Dvě tyče, tři jasné šance – jeden bod… Admira B – Junior B 1:1 (1:0)

No Description

Premiéra béčka po čtrnáctileté přestávce přinesla jen hubenou plichtu. Přitom už ve 3. minutě nastřelil Valenta tyč a v 8. minutě otevřel skóre zblízka Procházka – 1:0. Naše šance pokračovaly. Kvapilovu hlavičku také hlavou odvrátil z brankové čáry stoper hostí, Garreis z úhlu pálil těsně vedle, Hloucalovo sólo v 72. minutě skončilo také jen nastřelenou tyčí a v 81. minutě chytil gólman hostí Tatek stoprocentní „loženku“ Rambouskovi.

o to všechno bylo platné, co naplat, že v posledních pěti minutách a v nastaveném čase se Junior jen úporně bránil, že jsme kopali sérii rohů, když druhý gól jsme už přidat nedokázali…
Junior měl jedinou šanci, v 64. minutě musel gólman Vaculka řešit složitý závar vsedě. Přesto však gól hosté dali. V 77. minutě se trefil pod břevno jedinou vážnější střelou za celý zápas Řezníček – 1:1.
Za naše béčko nastoupili tři hráči širšího kádru A-týmu: Vaculka, Štefan a Jackl. Posledně jmenovaný byl nejvíce vidět, bojoval, dřel, byl oporou.
Zajímavost: ač hosté nosí název Junior, měli v týmu hráče ročníků 1970, 1977, dva 1979. Naproti tomu admirácké béčko, naše Boca Juniors, je opravdovou juniorkou. Sedm hráčů a dva střídající jsou ročník 1990, jeden 1989, jeden 1988, fotbalovou zkušenost reprezentuje jen kapitán Martin Průša – 1977.
Hosté ničím nezaujali, jen bojovností. Tu jim musíme přiznat. A pak ještě způsobem koučování. Jejich trenér měl od první do poslední minuty k něčemu hlasité komentáře – ke způsobu rozhodování sudího, k posuzování faulů, k umístění míčů mezi střídačkami, k výkonu pořadatelské služby, k tomu, co slyšel na domácí střídačce, k divákům na protější straně. Zvlášť úsměvně zapůsobila připomínka, že naši pořadatelé či náhradníci, když jdou pro zakopnutý míč, procházejí kolem střídačky Junioru, což ho rušilo. „Parádním kouskem“ byla jeho kritika směrem k projektantům hřiště s doporučením, že by „s tím bylo asi dobře něco udělat“. Chvílemi to vypadalo, že trénuje Manchester United a ne béčko Junioru…
I tak soupeři k remíze blahopřejeme – ukázal nám totiž, co v praxi znamená, když se řekne vytěžit z minima maximum.

Admira B: Vaculka – Šefara, Kvapil, Průša, Jackl – Tůma (57. Rambousek), Štefan, Hloucal, Garreis (64. Jakoubek) – Procházka, Valenta.

Před 50 diváky pískal známý pražský sudí Slavík. V první půli mohl potrestat faul ve „vápně“ Junioru penaltou, ve druhé ale zase mohl písknout „malou domů“ a tím nepřímý kop uvnitř pokutového území proti nám. Jinak řídil utkání dobře a zkušeně.

Ostatní výsledky najdete v rubrice Výsledky.

Ve II. kole jedeme do Dubče, utkání s domácí Čechií B se hraje 29. srpna v 16.00.

(AP)