Ad VI. kolo: Jirny k nezastavení, v Sokolově daly pět branek!

Čtyři domácí duely za sebou vyhrál Český Brod. Z toho jednou 2:1 a třikrát 2:0. Tímto výsledkem před 290 diváky porazili hráči Českého Brodu i Teplice B. „Hráli jsme velmi dobře. Fakt se na to dá koukat. Nebudu říkat, že trenér je dobrý, ale mužstvo opravdu hraje dobře,“ řekl s úsměvem trenér Českého Brodu Jan Vlček. „Ale pozor. Teplice byly solidní mančaft, takový běhavý tým. Skoro samý mladý kluk. Dokonce za ně hrál Tesařík nebo mladý Hašek,“ dodal Vlček. Český Brod o své výhře rozhodl až po změně stran. Vítězný gól si připsal v 50. minutě Štefančík. Klid do domácích řad dal poté Pařízek. A právě s béčkem Teplic se Admira utká v dalším kole!
Sokolov B nestačil doma na vedoucí Jirny. Zápas skončil divokým výsledkem 2:5. Domácí zaspali začátky obou poločasů a ztrátu už nedohnali. Hosté předvedli, proč jsou v tabulce první. Dokázali pomalu každou šanci přetavit v gól. Dvakrát se trefil jirenský Kraus. Středočeši jedou na vítězné vlně – šest utkání, šest výher a impozantní skóre 20:3!
Opět doma prohrál Chodov, podlehl Přední Kopanině 1:2. V prvním poločase se diváci branky nedočkali. I ve druhém pokračování si obě mužstva vypracovala brankové příležitosti, ale ujala se až nádherná střela v 56. minutě z kopaček hostujícího Giila. Chodováci se v 74. minutě také dočkali brankové radosti. To se nejdříve poroučel z hrací plochy hostující Busta, kterému sudí Král ukázal červenou stopku. Hned nato se prosadil z nařízené standardky domácí kanonýr Tomáš Správka. Srdnatě bojující hosté udeřili v 84. minutě, kdy Gerstner obešel po příhře Sýkory chodovského stopera a ranou pod břevno rozhodl – 1:2.
Děčín vyhrál nečekaně v Čelákovicích 2:1. Už v 8. minutě otevřel skóre po rohu Vlasáka hlavou Demčenko. Za další tři minuty utekl po pravé straně Stožický a nastřelil tyč, odražený míč se dostal k Demčenkovi a jeho centr napálil do sítě Vlasák. Ve 23. minutě Matějka snížil a to nalilo domácím novou krev do žil. Jenže řezníci úspěšně bránili a výhru ubránili.
Nováček z Vilémova doma opět prohrál, tentokrát podlehl Brozanům 0:1. Rozhodující moment utkání se zrodil v 54. minutě, kdy se z přímého kopu těsně za vápnem prosadil hostující Gnahoui. „Pak měl sice dvě dobré šance Stejskal, trefili jsme i tyč, ale gól už jsme nepřidali. V posledních patnácti minutách se domácí dostávali jednoduše do tlaku. Posílali do našeho vápna dlouhé nakopávané míče a my jsme měli opravdu co dělat, aby se nám to podařilo ustát,“ přiznal po utkání brozanský trenér Václav Rys.
Most B přehrál Rakovník 3:0 a o všem bylo rozhodnuto už v první půli. Po čtvrthodině hry šel Baník zaslouženě do vedení. Thomas napálil míč z přímého kopu z pětadvaceti metrů, brankář Kukla jej neudržel a francouzský útočník Mozart Surville při dorážce zblízka nezaváhal – 1:0. O čtyři minuty později Štumpf vysunul za obranu Trupa, ten udělal kličku i gólmanovi a ten ho fauloval. Penaltu si vzal na starost Štumpf a poslal mostecké juniory do dvoubrankového vedení. V 39. minutě vybídl Štumpf dobře rozběhnutého Survilla, který v samostatném nájezdu volil střelu mezi nohy vybíhajícího Kukly – 3:0!
V severočeském derby udolal Chomutov podle očekávání Litvínov 2:0. V první půli se domácí ujali vedení a tři body potvrdili i druhou brankou ve druhé půli.

Děčín dostal pět, Kladno B „jen“ čtyři branky
Admira Praha – SK Kladno B 4:1 (3:0)

KOBYLISY (api) – „Týden jsme sbírali informace, týden jsme připravovali své hráče na to, že největší a nejnebezpečnější osobností Admiry je hráč číslo 5 Martinic. A tenhle Martinic nám dá z prvního útoku gól,“ bědoval po zápase vedoucí Kladna B Radovan Cába. Branky nakonec nastříleli naši hráči čtyři a mohlo jich být pět, stejně jako před dvěma týdny doma s Děčínem. Jenže stoprocentní šanci Krulicha už v nastaveném čase prvoligový gólman Kladna Kostolanský chytil. Jinak ale středočeské juniorce v modrých dresech moc nepomohl, dvě branky padají na jeho vrub.
Admira odehrála skutečně excelentní první půli. Druhá vypadala viditelně jinak. Hosté, které z ligového kádru posílil kromě Kostolanského také Hlava, útočili, snížili, ale nakonec odjeli domů s těžkou prohrou. Mimochodem – 4:1 vyhrála Admira nad Kladnem B i v posledním vzájemném divizním utkání doma v Kobylisích na podzim 2006.

