Ad I. kolo: Smutek všech tří nováčků

Tři nováčkové, vítězové příslušných krajských přeborů, po závěrečném hvizdu rozhodčího smutnili. O Jehličkově brance ve Vilémově z 90. minuty jsme informovali v referátu.
Stejně dopadla Přední Kopanina. Vedla ještě v čase 92:14 nad Unionem Čelákovice 1:0, ale pak kopali Středočeši roh. Centr se moc nepovedl, přesto však míč prolétl podél branky a Dalekorej srovnal zblízka na konečných 1:1.
Mnohem hůře dopadl třetí novic, Baník Sokolov B. V krajském přeboru nebyl vůbec poražen (!), ale divize je divize. Od béčka Teplic, posíleného ligovými hráči A-týmu, dostal Baník B „čtyřku“. Sokolovští dokázali snížit jen na 4:1. Za zmínku stojí vydařené střídání trenéra Teplic B Přerosta. V 74. minutě poslal na hřiště čerstvého Šollera. Ten vstřelil za minutu gól a za další dvě druhý. To je produktivita!
Je odehráno první kolo a už jsou tu i první stížnosti na rozhodčí.
„Vůbec nemám chuť zápas hodnotit. Už po prvních minutách jsem věděl, že režii utkání mají v rukou rozhodčí. První branku jsme dostali po neodpískaném faulu Janouška na Vaidiše, potom nám asistent rozhodčího odmává několik podivných ofsajdů a nakonec ve druhé půli přehlédne jasný ofsajd, z něhož jsme dostali druhý gól. Začíná nám ten nový ročník pěkně,“ nebral si po utkání Rakovník – Jirny, které skončilo 0:2, servítky rozzlobený rakovnický trenér Radim Suchánek. Protože Jirny jsou naším dalším soupeřem, zaznamenejme střelce branek – Janoušek a Kejha.
Taky trenér Kladna B Radek Duda se po výhře domácích Brozan 2:0 zlobil hlavně na sudího, po gólu na 1:0 prý nenechal hosty vůbec hrát. „Asi se budu muset fotbal ještě hodně učit, že se tohle děje už v prvním kole. Některé fauly jsem opravdu nepochopil. Snad jen tak, že v Brozanech mají silné fotbalové zázemí. Jinak svým hráčům děkuji za výkon,“ uznal.
Severočeské derby Litvínov – Děčín vyhráli domácí brankou vstřelenou v 75. minutě. Zaujaly dva góly děčínského Žáka.
Český Brod rozhodl o své výhře nad Mostem B v první půlhodině. Ve 28. minutě už vedl 2:0 a pak si tříbodový výsledek jen hlídal. A tak mohl být náš bývalý trenér Jan Vlček v českobrodských službách spokojen.
Zato náš bývalý stoper Jiří Schveiner, který je nyní trenérem Chodova u Karlových Varů, prožil v sobotu „den hrůzy“. Jeho tým dostal od Chomutova doma potupnou pětku, když dvě branky vstřelil Daněvský. Jediný gól domácích pouze zmírnil debakl – 1:5.
Nejvíce diváků přišlo ve Vilémově (500). V Brozanech byla na Kladno B zvědavá druhá nejvyšší návštěva kola (300).

(api)