh. Posadil balón přesně na hlavičku nabíhajícího Vlka. Kdyby ten trefil pod břevno, bylo by „vymalováno“. Míč však skončil asi půl metru nad brankou Admiry. Naštěstí…

V samém závěru už se Vilémov jen úporně bránil. Ale neubránil se. V 90. minutě napřáhl Jehlička z 18 metrů a „televizní bombou“ k tyči prostřelil vše, co stálo míči v cestě – 1:1. Část domácích borců v té chvíli padla zoufale na trávník. Vytoužená výhra jim proklouzla mezi prsty, jako Slavii proti Tiraspolu.

V nastaveném čase kopali ještě domácí roh, ale Admira už komplikace nepřipustila.

Žluté karty 1:3 (Greňo – Vosický, Kejha, Šimáček). Pískal Melichar z Velkého Oseka, přihlíželo 500 diváků.

Admira: Michal – Mamurov, Martinic, Vosický, Paťha – Kurek, Krulich, Šimáček, Kučera (56. Kocinger) – Jehlička, Mičko (66. Kejha).

Jak to viděli trenéři

Milan Suchomel (Vilémov): „Byla to pro nás škola. Divize je rychlejší než přebor, i když přebor Ústeckého kraje nemá špatnou úroveň a zhruba pět týmů je v něm na naší úrovni. V první půli jsme zahráli výborný fotbal. Škoda že se nám nepodařilo zvýšit na 2:0, šance byly. Ve druhé půli a hlavně v závěru jsme ovšem už jen ´šlapali vodu´ a zkušení hosté v poslední minutě vyrovnali. Za výkon ve druhé půli si ovšem remízu zasloužili.“

Karel Jeřábek (Admira): „Prvních deset minut jsme odehráli opravdu dobře, pak jsme ale přepustili iniciativu soupeři, který to potrestal vedoucím gólem. V kabině jsem o přestávce hráčům hodně důrazně promluvil do duše. Řekl jsem jim, že musí zlepšit týmový výkon aktivnější hrou, což se opravdu stalo. Jak jsem slyšel od několika lidí, kteří byli blízko domácí branky, Martinicův neuznaný gól měl platit. Stupňovali jsme tlak a ten vyvrcholil krásným vyrovnávacím gólem Jehličky. Remíza je spravedlivá.“

Naši střelci – rozjela se soutěž o nejlepšího kanonýra

Po 30. kole divize bude střelecké umění nejlepšího kanonýra Admiry oceněno tradiční prémií, kterou od soutěžního ročníku 2001-2002 věnuje mediální pracovník FK Admira Aleš Pivoda. Za gól venku se počítá 100 Kč, za gól doma 50 Kč.
V případě rovnosti branek dvou či více střelců rozhoduje větší počet gólů vstřelených venku.

1 – Jehlička (0 doma + 1 venku)

Ostatní výsledky divize B a aktuální tabulku najdete v rubrice Výsledky

Za týden hostíme doma v neděli 16. srpna od 10.15 hodin SK Viktoria Jirny. Více o našem příštím soupeři na adrese http://www.viktoriejirny.cz/