„Bitvu na Bílé Hoře“ naše Boca Juniors prohrála Sokol Bílá Hora – FK Admira Praha B 2:1 (0:0)

Na rozdíl od předchozích zápasů nastoupila tentokrát opravdu „Boca Juniors“, jen na místě stopera kopal zkušený Ondrík. Chyběli distancovaný Průša a omluvený Šulc. Po nerozhodném poločase jsme pustili soupeře do dvoubrankového vedení a jediný gól v 59. minutě na 2:1 už byl málo.

Důležité okamžiky:

Ve 26. minutě jsme měli šanci. Jackl pálil z vtipné Tůmovy přihrávky, gólman domácích Prouza, mimochodem velmi dobrý (!), vyrazil na roh.

Bílá Hora to zkusila ve 36. minutě, střílel Smíšek, gólman Beneš byl připraven.

Ve 40. minutě zůstal zcela volný domácí Špaček, levá strana obrany Admiry mu poskytla „široširý prostor a čas“, ale nevyvedená střela letěla pánubohu do oken.

Ještě v posledních vteřinách první půle se prosadil přes střed naší obrany bělohorský Kučera, šel zcela sám na gólmana Beneše, stadionek už jásal, ale míč skončil snad dvacet čísel vedle tyče.

Co se domácím nepovedlo do přestávky, to zvládli během tří minut po ní. V 54. minutě prostřelil Kučera vše před sebou i gólmana Beneše – 1:0.

V 57. minutě fauloval náš Šefara ve vápně a kapitán domácích Novotný střílel z penalty doprostřed branky – 2:0.

Naději vykřesal v 59. minutě Tůma, kterému zprava přiklepl míč Štefan, když se dva domácí hráči srazili a cesta k brance byla volná. Krásná střela k tyči – 2:1!

V 71. minutě po přímém kopu hlavičkoval domácí Novotný těsně vedle šibenice…

O dvě minuty později jsme mohli srovnat. Z Jacklova přímého kopu hlavičkoval prudce Hloucal, ale bohužel vedle.

Garreis se 77. minutě zaskvěl v našem pokutovém území bravurním a naprosto čistým zásahem á la Svatopluk Pluskal, když zezadu odebral ve stoprocentní šanci míč domácímu útočníkovi.

Poslední šanci měli domácí, když v 90. minutě střílel Kovařík těsně vedle.

Hodně zlé krve nadělala situace už v nastaveném čase. To sudí Novotný nařídil proti domácím přímý kop, ale nenechal ho zahrát a zápas ukončil. Naši hráči i trenéři se na něj sesypali jako vosy… Rád bych tady k zamyšlení ocitoval, co k tomu v hloučku vzrušeně debatujících přítomných řekl domácí hráč číslo 8, kapitán mužstva Novotný: „A vy se tomu rozhodčímu divíte? Vždyť na něj po celý zápas pokřikujete, pořád se vám něco nelíbí, pořád ho kritizujete, a přitom jste samí mlaďasové. I z lavičky se celou dobu ozývaly nějaké výhrady. Samozřejmě že se na vás naštval. Máte, co jste si vykoledovali.“

Připojím svůj pohled: fakt je, že rozhodčí Novotný odpískal některé věci vysloveně špatně, několikrát i obráceně. Některé jasné přestupky naopak zase neviděl. Třeba jako faul vůbec neposoudil hrubý zákrok domácího hráče na Šefaru přímo před tribunkou, který volal když ne po červené, pak jistě minimálně po žluté kartě. Spolu se sekretářem Vavruškou jsme to viděli zblízka na tři čtyři metry. Ale na druhou stranu: zdravá drzost a agresivita má své meze a časté podrážděné řečnění na hřišti, opakovanou kritiku svých verdiktů nemá rád žádný rozhodčí. Zvlášť ne od devatenáctiletých, dvacetiletých kluků, kteří se teprve musejí adaptovat na dospělý fotbal v 1. B třídě, který bolí. A tak nám to sudí svým rozhodováním asi chvílemi vracel. Což zřetelně ukázal konec zápasu. Výsledek 2:1 pan Novotný přímo neovlivnil. Když si přečteme přehled šancí výše, měla jich Bílá Hora přece jen víc. Příště to asi chce méně „kecat“ a víc hrát.

Admira B: Beneš – Šefara, Ondrík, Němec (78. Suchý), Moucha – Rambousek (46. Stěfan), Hloucal, Novotný, Jackl – Procházka (46. Garreis), Tůma.

V V. kole přivítáme v Hovorčovické Újezd nad Lesy B. Hraje se v neděli 20. září od 16.30 hodin

Naši střelci po IV. kole:

1 – Jackl (0 doma + 1 venku), Valenta (0+1), Tůma (0+1), Procházka (1+0), Kejha (1+0).

Aleš Pivoda

Ostatní výsledky a tabulku najdete v rubrice Výsledky.