Zbytečný respekt před hradeckými „votroky“ FK Admira – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

KOBYLISY (api) – Favorit na postup do 1. Gambrinus ligy nastoupil ve středu 2. září na náš trávník s celou řadou hráčů širšího kádru. Z těch, kteří hráli proti Admiře, byli v nedělní sestavě proti Viktorce Žižkov jen Dvořák, Fischer a střídali Kalousek, Dorotík a Rezek.

I tak jsme ale odehráli zápas jakoby ustrašeně, s přílišným respektem před slavným klubem, který v roce 1960 byl mistrem ligy a v roce 1995 vyhrál Pohár ČMFS. A tak jsme Východočechům jejich postup do III. kola dost usnadnili. Pravda, chyběli zraněný Sailer, Kubice, který po zranění teprve začal s tréninkem a Mamurov. Ten byl za vyloučení proti Děčínu potrestán „stopkou“ na tři soutěžní utkání, a tak si to první „odpykal“ právě v Ondrášovka Cupu.

Důležité okamžiky:

Poměrně brzy šli hosté do vedení, a to v 11. minutě po perfektně sehrané nacvičené akci. Začal ji z přímého kopu Pacák a přesnou hlavičkou zakončil Dorotík – 0:1.

Dlouho se pak na hřišti nic pozoruhodného nedělo, až ve 44. minutě pálil náš Martinic. Jeho přesná střela ale byla hradeckou obranou zblokována a míč skončil vedle.

Do druhé půle se k našemu jedinému útočníkovi Majerovi přidal i střídající Mičko a hned ve 48. minutě jsme zaskočili favorita střelou Šimáčka do břevna, která se bohužel odrazila jen na brankovou čáru, odkud míč uklidil do bezpečí „votrok“ Kalousek.

Hosté kontrovali v 59. minutě, kdy Rezek našel centrem hlavičku Pacáka. Ten ale střílel vedle.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto v 62. minutě, kdy brankář Michal svou chybou doslova daroval druhý gól Dorotíkovi. Hostující útočník pak s míčem doslova dokráčel až do prázdné branky – 0:2. Kdo ví, jestli někdy ve své kariéře dal tak lacinou branku…

Michal si vybral ještě jednu „slabou chvíli“ o dvě minuty později. Znovu vyběhl z branky, ale nebyl u míče včas, a Dvořák pálil z dálky na opuštěnou klec. Míč ale skončil metr vedle tyče.

Opravdu pěknou kombinaci jsme předvedli v 72. minutě. Na konci byl střílející Martinic, který jen těsně minul (v reportáži na www.onlajny.cz je tato akce prezentována nepřesně a zavádějícím způsobem takto: obrovská šance Admiry, po krásné kombinaci se míč dostal až k Martinicovi, který trestuhodně nedal).

Kučerova střela z 25 metrů v 76. minutě letěla bohužel také jen vedle tyče. Vedle hlavičkoval i hostující Dvořák v 79. minutě.

V 85. minutě napravil Michal své zaváhání, když v jasné šanci překazil Dorotíkovi hattrick.

Přesto hosté třetí gól dali, a sice v 86. minutě po centru Pacáka přesnou hlavičkou Dvořáka. Klasický „angličan“ od tyče – 0:3.

Admira: Michal – Jehlička, Martinic, Vosický, Paťha – Kučera, Krulich (82. Jackl), Šimáček, Kocinger (46. Mičko), Kurek (77. Kejha) – Majer.

FC Hradec Králové: Šimon – Němeček, Špidlen, Přibyl, Kalousek, Janoušek (83. Fischer), Nemček, Rezek, Pacák – Voltr (60. Dvořák), Dorotík.

Rozhodčí: Makovička.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): Začali jsme zakřiknutě, bohužel jsme brzy dostali gól. Postupně jsme hru vyrovnali, ve druhé půli jsme začali hrát na dva útočníky a měli jsme i velkou gólovou šanci. Když jsme se nadechovali k tlaku, posadil nás na zem hrubou chybou brankář. Dostali jsme druhý gól a v té chvíli už bylo rozhodnuto.

Václav Kotal (Hradec Králové): V první půli pro nás bylo těžké prosadit se proti zhuštěné obraně soupeře, hrajícího na jednoho útočníka. Podařilo se nám to po standardní situaci. Ve druhé půli jsme přežili jedinou šanci domácích, zvýšili jsme na 0:2 a v poklidu jsme utkání dohráli.

Přihlíželo 220 diváků. Na obou stranách skupina hlasitě a slušně povzbuzujících mladých fanoušků.

Diváků mohlo ovšem být určitě více a do klubové pokladny mohlo přibýt víc peněz ze vstupného, kdyby ČMFS netrval na sehrání tohoto utkání a utkání Meteor – Příbram ve stejném termínu a stejném čase. Takto se museli diváci v Praze 8 rozhodnout, kam zamíří, zda do Kobylis či do Libně. Jestli toto je proklamovaná pomoc výkonnostní kopané, pak jsme si ji představovali trochu jinak…