Důležité okamžiky:

Sotva zápas začal, kopalo Kladno B standardku po Jehličkově „žlutém“ faulu. Mizerně! Přišel rychlý kontr našeho týmu, vynucený faul a přímý kop pro nás. Zahrál ho Jehlička a chytrým lobem přes netakticky postaveného gólmana Kostolanského zakončil Martinic – 1:0!

Centr kladenského Nejedlého zprava hledal ve 13. minutě před Michalovou brankou nabíhajícího Roučka. Ten zkoušel zakončovat v pádu – ale míč netrefil.

Majer uvolnil přihrávkou doprava v 16. minutě perfektně Sirového, jehož prudký pozdrav vytěsnil Kostolanský s námahou na roh. To byla gólová šance.

Ve 22. minutě už Kobylisy jásaly podruhé! Majer nachytal Kostolanského, znovu postaveného příliš daleko před brankovou čárou, a z dobrých 25 metrů zvýšil na 2:0.

Šest minut na to mohl dát gól dobře hrající Mičko. Prosadil se přes nedůrazného zadáka hostí a vystřelil těsně vedle. Škoda! Admira dál Kladno B válcovala a zanedlouho Majer nabil Mičkovi na ránu jako z kanónu – gólman Kostolanský ji odvrátil na roh.

Mičkovi se dařilo. Ve 30. minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč, hlavičkou ho přiklepl Kocingerovi a ten naplnil staré fotbalové úsloví – když nevíš, co s míčem, dej gól. Ligovému brankáři Kostolanskému se asi často nestává, aby za půlhodinku lovil balón ze sítě hned třikrát!

Devět minut před půlí mohlo Kladno B snížit. Samek nacentroval před naši branku a Rouček hlavičkoval půl metru vedle tyče. Štěstí nám v té chvíli popřálo…

A pár desítek vteřin před přestávkou Jehlička pasem na dálku vybídl ke skórování Mička. Ten pohybem těla oklamal gólmana, ale už nezakončil, kladenská obrana hrozbu čtvrtého požáru uhasila dalekonosným odkopem.

Po pauze to na hřišti vypadalo jinak. Ve 48. minutě se dral před branku kladenský Smělý. Už už to vypadalo, že se protlačí do gólového zakončení, ale v posledním zlomku vteřiny mu míč ukopl náš Paťha!

Branku jsme ale dostali v 51. minutě. Hlava střílel trestný kop skoro ze 30 metrů. Míč před gólmanem skončil a Michal ho vyrazil před sebe. Naši zadáci jako by to nevzali na vědomí, a tak se před brankářem ocitlo hned trio dobíhajících v modrém. Neataktovaný Samek snadno doklepl – 3:1.

Středočeši ožili a v 63. minutě vystřelil z úhlu Hrubý. Trefil se přesně, ale brankář Michal míč znamenitě vyboxoval pěstí do bezpečí!

Ligový borec Hlava se deset minut před koncem probil až před Michala, ten se ale díky pomoci blokujících obránců překonat nenechal.

A to bylo z kladenské strany vše. V 88. minutě totiž přišla elegantní akce Admiry po ose Majer – Kocinger – Krulich a ten zakončoval do prázdné branky – 4:1. V té chvíli byl na hřišti přesně tři minuty!

A ještě to nemuselo být všechno. V nastaveném čase se totiž duo Majer – Krulich ocitlo v brejku před osamoceným gólmanem Kostolanským, který tentokrát přece jen prokázal své kvality a střílejícímu Krulichovi zkazil radost úspěšným zákrokem.

Pískal sudí Král, přihlíželo 230 diváků.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „První půle byla z naší strany zřejmě nejlepší v tomto divizním ročníku. O přestávce jsem hráčům zdůraznil, aby nic nepodcenili a nenechali soupeře skórovat. Pokyn zněl – hrát ze zajištěné obrany a čekat, s čím Kladno přijde. Bohužel jsme celkem rychle inkasovali, a kdyby hosté dali i na 3:2, bylo by zaděláno na drama. Nakonec jsme dali branku my a mohli jsme vyhrát 5:1, stejně jako proti Děčínu.“

Radek Duda (Kladno B): „Soupeř nás přehrál góly a agresivitou. My jsme prohrávali osobní souboje, neudrželi balon a nehráli po stranách. Nedodrželi jsme nic, co jsme si před utkáním řekli, včetně pohlídání jeho začátku.“

Naši střelci

4 – Martinic (3 doma + 1 venku);
2 – Jehlička (1 doma + 1 venku); Kocinger (1+1), Krulich (2+0);
1 – Kučera (0+1), Majer (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1;
280 – Admira v. Jirny 0:3
230 – Admira v. Kladno B 4:1
220 – Admira Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup).

Ostatní výsledky a aktuální tabulku najdete v rubrice Výsledky.

FK Teplice B bude naším soupeřem v VII. kole divize. Zápas se hraje v sobotu 19. září od 10.15 hodin na hřišti Dubí-Pozorka.