Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem Spartak Chodov – Admira Praha 0:2 (0:1)

CHODOV (api) – Na trávník posledního týmu tabulky jsme jeli s vědomím, že domácí Západočeši, kteří dosud nezískali ani bod, budou chtít stůj co stůj bodovat. Ačkoli nám ze zdravotních či osobních důvodů chybělo šest hráčů (Martinic, Kubice, Kejha, Sailer, Lhota, Mičko), byli jsme fotbalovější, techničtější a vyhráli jsme nesporně po zásluze.

Důležité okamžiky:

Přímý kop domácího Kaňka ve 14. minutě zakončil hlavičkou Dušek. Michal v naší brance měl co dělat, aby tuto šanci Chodova chytil, dorážku Širochmana vzápětí odvrátil na roh.

Odpověděli jsme ve 22. minutě, kdy Mamurov poslal přesným pasem do gólové šance Majera. Ten ale pálil vedle.

Naše druhá „gólovka“ přišla ve 36. minutě. Šimáček přiklepl míč doleva neobsazenému Kocingerovi a ten měl před sebou celou šíři branky se strnulým gólmanem – 0:1. Kocinger: „Když jsem dostal míč na kopačku, už jsem věděl, že dám gól. Trefil jsem se přesně k tyči a brankář neměl nárok.“

Po přestávce začali domácí náporem, ve 48. přišel první z celé řady jejich přímých kopů. Centroval Mašek, hlavičkoval Správka – vedle.

Další Maškův přímý kop v 51. minutě znamenal pořádný závar před naší brankou, ale ubránili jsme se za cenu razantního odkopu do zámezí.

V 57. minutě jsme uštědřili domácím druhý a rozhodující úder. Doslova jsme rozebrali jejich obranu a Krulich zblízka vypálil. Gólman Šourek sice balon vyrazil, ovšem přesně před nehlídaného Kučeru – 0:2. Kučera dorážel z „malého vápna“. „To už se opravdu nedalo zahodit…“ řekl po zápase.

Chodovský Chlup v 63. minutě obešel Mamurova a prudce vypálil. Gólman Michal ale ránu vyrazil.

Centr Mamurova na hlavičku Kocingera byl přesný, Kocingerovo trknutí čelem do míče už méně – nad břevno…

Další přímý kop Chodova zahrál v 71. minutě Mašek. Brankář Michal byl namístě.

O dvě minuty kopal „trestňák“ pro změnu domácí Joza. Zakončoval střídající Štěpán, jenže vysoko nad.

V 77. minutě poslal po zemi nebezpečný míč do našeho „vápna“ Nezval. Střídající Jackl jej naštěstí před nabíhajícími hráči soupeře ukopl na roh. V té době tlak Chodova sílil, ale gólovou šanci si domácí nevypracovali.

Poslední nebezpečný přímý kop Maška z 81. minuty naše obrana razantně odhlavičkovala – víc toho domácí nevyprodukovali. A tak brankář Michal udržel poprvé v novém ročníku divize čisté konto.

Admira: Michal – Jehlička, Mamurov, Vosický, Paťha – Kučera – Kurek, Šimáček, Krulich (81. Sedlák), Kocinger (74. Jackl) – Majer (89. Štefan).

Rozhodčí Mokrusch, za hezkého, slunného počasí přihlíželo 150 diváků.

Jak to viděli trenéři

Jiří Schveiner (Chodov, jako aktivní hráč oblékal v ČFL mimo jiné i dres Admiry): „Až dáme góly, budeme vyhrávat. Ve Vilémově mužstvo zápas odchodilo, dnes naopak bojovalo, ale žádnou šanci neproměnilo. Admira své dvě využila, a proto vyhrála.“

Karel Jeřábek (Admira): „Bylo to naše zasloužené vítězství. Soupeř hrozil jen z nakopávaných míčů a standardních situací, jinak si šanci ze hry nevypracoval. Lépe jsme kombinovali a nebýt zbrklosti při finálních přihrávkách, mohli jsme vyhrát ještě vyšším rozdílem.“

Naši střelci

1 – Jehlička, Kocinger, Kučera (0 doma + 1 venku).

Ostatní výsledky a aktuální tabulku najdete v rubrice Výsledky.

FK ŘEZUZ Děčín bude naším soupeřem ve IV. kole divize. Zápas se hraje v neděli 30. srpna od 10.15 hodin.

Foto: FK Admira – Michal Myška