Ad: ADMIRA B – JM Chodov 1 : 2 (1:0)

Vyrovnané utkání s velmi kvalitním soupeřem rozhodly 6. září 2009 prakticky tři důležité okamžiky. Prvním byla neproměněná vyložená šance Lukáše Hloucala ve druhé půli za stavu 1:0, když postupoval zcela sám na soupeřova brankáře, ale špatně vyřešil zakončení. Kdyby dal, stav 2:0 by již byl udržitelný. Druhým kritickým momentem bylo krátce nato vyloučení Martina Průši, který svou neukázněností nesmyslně velmi oslabil mužstvo v rozhodující fázi utkání. A třetím rozhodujícím faktorem byl hlavní rozhodčí Ptacznik, který, ač vystupoval velmi suverénně, alespoň z mého pohledu pískal naprosté nesmysly (na obě strany) a velmi ovlivnil celé utkání. Vyvrcholením jeho „umění“ byla v 89. min. správně odpískaná penalta pro domácí za stavu 1:2, kdy obránce přišlápl našemu pronikajícímu hráči nohu. Tento zákrok ocenil sudí i žlutou kartou pro faulujícího hráče. Místo penalty však pro protestech a k údivu všech zanedlouho desítku s úsměvem odvolal s tím, že se spletl!!!
Jinak to bylo utkání dobré úrovně, místy i díky rozporuplným verdiktům rozhodčího, velmi nervózní. Oba týmy se snažily o nátlakovou hru, často se dostávaly k zakončení, ale to bylo z obou stran slabší. Myslím, že utkání by slušela remíza, ale bohužel. Lze jen doufat, že příště přijede na Admiru kvalitnější sudí.
Naši branku, po výborně zahraném rohovém kopu na přední tyč Petrem Šulcem, vstřelil hlavou ve 45. min. Vláďa Kejha a bohužel v tomto utkání to byla naše branka jediná.

Sestava: Beneš; Šefara, Ondrík, Němec, Jackl; Suchý, Kejha, Kubice, Štefan; Šulc, Hloucal.
Střídali: ve 46. min. Průša a Moucha, v 80. min. Valenta. Ke hře ještě byli připraveni Jakoubek, Tůma a brankář Šídlo.

Jan Kostrba